Lādzēnu dīķi

Purva ezeri šad tad labi izšauj. Vienīgi bišķi piegarša zivij. Bet tā krāsa līdakai super !
18.novembris 2021, 13:56 | links
 
mirtins [16.11.21]: Es ar šad tad purvā iebraucu. 47cm ir purva klasika. Man asaris neķerās. Parasti ar gumijzivīm mētāju, plus roteris. Divu gadu griezumā 3kg līdaka ir mans rekords.

arvis5, 16.novembris 2021, 19:26

Tad man ir nenormāli paveicies, man gandrīzpieciniece šovasar izleca :D Asarus es tur mērķtiecīgi dzenāju jau otro vasaru, kopš man uz voblera pieteicās puskilogramnieks. Diemžēl lielos baigi grūti sadzenāt. Bet mazos pa bišķim vien var salasīt :)
Tad man ir vēl labāk šogad paveicies, lielākā līdaka 97cm 6.5kg :)
18.novembris 2021, 00:17 | links
 
Es ar šad tad purvā iebraucu. 47cm ir purva klasika. Man asaris neķerās. Parasti ar gumijzivīm mētāju, plus roteris. Divu gadu griezumā 3kg līdaka ir mans rekords.

arvis5, 16.novembris 2021, 19:26


Tad man ir nenormāli paveicies, man gandrīzpieciniece šovasar izleca :D Asarus es tur mērķtiecīgi dzenāju jau otro vasaru, kopš man uz voblera pieteicās puskilogramnieks. Diemžēl lielos baigi grūti sadzenāt. Bet mazos pa bišķim vien var salasīt :)
16.novembris 2021, 20:18 | links
 
Es ar šad tad purvā iebraucu. 47cm ir purva klasika. Man asaris neķerās. Parasti ar gumijzivīm mētāju, plus roteris. Divu gadu griezumā 3kg līdaka ir mans rekords.
16.novembris 2021, 19:26 | links
 
Svētdien iebraucu. Ūdens nenormāli augšā. Knapi var iebraukt zem tilta. Mazliet visu nočakarēja vējš. Biju plānojis vairāk slīdēt pa vējam, nekā airēties, bet bišķi sagriezās un dabūju paairēt. Labi ka lēns vējelis. Atkal gāju uz asariem. Neviena vecā točka nenostrādāja. Beidzot sadūšojos un pamainīju gumijas, pamēģināju 2,5 Kaitech Swing Impact divkrāsu gumiju. Asari pamodās. Salasīju vienu pannu ar mazajiem līdz 150gr. Viens lielākais bija apmēram uz 300 - 350. Asari bija negribīgi un tā vietā, lai ēstu mānekli, to vairāk plēsa kopā. Nodīrāja man kādas 5 gumijas. Tad devos uz bāzi, pa ceļam pārbaudot dažus voblerus, kuri ilgi bija gulējuši kastē. Nostrādāja vecs cīņu biedrs molix maile ar brūnganu muguru. Tagad tādu vairs viņu veikalā neatrodu. Līdakas atsaucās uz pilnīgi dīvainu tviču - vienmērīga vilkšana un uz katriem trim spoles apgriezieniem viens īss, ass uzsitiens. Pusstundas laikā noķēru kādas 6 - 7 līdaciņas. Visas kā nomērītas 47 - 49cm. Visas peld tālāk. Tā kaut kā....
16.novembris 2021, 13:57 | links
 
:)) ha, ha Mirtin, es tač visu pa pilnu rubli ņemu :)
9.novembris 2021, 18:16 | links
 
Nu beidz... es takš ņemos :D Einis bija saskaldījis vējzivis jūrā un ielicis bildi ar zivīm pļaviņā pie Lādzēniem. Iesmēju, ka tur saķēris :D
9.novembris 2021, 16:55 | links
 
mirtins [09.11.21]: Atvainojos, ne tur ieliku

vita, 9.novembris 2021, 11:09

Da labi, viss čotka, Lādzēnos tajā grāvī pa labi ir vējzivis vilktas. Einis, tak bija bildi ielicis un tika noriets kā gaļinieks. Savukārt butes ir tālajā, trešajā, mazajā dīķī, grāvja galā. Tur ar 200 gramīgiem sviniem ja aizmet 150 + metrus, var arī paltusu noķert. Man vienreiz paņēma uz zilā krabja gaļas. Nedabūju pacelt, ievilka mani niedrēs un norāva 0,8 mm auklu kā sapuvušu diegu :DDDDDD
Vēja zivis, butes, paltuss tā nav bišķi eksotika priekš dīķa. Sālsūdens zivis, kā viņas tur izdzīvo.
Man čoms piemājas dīķī stores salaida. Teicu, ka neizdzīvos, tad sanāk, ka man nav bijusi taisnība.
9.novembris 2021, 15:44 | links
 
RaimisD ar laiku var piešauties. Es tur savulaik raudas braucu ķert no krasta pirms daudziem gadiem. Tad ilgus gadus nebraucu un nu jau trešo sezonu kapāju. Sākumā ir sarežģīti, bet ar laiku var iemanīties un ar muguras smadzenēm nojaust, kur zaceps :D Līdakas nav manas mērķa zivis, bet lielākā pašlaik tuvu pie pieci. Pārsvarā cenšos asaru genofondu iztīrīt :D Lielākus par 300 cenšos laist vaļā. Lielākais pašlaik ir uz 45 cm. Nezinu pēc svara, atlaidu. Bet nu tas arī vienīgais tāds. Pārsvarā mazie līdz 100 - 150. 300 jau retāk, bet vēl lielāki 400+ ir dikti reti. bet viņi ir, tikai nemāku sameklēt un pierunāt.
9.novembris 2021, 12:27 | links
 
Atvainojos, ne tur ieliku

vita, 9.novembris 2021, 11:09


Da labi, viss čotka, Lādzēnos tajā grāvī pa labi ir vējzivis vilktas. Einis, tak bija bildi ielicis un tika noriets kā gaļinieks. Savukārt butes ir tālajā, trešajā, mazajā dīķī, grāvja galā. Tur ar 200 gramīgiem sviniem ja aizmet 150 + metrus, var arī paltusu noķert. Man vienreiz paņēma uz zilā krabja gaļas. Nedabūju pacelt, ievilka mani niedrēs un norāva 0,8 mm auklu kā sapuvušu diegu :DDDDDD
9.novembris 2021, 12:22 | links
 
Atvainojos, ne tur ieliku
9.novembris 2021, 11:09 | links
 

Šorīt jūra mierīga, ne straume, ne zāle, bute tālāk no krasta.
9.novembris 2021, 11:08 | links
 
mirtins [09.11.21]: Domāju, ka paralēles salikt būs sarežģīti. Lādzēni dikti atšķiras no citiem seklajiem ezeriem. Esmu savulaik daudz copējis Lobē, Babītē, Engurē, Kaņierī un šie ezeri ir ļoti atšķirīgi. Lādzēni ir kādreiz izstrādāts kūdras purvs ar simetriskiem grāvjiem gar malām un pa vidu un applūdušām koku un krūmu rindām. Te nav izteiktas kantes, ne krastam, ne kādām baigām bedrēm vai augstiem sēkļiem. Iespējams ar mūsdienīgām palīgierīcēm varētu uzzīmēt precīzāku bildi. Izteiktas kantes, vai pareizāk stāvi krasti ir grāvjos. Līdakas stāv gan brīvajos plačos ar piesaisti kaut kādiem ķērājiem, gan zālēs seklumos. Grāvjos mazo līdaku ir pilns. Asaru pārvietošanos es pa trim gadiem neesmu varējis saprast. Vienbrīd likās, ka zinu, kur viņi krasta kokos sēž, bet nē... tas nav obligāti, viņu tur var arī nebūt. Ir divas versijas, kuras esmu dzirdējis - viņi lielos baros pārvietojas pa plačiem un ja izdodas baram iesēsties astē, tad var iet līdzi un skaldīt. Bet negribu ticēt šādai versijai. Otra - Asaru bari koncentrējas vietās, kur ir laba barības bāze un kad uznāk dullums, tad var trāpīt uz lielu lomu. Katrā ziņā man tas ezers šķiet interesants un vēl ir ko padomāt un meklēt un saprast :D
Pateicos par izsmeļošu atbildi. Jā, tieši tajā dīķī ir būts. Ziemā gan. Vasarā čoms ieteica nebraukt, esot zaceps uz zacepa. Atceros, tos grāvjus, tur arī meklējām. Uz ūdām ar tika mēģināts. Izmērs tur līdakai nu tāds, sportiskais, moš tagad paaugušās.
9.novembris 2021, 11:06 | links
 
Domāju, ka paralēles salikt būs sarežģīti. Lādzēni dikti atšķiras no citiem seklajiem ezeriem. Esmu savulaik daudz copējis Lobē, Babītē, Engurē, Kaņierī un šie ezeri ir ļoti atšķirīgi. Lādzēni ir kādreiz izstrādāts kūdras purvs ar simetriskiem grāvjiem gar malām un pa vidu un applūdušām koku un krūmu rindām. Te nav izteiktas kantes, ne krastam, ne kādām baigām bedrēm vai augstiem sēkļiem. Iespējams ar mūsdienīgām palīgierīcēm varētu uzzīmēt precīzāku bildi. Izteiktas kantes, vai pareizāk stāvi krasti ir grāvjos. Līdakas stāv gan brīvajos plačos ar piesaisti kaut kādiem ķērājiem, gan zālēs seklumos. Grāvjos mazo līdaku ir pilns. Asaru pārvietošanos es pa trim gadiem neesmu varējis saprast. Vienbrīd likās, ka zinu, kur viņi krasta kokos sēž, bet nē... tas nav obligāti, viņu tur var arī nebūt. Ir divas versijas, kuras esmu dzirdējis - viņi lielos baros pārvietojas pa plačiem un ja izdodas baram iesēsties astē, tad var iet līdzi un skaldīt. Bet negribu ticēt šādai versijai. Otra - Asaru bari koncentrējas vietās, kur ir laba barības bāze un kad uznāk dullums, tad var trāpīt uz lielu lomu. Katrā ziņā man tas ezers šķiet interesants un vēl ir ko padomāt un meklēt un saprast :D
9.novembris 2021, 10:35 | links
 
mirtins [08.11.21]: Nu un maucot pa vējam pa plačiem meklēju asarus, bet bija tikai līdaciņas.
Tātad, līdakas bija kādā vietā plato, bez izteiktas piesaistes pie reljefa.
Nedomā, ka tincinu tevi, lai Tavas vietas uzzinātu. Gribu savilkt paralēles ar saviem ezeriem ,kur parasti copēju.
8.novembris 2021, 18:39 | links
 
mirtins [16:36]: meklēju asari.Bišķi precizējošs jautājums. Tu meklēji asari uz pašas dziļuma kants, uz ,, pumpas,, dziļumā, bedrēs un tur ņēma mazās līdakas ?
Vai gar krastu siekstās ?

RaimisD, 8.novembris 2021, 17:38


Visur. Gar krastu, pa siekstām, pie Bērziem asaru nebija vispār, pat piesitiena nebija. Es gan vēlu tur aizbraucu, varbūt pa dienu bija pamatīgi iztramdīti, bet nu pilnīgs tumšums. Asaris atsaucās pa kreisi lielajā placī vienā punktā. Bet tur bija arī līdakas. Nu un maucot pa vējam pa plačiem meklēju asarus, bet bija tikai līdaciņas.
8.novembris 2021, 18:01 | links
 
mirtins [08.11.21]: meklēju asari.
Bišķi precizējošs jautājums. Tu meklēji asari uz pašas dziļuma kants, uz ,, pumpas,, dziļumā, bedrēs un tur ņēma mazās līdakas ?
Vai gar krastu siekstās ?
8.novembris 2021, 17:38 | links
 
Svētdien pūtienā pa maliņu padzīvojos. Atkal meklēju asari. Neatradu. No vecajām točkām tikai vienā asaris bija un tad dabūju izvilkt tikai vienu, bet četri pamuka. Savukārt līdacēni ņēma lopā. Izvilku pie 30. Ap 20to rēķini nojuka. Četras varēja būt mērā. Nezinu, nemēriju, nebija mērķa zivs. Līmenis nejēgā, pa grāvjiem grūti strādāt, visas malas applūdušas, zarus neredz. Paņēma arī viena lielā. Vienā no grāvjiem pašā vidū, kur koku daudz. Parasti tur nemēģinu, bet šoreiz dažas reizes uzmetu. Paņēma mazu dzeltenu voblerīti, maili. Stiepa kā traktors. Nedrīkstēja ļaut skriet, lai neielien kokos, bet to krokodilu noturēt nevarēja. Ielīda kokos un nost bija. Labi, ka vobleri izdevās atkabināt.
8.novembris 2021, 16:36 | links
 
Jā. 2. oktobris.
27.septembris 2021, 16:28 | links
 
2.oktobris?
27.septembris 2021, 13:59 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager