Lādzēnu dīķi

Sveiciens copmaņiem.

Katrs rīts nāk ar pārdomām par vakardienu. Jūtos patiešām nelāgi, ka ieslēdzos neauglīgā diskusijā un turklāt publiskā vidē. Tāpēc, savā vārdā, atvainojos visiem kas to murgu lasīja.
Paldies, tev Aivar, kā administratoram par visu tekstu dzēšanu.
Ne asakas!
5.februāris 2023, 09:29 | links
 
einis [04.02.23]: Cik labi, ka mums ir administrators....
Piekrītu.
4.februāris 2023, 22:13 | links
 
Cik labi, ka mums ir administrators....
4.februāris 2023, 22:02 | links
 
Tai skološanai gan es neticu.Esmu lasījis,ka gan norāvušai,gan atlaistai zivij atmiņa esot ļoti īsa. Runa gāja par minūtēm.Grūti jau saprast,vai noķēri to kas norāvās vai citu.Taču reizēm ir neapgāžami pierādījumi.No personīgās pieredzes.Ļoti sen atpakaļ tāds puišelis būdams ķēru M.Juglā.Nu pieķērās tāds pieklājīgs asarīts gramu 250 vērtē. Un norāva āķi.Pie vainas jau nebija asara diženums. Vienkārši padomju aukla un arī āķa piesiešanas tehnika pašam vēl kliboja.Piesēju jaunu un ķēru tālāk.Apmēram pēc 5 minūtēm asaris pieteicās vēlreiz.šoreiz letāli. Iepriekšējais dzeltenais āķītis asarim mutē spīdēja kā zelta zobs.Pēc gadiem 15 ar sievas bračku copējām kaut kur tālā Latgalē pie Baltkrievijas robežas.Lukašenko vēl nebija diktators.Vienkārši kolhozā govis slauca.Ķērām uz karūsiņam smukus asarus.Te sievas bračka - bļā, āķi nokoda.Nepagāja ne minūte,pludiņš aiziet. Līdaciņa apm 1kg.Mājās tīrot vēderā atradās dzīva karūsiņa ar sievas bračkas āķi.Vēl pēc kādiem gadiem pie Ogres upes.Ķeru grundulīšus lai būtu ko uz āķa likt.Pa piekaramo tiltu nāk divi džeki un stiepj lielo piena kannu.Prasa vai man nevajag karūsiņas.Pateicos un saku,ka būšu jau savu normu grundulīšu saķēris.Zivis bija?Nē zivis neesot dabūjuši.Tā nu eju gar upi,peldinu grundulīti.Vienā bedrītē ir cops un līdaciņa 1+ kg krastā.Nekas grandiozs.Krūmos atskan drausmīgas lamas.Izrādās krūmos vēl viens entuziasts sēž.Iegrimu dziļās pārdomās,vai nevajadzētu uzzināt iemeslu,kāpēc tiku tā nogānīts.Džeks laikam novērtēja,ka auguma priekšrocības nav viņa pusē un kanniņu grabinādams aizskrēja pa krūmiem.Mājās tīrot zivis es to džeku sapratu un piedevu.Vēderā atkal bija karūsiņa un āķis.Tā ka tai skološanai liela vērte nav.Atmiņa ir īsa.
4.februāris 2023, 11:29 | links
 
...trofejas izmēru!...un tad tos "skolo"Svens!:)

Willy, 3.februāris 2023, 20:40


Pamatskola, vidusskola un augstskola :)

Svens ir "profesors", viņš ar "bērniem" neņemas :)
4.februāris 2023, 08:52 | links
 
Ezers, pēc savas būtības unikāls. Man tā laime, ka esmu uzaudzis blakus tam. Man Vectēvs tur uz kāpurnieka kūdru stūma.
UN tad, tur bija tādi grāvī šī, kur pāri pārspļaut varēja. Līdaka bija ļoti daudz, ņemot vērā to, ka palu laikā savienojās ar Misas upi.
Pirmajos gados, kad tauta saoda , kas un kā.... Peipusā var atslābt... Bet, Asari izsita..... Par Līdaku nerunāsim... Mēs puikas gājām tur slidot, un otrais gads pēc sūkņa atslēgšanas, bija bargs...
Gadu īsti nepateikšu... Bet krasti bija balti ar noslāpušām zivīm.
Pieļauju domu, ka šeit klāt esošie atceras galdu pie Ozoliem...
Ne asakas...
3.februāris 2023, 23:21 | links
 
brato [03.02.23]: Ir jāsaprot, ka komercdīķis ir zivju ķeršanai,neviss bučošanai.Pārējais ir uzrakstīts makšķerēšanas noteikumos,ievērosim tos.Nevajag izdomāt dažādas tēmas,kā būtu ja būtu.Ir ihtiologi,ir tēma,lai strādā.Kaut gan arī viņi nav jaunie dievi,bet mēģināt var.
Tieši tā. Šīs lietas vajadzētu nošķirt.
Līdakas, pēc visa spriežot, tur ir ļoti daudz. Izmērs, cik saprotu, švaks, vidēji. Man gan visu laiku galvā sēž, ka Lādzēni ir Latvijas Peipuss, asaru tēmā.. kaut kur dzirdēju vai redzēju tādu tekstu.

Tā asumam varētu piešaut - visu laiku ar smaidu lasās tās atskaites un epopejas par līdakām.. tāda sajūta, ka vīri citur neprot noķert līdaku, ka jāskrien ķert līdaka komercdīķī... bet tas tā.

Nekādu pretenziju pārvaldniekam, bizness ir jāgroza un tikai prieks, ka gribētājiem tiek dots regulārs info par apstākļiem gan vasarā un ziemā, gan zivju vēlmēm. Tā tam arī būtu jābūt visās licencētajās vietās.
3.februāris 2023, 22:28 | links
 
Ir jāsaprot, ka komercdīķis ir zivju ķeršanai,neviss bučošanai.Pārējais ir uzrakstīts makšķerēšanas noteikumos,ievērosim tos.Nevajag izdomāt dažādas tēmas,kā būtu ja būtu.Ir ihtiologi,ir tēma,lai strādā.Kaut gan arī viņi nav jaunie dievi,bet mēģināt var.
3.februāris 2023, 22:18 | links
 
daddy_j [03.02.23]: Pareizi atlaists zemmērs tiek "skolots" un viņam ir potenciāls sasniegt trofejas izmērus.
Tak viņas ne sūda nemācās no savām kļūdām. (Gluži kā cilvēki)
Vairāk ticu zivju īsajai atmiņai.
Vienu un to pašu līdaku 7kg esmu ķēris tanī pašā vietā uz to pašu mānekli vairākas reizes.

Cik reizes atkārtoti tika noķertas čipotās.

Morāle.

Vai līdaka izaugs par trofeju ir atkarīgs no šiem apstākļiem.

Veiksme , labvēlīga vide tanī skaitā laba barības bāze.
3.februāris 2023, 21:22 | links
 
...trofejas izmēru!...un tad tos "skolo"Svens!:)
3.februāris 2023, 20:40 | links
 
daddy_j [03.02.23]: Saimniekiem jau ir izvēle - taisīt ķer/atlaid dīķi ar trofejām vai gaļiniekiem, kurā dominē zemmēri. Es tur pāris reizes biju un nebraucu tikai tāpēc, ka palika baigi žēl mocīt zemmērus. Lai arī kā centos likt lielākus mānekļus, tie tāpat metās virsū un bieži savainojās.

jurciks66, 3.februāris 2023, 07:12

Pareizi atlaists zemmērs tiek "skolots" un viņam ir potenciāls sasniegt trofejas izmērus.

Galvenais - saimniekiem palikt pie veselā saprāta un nesākt māžoties ar varavīksnenēm (kā Alūksnē) vai pālijām (kā Kālā)... :)
daddy..Pareizi atlaists zemmērs tiek "skolots" un viņam ir potenciāls sasniegt trofejas
Tas labs!:D
3.februāris 2023, 20:38 | links
 
Vajag,vajag vietu kur kontrolēti nolaist tvaiku.
3.februāris 2023, 19:16 | links
 
Saimniekiem jau ir izvēle - taisīt ķer/atlaid dīķi ar trofejām vai gaļiniekiem, kurā dominē zemmēri. Es tur pāris reizes biju un nebraucu tikai tāpēc, ka palika baigi žēl mocīt zemmērus. Lai arī kā centos likt lielākus mānekļus, tie tāpat metās virsū un bieži savainojās.

jurciks66, 3.februāris 2023, 07:12


Pareizi atlaists zemmērs tiek "skolots" un viņam ir potenciāls sasniegt trofejas izmērus.

Galvenais - saimniekiem palikt pie veselā saprāta un nesākt māžoties ar varavīksnenēm (kā Alūksnē) vai pālijām (kā Kālā)... :)
3.februāris 2023, 07:55 | links
 
Saimniekiem jau ir izvēle - taisīt ķer/atlaid dīķi ar trofejām vai gaļiniekiem, kurā dominē zemmēri. Es tur pāris reizes biju un nebraucu tikai tāpēc, ka palika baigi žēl mocīt zemmērus. Lai arī kā centos likt lielākus mānekļus, tie tāpat metās virsū un bieži savainojās.
3.februāris 2023, 07:12 | links
 
andreiko [03.02.23]: Baigar, es tev varētu piekrist, ja tā būtu parasta ūdenskrātuve. Tomēr šajā gadījumā tā ir drusku neparasta, zivju mazuļi tiek pavairoti arī mākslīgi (tāpat kā šie dīķi ir mākslīgs veidojums), un tas jau ir bizness. Lādzēni, starp citu, ir tā retā vieta, kur līdakas nereti atļauj ķert pirms 1.maija, jo dīķu īpašnieki rūpīgi kontrolē situāciju. Ja līdakas iznārstojušas, mierīgi ļauj tās ķert un nepieturas stulbam kalendārajam datumam, kas vispār nevar būt objektīvs lielums. Starp citu, vasarās tur varot noķert itin smukus līņus, kurā citā konkrētā tilpnē tu vari aizbraukt uz līņiem ar teju garantētu rezultātu? Un turpat Vecumniekos mītošais mans čoms Ingmārs Līdaka kā savu vienīgo copes vietu deklarē tikai Lādzēnus, viņš tur reāli brauc un tos krasnačus ķer. Ja tur kaut kas nebūtu kārtībā, tad Ingmārs Paiks būtu pirmais, kas pūstu negantā taurē un aicinātu tos purvus klapēt ciet.
Turklāt salīdzinājumā ar dažām citām vietām, Lādzēnu purvs ir mazs nevainīgs bērnelis. Kā slaktē foreles un citus ūdens lopus Pērtniekos? Stāsta, ka leiši tur iepildās ar kastēm...
Man ir saprotama ideja "kaķis un relīze" -
ķer un apžēlo. Pats lielāko daļu noķertā loma laižu vaļā, bet no tā, ko stiepju mājās, vismaz 80% tiek kaimiņiem (ja man salaskapī zives ir, jaunas neņemu). Tomēr man patīk zivis noķert un apēst, Ja vien tās ir garšīgas (visādus sapalveidīgos un meženājus sviežu apakaļiņās vai atdodu copes kolēģiem (pēc pieprasījuma)).
Pirmkārt, par kādiem zivju mazuļiem iet runa?
Ja par tām pāris līdakām, ko ielaiž, lai parādītu, ka vispār kautko dara..... Tad tas daudzums tiek izķerts pāris dienās...
Un par Ingmāru Līdaku, Tu te vari nestāstīt, viņš uz turieni nebrauc jau vairākus gadus.....!
3.februāris 2023, 07:10 | links
 
BAigars.Jautājums risinās vienkārši.Palūdz deputātiem lai nobalso noteikumos par normu - 1 līdaka un garums 1 m.

Bjorgvins, 3.februāris 2023, 03:59


Bjorg, šādam likumam būtu jādod iedvesmojošs lozungs - Noslaktē mammu! :)
3.februāris 2023, 04:50 | links
 
Baigar, es tev varētu piekrist, ja tā būtu parasta ūdenskrātuve. Tomēr šajā gadījumā tā ir drusku neparasta, zivju mazuļi tiek pavairoti arī mākslīgi (tāpat kā šie dīķi ir mākslīgs veidojums), un tas jau ir bizness. Lādzēni, starp citu, ir tā retā vieta, kur līdakas nereti atļauj ķert pirms 1.maija, jo dīķu īpašnieki rūpīgi kontrolē situāciju. Ja līdakas iznārstojušas, mierīgi ļauj tās ķert un nepieturas stulbam kalendārajam datumam, kas vispār nevar būt objektīvs lielums. Starp citu, vasarās tur varot noķert itin smukus līņus, kurā citā konkrētā tilpnē tu vari aizbraukt uz līņiem ar teju garantētu rezultātu? Un turpat Vecumniekos mītošais mans čoms Ingmārs Līdaka kā savu vienīgo copes vietu deklarē tikai Lādzēnus, viņš tur reāli brauc un tos krasnačus ķer. Ja tur kaut kas nebūtu kārtībā, tad Ingmārs Paiks būtu pirmais, kas pūstu negantā taurē un aicinātu tos purvus klapēt ciet.
Turklāt salīdzinājumā ar dažām citām vietām, Lādzēnu purvs ir mazs nevainīgs bērnelis. Kā slaktē foreles un citus ūdens lopus Pērtniekos? Stāsta, ka leiši tur iepildās ar kastēm...
Man ir saprotama ideja "kaķis un relīze" -
ķer un apžēlo. Pats lielāko daļu noķertā loma laižu vaļā, bet no tā, ko stiepju mājās, vismaz 80% tiek kaimiņiem (ja man salaskapī zives ir, jaunas neņemu). Tomēr man patīk zivis noķert un apēst, Ja vien tās ir garšīgas (visādus sapalveidīgos un meženājus sviežu apakaļiņās vai atdodu copes kolēģiem (pēc pieprasījuma)).
3.februāris 2023, 04:45 | links
 
BAigars.Jautājums risinās vienkārši.Palūdz deputātiem lai nobalso noteikumos par normu - 1 līdaka un garums 1 m.
3.februāris 2023, 03:59 | links
 
BAigars [02.02.23]: Gan jau ka nebūtisks viedoklis un ļoti nepopulārs, bet.. tīri tāda skatītāja no malas viedoklis.
Tā iemesla dēļ, kas notiek šajā dīķī, es nekad uz to nebrauktu, ar visu to, ka līdakas tur ir ļoti daudz. Nu jopcik, jūs nopietni? Izskatās ka daudzi uz līdaku kaušanu tur brauc kā uz darbu. Cik desmitus līdaku tur izved katru dienu? Ja ne simtus. Kaut kāda kautuve. Slikti paliek no šiem komentāriem “piecas mēra paņēmu, vēl 10 atlaidu”, vai bildes ar 30 mēra līķiem tieši pirms paša nārsta..
Bizness pāri visam?

Un davaj, slimie gaļinieki, nepārprotiet. Zivis ir jāēd, nekas veselīgāks par briedi un zivi Latvijā nav, bet nu vai tiešām katru dienu jāpatur 5, pat ja saimnieks ļauj? Ar divām ģimene nepaēdīs?

Viedoklis noteikti ļoti nepopulārs un 99% nepatiks, bet neticu, ka esmu vienīgais, kas šī iemesla dēļ tur nebrauktu. Ja noteikumi pieļautu 2-3 līdakas un 60cm+, noteikti domātu citādāk.
Tu tak esi fenomenāls kadrs! Maisiņu, kur likt slikto dūšu iedot? Kur šitādi pajoļi rodās?!
3.februāris 2023, 00:57 | links
 
tajfun [02.02.23]: BAigars [21:56]: Gan jau ka nebūtisks viedoklis un ļoti nepopulārs, bet.. tīri tāda skatītāja no malas viedoklis.
Tā iemesla dēļ, kas notiek šajā dīķī, es nekad uz to nebrauktu, ar visu to, ka līdakas tur ir ļoti daudz. Nu jopcik, jūs nopietni? Izskatās ka daudzi uz līdaku kaušanu tur brauc kā uz darbu. Cik desmitus līdaku tur izved katru dienu? Ja ne simtus. Kaut kāda kautuve. Slikti paliek no šiem komentāriem “piecas mēra paņēmu, vēl 10 atlaidu”, vai bildes ar 30 mēra līķiem tieši pirms paša nārsta..
Bizness pāri visam?

Un davaj, slimie gaļinieki, nepārprotiet. Zivis ir jāēd, nekas veselīgāks par briedi un zivi Latvijā nav, bet nu vai tiešām katru dienu jāpatur 5, pat ja saimnieks ļauj? Ar divām ģimene nepaēdīs?

Viedoklis noteikti ļoti nepopulārs un 99% nepatiks, bet neticu, ka esmu vienīgais, kas šī iemesla dēļ tur nebrauktu. Ja noteikumi pieļautu 2-3 līdakas un 60cm+, noteikti domātu citādāk.Nu nebrauc arī, ko tad lieki jākladzina, piedirst forumu ar visādam mulķībām.
Einis labu gribēdams, ielika bildi un te sākās: to pa daudz, to par maz, īsa pamacība cik katram ir jāķer un ka vadīt biznesu.
Bizness paliek bizness.
Te ir jāpasāka paldies dīķu īpašniekam un Einim, par ieguldīto darbu.
Cik paredzami ;)
2.februāris 2023, 23:09 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager