Lādzēnu dīķi

eLkimY [04.03.23]: Es arī, godīgi sakot , nesaprotu šos apraksta veidus. Bildē 20+ cepami asari ( neskaitos 20 mazākus asarus ), bet asars bija grūti pierunājams.

Man ir tādas copes, kur ir 70+ izurbti caurumi un 5- 7 smuki asari . Un tā skaitās laba/apmierinoša cope :D

Jautājums. Cik KG asarus jāsaķer, lai copi aprakstītu par labu vai ļoti labu? 20kg?

Pilns facebook ar večiem, kuriem lomā smukas zivis un daudz, bet cope aprakstīta kā ļoti švaka, ļoti grūti pierunājama un praktiski nekāda.
Asaris vispār nebija aktīvs. Kad tas ir uz kara takas, tad var no viena āliņģa dabūt vairākus un paurbjot blakus var noķert vēl. Sestdien asaris nekustēja. Man paveicās, ka trāpīju virsū pārītim un sapratu ap kuru vietu grozās un kā meklēt. Apmēram cik tālu no zālēm, pa kādu trajektoriju urbt. Reāli, viens asaris no āliņģa un viss. Kaut uz galvas stāvi. Nekas nelīdzēja. Ja uzurbies viņam virsū, trāpi pa galvu, tad viens izlec. Viss. Lielākie turklāt ar dēlēm aplipuši. Ir reizes kad trāpies uz aktīvo asari, bet loms rezultātā ir mazāks. Atvērās, 5.min. sakapāji cik varēji un viss. A tagad pasīvais ar urbšanu, meklēšanu, čamdīšanu. :))) Es jau nesaku ka sūdīga cope. Katra reize ir forša. Un šādas reizēs ir vērtīgākas nekā tās, kur trešajā āliņģī piekapā pilnu kasti. Šādās reizēs kā šodien ir jākustās un jādomā :)))
4.marts 2023, 21:24 | links
 
Es arī, godīgi sakot , nesaprotu šos apraksta veidus. Bildē 20+ cepami asari ( neskaitos 20 mazākus asarus ), bet asars bija grūti pierunājams.

Man ir tādas copes, kur ir 70+ izurbti caurumi un 5- 7 smuki asari . Un tā skaitās laba/apmierinoša cope :D

Jautājums. Cik KG asarus jāsaķer, lai copi aprakstītu par labu vai ļoti labu? 20kg?

Pilns facebook ar večiem, kuriem lomā smukas zivis un daudz, bet cope aprakstīta kā ļoti švaka, ļoti grūti pierunājama un praktiski nekāda.
4.marts 2023, 20:09 | links
 
2 einis
+++
4.marts 2023, 20:00 | links
 
2 mirtins
Bet Tev jau smuki...Ir ko likt uz pannas...Un vairāk nemaz ar jau navajag.
4.marts 2023, 19:57 | links
 

Droši! Ledus ir. Asaris gan negribīgais, bet pa kādam kaut kur var sakapāt.
4.marts 2023, 17:41 | links
 
Varbūt šodien kāds ,spītējot riebīgajam laikam, bija uz ledus?

Rīt ir doma pacīnīties ar vēju un pameklēt asarus :)
4.marts 2023, 14:46 | links
 
einis [04.03.23]: Sveiciens copmaņiem.
Kamēr vīri, uz ezera ledus, cīnās ar trako vēju un brīžiem sniegputeni es te atreferēšu divas vakardienas ( 03.03.23) telefona sarunas. Nav vajadzības komentēt, jo vēl ilgu laiku tas neko nemainīs, bet vienkārši jāsaprot, ka starp mums ir arī tādi zivju ( mīļi) un tāpēc nav jābrīnās par daudzu ūdenskrātuvju saimnieku vai apsaimniekotāju brīžiem neordināru rīcību vai tekstiem. Tas pats arī attiecas uz publiskajām ūdenskrātuvēm kur kārtību ievieš VVD inspektori. Starp citu strādā ļoti labi un centīgi cik vien atļauj resursi, bet ne par šo stāsts.

Pirmais telefona zvans.
Halo!
- Labdien. Vai pie jums ledus ir?
Ir.
- Tātad makšķerēt var?
Droši!
- Un līdakas ķert arī var?
Nevar.
- Kā tā? Un kāpēc?
( Labs jautājums no makšķernieka kāpēc 3. martā nedrīkst ķert un paturēt līdakas) Nedrīkst tāpēc, ka līdakām ir nārsta periods.
- Un kas no tā? Jūs taču esat privāta ūdenskrātuve. Latvijā, ļoti daudzās privātajās, atļauj līdakas copēt cauru gadu! Jums naudu nevajag?

Ļoti labi un paldies par rūpēm, bet mums pirmkārt vajag līdakas. Jānotiek dabiskai atražošanai un pietiek ar to, ka mēs sākam savu darbību neskatoties uz Latvijas MK noteikumiem par 1. maiju, bet vadāmies pēc situācijas uz vietas.
- Vai tad jūs kāds pārbauda?
Pārbauda.
- Kas?
Nu, pirmkārt, jau paši.
- Tad jau mēs varam sarunāt....
( var saprast, ka cilvēks jauki smīkņā)
Nu ar mani noteikti, ka nē.
- Jūs pats esat makšķernieks?
Nē, neesmu.
- Nu tad jau sarunāsim. Mani sauc ......, kā jūs?
Einis.
- Kā?
Einis.

Tālāk jau telefona klausule tika nomesta. Ko es tādu pateicu? Bija interesanti parunāties.

Epizode Nr. 2

Atskan m. zvans.
Halo.
- Dobrij!
Kto?
- Dobrij djeņ!
Ā, nu skaidrs. Labdien!
( Mazliet paironizēju, bet tālāk turpinu latviski, jo es taču esmu latvietis, bet pretējā pusē uzreiz, cik var noprast, ar mani pārmaiņus sarunājas divi cilvēki. Latviski neviens no viņiem netaisās runāt. Viens pilnībā neko nesaprot latviski, otrs mazliet un beigās, apstākļiem pieprasot, es jau būšu pārgājis uz cittautiešu valodu)
- U vas ljod jestj?
Ir.
- Što?
Ledus ir un makšķernieki makšķerē.
( tai mirklī piesaistās otrs cilvēks kas laikam saprot arī latviski, bet es turpināšu viņu teikto tulkot).
- Mēs gribētu aizbraukt pie jums pamakšķerēt.
Nekādu problēmu.
- Līdakas jau jums drīkst ķert.
Nedrīkst. Līdakām ir nārsts.
- Kā tā? 1. un 2. martā drīkstēja, bet tagad vairs nē.
Nedrīkstēja un jums, ja vispār bijāt, tika tas pieteikts.
- Muļķības! Un vispār jūs katru gadu atļaujat līdakas ķert visu laiku!
Muļķības. Līdaku nārsta laikā to makšķerēšana ir aizliegta.
- Un kas notiks, ja aizbraukšu un ķeršu līdakas?
(Tas jau skan izsmējīgi un izaicinoši)
Nekas. Būs vienkārši tukšums.
- Kāds tukšums....
Tukšums.

Ar to, šoreiz es, šo sarunu beidzu. Abi t. numuri ir telefona melnajā sarakstā ar attiecīgām sekām uz nākamo, no viņiem, zvanu.

Smieties, raudāt vai dusmoties?
Katrā gadījumā nebojāt sev nervu sistēmu, vai ne? :))))
Ko pateikt , dažreiz trāpās bezsmadzeņu radījumi...
4.marts 2023, 11:56 | links
 
einis [04.03.23]: Sveiciens copmaņiem.
Kamēr vīri, uz ezera ledus, cīnās ar trako vēju un brīžiem sniegputeni es te atreferēšu divas vakardienas ( 03.03.23) telefona sarunas. Nav vajadzības komentēt, jo vēl ilgu laiku tas neko nemainīs, bet vienkārši jāsaprot, ka starp mums ir arī tādi zivju ( mīļi) un tāpēc nav jābrīnās par daudzu ūdenskrātuvju saimnieku vai apsaimniekotāju brīžiem neordināru rīcību vai tekstiem. Tas pats arī attiecas uz publiskajām ūdenskrātuvēm kur kārtību ievieš VVD inspektori. Starp citu strādā ļoti labi un centīgi cik vien atļauj resursi, bet ne par šo stāsts.

Pirmais telefona zvans.
Halo!
- Labdien. Vai pie jums ledus ir?
Ir.
- Tātad makšķerēt var?
Droši!
- Un līdakas ķert arī var?
Nevar.
- Kā tā? Un kāpēc?
( Labs jautājums no makšķernieka kāpēc 3. martā nedrīkst ķert un paturēt līdakas) Nedrīkst tāpēc, ka līdakām ir nārsta periods.
- Un kas no tā? Jūs taču esat privāta ūdenskrātuve. Latvijā, ļoti daudzās privātajās, atļauj līdakas copēt cauru gadu! Jums naudu nevajag?

Ļoti labi un paldies par rūpēm, bet mums pirmkārt vajag līdakas. Jānotiek dabiskai atražošanai un pietiek ar to, ka mēs sākam savu darbību neskatoties uz Latvijas MK noteikumiem par 1. maiju, bet vadāmies pēc situācijas uz vietas.
- Vai tad jūs kāds pārbauda?
Pārbauda.
- Kas?
Nu, pirmkārt, jau paši.
- Tad jau mēs varam sarunāt....
( var saprast, ka cilvēks jauki smīkņā)
Nu ar mani noteikti, ka nē.
- Jūs pats esat makšķernieks?
Nē, neesmu.
- Nu tad jau sarunāsim. Mani sauc ......, kā jūs?
Einis.
- Kā?
Einis.

Tālāk jau telefona klausule tika nomesta. Ko es tādu pateicu? Bija interesanti parunāties.

Epizode Nr. 2

Atskan m. zvans.
Halo.
- Dobrij!
Kto?
- Dobrij djeņ!
Ā, nu skaidrs. Labdien!
( Mazliet paironizēju, bet tālāk turpinu latviski, jo es taču esmu latvietis, bet pretējā pusē uzreiz, cik var noprast, ar mani pārmaiņus sarunājas divi cilvēki. Latviski neviens no viņiem netaisās runāt. Viens pilnībā neko nesaprot latviski, otrs mazliet un beigās, apstākļiem pieprasot, es jau būšu pārgājis uz cittautiešu valodu)
- U vas ljod jestj?
Ir.
- Što?
Ledus ir un makšķernieki makšķerē.
( tai mirklī piesaistās otrs cilvēks kas laikam saprot arī latviski, bet es turpināšu viņu teikto tulkot).
- Mēs gribētu aizbraukt pie jums pamakšķerēt.
Nekādu problēmu.
- Līdakas jau jums drīkst ķert.
Nedrīkst. Līdakām ir nārsts.
- Kā tā? 1. un 2. martā drīkstēja, bet tagad vairs nē.
Nedrīkstēja un jums, ja vispār bijāt, tika tas pieteikts.
- Muļķības! Un vispār jūs katru gadu atļaujat līdakas ķert visu laiku!
Muļķības. Līdaku nārsta laikā to makšķerēšana ir aizliegta.
- Un kas notiks, ja aizbraukšu un ķeršu līdakas?
(Tas jau skan izsmējīgi un izaicinoši)
Nekas. Būs vienkārši tukšums.
- Kāds tukšums....
Tukšums.

Ar to, šoreiz es, šo sarunu beidzu. Abi t. numuri ir telefona melnajā sarakstā ar attiecīgām sekām uz nākamo, no viņiem, zvanu.

Smieties, raudāt vai dusmoties?
Katrā gadījumā nebojāt sev nervu sistēmu, vai ne? :))))
Nu nav ko teikt.... Kaut kādi dīvainīši ar stulbiem jautājumiem, sviests.
4.marts 2023, 11:54 | links
 
Sveiciens copmaņiem.
Kamēr vīri, uz ezera ledus, cīnās ar trako vēju un brīžiem sniegputeni es te atreferēšu divas vakardienas ( 03.03.23) telefona sarunas. Nav vajadzības komentēt, jo vēl ilgu laiku tas neko nemainīs, bet vienkārši jāsaprot, ka starp mums ir arī tādi zivju ( mīļi) un tāpēc nav jābrīnās par daudzu ūdenskrātuvju saimnieku vai apsaimniekotāju brīžiem neordināru rīcību vai tekstiem. Tas pats arī attiecas uz publiskajām ūdenskrātuvēm kur kārtību ievieš VVD inspektori. Starp citu strādā ļoti labi un centīgi cik vien atļauj resursi, bet ne par šo stāsts.

Pirmais telefona zvans.
Halo!
- Labdien. Vai pie jums ledus ir?
Ir.
- Tātad makšķerēt var?
Droši!
- Un līdakas ķert arī var?
Nevar.
- Kā tā? Un kāpēc?
( Labs jautājums no makšķernieka kāpēc 3. martā nedrīkst ķert un paturēt līdakas) Nedrīkst tāpēc, ka līdakām ir nārsta periods.
- Un kas no tā? Jūs taču esat privāta ūdenskrātuve. Latvijā, ļoti daudzās privātajās, atļauj līdakas copēt cauru gadu! Jums naudu nevajag?

Ļoti labi un paldies par rūpēm, bet mums pirmkārt vajag līdakas. Jānotiek dabiskai atražošanai un pietiek ar to, ka mēs sākam savu darbību neskatoties uz Latvijas MK noteikumiem par 1. maiju, bet vadāmies pēc situācijas uz vietas.
- Vai tad jūs kāds pārbauda?
Pārbauda.
- Kas?
Nu, pirmkārt, jau paši.
- Tad jau mēs varam sarunāt....
( var saprast, ka cilvēks jauki smīkņā)
Nu ar mani noteikti, ka nē.
- Jūs pats esat makšķernieks?
Nē, neesmu.
- Nu tad jau sarunāsim. Mani sauc ......, kā jūs?
Einis.
- Kā?
Einis.

Tālāk jau telefona klausule tika nomesta. Ko es tādu pateicu? Bija interesanti parunāties.

Epizode Nr. 2

Atskan m. zvans.
Halo.
- Dobrij!
Kto?
- Dobrij djeņ!
Ā, nu skaidrs. Labdien!
( Mazliet paironizēju, bet tālāk turpinu latviski, jo es taču esmu latvietis, bet pretējā pusē uzreiz, cik var noprast, ar mani pārmaiņus sarunājas divi cilvēki. Latviski neviens no viņiem netaisās runāt. Viens pilnībā neko nesaprot latviski, otrs mazliet un beigās, apstākļiem pieprasot, es jau būšu pārgājis uz cittautiešu valodu)
- U vas ljod jestj?
Ir.
- Što?
Ledus ir un makšķernieki makšķerē.
( tai mirklī piesaistās otrs cilvēks kas laikam saprot arī latviski, bet es turpināšu viņu teikto tulkot).
- Mēs gribētu aizbraukt pie jums pamakšķerēt.
Nekādu problēmu.
- Līdakas jau jums drīkst ķert.
Nedrīkst. Līdakām ir nārsts.
- Kā tā? 1. un 2. martā drīkstēja, bet tagad vairs nē.
Nedrīkstēja un jums, ja vispār bijāt, tika tas pieteikts.
- Muļķības! Un vispār jūs katru gadu atļaujat līdakas ķert visu laiku!
Muļķības. Līdaku nārsta laikā to makšķerēšana ir aizliegta.
- Un kas notiks, ja aizbraukšu un ķeršu līdakas?
(Tas jau skan izsmējīgi un izaicinoši)
Nekas. Būs vienkārši tukšums.
- Kāds tukšums....
Tukšums.

Ar to, šoreiz es, šo sarunu beidzu. Abi t. numuri ir telefona melnajā sarakstā ar attiecīgām sekām uz nākamo, no viņiem, zvanu.

Smieties, raudāt vai dusmoties?
Katrā gadījumā nebojāt sev nervu sistēmu, vai ne? :))))
4.marts 2023, 11:32 | links
 
Ledus ok.
2.marts 2023, 15:29 | links
 
kā ar ledu pēc šim siltajām dienām ? doma rīt aizskriet asari padzenāt.
2.marts 2023, 12:51 | links
 
Domāju, ka nē. Cik esmu bijis, nemanīju. Šoziem vispār diezgan bēdīgi ar motili. Tur kur ir, tur zelta cenā :)
1.marts 2023, 09:20 | links
 
Sveiki Rīt domaju paķert asarus vai motili iespējams iegādāties uz vietas?
28.februāris 2023, 21:38 | links
 
Sveiki Rīt domaju paķert asarus vai motili iespējams iegādāties uz vietas?
28.februāris 2023, 21:26 | links
 
Sory, dāmas un kungi, bet man ir sācies atvaļinājums. Būšu atpakaļ tikai tad kad sāksim laivošanas sezonu.
Ne asakas, uz asariem un meklējiet tos tikai pa klajumiem!
28.februāris 2023, 07:28 | links
 
Pateicos par atbildēm vīri! Eh brauks un meklēs, ceru Eini satikt un ceru, ka kko ieteiks. Ne asakas un nu jau pavisam drīz varēs ar to feeder vilkt no tumsas ārā:)
P.S. Pačukstēšu, darba darīšanās, martā beigās, būšu pie jūras. Grēks būtu nemēģināt kko noķert:)

mar4ello25, 27.februāris 2023, 21:14

Marta beigās jūrā, jā, grēks nemēģināt vēl uz biezām butēm uztrauties. Protams, dažādi faktori no svara. Bet pagaidām tepat.
27.februāris 2023, 23:07 | links
 
Pateicos par atbildēm vīri! Eh brauks un meklēs, ceru Eini satikt un ceru, ka kko ieteiks. Ne asakas un nu jau pavisam drīz varēs ar to feeder vilkt no tumsas ārā:)
P.S. Pačukstēšu, darba darīšanās, martā beigās, būšu pie jūras. Grēks būtu nemēģināt kko noķert:)
27.februāris 2023, 21:14 | links
 
2. Kādi ir aptuvenie dziļumi?
4. No cikiem var iegādāties licenci un cikos var iet virsū?


mar4ello25, 27.februāris 2023, 18:44

Dziļums pāris metri, bāze strādā no 07:30
27.februāris 2023, 19:28 | links
 
mar4ello25 [27.02.23]: Ar tādām kļūdām uzrakstīju, ka riebj:)

Normāli uzrakstīji, saprast var.
Matadoram tīri labi strādā karūsiņas tipa bļitkas.
Meistaram uzraksti, vai Mirtinam pm , moš ko vairāk ieteiks.
Kur meklēt asari dotajā mirklī uzjautā Einim.
27.februāris 2023, 19:00 | links
 
Ar tādām kļūdām uzrakstīju, ka riebj:)
27.februāris 2023, 18:46 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager