Peipusa ezers

Aktuālākais no Peipusa. Vietas, licences, copes atskaites, ledus stāvoklis ...
addd [05.01.23]: vītināšanai lieku "kā stāv", t.i noskaloju un kārtām zivis-sāls-zivis... nelielu slogu virsū (šķīvis+burka ar ūdeni) un viss...

daddy_j, 4.janvāris 2023, 12:24

Kā Jūs to sāli tados kvantumos varat ielocīt, vai nav vienkāršāk sadalīt pa porcijām un iesaldēt, izņem vēlāk kad vēlme rodās sacep garoziņā. Nē nu ja kādam garšo aluss tad protams vītināta.
Un kur problēma, sasaldētā zivtiņā?
Cieņā.
Ar to sāli ir tā, ka daudzi zivi pēc sālīšanas tikai noskalo un karina vītināties.

Pareizi ir zivi pēc tam atmērcēt. Cik diennaktis zivs ir turēta sālijumā, tik stundas ziva ir jātur ūdenī lai iznāk ārā sāls.

Es ūdeni mainu ik pēc stundas, bet vislabāk ir tekošā ūdenī.

Ja visu pareizi izdara, tad uzdzert alu prasās tikai pēc pirmajām 4 raudām un sāļš būs tikai pašā astē un ikros.
5.janvāris 2023, 20:43 | links
 
vītināšanai lieku "kā stāv", t.i noskaloju un kārtām zivis-sāls-zivis... nelielu slogu virsū (šķīvis+burka ar ūdeni) un viss...

daddy_j, 4.janvāris 2023, 12:24


Kā Jūs to sāli tados kvantumos varat ielocīt, vai nav vienkāršāk sadalīt pa porcijām un iesaldēt, izņem vēlāk kad vēlme rodās sacep garoziņā. Nē nu ja kādam garšo aluss tad protams vītināta.
Un kur problēma, sasaldētā zivtiņā?
Cieņā.
5.janvāris 2023, 13:15 | links
 
tie kilogrami raudu nekad nav interesējuši. tikām vienu gadu uz razdaču, bet mukām prom, meklējām asari. rauda smuka, garda ar tai peipī, dažus kg paņēmu marinēšanai. grūti iedomāties cik buutu savilkts ja paliktu tur. bet tā dēļ raudas speciāli nekad nebraucu, nav mana zivs tā

svens76, 4.janvāris 2023, 12:29


Protams, man līdzīgi - asarim ir cerība uz "lielajiem"...un ķera cita... rauda ir rauda... lai gan tāda 200gr rauda pretojas stprāk nekā līdzīga izmēra asaris... nu var cerēt uz "bonusu" brekša izmērā...

bet kopš sāku vītināt (un meitas ģimenē ir cienītāji) pārāk neraudu arī par raudu... KATRA zivs ir Diva dāvana, kas jāmāk novērtēt. Arī lielie Peipusā ķīši, kas par brangu zupu sanāk!! :)
4.janvāris 2023, 12:34 | links
 
daddy_j [04.01.23]: cepta marinādē ar sīpoliem arī ok

svens76, 4.janvāris 2023, 11:54

cik kilogramus tādā veidā pievārēsi?? aiz mēles neraustu :)

2-3kg var sacept, no tiem nākamā dienā pusi ielikt marinādē... pa lielam, viss... saldēta? - tad es labāk maximas reklāmas lapas panētas cepu... :)

toties vītinātu var glabāt un uzkost līdz "jaunajai ražai".

konservi, protams, ārpus konkurences... intereses pēc varētu iemainīt pret mežacūku, nu bundžas 5...
tie kilogrami raudu nekad nav interesējuši. tikām vienu gadu uz razdaču, bet mukām prom, meklējām asari. rauda smuka, garda ar tai peipī, dažus kg paņēmu marinēšanai. grūti iedomāties cik buutu savilkts ja paliktu tur. bet tā dēļ raudas speciāli nekad nebraucu, nav mana zivs tā
4.janvāris 2023, 12:29 | links
 
vītināšanai lieku "kā stāv", t.i noskaloju un kārtām zivis-sāls-zivis... nelielu slogu virsū (šķīvis+burka ar ūdeni) un viss...
4.janvāris 2023, 12:24 | links
 
daddy_j [04.01.23]: Es biju pirmo reizi tajā ezera no 27 līdz 29 un to noķerto raudu daudzumu ir traki sagatavot ēšanai un ir konzervi un kotletēm laba laikam bet iedomājos ko citi cilvēki dara ar viņam .

Zintis74, 3.janvāris 2023, 23:12

Peipusa raudai vienīgais pielietojums - vītināt - 10% sāls šķīdumā (tb uz 10kg zivīm, 1 kg sāls) uz 3 dienām, tad paskalot un izkarināt... pēc 3-4 nedēļām var sākt baudīt... līdz jāņiem noēdas pa tīro...
Tu liec ar visām iekšām vai tīri.
4.janvāris 2023, 12:22 | links
 
daddy_j [04.01.23]: Es biju pirmo reizi tajā ezera no 27 līdz 29 un to noķerto raudu daudzumu ir traki sagatavot ēšanai un ir konzervi un kotletēm laba laikam bet iedomājos ko citi cilvēki dara ar viņam .

Zintis74, 3.janvāris 2023, 23:12

Peipusa raudai vienīgais pielietojums - vītināt - 10% sāls šķīdumā (tb uz 10kg zivīm, 1 kg sāls) uz 3 dienām, tad paskalot un izkarināt... pēc 3-4 nedēļām var sākt baudīt... līdz jāņiem noēdas pa tīro...
Tu liec ar visām iekšām,vai tīri.
4.janvāris 2023, 12:21 | links
 
cepta marinādē ar sīpoliem arī ok

svens76, 4.janvāris 2023, 11:54


cik kilogramus tādā veidā pievārēsi?? aiz mēles neraustu :)

2-3kg var sacept, no tiem nākamā dienā pusi ielikt marinādē... pa lielam, viss... saldēta? - tad es labāk maximas reklāmas lapas panētas cepu... :)

toties vītinātu var glabāt un uzkost līdz "jaunajai ražai".

konservi, protams, ārpus konkurences... intereses pēc varētu iemainīt pret mežacūku, nu bundžas 5...
4.janvāris 2023, 12:08 | links
 
daddy_j [04.01.23]: Es biju pirmo reizi tajā ezera no 27 līdz 29 un to noķerto raudu daudzumu ir traki sagatavot ēšanai un ir konzervi un kotletēm laba laikam bet iedomājos ko citi cilvēki dara ar viņam .

Zintis74, 3.janvāris 2023, 23:12

Peipusa raudai vienīgais pielietojums - vītināt - 10% sāls šķīdumā (tb uz 10kg zivīm, 1 kg sāls) uz 3 dienām, tad paskalot un izkarināt... pēc 3-4 nedēļām var sākt baudīt... līdz jāņiem noēdas pa tīro...
cepta marinādē ar sīpoliem arī ok
4.janvāris 2023, 11:54 | links
 
Es biju pirmo reizi tajā ezera no 27 līdz 29 un to noķerto raudu daudzumu ir traki sagatavot ēšanai un ir konzervi un kotletēm laba laikam bet iedomājos ko citi cilvēki dara ar viņam .

Zintis74, 3.janvāris 2023, 23:12


Peipusa raudai vienīgais pielietojums - vītināt - 10% sāls šķīdumā (tb uz 10kg zivīm, 1 kg sāls) uz 3 dienām, tad paskalot un izkarināt... pēc 3-4 nedēļām var sākt baudīt... līdz jāņiem noēdas pa tīro...
4.janvāris 2023, 11:48 | links
 
Es biju pirmo reizi tajā ezera no 27 līdz 29 un to noķerto raudu daudzumu ir traki sagatavot ēšanai un ir konzervi un kotletēm laba laikam bet iedomājos ko citi cilvēki dara ar viņam .
3.janvāris 2023, 23:12 | links
 
Peipusa uz zivi parasti trapu pavasarī un jābrauc vismaz uz divām dienām, mani novērojumi, mērķis Kalaste,,,
3.janvāris 2023, 22:29 | links
 
Ir padoms. Savulaik sievastēvs uz peipi brauca gandrīz katru nedēļu, likumsakarīgi no autobusa lidz ezeram puse neaizgāja, tad nu tie kas saķēra, tiem, kam nesanāca pat uzkāpt, zivis notirgoja.

usis, 3.janvāris 2023, 21:55

pirms gadiem 40-45 ar pazikiem un RAF-iem , smagi braucieni, bet asari tad bija lielāki un sīgas bija
3.janvāris 2023, 21:59 | links
 
Ir padoms. Savulaik sievastēvs uz peipi brauca gandrīz katru nedēļu, likumsakarīgi no autobusa lidz ezeram puse neaizgāja, tad nu tie kas saķēra, tiem, kam nesanāca pat uzkāpt, zivis notirgoja.
3.janvāris 2023, 21:55 | links
 
Batlers [03.01.23]: Sākumā noķer tik daudz,,,
Vo,vo!:DDD...un atceries,ka zivi nedrīkst tirgot!:))
3.janvāris 2023, 21:54 | links
 
Zintis74 [03.01.23]: Sveiki vīri,vai kāds nezin,vai peikusa uz vietas var arī pārdot to balto zivi jo ja brauc uz pāris dienām tad jau vajag lielo piekabi lai viņas visas pārvestu,un tad vēl nezin kur viņas likt.
Gaidi kad varēs tikt uz Peipusa un tad tik ķer,laikam jā var gan nodot
3.janvāris 2023, 21:53 | links
 
Sākumā noķer tik daudz,,,
3.janvāris 2023, 21:51 | links
 
Sveiki vīri,vai kāds nezin,vai peikusa uz vietas var arī pārdot to balto zivi jo ja brauc uz pāris dienām tad jau vajag lielo piekabi lai viņas visas pārvestu,un tad vēl nezin kur viņas likt.
3.janvāris 2023, 21:36 | links
 
L200 [03.01.23]: svens76 [12m]: ja nu kāds taisās uz peipi, tad zinat ka no šodienas ciet, lai nesanāk pārsteigumsPaldies par info. Man spicīte jau trīc, cerams nākamnedēļ uznāks kārtīgs sals.
nu, ierubīs riktīgu mīnusu
3.janvāris 2023, 17:40 | links
 
svens76 [03.01.23]: ja nu kāds taisās uz peipi, tad zinat ka no šodienas ciet, lai nesanāk pārsteigums
Paldies par info. Man spicīte jau trīc, cerams nākamnedēļ uznāks kārtīgs sals.
3.janvāris 2023, 17:35 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager