Lādzēnu dīķi

Man nebija :) Pareizāk sakot āļiņģi bija, zivis apakšā arī, bet ārā nenāca ne uz lieliem, ne maziem mānekļiem :)

MT9, 10.marts 2023, 19:02


Dinamītu, dinamītu vajag!
10.marts 2023, 19:38 | links
 
MT9 [10.03.23]: Viss ir labi, gan ar ledu, gan ar asariem, bet dikti jāmeklē, 100 + āļiņgus un būs...;)))

tajfun, 10.marts 2023, 18:45
Man nebija :) Pareizāk sakot āļiņģi bija, zivis apakšā arī, bet ārā nenāca ne uz lieliem, ne maziem mānekļiem :)
Bet ja godīgi,biju tur pats 4 reizes.Vienu es kādus 10 gab. izmocīju,nourbos kā traks.Pārējās gandrīz pa nullēm.
10.marts 2023, 19:06 | links
 
MT9 [10.03.23]: Viss ir labi, gan ar ledu, gan ar asariem, bet dikti jāmeklē, 100 + āļiņgus un būs...;)))

tajfun, 10.marts 2023, 18:45
Man nebija :) Pareizāk sakot āļiņģi bija, zivis apakšā arī, bet ārā nenāca ne uz lieliem, ne maziem mānekļiem :)
Vajadzēja uz vidējiem tad))Joks
10.marts 2023, 19:04 | links
 
Viss ir labi, gan ar ledu, gan ar asariem, bet dikti jāmeklē, 100 + āļiņgus un būs...;)))

tajfun, 10.marts 2023, 18:45

Man nebija :) Pareizāk sakot āļiņģi bija, zivis apakšā arī, bet ārā nenāca ne uz lieliem, ne maziem mānekļiem :)
10.marts 2023, 19:02 | links
 
Simsins [10.03.23]: Rīt plāns uz Lādzēniem. Kā ledus, kā ar asari? :)
Viss ir labi, gan ar ledu, gan ar asariem, bet dikti jāmeklē, 100 + āļiņgus un būs...;)))
10.marts 2023, 18:45 | links
 
Rīt plāns uz Lādzēniem. Kā ledus, kā ar asari? :)
10.marts 2023, 18:36 | links
 
Man kautkas līdzīgs.Vakar biju apmeklēt šo mazliet aizmirsto vietu(neesmu bijis apmēram 30 gadus).Uz dīķa satiku vēl vienu copmani,tas manu optimismu uzreiz pazemināja,es sāku ap 11 bet viņš jau no paša rīta un apskaidroja ka uz bļitkas nav vērts.Sāku ar mormeni un 0,10 aukliņu,beidzu ar mikro mormeni un 0,06auklu,neticami bet nesajutu no kādiem 60 āliņģiem ne vienu pieskārienu.Secinājums ,jābrauc pēc nākošiem 31 gada,varbūt būs dīķis atvēries.Tākā laiks bija izcils ar copi esmu apmierināts.
7.marts 2023, 18:58 | links
 
Tev ir lāsts vecīt :D

Abavnieks, 7.marts 2023, 17:32

I nerunā! :D
7.marts 2023, 18:01 | links
 
MT9 [07.03.23]: Šodien biju Lādzēnos, cope fantastiska! :D :D :D Bet, ja nopietni, nesajutu ne piesitiena. Pat nezinu vai ziemas copē šāds iznākums ir bijis :)) Neko darīt, vismaz pasauļojos, jo laiciņš gan bija prīmā. Man ar tām maksas ūdenstilpēm neiet - ne Burtniekā, ne Kālā, ne Lādzēnos nesanāk tikt uz labu copi. Un man vēl periodiski prasa, kādēļ es copēju pārsvarā Babītē. Tieši šī iemesla dēļ - tur zivis pašas uz āķa kabinās, spēj tik vilkt, pie tam pa freiju! :D Eh, ceru vēl līdz ziemas beigām tikt pie smukiem asariem. Visiem foršu dienu, tiekamies pie ūdeņiem! ;)
Tev ir lāsts vecīt :D
7.marts 2023, 17:32 | links
 





Šodien biju Lādzēnos, cope fantastiska! :D :D :D Bet, ja nopietni, nesajutu ne piesitiena. Pat nezinu vai ziemas copē šāds iznākums ir bijis :)) Neko darīt, vismaz pasauļojos, jo laiciņš gan bija prīmā. Man ar tām maksas ūdenstilpēm neiet - ne Burtniekā, ne Kālā, ne Lādzēnos nesanāk tikt uz labu copi. Un man vēl periodiski prasa, kādēļ es copēju pārsvarā Babītē. Tieši šī iemesla dēļ - tur zivis pašas uz āķa kabinās, spēj tik vilkt, pie tam pa freiju! :D Eh, ceru vēl līdz ziemas beigām tikt pie smukiem asariem. Visiem foršu dienu, tiekamies pie ūdeņiem! ;)
7.marts 2023, 16:25 | links
 
mirtins [06.03.23]: tajfun - kādeiz labprāt satiktos un paskatītos kā tu strādā ar bezmotilku. Pašam nav nekādas sajēgas un cik esmu mēģinājis, Lādzēnos pa nullēm. Dziļajos ezeros gan uz breksi, audiņu vai asari kaut kas sanāk, bet Lādzēnos ne pa kam :)
Droši, ja laiks ļaus, tad svētdien ir doma aižšaut uz Lādzēniem.
6.marts 2023, 11:01 | links
 
tajfun - kādeiz labprāt satiktos un paskatītos kā tu strādā ar bezmotilku. Pašam nav nekādas sajēgas un cik esmu mēģinājis, Lādzēnos pa nullēm. Dziļajos ezeros gan uz breksi, audiņu vai asari kaut kas sanāk, bet Lādzēnos ne pa kam :)
6.marts 2023, 09:54 | links
 
eLkimY [05.03.23]: tajfun [18:50]: Šodien kopumā baigi grūti gāja, no rīta švaki, ap 11.00 sākas kaut kāda kustība, ņēma līdz vakaram. Pa vienam no āliņġa.Pa kuru pusi vandijies? Viss uz motili?
Labās puses pašā galā šodien bija baigā cilvēku aktivitāte.
Pa labo pusi, es ķeru uz bezmotilku un balansieriem.
5.marts 2023, 22:20 | links
 
tajfun [05.03.23]: Šodien kopumā baigi grūti gāja, no rīta švaki, ap 11.00 sākas kaut kāda kustība, ņēma līdz vakaram. Pa vienam no āliņġa.
Pa kuru pusi vandijies? Viss uz motili?
Labās puses pašā galā šodien bija baigā cilvēku aktivitāte.
5.marts 2023, 21:48 | links
 

Šodien kopumā baigi grūti gāja, no rīta švaki, ap 11.00 sākas kaut kāda kustība, ņēma līdz vakaram. Pa vienam no āliņġa.
5.marts 2023, 18:50 | links
 
Pa smuko. Man jau bija čujs ka svētdien sakustēsies. 750 ir konkrēts ašuks!!!
5.marts 2023, 15:29 | links
 

Cope no 7:30 -14:30.
Līdz 10tiem nekā. Pēctam kaut kas sāka piesist . Pēc 12:30 vairs ne copes. Copēju tikai uz bļitku ar ķēdīti. Kopā 8 asari, lielākais 750gr. Visi lielākie asari no viena āliņģa. 2vas ļoti tīkamas zivis pie āliņģa atkabinājās. Piecirtienā kā zaceps. Daudz ūdens zem sniega. Kreisajā pusē ledus pa vidu 6-7 apgriezieni.
5.marts 2023, 14:56 | links
 
einis [04.03.23]: Sveiciens copmaņiem.
Kamēr vīri, uz ezera ledus, cīnās ar trako vēju un brīžiem sniegputeni es te atreferēšu divas vakardienas ( 03.03.23) telefona sarunas. Nav vajadzības komentēt, jo vēl ilgu laiku tas neko nemainīs, bet vienkārši jāsaprot, ka starp mums ir arī tādi zivju ( mīļi) un tāpēc nav jābrīnās par daudzu ūdenskrātuvju saimnieku vai apsaimniekotāju brīžiem neordināru rīcību vai tekstiem. Tas pats arī attiecas uz publiskajām ūdenskrātuvēm kur kārtību ievieš VVD inspektori. Starp citu strādā ļoti labi un centīgi cik vien atļauj resursi, bet ne par šo stāsts.

Pirmais telefona zvans.
Halo!
- Labdien. Vai pie jums ledus ir?
Ir.
- Tātad makšķerēt var?
Droši!
- Un līdakas ķert arī var?
Nevar.
- Kā tā? Un kāpēc?
( Labs jautājums no makšķernieka kāpēc 3. martā nedrīkst ķert un paturēt līdakas) Nedrīkst tāpēc, ka līdakām ir nārsta periods.
- Un kas no tā? Jūs taču esat privāta ūdenskrātuve. Latvijā, ļoti daudzās privātajās, atļauj līdakas copēt cauru gadu! Jums naudu nevajag?

Ļoti labi un paldies par rūpēm, bet mums pirmkārt vajag līdakas. Jānotiek dabiskai atražošanai un pietiek ar to, ka mēs sākam savu darbību neskatoties uz Latvijas MK noteikumiem par 1. maiju, bet vadāmies pēc situācijas uz vietas.
- Vai tad jūs kāds pārbauda?
Pārbauda.
- Kas?
Nu, pirmkārt, jau paši.
- Tad jau mēs varam sarunāt....
( var saprast, ka cilvēks jauki smīkņā)
Nu ar mani noteikti, ka nē.
- Jūs pats esat makšķernieks?
Nē, neesmu.
- Nu tad jau sarunāsim. Mani sauc ......, kā jūs?
Einis.
- Kā?
Einis.

Tālāk jau telefona klausule tika nomesta. Ko es tādu pateicu? Bija interesanti parunāties.

Epizode Nr. 2

Atskan m. zvans.
Halo.
- Dobrij!
Kto?
- Dobrij djeņ!
Ā, nu skaidrs. Labdien!
( Mazliet paironizēju, bet tālāk turpinu latviski, jo es taču esmu latvietis, bet pretējā pusē uzreiz, cik var noprast, ar mani pārmaiņus sarunājas divi cilvēki. Latviski neviens no viņiem netaisās runāt. Viens pilnībā neko nesaprot latviski, otrs mazliet un beigās, apstākļiem pieprasot, es jau būšu pārgājis uz cittautiešu valodu)
- U vas ljod jestj?
Ir.
- Što?
Ledus ir un makšķernieki makšķerē.
( tai mirklī piesaistās otrs cilvēks kas laikam saprot arī latviski, bet es turpināšu viņu teikto tulkot).
- Mēs gribētu aizbraukt pie jums pamakšķerēt.
Nekādu problēmu.
- Līdakas jau jums drīkst ķert.
Nedrīkst. Līdakām ir nārsts.
- Kā tā? 1. un 2. martā drīkstēja, bet tagad vairs nē.
Nedrīkstēja un jums, ja vispār bijāt, tika tas pieteikts.
- Muļķības! Un vispār jūs katru gadu atļaujat līdakas ķert visu laiku!
Muļķības. Līdaku nārsta laikā to makšķerēšana ir aizliegta.
- Un kas notiks, ja aizbraukšu un ķeršu līdakas?
(Tas jau skan izsmējīgi un izaicinoši)
Nekas. Būs vienkārši tukšums.
- Kāds tukšums....
Tukšums.

Ar to, šoreiz es, šo sarunu beidzu. Abi t. numuri ir telefona melnajā sarakstā ar attiecīgām sekām uz nākamo, no viņiem, zvanu.

Smieties, raudāt vai dusmoties?
Katrā gadījumā nebojāt sev nervu sistēmu, vai ne? :))))
Cilvēki drošvien zvana tāpēc, ka spiningošanas sezonas sākumu nosakat paši...
Tāpēc arī šie jautājumi.
Ja MK noteikumus apejiet pavasarī, tad kāpēc to nedarīt šobrīd...
Tikai loģisks, secinājums...
Nekāda negatīvisma....
5.marts 2023, 01:45 | links
 

Kad jau, tad jau. Pieķēzīšu tēmu līdz galam. Ja iet tuvāk niedrēm, ir baigie zaudējumi. Kopš līdakas neviens nedzenā, mazās svilpastes pavisam kaunu pazaudējušas. Šīs bļitkas man vairs nav. Līdaku copes bija četras. Divas šitādas izvilku. Viena norāvās un viena aiznesa šo bļitku. Bet zinot, kas tur darās, man to vēl diezgan daudz. Meistars uzklapēja.
4.marts 2023, 21:49 | links
 
Starp citu, asari pa lielam tukšiem kuņģiem. Vienam bija kaut kāda zivtele, citam kaut kas līdzīgs spārei. Visi pārējie tukši. Tā ka cerība, ka svētdien atvērsies. Vienīgi jāgatavojas brišanai. Kad gāju nost, sniegs jau ledu spieda lejā un no visām spraugām sūcās ūdens. Līdz ar to vietām jau bija brienamā žļurga. Tas pārsvarā gar niedrēm ap grāvjiem. Klajumi vēl bija ok.
4.marts 2023, 21:31 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager