Zivs uzglabāšana vakuumiepakojumā

Zandartus un zušus saldēju kažokā
1.ielieku saldētavā veselu zivi -zušus celefāna maisiņā
2.Otrā dienā izņemu ārā no saldētavas un iemērcu uz sekundi ūdenī ietinu pārtikas plēvē vai ielieku maisiņā un atpakaļ saldētavā .Uz zivs uzsalst ledus kārtiņa kura arī saglābā zivs svaigumu uz ilgu laiku.
24.septembris 2010, 14:04 | links
 
Ā, aizmirsu piebilst, ka sulas pakai pēc sulas izdzeršanas būtu vēlams augšu atgriezt vaļā.
Jo pa to mazo caurumu zivi ir grūti tur iebāzt :)
24.septembris 2010, 13:52 | links
 
1. Ņem vienkāršu 1-2 litru sulas paku.
2. Izdzer sulu
3. Izmazgā
4. ieliec svaigu zivi vai tās fragmentu
5. pārlej tīru aukstu ūdeni lai nosedz pilnībā.
6. liec saldētavā (nav obligāti -16 C. Var būt kaut -3)
7. Atkausēt labāk istabas temperatūrā piespiedu līdzekļus neizmantojot.
8. Arī pēc 1/2 gada glabāšanas kvalitāte ir ok.
9. Buenos apetitos, Amigos!
24.septembris 2010, 13:49 | links
 
Klau, wimba, paskaidro tuvāk, kas tās par sulas pakām?
24.septembris 2010, 12:06 | links
 
ROKAS NOST NO BUMA! (BĻIN)
A runājot pār tēmu - tā kā vakuumaparāta man tav, tad es reizēm šo to iesaldēju sulas pakās zivs gaļu iepriekš pārlejot ar ūdeni. Arī pēc 1/2 gada pēc atkausēšanas grūti atšķirt no svaigas. Viens zvejnieks iemācīja. No profesionāļiem vienmēr kautko derīgu var iemācīties.
Vietas gan aizņem vairāk nekā vakuums, un uz 10-iem kg laikam jau tehnoloģija nebūs piemērojama mājas apstākļos, toties ja pagadījies tā pavairāk laša, ko nevar apēst vienā piesēdienā tad ir pat ļoti ok.
24.septembris 2010, 11:53 | links
 
Visu ko, arī mājas un meža ogas!
24.septembris 2010, 10:57 | links
 
Baravikas pakosi?
24.septembris 2010, 10:52 | links
 
Vai kāds var ieteikt kādu vakuumējošo iekārtu - ir radusies nepieciešamība.
24.septembris 2010, 10:41 | links
 
Bums...vis kārtībā,uz tevi tas vismazāk atiecas.
23.septembris 2010, 22:33 | links
 
Orest ! Es nekad nevienu par iegūto lomu nēsmu nolicis.Uzskatu laist vaļā vai izmantot pārtikā ir katra personīga lieta un nav ko te dirst un muldēt Dīvojat kā paši uzskatat par pareizu .Personīgi es no zivīm gatavoju gan kūpinājumus gan šprotes ,voblu ,filēju ziemai u.t.t.Varat mani droši saukt par zivinieku jo gaļinieki nodarbojas ar zvēru medībām /sory man šis sports ir svešs un tapēc nekomentēšu/
23.septembris 2010, 22:19 | links
 
Lasu un brīnos?Te karpinieki štuko kā saglabāt ēšanai zivis.Kad es ieliku bildi ar karpu,mani abd..sa kā baigo nelieti,gaļinieku.Kautkā jocīgi,neko nesaprotu.Ja reiz ķer un atlaid,tad kāda nozīme kur un ko .Baigā divkosība!Ne asakas!
23.septembris 2010, 21:57 | links
 
Es visu laiku lietoju Krups firmas vakumotāju /vests no vācijas/žēl tikai ,ka orģinālās pakas jau iet uz beigām.starp citu voblu no vimbas tikai tā var labā kondīcijā saglabāt.
23.septembris 2010, 19:50 | links
 
Gribēju padalīties pieredzē ar to vakuumošanu.
Bijām mēs Norvēģijas ziemeļos - Evenes pilsētā un saķērām nu tik daudz zivis, ka apēst visu vienkārši nav iespējams! Tā nu savakuumojām kādus 30 kg, sasaldējām saldējamā kamerā, ielikām termomaisos, ietinām guļammaisos un vedām uz LV. VSOP bija taisnība, gandrīz nemaz nebija atkusušas.
Un par to vakuumošanu varu teikt tikai to labāko - pirms pāris dienām biju sagatavojusi uz jāņiem ķertās zivis un garša bija vienkārši fantastiska! gandrīz tāda pati kāda tā bija Norvēģijā, pat smarža bija saglabājusies! Turklāt ievakumots produkts aizņem krietni mazāk vietas un var atvest mazliet arī radiem un draugiem (tas no "praktiskā latvieša viedokļa").
Tagad arī sapakoju šādi sēnītes, briežu un meža cūkas gaļu.... Tā teikt nodrošināju sev pārtikas krājumus ilgiem laikiem :))
Un Jaunajā gadā zirņu un cūkas šņukura vietā es tomēr izvēlos zivtiņas un meža cūkas karbonādi ar sēnītēm... :)
23.septembris 2010, 17:35 | links
 
vakuumā tārps pārsprāgst un padļivka sanāk...
:)
17.jūnijs 2010, 12:56 | links
 
Mirtin, tārpi vakumā būs kirdik!:)))

Maijux, kad jūs brauciet un uz kuru kraju?
Es brauc rīt, un zivis ēdīs uz vietas, mājās nevedīs:)))
17.jūnijs 2010, 12:27 | links
 
Maijux - arī tie tārpi, kas tajās saidās un mencās būs kā svaigi :DDDDDDDDD
17.jūnijs 2010, 10:55 | links
 
urmass, jā es esmu gaļenieks, šogad esmu atvedis mājās 1 līdaku (bija ierāvusi pamatīgi žaunās) un desmit divpirkstu plicīšus kaķim. Lai met akmeni pirmais tas, kurš bez vainas :)))))))) nekā personīga.
17.jūnijs 2010, 10:53 | links
 
uz ziemsvētkiem jāēd zirņi, cūkas šņukurs un pīrāgi, nevis jāņos ķertas zivis... :))
ne asakas!
17.jūnijs 2010, 10:51 | links
 
Pirmkārt, gribu pateikt paldies visiem par padomiem, noteikti mēģināšu sālīt un taisīt voblas, kūpināt un aukstumkastē atvest arī svaigas filejas. Ja tas nozīmē, ka esmu nemākulis vai gaļenieks, tad laikam esmu arī :) jo man liekas, ka Norēģijas zivīm jābūt krietni labākām par veikalā nopērkamajām.
Man tikko paziņas atgriezās arī no Norway. Izrādās viņiem bija līdzi viena vakuummašīna uz visiem, tad nu viņi atveda krietni vairāk par 15 kg, jo tādas zivis aizņem krietni mazāk vietas. Tad es arī aizņēmos no viņiem šito brīnum-vakuummašīnu un vēlāk pastāstāstīšu, kā ir. Jo ja WATER ir taisnība, tad uz Ziemassvētkiem ēdīšu jāņos ķertās zivis, kuru garša būs gandrīz tāda pati, kā tikko ķertai zivij.
17.jūnijs 2010, 10:48 | links
 
Dziļumā, nu teiksim, dziļāk par 60m atpakaļ neiet Brosmee(vēdzeļveidīgās), pārējās iet, ja nav vilktas ar vinču megatempā. Nezinu par buļveidīgajiem un tamlīdzīgu eksotiku. Arī 5 kg vēdzeli kaijas nomočī samērā ātri, protams, ja ņeatlido zivju ērglis. Tas tādas 5-7 kg vēdzeles stiep prom bez piepūles un kaijas paliek gribot... Vauvām, mencām, pikšām, paltusiem, saidām nonirt atpakaļ nav problēmu 95% gadījumu.
15.jūnijs 2010, 18:12 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager