Kāds un Kur ir Ledus?

Tēmu izveidoju, lai pirms došanās uz kādu ūdenstilpni varētu aptuveni saprast, ar kādu ledu būs darīšana. Kur ir, cik biezs un kādā stāvoklī ir ledus?
Jurik [04.12.20]: Katru gadu viens un tas pats:) Vīri! Ieķerat balderjāni un pagaidiet 8-10cm. Izmēram ir nozīme. Tiem kas nemīl ekstrēmu atklāto ūdens makšķerēšanu, šis ir īstais laiks kad taisīt inventūru rīku krājumā, savest visu kārtībā, iedot Bumsim spoles apkopt, sveču gaismā uzlodēt kādu īpaši savu mormišku. Signālvēžiem barība pietiek, nevajag tā upurēties!
Viss it kā pareizi,bet ar mūsu ziemām,tie 10 cm jau ir greznība.Bet arī uz 3cm nevajag līst.Ar 6 cm pie krasta zināmā vietiņā ievērojot piesardzības pasākumus var ieķert kaifiņu
5.decembris 2020, 08:15 | links
 
Katru gadu viens un tas pats:) Vīri! Ieķerat balderjāni un pagaidiet 8-10cm. Izmēram ir nozīme. Tiem kas nemīl ekstrēmu atklāto ūdens makšķerēšanu, šis ir īstais laiks kad taisīt inventūru rīku krājumā, savest visu kārtībā, iedot Bumsim spoles apkopt, sveču gaismā uzlodēt kādu īpaši savu mormišku. Signālvēžiem barība pietiek, nevajag tā upurēties!
4.decembris 2020, 21:16 | links
 
3 dienas uz priekšu ir max, ko iespringt. Un i to vēl pa to laiku var pamainīties prognozes.
4.decembris 2020, 20:31 | links
 
Valmieras rajonā +6 1. janvārī... https://www.gismeteo.lv/weather-valmiera-4101/month/
4.decembris 2020, 19:39 | links
 
https://www.youtube.com/watch?v=A5rh75sKb4g

kamer nav ledus, var paskatities

MV-F, 4.decembris 2020, 15:07

es skatījos, tur viņiem tāds "sibirija" jūtubers bariņā- viņa video no tās jakutijas, nu, ko varu teikt- ļoti skaista, taču spīdzinoša nervu bendēšana tādi video))))
4.decembris 2020, 18:11 | links
 
Ir lietas,kas jaatceras.Peldošais kombers,vai veste mugurā,kaķa nagi kaklā un verga rokā.Nelienam uz nepazīstamām vietām vieni,kolēģis ar striķi somā.Uz ledus kāpt vietās kur laipas vai tīrs ledus, pie zālēm vienmēr būs ledus draņķīgāks.Nemaukt uz ezera vidu vai otru pusi,turies krasta tuvumā.Tāpat ,kad uzsalst pirmais ledus vajag nedēļu vai divas, lai zivis nomierinās un vēlams ar sniedziņu pa virsu.Pirmā reize uz ledus ir svētki, kaut ar pāris asarēniem.Un ņemot vērā ka pagājušo gad daudziem nesanāca, gribas, ļoti gribas.

Ruu, 4.decembris 2020, 15:23

Prātīga valoda!)
P.S. "Pirmā reize uz ledus ir svētki, kaut ar pāris asarēniem.">>> es jau vienam cilvekam ieminējos, cik ļoti nožēloju, ka ziemas copes foršumu sapratu TIK vēlu, vien pirms 4 gadiem.... un tagad ziemas tik švakas kļūst((
4.decembris 2020, 17:28 | links
 
Šodien braucot gar Nagļu dīķiem redzēju rudasti lapsu, kas vēsā mierā pa ledu apstaigāja dīķa barotavas vietas???
4.decembris 2020, 16:23 | links
 
Katram tie kg/cm ir un būs savi, tāpat kā argumenti par/pret ! Vienmēr būs tie, kuri runās garāk ,skaļāk, viņuprāt argumentāk .... , bet vai tik tie nebūs tie,kuri atbildīgā brīdī pagriezīs muguru ....

Paskaties uz sevi ! :)
4.decembris 2020, 15:50 | links
 
Ir lietas,kas jaatceras.Peldošais kombers,vai veste mugurā,kaķa nagi kaklā un verga rokā.Nelienam uz nepazīstamām vietām vieni,kolēģis ar striķi somā.Uz ledus kāpt vietās kur laipas vai tīrs ledus, pie zālēm vienmēr būs ledus draņķīgāks.Nemaukt uz ezera vidu vai otru pusi,turies krasta tuvumā.Tāpat ,kad uzsalst pirmais ledus vajag nedēļu vai divas, lai zivis nomierinās un vēlams ar sniedziņu pa virsu.Pirmā reize uz ledus ir svētki, kaut ar pāris asarēniem.Un ņemot vērā ka pagājušo gad daudziem nesanāca, gribas, ļoti gribas.
4.decembris 2020, 15:23 | links
 
https://www.youtube.com/watch?v=A5rh75sKb4g

kamer nav ledus, var paskatities
4.decembris 2020, 15:07 | links
 
ja ledus uzsalst vējainā laikā,tad vienā vietā varbūt 7cm,citur 2cm
4.decembris 2020, 14:04 | links
 
Pat 2x vecāki makšķernieki par mani neizprot ledu pilnībā. Es katru dienu uz ledus...

Alex, 4.decembris 2020, 12:01[/quote]

Vot latgalieti(pats esmu čangalis,D) neirs,ja....
2x vecāki makšķernieki nelien tāpēc,ka pašās pirmajās dienās normāli asari nemaz neņem.
Ir laiks,kad zivīm mazliet jāaprod ar ledu.Tas ir pārbaudīts gadiem.
Man bija viens tāds,kas staigāja pa pirmo ledu kā Jēzus.Visi ņirdzām.Vispirms sūtijām viņu pa priekšu.
Mans svars ir 84kg,nebaidos,bet vai vajag.
Pavasarī ir jau daaaaudz bīstamāk.Laikus ir jāmet miers.Zinu tādus,kas ir izpeldējušies.Zinu arī tādus,kas ir vilkuši pat glābšanas vestes un gar niedrēm noķēruši labus kukaiņus.
Bet vai vajag?
Raudiņas mani galīgi neinteresē.
4.decembris 2020, 12:27 | links
 
swordfish216 [04.12.20]: Kaut kad pasen redzēju krievu plakatu cik biezs ledus ko spēj noturēt. Tabula vesela pat bijusi.
Ir daudzi "bet", tāpēc tas zīmējums ir muļķības. Tie kuri katru dienu uz ledus, tie zina visas ledus nianses konkrētā ezerā un kopumā uz visiem ezeriem. Ja 1x gadā, tad i uz 30 cm mācēs noslīkt, tāpēc labāk doties ar kādu pieredzējošāku kolēģi. Es jau aicinu amatierus kopā pavadīt ledus priekus, bet viņi labāk izvēlas ķert 3 cm raudas vientulībā. Pat 2x vecāki makšķernieki par mani neizprot ledu pilnībā. Es katru dienu uz ledus...
4.decembris 2020, 12:01 | links
 
Kaut kad pasen redzēju krievu plakatu cik biezs ledus ko spēj noturēt. Tabula vesela pat bijusi.
4.decembris 2020, 11:34 | links
 
pa plānu ledu man bail staigāt,bet biezā slinkums urbt,tāpēc gaidšu pavasara vimbas.
4.decembris 2020, 10:06 | links
 
jaanis219 [03.12.20]: Pagājušo ziemas sezonu tā uz ledus neuzkāpu, tagad gaidu... Šosezon atkal Latgalē būs video ar PIRMS un konkrētā zemledus makšķerēšanas sezonas dienas atklāšana kā 2018.gadā.


Latgalē nemīž, pa 4-5 cm ledu var stabīli staigāt, tikai jāpārzin ūdenskrātuve.
Katru gadu pāris tādu, kas "nemìž" arì aiziet.
4.decembris 2020, 09:57 | links
 
Es ar saviem 75 mīžu, bet ja ledus 5cm, tad ir ok. Tikai jārēķina,.ka visas drēbes vismaz plus 3, 4.
4.decembris 2020, 01:58 | links
 
Es ar saviem 75 mīžu bet ja ledus 5cm, tad ir ok. Tikai jārēķina,.ka visas drēbes vismaz plus 3, 4.
4.decembris 2020, 01:57 | links
 
Pagājušo ziemas sezonu tā uz ledus neuzkāpu, tagad gaidu... Šosezon atkal Latgalē būs video ar PIRMS un konkrētā zemledus makšķerēšanas sezonas dienas atklāšana kā 2018.gadā.


Latgalē nemīž, pa 4-5 cm ledu var stabīli staigāt, tikai jāpārzin ūdenskrātuve.

jaanis219, 3.decembris 2020, 23:32

Ja rumpis svarā līdz 60kg, tad no 5cm var nemīzt...)
4.decembris 2020, 01:35 | links
 
Pagājušo ziemas sezonu tā uz ledus neuzkāpu, tagad gaidu... Šosezon atkal Latgalē būs video ar PIRMS un konkrētā zemledus makšķerēšanas sezonas dienas atklāšana kā 2018.gadā.


Latgalē nemīž, pa 4-5 cm ledu var stabīli staigāt, tikai jāpārzin ūdenskrātuve.
3.decembris 2020, 23:32 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager