Lādzēnu dīķi

Sola tak naktīs vēl līdz mīnus 10...

mirtins, 15.marts 2023, 09:16

Kur tu šādu prognozi ieraudzīji? Man Vecumniekos naktī zemāk par -1 nerāda :) Es ar labprāt aizlaistu vēl ziemas copē, bet negribās pavadīt 2 stundas ceļā uz vienu galu, Alūksnē gan jau vēl kādu laiku ledus būs ok.
15.marts 2023, 11:34 | links
 
Vakar bij +10 grādi, Ventā līmenis pa diennakti 2 m uzrāvis, viss kūst starauji, nav ko trakot.
15.marts 2023, 11:28 | links
 
A sarunāt uz savu atbildību un risku par dubultu samaksu... Tur kur es biju pagājušajā svētdienā, ledus bija vismaz 25cm. Varu turp aizvilkties gar malu apkārt visam ezeram. Nu nevar tik ātri tas viss nokust...
15.marts 2023, 10:36 | links
 
Es drīzāk Mārtiņ uzbēršu kūdru....:)))
15.marts 2023, 09:51 | links
 
Eini, uzklāj foliju uz ledus. Es vēl gribu svētdien pacopēt.... :((( Sola tak naktīs vēl līdz mīnus 10...
15.marts 2023, 09:16 | links
 
Par sānpeldēm runājot es arī nevaru pateikt neko izņemot to, ka pārsvarā šīs ūdens būtnes dzīvojas tekošo ūdeņu aizstraumēs. Tas ir tāds būtisks faktors. Esmu lasījis tās mazu upju atstraumēs. Praktiskais dziļums līdz pusmetram.

Tomēr jāsaka, ka zelta bedre, vai ēsma, tā nav bijusi.:)))).

Tajā pat laikā droši, ka kādam šī ēsma ir kaut kad arī "izšāvusi".
Mēs bieži vien ar daudz ko pārspīlējam, jo kaut kur ir kaut kas dzirdēts, kaut kas redzēts, bet vai pieredzēts? :))))

Par gultnes īpatnībām Lādzēnu dīķos.

Pastāv 4 pamatvarianti.
Kūdras slānis, sapropelis ( ko arī dēvē par kūdras slāni, bet patiesībā tā tas nav), smilts gultne un māls.
Pirmie divi pārsvarā ir kanālos un gar to malām, bet mazāk brīvo, no ūdenszālēm, ūdeņu plačos.

Kāpēc mēs neaugam ciet?
Mums ir ielaisti amūri! Ielaisti tādā daudzumā cik nepieciešams lai neaizaugtu ezera pamatdaļa, bet paliktu zāļainas nomales kur dzīvot un nārstot visām zivīm.
Ir ūdenskrātuves posmi kas visa gada garumā nav fiziski pieejami. Agrāk vai vēlāk zivis, no šīm vietām, iznāk uz ūdenskrātuves brīvākiem no zālēm posmiem.
Viss notiek.:)))
Nu kaut kā tā...., bet ja ir vēlme kaut ko jautāt par Lādzēnu dīķiem, tad labāk rakstiet individuāli man pie ekspertiem, jo patiesību par to kā rodas mīti vai leģendas par attiecīgām ūdenskrātuvēm es jau aprakstīju savā iknummura sadaļā jaunajā marta CL nummurā.
Mēs ar Kristiānu Godiņu vienkārši pārrunājām kā rodās mīti un leģendas, patiesības vai klaji meli attiecībā uz dažādām ūdenskrātuvēm.
Domāju, ka ir vērts izlasīt.
Galvenais nesatraukties, jo mana autoratlīdzība
( no jūsu konkrētā raksta izlasīšanas) nepaaugstināsies. :))))

Ne asakas!, un rīt pats iešu uz praktiski pēdējā ledus pēc asariem Lādzēnos. Izskatās, ka tūlīt jau būs šai ziemas sezonai finišs.
14.marts 2023, 18:10 | links
 
IMHO sāņpeldi ēd ūdeņos, kas ar jūru saistīti - Babīte, Ķīšezers, Baltezeri... iekšzemes ūdenstilpnēs kaut kā sāņpeldes diži neesmu manījis...

Savulaik Ķīsī, Pils kaktā saķērām sāņpeldes garajās alģēs un uz Apendicītu uz lielajiem asariem...

sorrī par offtopic

daddy_j, 13.marts 2023, 21:56


Es tieši par to aī domāju, jo Lādzēnos nav tādu aļģu. Nē nu kaut kur gan jau ir, es vienkārši baigi meklējis neesmu. Bet tajā purvā dibens pāsvarā ir kūdrainas dūņas un normālas zāles ir tikai pa seklajām malām. Salīdzinot ar citiem seklajiem ezeriem - Lobi, Babi, Kaņieri, Lādzēnos var teikt zāļu nav vispār :))) Nu ir ir, protams, bet salīdiznot to augāju, kas ir citos ezeros, te ir pliks tuksnesis.
14.marts 2023, 10:10 | links
 
IMHO sāņpeldi ēd ūdeņos, kas ar jūru saistīti - Babīte, Ķīšezers, Baltezeri... iekšzemes ūdenstilpnēs kaut kā sāņpeldes diži neesmu manījis...

Savulaik Ķīsī, Pils kaktā saķērām sāņpeldes garajās alģēs un uz Apendicītu uz lielajiem asariem...

sorrī par offtopic
13.marts 2023, 21:56 | links
 
mirtins [13.03.23]: Lādzēnos pilnīgās niedrēs asari nesēž. Vasarā jā, mēdz būt. Bet cik ziemā nācies mēģināt, nekad. Blakus - jā, nedaudz nostāk - jā, pilnīgā klajumā - jā. Par sāņpeldēm izvirzīšu hipotēzi, ka tās, Lādzēnos nestrādās. Preparējot asarus, neesmu redzējos nevienu sāņpeldi. Spāru kāpuri, kaut kādi vēl mošķi, vēži, raudiņas, asarīši, rudulīši, spidiļķi.

Man šķiet, ka sāņpeldēm šeit nav baigi labvēlīgie apstākļi.
babē asaris sēž meldros gan, lasa nost sāņpeldi no tiem. kamerā tas izcili redzams. bet tā cita tilpne, citi apstākļi
13.marts 2023, 18:11 | links
 
Par niedrēm un asariem man ir cita pieredze. Niedrēs viņs arī ir, pie nosacījumā, ja dziļums ir ne mazāk pār 1.20 cm.

tajfun, 13.marts 2023, 14:45


Nestrīdēšos. Ņemot vērā, ka ar bļitku strādāju, es baigi pa niedrēm neņemos, jo zacepi. Kaut kādos laukumiņos, bišķ pamēģinu un viss. Bezmotilkai tādā ziņā ir nereāla priekšrocība:)
13.marts 2023, 17:54 | links
 
mirtins [13.03.23]: Lādzēnos pilnīgās niedrēs asari nesēž. Vasarā jā, mēdz būt. Bet cik ziemā nācies mēģināt, nekad. Blakus - jā, nedaudz nostāk - jā, pilnīgā klajumā - jā. Par sāņpeldēm izvirzīšu hipotēzi, ka tās, Lādzēnos nestrādās. Preparējot asarus, neesmu redzējos nevienu sāņpeldi. Spāru kāpuri, kaut kādi vēl mošķi, vēži, raudiņas, asarīši, rudulīši, spidiļķi.

Man šķiet, ka sāņpeldēm šeit nav baigi labvēlīgie apstākļi.
Par niedrēm un asariem man ir cita pieredze. Niedrēs viņs arī ir, pie nosacījumā, ja dziļums ir ne mazāk pār 1.20 cm.
13.marts 2023, 14:45 | links
 
Lādzēnos pilnīgās niedrēs asari nesēž. Vasarā jā, mēdz būt. Bet cik ziemā nācies mēģināt, nekad. Blakus - jā, nedaudz nostāk - jā, pilnīgā klajumā - jā. Par sāņpeldēm izvirzīšu hipotēzi, ka tās, Lādzēnos nestrādās. Preparējot asarus, neesmu redzējos nevienu sāņpeldi. Spāru kāpuri, kaut kādi vēl mošķi, vēži, raudiņas, asarīši, rudulīši, spidiļķi.

Man šķiet, ka sāņpeldēm šeit nav baigi labvēlīgie apstākļi.
13.marts 2023, 09:55 | links
 
Uz sāņpeldi ir kāds meģinājis ķert? Daudz kur ķeras tikai uz to.
12.marts 2023, 21:35 | links
 
Varbūt šie sēž pilnīgi zālēs/niedrēs?
12.marts 2023, 21:32 | links
 
biju vakar, un ar nekas spīdošs 3,5 asari :D + kkādas raudiņas un zirgazobi.
man tāda sajūta ka viņu tur ir maz, jo tur kur viņš apakša bija ņēma pārliecinoši.
12.marts 2023, 20:09 | links
 
Nevar būt ka tur tie asari ir pa vienam zem katra 100tā āliņģa, jābūt jau kaut kādam bariņam ar ???.
12.marts 2023, 20:06 | links
 

Es šodien arī pabīju. Visu dienu pa kreiso pusi.
Diezgan čābīgi, 3 labi asari, drusku zirgazobus, divas raudiņas.
Labāk bija uz bezmotilku.
12.marts 2023, 19:35 | links
 
Šodien baigi smagā cope. Ledus kļuvis biezāks, urbt smagāk. Jāurbj daudz. Vienu pannu ašuku salasīju,bet ar baigo lūgšanos. Copītes knapas. Ļoti daudz tikai vienreiz piebaksta un viss. Gan jau pusi copju nemaz nepajutu. Pilnīgi neaktīva zivs. Arī līdakas šodien mazkustīgas. Tikai četras copes un neviena uz bļitku neuzsēdās. Bet nosauļojos labi :))
12.marts 2023, 17:57 | links
 
tajfun [10.03.23]: 100 + āļiņğu rezultāts.
Bij, bij 100+, bet strīpaiņiem pofig :D Var arī no pirmā āliņģa savilkt, bet var visu dienu aktīvo palaidni meklēt, bet rezultātā čiš vien sanāk. Ar to tā cope arī interesanta... :)
10.marts 2023, 23:32 | links
 
tajfun [10.03.23]: Simsins [18:36]: Rīt plāns uz Lādzēniem. Kā ledus, kā ar asari? :)Viss ir labi, gan ar ledu, gan ar asariem, bet dikti jāmeklē, 100 + āļiņgus un būs...;)))

100 + āļiņğu rezultāts.
10.marts 2023, 20:05 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager