Kāds un Kur ir Ledus?

Tēmu izveidoju, lai pirms došanās uz kādu ūdenstilpni varētu aptuveni saprast, ar kādu ledu būs darīšana. Kur ir, cik biezs un kādā stāvoklī ir ledus?
Šodien biju m.Baltezerā. Ledus šķita ļoti mainīgs, vietām likās ok, vietām verga gāja kā sviestā - putra, ne ledus.
Lasīju FB, ka Dzirnezerā normāls, bet domāju, ka ļoti līdzīgi kā Baltezerā.
Tuvējos ezeros situācija varētu būt līdzīga. Nevar staigāt visur, kur pagadās un slāt pāri visam ezeram. Ļoti uzmanīgi, vērtējot ledu. Nagi kaklā un verga rokā.
23.janvāris 2021, 22:59 | links
 
Labvakar, kāds biezums šodien uz Dzirnezera bija? Pēc šīvakara lietus ir ko rīt meklēt?
23.janvāris 2021, 21:13 | links
 
Sveiki! Kāds nesen ir bijis uz Sventes ezeru? Kā tur ar ledus biezumu?
23.janvāris 2021, 21:08 | links
 
Copmaņa psiholoģiskais portrets nosakās jau pa gabalu no viņa "kermeņa" valodas !:) Pēc kustībām jau var pateikt kurš ar ko raksturojas. Mērķtiecīgs copmanis ies konkrēti uz savu mērķi, neskatīsies apkārt, nerunājot jau par apurbšanu ... arī izsēdēšana katram ir sava.Tas kurš jūt, ka zivs ir apakšā strādas pie tā , lai viņu "paņemtu".
Paņemšana jau raksturojas ar pieredzi un macēšanu. Citreiz arī ar to ir par maz ... :) "Neņem" !
Man personīgi (bļitka) patīk necope, tā liek kustināt smadzenes un izdarīt secinājumus- ko neizdarīju!
Lai katrs atbild sev , cik āliņģus katrs izborē, lai tiktu pie zivs. Seklos ezeros tas ir būtiski ...
Bez āliņģiem ir arī mānekļa spēle. Gan mormenei, gan bļitkai ir sava darbošanās. Rādītājs ir pats loms. Tas kurš saprot to lietu, pārsvarā tiek pie zivs...
23.janvāris 2021, 19:14 | links
 
Alex [13m]: ..
Nav tirgū ne asaru, ne raudu, pat līdaku nav...Neesmu div nedēļas bijis. Kad biju - bija i asari i līdakas. Par raudām nezinu.

Jurik, 22.janvāris 2021, 22:11


250 km nebraukšu pēc zivīm :D
22.janvāris 2021, 22:19 | links
 
Alex [22.01.21]: ..
Nav tirgū ne asaru, ne raudu, pat līdaku nav...
Neesmu div nedēļas bijis. Kad biju - bija i asari i līdakas. Par raudām nezinu.
22.janvāris 2021, 22:11 | links
 
4bz- [8m]: Necepies! Atrodi kur ir stabils ledus un skaista daba, izbaudi procesu un ja vajag zivis - nopērc tirgū - tur ir vienmēr stabils verņaks.

Jurik, 22.janvāris 2021, 21:57

Nav tirgū ne asaru, ne raudu, pat līdaku nav.
22.janvāris 2021, 22:06 | links
 
Jolantaartis [22.01.21]: Es gan nepiekritīšu uz doto brīdi ;) joo vakar pārbaudiju personīgi kad apm.+- 40 āliņģos 4 st. 1 mikro asaris ! Bet tur kur vietējie kungs ar kundzi ķēra , asari ķērās ;) tie bij kādi 7 ālinģi ! Kad viņi aizbrauca es mazai pannai savilku pa 1 st ;) !
Takā jāzin vietas kur šie dzīvo ! Tas tā no pieredzes ! Lilastē !
Zemūdens kamerā ļoti labi var redzēt, ka ar asari viss ir kārtībā.Nē, tie nav ezerā vienā āliņģī.Un ja nepaslinko un paurbjās,tad noteikti tos atrod.Bet atgriežoties pie tā, vai jūs spējat paņemt pasīvu asari?
22.janvāris 2021, 22:00 | links
 
Mēs visi copmaņi esam diezgan komunikabli cilvēki, bet piekritīsiet ja kāds sāk ar savu nekaunību urbt zem kastes, tad skarbāks vārds nāk ārā pats no sevis. Cienīsim viens otru un ieturēsim pieklājīgu distanci, lai cope būtu mums atpūta, nevis atiecìbu skaidrošana.
22.janvāris 2021, 21:59 | links
 
4bz- [22.01.21]: Pateikšu kā ir.Ceru ka matadori baigi neapvainosies.Šobrīd ir ziemas vidus,zivis ir super pasīvas.Arī laikapstākļi nenāk par labu.Kas notiek uz ūdeņiem šobrīd, 98% makšķernieki neķer neko un lūr apkārt, 2 % velk.To redzēdami nekaunīgākie cenšas tiem 2% ielīst klēpī.Man vairākas reizes ir jau izčakarēta cope.Atbildot tiem kas te prašņā pēc gps punktiem un asari,kas jau pie āliņģa gaida.Ieteiktu padomāt,vai jūs pratīsiet to asari paņemt?Šobrīd tas ledus ir tik cik viņš ir un tas neļauj dikti izplesties,to es saprotu.Bet nevajag pa galvu un kaklu diebt klāt tiko ieraugat ka kāds velk.Vajag pasēdēt un padomāt,ko es daru nepareizi,kapēc nevar to asari pierunāt.Šinī brīnišķīgajā laikā ir pilns internets ar vajadzīgo informāciju,atliek vien pameklēt.Ja esmu aizskāris kāda jūtas,no sirds atvainojos

Ruu, 22.janvāris 2021, 21:31

Precīzas točkas un GPS ne prasu, ne sagaidu. :)
Aptuvens rajons vai puse kurā piebraukt un būtu vērts pamēģināt jau būs gana. Līdzīgi, kā vietējais Gangsteris zemāk minēja. :) Cerams, ka tieši pie viņa vecās lunkas nepiesēdīšos. :D
Ar apurbšanu nenodarbojos. Pats ciest nevaru, tāpēc pats tā arī nedaru un parasti cenšos pamukt kur nostāk.
Necepies! Atrodi kur ir stabils ledus un skaista daba, izbaudi procesu un ja vajag zivis - nopērc tirgū - tur ir vienmēr stabils verņaks.
22.janvāris 2021, 21:57 | links
 
Pateikšu kā ir.Ceru ka matadori baigi neapvainosies.Šobrīd ir ziemas vidus,zivis ir super pasīvas.Arī laikapstākļi nenāk par labu.Kas notiek uz ūdeņiem šobrīd, 98% makšķernieki neķer neko un lūr apkārt, 2 % velk.To redzēdami nekaunīgākie cenšas tiem 2% ielīst klēpī.Man vairākas reizes ir jau izčakarēta cope.Atbildot tiem kas te prašņā pēc gps punktiem un asari,kas jau pie āliņģa gaida.Ieteiktu padomāt,vai jūs pratīsiet to asari paņemt?Šobrīd tas ledus ir tik cik viņš ir un tas neļauj dikti izplesties,to es saprotu.Bet nevajag pa galvu un kaklu diebt klāt tiko ieraugat ka kāds velk.Vajag pasēdēt un padomāt,ko es daru nepareizi,kapēc nevar to asari pierunāt.Šinī brīnišķīgajā laikā ir pilns internets ar vajadzīgo informāciju,atliek vien pameklēt.Ja esmu aizskāris kāda jūtas,no sirds atvainojos

Ruu, 22.janvāris 2021, 21:31


Precīzas točkas un GPS ne prasu, ne sagaidu. :)
Aptuvens rajons vai puse kurā piebraukt un būtu vērts pamēģināt jau būs gana. Līdzīgi, kā vietējais Gangsteris zemāk minēja. :) Cerams, ka tieši pie viņa vecās lunkas nepiesēdīšos. :D
Ar apurbšanu nenodarbojos. Pats ciest nevaru, tāpēc pats tā arī nedaru un parasti cenšos pamukt kur nostāk.
22.janvāris 2021, 21:53 | links
 
Jolantaartis [22.01.21]: Es gan nepiekritīšu uz doto brīdi ;) joo vakar pārbaudiju personīgi kad apm.+- 40 āliņģos 4 st. 1 mikro asaris ! Bet tur kur vietējie kungs ar kundzi ķēra , asari ķērās ;) tie bij kādi 7 ālinģi ! Kad viņi aizbrauca es mazai pannai savilku pa 1 st ;) !
Takā jāzin vietas kur šie dzīvo ! Tas tā no pieredzes ! Lilastē !
protams ka vietas jāzin un ne tikai. vietējiem labāki lomi tagad uz bezmotilku. tik nekādu baigo monstru izmēra ziņā nav, tādi līdz 300
22.janvāris 2021, 21:51 | links
 
Es gan nepiekritīšu uz doto brīdi ;) joo vakar pārbaudiju personīgi kad apm.+- 40 āliņģos 4 st. 1 mikro asaris ! Bet tur kur vietējie kungs ar kundzi ķēra , asari ķērās ;) tie bij kādi 7 ālinģi ! Kad viņi aizbrauca es mazai pannai savilku pa 1 st ;) !
Takā jāzin vietas kur šie dzīvo ! Tas tā no pieredzes ! Lilastē !
22.janvāris 2021, 21:44 | links
 
Ruu [22.01.21]: Pateikšu kā ir.Ceru ka matadori baigi neapvainosies.Šobrīd ir ziemas vidus,zivis ir super pasīvas.Arī laikapstākļi nenāk par labu.Kas notiek uz ūdeņiem šobrīd, 98% makšķernieki neķer neko un lūr apkārt, 2 % velk.To redzēdami nekaunīgākie cenšas tiem 2% ielīst klēpī.Man vairākas reizes ir jau izčakarēta cope.Atbildot tiem kas te prašņā pēc gps punktiem un asari,kas jau pie āliņģa gaida.Ieteiktu padomāt,vai jūs pratīsiet to asari paņemt?Šobrīd tas ledus ir tik cik viņš ir un tas neļauj dikti izplesties,to es saprotu.Bet nevajag pa galvu un kaklu diebt klāt tiko ieraugat ka kāds velk.Vajag pasēdēt un padomāt,ko es daru nepareizi,kapēc nevar to asari pierunāt.Šinī brīnišķīgajā laikā ir pilns internets ar vajadzīgo informāciju,atliek vien pameklēt.Ja esmu aizskāris kāda jūtas,no sirds atvainojos
Perfekti pateikts !
22.janvāris 2021, 21:38 | links
 
Pateikšu kā ir.Ceru ka matadori baigi neapvainosies.Šobrīd ir ziemas vidus,zivis ir super pasīvas.Arī laikapstākļi nenāk par labu.Kas notiek uz ūdeņiem šobrīd, 98% makšķernieki neķer neko un lūr apkārt, 2 % velk.To redzēdami nekaunīgākie cenšas tiem 2% ielīst klēpī.Man vairākas reizes ir jau izčakarēta cope.Atbildot tiem kas te prašņā pēc gps punktiem un asari,kas jau pie āliņģa gaida.Ieteiktu padomāt,vai jūs pratīsiet to asari paņemt?Šobrīd tas ledus ir tik cik viņš ir un tas neļauj dikti izplesties,to es saprotu.Bet nevajag pa galvu un kaklu diebt klāt tiko ieraugat ka kāds velk.Vajag pasēdēt un padomāt,ko es daru nepareizi,kapēc nevar to asari pierunāt.Šinī brīnišķīgajā laikā ir pilns internets ar vajadzīgo informāciju,atliek vien pameklēt.Ja esmu aizskāris kāda jūtas,no sirds atvainojos
22.janvāris 2021, 21:31 | links
 
4bz- [22.01.21]: Bijām L.Baltezerā, ledus ļoti ok līdz kādi 50 m no krasta. Pēc tam Dūnītī no poligona puses. Tur ledus nedaudz švakāks, bet arī ok. Tālāk par kādiem 20-25 m no krasta gan negājām. Tik ar prātu, kolēģi. Ja par copi, tad draudzīgs neizšķirts ar fāteri. Abiem pa apaļai nullei. 4 stundu garumā ne piesitiena. Pat ne ķīsis. Tātad rīt jābūt labai copei, jo ķērās vakar un ķersies rīt. :)

JanisF, 22.janvāris 2021, 18:03
Dūnītī pie salas ledus nekāds,ar vienu vergas sitienu kā sviestā,aizbraucu uz m.baltezeru muzejs,tur ok.

voters9, 22.janvāris 2021, 17:04

Paldies! Pagaidām vēl nevar sapast, kurp doties.
Dzirdēju, ka Lielupē Varkaļu rajonā arī varot, bet ja jau uz ezeriem švaki, tad ko tur..
Verga un nagi ir, bet tik un tā.

Varbūt kādam nav žēl arī padoma, kur kādā no Baltezariem asari pamaklēt, lai uz "0" nav jāpaliek!? Var privāti. Atskaitīšos arī. :)
Mazajā balčā pie sūkņu stacijas, bet, ja būsi manā vietā, nebrīnies, ja mājās pārnāksi ar mugurā iedurtu vergu..
22.janvāris 2021, 21:19 | links
 
Bijām L.Baltezerā, ledus ļoti ok līdz kādi 50 m no krasta. Pēc tam Dūnītī no poligona puses. Tur ledus nedaudz švakāks, bet arī ok. Tālāk par kādiem 20-25 m no krasta gan negājām. Tik ar prātu, kolēģi. Ja par copi, tad draudzīgs neizšķirts ar fāteri. Abiem pa apaļai nullei. 4 stundu garumā ne piesitiena. Pat ne ķīsis. Tātad rīt jābūt labai copei, jo ķērās vakar un ķersies rīt. :)

JanisF, 22.janvāris 2021, 18:03

Dūnītī pie salas ledus nekāds,ar vienu vergas sitienu kā sviestā,aizbraucu uz m.baltezeru muzejs,tur ok.

voters9, 22.janvāris 2021, 17:04


Paldies! Pagaidām vēl nevar sapast, kurp doties.
Dzirdēju, ka Lielupē Varkaļu rajonā arī varot, bet ja jau uz ezeriem švaki, tad ko tur..
Verga un nagi ir, bet tik un tā.

Varbūt kādam nav žēl arī padoma, kur kādā no Baltezariem asari pamaklēt, lai uz "0" nav jāpaliek!? Var privāti. Atskaitīšos arī. :)
22.janvāris 2021, 21:01 | links
 
Šodien Engurē pie Dzedrupes, ledus 8-10 cm, vietās ar sniegu mazāk. Cope nekāda, dziļumu neatradu, dziļāka vieta 1 m. Veči bija kkad nesen pie Artūra bāzes, tur vispār labi ja 70 cm, zivju ar nebija. Ezerā kopumā līmenis super zems.
22.janvāris 2021, 19:15 | links
 
Maltas pagasts 31 cm. Iespējams citos ezeros biezāks ledus.

Alex, 22.janvāris 2021, 18:39


Rēzeknes novads dažuviet pat 35 cm.
22.janvāris 2021, 19:09 | links
 
Maltas pagasts 31 cm. Iespējams citos ezeros biezāks ledus.
22.janvāris 2021, 18:39 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager