Mūsa, Mēmele

Protams ka ir arī vimbas kuras neatgriežas uz jūru, esmu ķēris augusta beigās pie Budbergas bet izmērs viņām nav no dižākiem,knapi mērs un mazāk. Droši ka arī augstāk kādas paliek pa bedrītēm,bet visas kas nāk no jūras jo īpaši pavasarī ir krietni lielākas un treknākas un melnas paliek tikai nārsta laikā.
7.aprīlis 2016, 12:35 | links
 
Piekrītu Kutim,rudenī un ziemā tālākpar Jelgavu viņas neiet,bet runa par tām,kuras pārziemo augštecē,irgadījies noķert marta sākumā,reti,bet ir. Tad skaties uz zivi un brīnies,tieva,gara,atpazīt var tikai pēc "snuķa"....cik tādas trāpijušās,visas sterilas...
7.aprīlis 2016, 11:55 | links
 
Neesmu ihtiozaurs un neko nejēdzu, bet arī domāju, ka ir vimbas, kas tusē ziemā upē, bet tik un tā nārsto.

mirtins, 7.aprīlis 2016, 11:18


Ko tur daudz domāt, es vispār neķeru vimbas bet šo esmu lasījis jau labi sen, pirms vairāk kā 20 gadiem Ruduļ Jura grāmatiņās, bet vēlāk jau nopietnākā zinātniskā darbā ("Zivis" 1998, Māris Plikš, Ēriks Aleksejevs). Neatkarīgi no tā vai iegājušas upē rudenī vai pavasarī, visas nārsto.
7.aprīlis 2016, 11:39 | links
 
Tās kuras pārziemo ir bez dzimumproduktiem !Slaidas viņas ir tāpēc ka ūdens auksts,vēl agrs pavasaris,nāks siltāks ikri un pieņi piebriedīs.Patreiz ikru maisiņi ir mazā pirkstiņa resnumā,pirms nārsta būs resnāki par īkšķi.Un tad,sasilstot ūdenim līdz 14grādiem,ies vaļā dipadu-dapadu....
7.aprīlis 2016, 11:31 | links
 
Neesmu speciālists vimbās, bet šogad ir izteikti daudz slaidu tievu vimbu... tādas riktīgi kārnas, bet ar ikriem. Visas ķēru posmā ap jelgavu. Vienā reizē trāpījās lielkās treknās cetras un viena slaidā kārnā. Neesmu ihtiozaurs un neko nejēdzu, bet arī domāju, ka ir vimbas, kas tusē ziemā upē, bet tik un tā nārsto. Un uzkāpj tālāk par citām. Jo ko tad ķer no ledus, ja ne vimbas :)
7.aprīlis 2016, 11:18 | links
 
Ir vimbas kuras ienāk upē rudenī un pārziemo tā sauktās ledus vimbas un ir kas nāk pavasarī un sauc par ievu vimbām. Viss ir pareizi tikai tās pļurīgās bezledus ziemas visu saputro jo pie normāla ledus rudenī ienākušās vimbas augstāk kā ap Jelgavu līdz pavasara paliem nekapj jo pie Mežotnes upe ir pilna ar vižņiem.
7.aprīlis 2016, 10:28 | links
 
Jūs gadījumā neesat no tiem kas saka,maijā atnāks tās "melnās,no jūras"....?P.S.Vai 28 marta vimbām ikri-pieņi bija ?Jeb zivis tīrija mammas-sievas ?Tās zivis,kas nāk pirmās, iet vistālāk,kuras nārstos Bauskā,droši vien,vēl Jūrmalā vai līcī....
7.aprīlis 2016, 09:25 | links
 
Piekriitu vimbistniekam,vismaz 28.martaa visas nokjertaas bija ilgi pa upi dzivojusjas.
6.aprīlis 2016, 23:27 | links
 
Ar tādu niku stāstīt tādas muļķības ! Ko nozīmē vietējās ? Tādas,kuras pārziemojušas upē ? Jā,tādas ir noķertas agrā pavasarī,bet tām nav dzimumproduktu,lai vimba varētu nārstot,tai vajag pilnu ciklu-jūra>upe...Sestdien saķērām 15 normālas,treknas vimbas,acīmredzot,bija laba barības bāze jūrā...
6.aprīlis 2016, 22:40 | links
 
Veči guļiet mierīgi Mēmelē ķerās tikai vietējās vimbiņas;) Ja būs šāds ūdens līmens nekas iepriecinoš nespīd...;)
6.aprīlis 2016, 21:50 | links
 
Vakar pec darba ar ĉomu aizbraucām uz memeli virs putniem no 16.30-20.30 viena copite un viena vimba pañema uz tigereni,ara nāca kā aizmigusi tā kā viña vel nav aktiva
6.aprīlis 2016, 07:39 | links
 
shodien no 16 - 20... memelee 1 vimba ... ai jauncodes...
5.aprīlis 2016, 22:48 | links
 
Es arī 3 stundas nosēdēju pie gājēju tilta ,pret ātiķi -0
3.aprīlis 2016, 19:19 | links
 
Nu nezinu. Tiko no Mēmeles. Bijām virs Putniem, zem Putniem, pat Kurmeni apciemojām....vairāk par mikro sapaliņiem un dažām raudiņām nemanijām. Putni gan dažādi lidinājās un lielos baros:-). Vimbas iet gar Leišu krastu.....redzējām kā vienu izvilka un viena bija sačokā. Pēc tam arī kaimiņi Leiši notinās.
Nekas tur vēl nenotiek.
3.aprīlis 2016, 16:07 | links
 
Biju svetdien pie gaajeju tilta 13-16:00. Viena cope vieteejas vechuks teica ka vimba jau pie putniem (coemats cik sapratu)
3.aprīlis 2016, 15:16 | links
 
Ir kādam atsauksmes par mēmeli?
3.aprīlis 2016, 14:26 | links
 
nu ja tada fidergruntene sanāk, bet tas zvaniņš tāpēc, ka netālu ar pludiņu vēl makšķerēju.. līdz ar to nesanāk visu laiku hipnotizēt to spicīti.. kā saka eksperimenta diena bija. ;)
29.marts 2016, 08:18 | links
 
Biju šorīt uz 2 stundiņām Mēmelē, ap Kurmeni, laikam.. bija viena cope - galā vimba. Es gan neteiktu ka negribīgi copēja, zvaniņu purināja pamatīgi :D Cope bija uz fīderi ar barotavu un garneli, uz pludiņu nekā.. Bet vairak copes nesagaidīju.

fish_a_man, 28.marts 2016, 22:43

Fideris ar zvanu nav nekaads fideris,bet gan fidergruntene:).Bet Ja nopietni,tad ,vismaz man copes bija knapi manaamas.Biju pecpusdienaa.Udens t drusku siltaku vajag,Paris gradus noteikti,bet nokert var arii tagad.
28.marts 2016, 23:37 | links
 
Tad pie pirmajām brīvdienā laižu uz mēmeli. Paldies copmaņi par atbildēmĺ
28.marts 2016, 23:29 | links
 
Biju šorīt uz 2 stundiņām Mēmelē, ap Kurmeni, laikam.. bija viena cope - galā vimba. Es gan neteiktu ka negribīgi copēja, zvaniņu purināja pamatīgi :D Cope bija uz fīderi ar barotavu un garneli, uz pludiņu nekā.. Bet vairak copes nesagaidīju.
28.marts 2016, 22:43 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager