Kāds un Kur ir Ledus?

Tēmu izveidoju, lai pirms došanās uz kādu ūdenstilpni varētu aptuveni saprast, ar kādu ledu būs darīšana. Kur ir, cik biezs un kādā stāvoklī ir ledus?
Vot man ar intresē!
28.janvāris 2023, 08:32 | links
 
Sveiki vīri, kads Viesītes ezera ir ledus ?
27.janvāris 2023, 14:03 | links
 
andreiko [27.01.23]: Svena jaunais vasaras panoptiks, lētā versija:

https://www.facebook.com/watch?v=684829476363711
jū, šis ar jaunāko devēju
27.janvāris 2023, 09:05 | links
 
Svena jaunais vasaras panoptiks, lētā versija:

https://www.facebook.com/watch?v=684829476363711
27.janvāris 2023, 09:03 | links
 
Džeki, te jau mums kopā pa visiem sanāk interesantāka lasāmviela nekā dārgajā žurnālī :)))
27.janvāris 2023, 08:55 | links
 
ja ir zem -20, tad āliņģi kūp un noķertās zivis šķiet siltas... apsilda roķeles, noslauka un copē tālāk :) :)

Andreiku - Minhauzens mīza uz naža rokturi, lai varētu pacelt izkritušo nazi un lāci nodurt :)

daddy_j, 27.janvāris 2023, 08:20


Esmu copējis -33 grādu salā, dienā kad kristāldzidra debess un spoža saule. Sēžot ar seju pret sauli bija diezgan silti gan degunam, gan rokām. Vienīgi ap urbi gan nebija ieteicams grābstīties ar mitrām rokām. Asaris sastinga uzreiz izvelkot no āliņģa :)
Bija tik foršs laiks, saule, apkārt viss balts ar pamatīgu sarmu, kā lai nosēž mājās nepastaigājot līdz upei.
(Pirms 26 gadiem Latgalē)
27.janvāris 2023, 08:44 | links
 
ja ir zem -20, tad āliņģi kūp un noķertās zivis šķiet siltas... apsilda roķeles, noslauka un copē tālāk :) :)

Andreiku - Minhauzens mīza uz naža rokturi, lai varētu pacelt izkritušo nazi un lāci nodurt :)
27.janvāris 2023, 08:20 | links
 
pauls.arturs [26.01.23]: Sveki visiem. Varbut kads zin,ka ar ledus Baļotes ezera? Ari interese Aluksne,jo tivakajas dienas gribetos pabut abas lokacijad
Piekusisi urbt ledu Alūksne.
25-30cm
27.janvāris 2023, 07:11 | links
 
Vienreiz bijām uz Plaužu ezera pie -26.Vēja nebija un nemaz tik auksts nelikās.Vismaz kamēr gājām točno ne.Biju nolēmis drusku pafočēt.Puika izvilka asarīti.Šis kā pielocīja asti uz vienu pusi, tā palika. Forši fotogrāfēt kad asaris tā pozē.Nestirinās.

Bjorgvins, 26.janvāris 2023, 23:07


Tādos laika apstākļos ne tikai asaris stingst, jādomā, ka mīziens ar pie krāniņa var pielipt klāt. :)))
Vispār armijas pirmajā gadā karaulā es naktīs mēdzu nosnausties arī pie - 27. A kas tur liels - mugurā šinelis, tulups, kājās vaļenki, uz ausīm ušanka, palien zem mašīnas sniega kupenā un krāc nost. Šausmīgais miega bads bija, galvenais - neaizgulēties, lai karaula priekšnieks nepieķer, jo tad visam mūsu iesaukumam kirdiks.
27.janvāris 2023, 04:39 | links
 
Vienreiz bijām uz Plaužu ezera pie -26.Vēja nebija un nemaz tik auksts nelikās.Vismaz kamēr gājām točno ne.Biju nolēmis drusku pafočēt.Puika izvilka asarīti.Šis kā pielocīja asti uz vienu pusi, tā palika. Forši fotogrāfēt kad asaris tā pozē.Nestirinās.
26.janvāris 2023, 23:07 | links
 
Sveki visiem. Varbut kads zin,ka ar ledus Baļotes ezera? Ari interese Aluksne,jo tivakajas dienas gribetos pabut abas lokacijad
26.janvāris 2023, 21:49 | links
 
EdgarsB [26.01.23]: empire [18:59]: Labvakar, kāds zin par ledus biezumu Jēkabpils pusē??Šodien garām braucot piestājām pie Vīķu ezera. Ledus ir, veči copē, viss notiek.
Paldies par info..!
26.janvāris 2023, 20:34 | links
 
empire [26.01.23]: Labvakar, kāds zin par ledus biezumu Jēkabpils pusē??
Šodien garām braucot piestājām pie Vīķu ezera. Ledus ir, veči copē, viss notiek.
26.janvāris 2023, 19:53 | links
 
Labvakar, kāds zin par ledus biezumu Jēkabpils pusē??
26.janvāris 2023, 18:59 | links
 
Nu beidz, atceros (laikam) 1981. gada ziemu. Aizšāvu līdzi klasesbiedriem uz Riebezeru. Viņi tur lika ūdas. Ar nakšņošanu siena šķūnī. Naktī (pāri par -20) domāju, ka iedošu ozolu (dubu dam). Tad klasesbiedrs apžēlojās, iedeva vaļinkus. Līdz rītam izdzīvoju. Tad jau no rīta, kad pie mīnus divpadsmit ķēru sīkos priekš ēsmas, likās āfrika. Toreiz, starp citu, noķērām (es gan sēdēju uz sīkajiem tajā brīdī) lielāko līdaku tajos laikos - 7,9 kg.
Un toreiz jau nebija simsu, daivas vai šīmaņa marsiešu tērpu, mēs bijām kā vienkāršie poļarņiki - pižiks, vatētās bikses un fufaikas. Kājas gan sala kapitāli (ja nebija kājās vaļenki, bet mums uz trijiem bija tikai viens pāris, tā sakot - ceļojošais).

andreiko, 26.janvāris 2023, 17:37


Mīnus 30 grādos tēva armijas bušlatā un vaļinkos bez kalošām sēdēju Pērsē uz ledus un ar bļitku kapāju asari. Pirksti vilkās ragā, kad asaris bija tik dziļi ierijis, ka vajadzēja vilkt nost cimdus. Ūsu tad vēl nebija, bet tās bija jau apsarmojušas :DDDD Uzacis toč bija baltas :DDDD
26.janvāris 2023, 17:46 | links
 
mirtins [26.01.23]: Ei, nu beidz, Mirtin, tu tak mīnus tridcatņikā nemet kukuriņus pa ledu! Turklāt mums tas tridcatņiks iekož ar tik reizi pjaķiļetkā. :)
Man jau liekas, ka ar -15 pilnīgi pietiek, lai pārietu jebkura vēlēšanās copēt, it sevišķi, ja iepūš kāds jestrāks vējelis. Tad vairs negribas tupēt uz ezera, bet uz Meža kapiem! :(((

andreiko, 26.janvāris 2023, 16:14

Asaru bļitkošana sākas no mīnus 15. :))) Vislabāk pie mīnus 30. Tas no manas pieredzes. Svarīgi lai stabili un ilgi. Vienreiz bija arī vienā copes raidījumā nofilmēts kā mīnus 30 grādos Baltezerā kapāja normālu asari :)
babē pie mīnus 20 man vislabākie lomi bij
26.janvāris 2023, 17:45 | links
 
mirtins [26.01.23]: Smiltenes Noteikumos nekas nav mainījies-kāp uz ledus tikai sertificētā(peldošajā) kombinezonā! -

Esmu sev izvēlējies nepirkt peldošos komberus, lai nerastos vilinājums līst kur nevajag.

Turklāt mīnus 30 grādos peldošajā komberī varētu nebūt sevišķi forši uz ledus.

Daudz vienkāršāk būtu noteikt prasību pēc ledus cērtes un nagiem.

Bet nu deputāta zīmogs izspiež no cilvēkiem pēdējā saprāta paliekas, arī no tiem, kuriem tā saprāta nekad arī nav bijis :D
Protams, bez prasības par peldošo kombi, (ar cilvēciņa simbolu, burtiem "fl", tāds marķējums ir tikai norfin!!!), noteikumos paredzēti vēl durklīši, apavi ar radzēm, virve un verga(jebkurā gadījumā, arī, ja ledus kaut 50cm). Man arī nav peldošā komba, tāpēc braucu uz citu novadu ūdenstilpēm, piemēram Alūksni. Šo svētdien gan tur nebūs ko darīt, jo notiks motokross uz ledus!
26.janvāris 2023, 17:38 | links
 
Līdz 12 gadu vecumam airu laivā tikai ar vesti!

Pieaugušajiem ir jābūt vestei laivā…bet var nebūt uzvilkta!

Sodi bija toreiz Engurē par šo punktu! Tad no tā laika vnm iemetu laivā zem krēsla! :)

JK7, 26.janvāris 2023, 16:38

Es noteikumus pārzinu, tādēļ arī jautāju, kur tu šo joku dzirdēji, ka spiningojot no laivas, jābūt uzvilktai vestei. Par bērniem līdz 12 gadu vecumam pirmajā postā tu neko neminēji ;)
26.janvāris 2023, 17:37 | links
 
Nu beidz, atceros (laikam) 1981. gada ziemu. Aizšāvu līdzi klasesbiedriem uz Riebezeru. Viņi tur lika ūdas. Ar nakšņošanu siena šķūnī. Naktī (pāri par -20) domāju, ka iedošu ozolu (dubu dam). Tad klasesbiedrs apžēlojās, iedeva vaļinkus. Līdz rītam izdzīvoju. Tad jau no rīta, kad pie mīnus divpadsmit ķēru sīkos priekš ēsmas, likās āfrika. Toreiz, starp citu, noķērām (es gan sēdēju uz sīkajiem tajā brīdī) lielāko līdaku tajos laikos - 7,9 kg.
Un toreiz jau nebija simsu, daivas vai šīmaņa marsiešu tērpu, mēs bijām kā vienkāršie poļarņiki - pižiks, vatētās bikses un fufaikas. Kājas gan sala kapitāli (ja nebija kājās vaļenki, bet mums uz trijiem bija tikai viens pāris, tā sakot - ceļojošais).
26.janvāris 2023, 17:37 | links
 
Čau , maz ticams , varbūt kads ir bijis čiepas ezerā?
26.janvāris 2023, 17:33 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager