Peipusa ezers

Aktuālākais no Peipusa. Vietas, licences, copes atskaites, ledus stāvoklis ...
neomuliiga atskaite :D

jankelis, 2.marts 2014, 23:11


jā, visu vakaru tikai par tārpiem runājam, bij pat doma profilaksei iet uz 00.24 aptieku pēc tabletēm... :(
2.marts 2014, 23:16 | links
 
neomuliiga atskaite :D
2.marts 2014, 23:11 | links
 
micuks - laikam iešu setkas pārņemt...
2.marts 2014, 22:39 | links
 
Lašiem lenteņu nav. Viņiem ir citi parazīti. Tāpēc lasi pirms lietošanas vajadzētu no sākuma sasaldēt vai termiski apstrādāt.
2.marts 2014, 22:32 | links
 
ALNIS07 makšķerēts tika arī dziļumā, šodien visas inficētas bija...
nu man tas baigo skādi jau nenodara es zivis uzturā nelitoju, izņemot laša kūpināto asaku, bet tagad arī par to nāksies padomāt, vai viņu nav ēduši lenteņi...
2.marts 2014, 22:29 | links
 
atskaite par 28.02.2014-01.03.2014.
Ceturtdien ap 23.00 izbraucām no mājām, lai dotos garajā ceļā, ap 05.00 iebraucām Ninā, nobraukti gandrīz 400km, miegs gan vairs nenāk, kaut arī gandrīz diennakts negulēta. Sazvanāmies ar saimnieku, šis super operatīvi momentā atbrauc, aizveda mūs līdz babiņai, iekārtojāmies, pabrokastojām un 06.30 izejam uz ezeru. Pč laika nokļūstam kādā 4km rauda, asaris, ķīsis, man auksti, telts uzlieta, vienalga auksti, kaut drēbes bija vairāk kā kāpostam mizu, bet nav jau interesanti sēdēt visu dienu vienā vietā, devāmies pēc laiciņa tālāk - 7km, tur nekā, pa ceļam ar pa āliņģim uztaisījām, bet ja nu uzreiz neparausta, tad nav jēgas barot un gaidīt. tā nu mēs nostaigājām ap 15km, kājas sāp, nogurums un visi citi slinkumi uznāca. Izdomājām doties krastā un pie reizes pafotogrāfēties, lai jau kaut kas paliek atmiņai. Pa jokam pie krasta plaisā iemērcām makšķeri, lai būtu labāks kadrs, un ahā, rauda, asaris, rauda, asaris, ap 40min savilkām 20kg, svars ar labs, sākot 150gr, bijām nu ļoti šoķēti, jau taisījās saulīt rietēt, un visi ribaki caur mūsu "zelta bedri" kāpa pāri plaisai, lai nonāktu krastā, bet nu ko, visi arī pie mums stājās un jautāja kas un kā, pat saimnieki no tuvējām mājām nāca un brīnījās, ka tādi asari 30m no krasta, bet kad saule norietēja, mēs ar devāmies mājās, paēdām un jau gulēt. Kopumā pie mums piegāja ap 30 zvejniekiem, un daudzi noteica, ka rīt viss ezers sēdēs uz plaisas 
Otrā dienā ap 7.00 devāmies ezerā, izdomājām "lai jau karakats Cipilku ieved 30m no krasta (uz ragavām)" un sākām copēt, pāris asari, kāda rauda, bet zivis ļoti neaktīvas, laikam vēl agrs, šīs nebija cēlušās vēl...
Devāmies iekšā ezerā ap 4km, bet pilnīgi nekā, nemaz negribējās lūgties raudu, tamdēļ devāmies uz krastu. Brīžiem reāli bail pat it bija, ledus nereāli plaisāja un skanēja. Nonākot pie plaisas, vienā momentā ledus baigi ātri sāka virzīties un sagāja kopā, izjūtas bija samērā drausmīgas! Aizgājām pabraukāt pa tuvējiem ciemiem, sagribējās zandartu nopirkt, nu bet tas bija pārsteigums - 5eur par 1kg SALDĒTAS zivs, Dpilī uz tirgus dzīvu lētāk var nopirkt.
Nu neko, devāmies uz ezeru, jāsagaida komandas biedrs, kamēr nebija ar ko īpaši sevi izklaidēt, savācu ap 30kg gliemežvāku, 5m garās Peipusa niedres un krastā izskalotus stikliņus un koraļus :) Niedres bija patiešām grūti ielikt mašīnā.
Kopumā loms ap 30kg.
Un tātad, šodien, kad tika tīrītas raudas, sēdēju un atraugājos, gandrīz vai vajadzēja skriet vemstuļot, viņas pilnas ar lenteņiem, uzpūstas, drausmīgas. Kopš šodienas vairs pat šajā portālā uz galerijās sabildētajām resnajām raudām nevaru paskatīties, uzreiz šermulis. Man pietika, viss, ar to ir cauri, priekšstats beigts un pagalam, labi ka bija rauda ar asari uz pusēm, un nesanāca tā, ka mājās bez zivīm. Raudas iztīrija priekš lopiem, pēc tam visu pat nācās dezinficēt!!!

cipilka, 2.marts 2014, 22:05

Piekrastee arī ir tās lenteņainās,man no vakardienas 14kg NEVIENA lenteņa!Pagāšgad tik pāris raudās trāpijās,nezinu kur juus vinas dabuujat
2.marts 2014, 22:26 | links
 
Šodien divu vīru kompānijā, katram pa 10kg ašuku.
2.marts 2014, 22:19 | links
 
ROGINSKIS
учись
2.marts 2014, 22:15 | links
 
atskaite par 28.02.2014-01.03.2014.
Ceturtdien ap 23.00 izbraucām no mājām, lai dotos garajā ceļā, ap 05.00 iebraucām Ninā, nobraukti gandrīz 400km, miegs gan vairs nenāk, kaut arī gandrīz diennakts negulēta. Sazvanāmies ar saimnieku, šis super operatīvi momentā atbrauc, aizveda mūs līdz babiņai, iekārtojāmies, pabrokastojām un 06.30 izejam uz ezeru. Pč laika nokļūstam kādā 4km rauda, asaris, ķīsis, man auksti, telts uzlieta, vienalga auksti, kaut drēbes bija vairāk kā kāpostam mizu, bet nav jau interesanti sēdēt visu dienu vienā vietā, devāmies pēc laiciņa tālāk - 7km, tur nekā, pa ceļam ar pa āliņģim uztaisījām, bet ja nu uzreiz neparausta, tad nav jēgas barot un gaidīt. tā nu mēs nostaigājām ap 15km, kājas sāp, nogurums un visi citi slinkumi uznāca. Izdomājām doties krastā un pie reizes pafotogrāfēties, lai jau kaut kas paliek atmiņai. Pa jokam pie krasta plaisā iemērcām makšķeri, lai būtu labāks kadrs, un ahā, rauda, asaris, rauda, asaris, ap 40min savilkām 20kg, svars ar labs, sākot 150gr, bijām nu ļoti šoķēti, jau taisījās saulīt rietēt, un visi ribaki caur mūsu "zelta bedri" kāpa pāri plaisai, lai nonāktu krastā, bet nu ko, visi arī pie mums stājās un jautāja kas un kā, pat saimnieki no tuvējām mājām nāca un brīnījās, ka tādi asari 30m no krasta, bet kad saule norietēja, mēs ar devāmies mājās, paēdām un jau gulēt. Kopumā pie mums piegāja ap 30 zvejniekiem, un daudzi noteica, ka rīt viss ezers sēdēs uz plaisas 
Otrā dienā ap 7.00 devāmies ezerā, izdomājām "lai jau karakats Cipilku ieved 30m no krasta (uz ragavām)" un sākām copēt, pāris asari, kāda rauda, bet zivis ļoti neaktīvas, laikam vēl agrs, šīs nebija cēlušās vēl...
Devāmies iekšā ezerā ap 4km, bet pilnīgi nekā, nemaz negribējās lūgties raudu, tamdēļ devāmies uz krastu. Brīžiem reāli bail pat it bija, ledus nereāli plaisāja un skanēja. Nonākot pie plaisas, vienā momentā ledus baigi ātri sāka virzīties un sagāja kopā, izjūtas bija samērā drausmīgas! Aizgājām pabraukāt pa tuvējiem ciemiem, sagribējās zandartu nopirkt, nu bet tas bija pārsteigums - 5eur par 1kg SALDĒTAS zivs, Dpilī uz tirgus dzīvu lētāk var nopirkt.
Nu neko, devāmies uz ezeru, jāsagaida komandas biedrs, kamēr nebija ar ko īpaši sevi izklaidēt, savācu ap 30kg gliemežvāku, 5m garās Peipusa niedres un krastā izskalotus stikliņus un koraļus :) Niedres bija patiešām grūti ielikt mašīnā.
Kopumā loms ap 30kg.
Un tātad, šodien, kad tika tīrītas raudas, sēdēju un atraugājos, gandrīz vai vajadzēja skriet vemstuļot, viņas pilnas ar lenteņiem, uzpūstas, drausmīgas. Kopš šodienas vairs pat šajā portālā uz galerijās sabildētajām resnajām raudām nevaru paskatīties, uzreiz šermulis. Man pietika, viss, ar to ir cauri, priekšstats beigts un pagalam, labi ka bija rauda ar asari uz pusēm, un nesanāca tā, ka mājās bez zivīm. Raudas iztīrija priekš lopiem, pēc tam visu pat nācās dezinficēt!!!
2.marts 2014, 22:05 | links
 
Kāds ledus? Rīt parīt vēl laiž virsū?? Gribētu sezonu noslēgt!
2.marts 2014, 21:50 | links
 
Laba kompānija - ka nevarēja padalīties ar motili!
2.marts 2014, 20:34 | links
 
Šodiena sākās kā nekad.pirms 7.00 esam Ninā un es konstatēju,ka aizmirsu mājās motili un garīgais man uz nulles.Mana kompanīja aizskrēja dziļumā raudas medībās,bet es paliku gar krastu bļitku dauzīt.Līdz 11.00 man viens asarītis maisā.Tad uzliku asara aci uz āķa un 400m no krasta līdz 15.00 saskaldīju 16kg(100-250 gramīgus) asarus.Pārējiem dziļumā pa 14 un 18 kg raudas.Dienas beigās biju pat ļoti laimīgs,ka man tā sanāca ar motili.
2.marts 2014, 20:17 | links
 
Man divas raudas bija ar parazītiem (lenteņiem) izsviedu ārā vienkārši... pārējās kapitāli pārcepu ar aliņu iet pat ļoti labi :))
2.marts 2014, 18:25 | links
 
Piektdien šaurumā 4 vīru kompānijā 3,2km no ostas. Laiks superīgs-dienvidu vējš 3-4m.sek.,saulīte sildīja mugurpusi.
Izurbu vienu caurumu un līdz vakaram tājā arī ķēru.Rauda ņēma no 20 līdz 40cm no dibena un tai bij vienalga kas ir uzsprausts uz mormiškas.No 8 ķīšiem viens bija uzsprausts uz āķa un nolaists ezera dibenā
vēdzeļu cienāšanai.Ap trijiem karodziņš uzslējās un uz ledus saules apspīdēta gulēja 2,1kg. smaga vēdzele.
Krastā nosverot lomu svari rādija 35kg. kopā ar vēdzeli. Veču lomi-23,18 un 16kg raudas.Reti bij arī pa kādam asarim.
Atpūtāmies viendienniekā labi-paldies ezeram.
Ne asakas.
Sveiciens zemkastes urbējiem,lai jums veicās!
2.marts 2014, 18:00 | links
 
Es kādu raudu paņemu,bet parasti bēgu no viņām.
2.marts 2014, 17:44 | links
 
Jaa kas vainas raudaam?
Gaidam raskladu.
2.marts 2014, 17:33 | links
 
cipilka.....kas ta nu meitiņai noticis ka trauma uz mūžu!Veči velk raudas un priecājās!
2.marts 2014, 17:25 | links
 
Salmon , par plaisas noslepumu uzdrukasu ganjau vakara, bet es domaju, la si bija pedeja reize muzaa, kad braucu uz Peipusu un keru raudi, nekad negribu vairs raudas redzet, trauma uz muuzu!:( labi ka man ir peipusa niedres, izdkaloti stiklini, akmentinjo, koralli un ap 30kg gliemezvaaku! :)
2.marts 2014, 16:51 | links
 
ALNIS07
aga brakskēja kaaa perkons :D :D

pus 12 bija roberzsargs pirma man parbaudi pec tam citiem cipa parbaude sniegamoci?. Soryy i not speak russian :)....Robezsargi saka Goood fish :)



es nemak runat krievi :D :D
2.marts 2014, 16:25 | links
 
Vakar vēl peipusam "lidz nakamai ziemai" neteicu!!!
2.marts 2014, 15:33 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager