Daugava

Viss par un ap copi Daugavā
un ja enkurs tāds, kas labi ieķeras, tad pareizi piesiet, lai var dabūt ārā pie kādas labākas ieķeršanās.
5.aprīlis 2017, 08:45 | links
 
Vakar savu bimbuli nosvēru - 9,3 kg. Man ir 5m parasta tipa alumīnija laiva, svars pieļauju ap 100kg.
5.aprīlis 2017, 08:14 | links
 
Par enkuriem... Kā jau vīri saka, štrunts cik vinš sver, jautājums vai ieķeras... Neiet jau tie svari proporcionāli laivas masai, 2t smagu kuteri mierīgi tur arī 8-10kg enkurs. Vienkārši, jo smagāks enkurs, jo ātrāk nogrimst un ieķeras (ja ir kur), tālāk jau regulē ar auklas garumu utt. Uz pūsli es ņemtu 5-6kg.
4.aprīlis 2017, 22:10 | links
 
Veči sakiet lūdzu, cik smagu enkuru vaidzētu prikt daugavai līdz 12m. Līdz šim izlīdzējos striķī iekārtiem dažāda veida metāla atsfariem.
Doma ir pirkt šāda veida enkuru, tikai jautājums cik smagu?

SR1, 4.aprīlis 2017, 12:28


Man šitāds ir 4kg smags, pūsli 3.2m garu tur - bez liela vēja un straumes. Lielupē kur dibens smilšains tur sūdīgi, slīd. Un papildus - ja grasies viņu mest seklumā zālēs - tad ir čakars viņu visu laiku tīrīt un kratīt nost tos diļļu kalnus. Man ir ~5kg tērauda brusīte, klucītis (4x8x20cm), galā ieurbu un iegriezu vītni cilpai - tur labi, nekas nekarās virsū.
4.aprīlis 2017, 17:18 | links
 
Izmantoju 5kg svaru bumbu uz 3,25m pūsli un problēmu nav bijis.
4.aprīlis 2017, 17:08 | links
 
Nosver gan =) Man ir kaut kāds arkla gabals - kompakts bet smags.
4.aprīlis 2017, 15:47 | links
 
Šodien/rīt aiziešu līdz garāžai, ja atcerēšos, tad nosvēršu.
4.aprīlis 2017, 15:28 | links
 
Da vells viņ zin, neesmu nekad svēris...ir man tāds laba svara bimbulis. Bet nu, ka visu dienu ar viņu pasporto, īpaši sezonas sākumā :), ta var just. Bet vismaz kur stāvu, tur stāvu.
4.aprīlis 2017, 15:27 | links
 
arvis_an
Cik smagu izmanto?
4.aprīlis 2017, 15:25 | links
 
https://www.ss.lv/msg/lv/transport/other/the-sailing-charter/fishing-boats/ggfjx.html
Šada veida enkuri ļoti labi tur pie 4-5kg svara un no zacepa arī var ārā dabūt viegli.....
4.aprīlis 2017, 15:09 | links
 
Bet tai pat laikā piekrītu arī Mārtiņam. Taisnība kā vienmēr ir kaut kur pa vidu. Parasti jau "cietos" laikapstākļos tomēr izvairies no copes, un es gan arī šāda tipa enkurus esmu provējis tikai no smagākām laivām - progress, krims, busters. Ar pūšļiem pieļauju ir drusku vieglāk. Bet nu...tāpat ir ko padomāt :)
4.aprīlis 2017, 15:01 | links
 
SR1
Jau rakstīju par šo aspektu :) Esmu šādās situācijās bijis gana daudz reizes, kad biju enkura vilcējs un metējs, Ķīsī maču laikā bija tā, ka gandrīz krīti uz ceļiem un lūdzies lai tas draņķis beidzot lielajā vējā aizķerās ;) Da nu...savai laivai noteikti palieku pie smagā enkura, kurš gan arī lielos vējos mēdz noslīdēt, bet ar garāku striķi to var atrisināt.
4.aprīlis 2017, 14:58 | links
 
Var, bet nu nav tas bieži un mokoši. Pa retam lielā vējā pie neērta virziena. Toties nav jācilā visu laiku augšā lielie svari un, ja viss tiek pēc copes pakots mašīnā, tad aŗī savāztā veidā enkurs aizņem maz un netraucē.
4.aprīlis 2017, 14:54 | links
 
Cik saprotu var būt situācija, ka neaizķeras? Diezgan svarīgi ir, lai daudz maz noskatītajā vietā apstātos nevis slīdētu un gaidītu, kad laiva apstājas.
Kā ir ar šo aspektu. Ar svariem tomēr vienkārši iemet un stāvi veinīgi pie liela vēja hantele bez maz vai jāmet iekšā =)
4.aprīlis 2017, 14:30 | links
 
Ar 4kg būtu jāpietiek. Man 3.25m pūsli četrinieks tura gandrīz vienmēr. "Gandrīz" tāpēc, ka šad tad apakšā ir tādi apstākļi, kā Arvis aprakstīja. Tik ņem vērā, ka smagam enkuram auklai vajag mazāku leņķi kā šiem te.
4.aprīlis 2017, 14:07 | links
 
Es arī esu enkura meklējumos.Par šiem dzirdēju,ja aizķersies,tad ir kirdik-ārā nedabūsi
janka07, 4.aprīlis 2017, 13:00

Nu nav tik traki. Pareizi piesiet (ar pāris savilcējiem ko var pāaraut) un v ienmēr var izvilkt!

Veči sakiet lūdzu, cik smagu enkuru vaidzētu prikt daugavai līdz 12m. Līdz šim izlīdzējos striķī iekārtiem dažāda veida metāla atsfariem.
Doma ir pirkt šāda veida enkuru, tikai jautājums cik smagu?



Laiva 3m pvc, copēju viens ja tas ko maina.
Paldies.

SR1, 4.aprīlis 2017, 12:28


Man 3,3 m pūsli pie lielāka vēja (arī stiprinot pie degungala) netur līdz aizķeras kaut kur.

trokiis, 4.aprīlis 2017, 13:13


Runa iet par 3.2 KG enkuru!
4.aprīlis 2017, 13:14 | links
 
Es arī esu enkura meklējumos.Par šiem dzirdēju,ja aizķersies,tad ir kirdik-ārā nedabūsi
janka07, 4.aprīlis 2017, 13:00


Nu nav tik traki. Pareizi piesiet (ar pāris savilcējiem ko var pāaraut) un v ienmēr var izvilkt!

Veči sakiet lūdzu, cik smagu enkuru vaidzētu prikt daugavai līdz 12m. Līdz šim izlīdzējos striķī iekārtiem dažāda veida metāla atsfariem.
Doma ir pirkt šāda veida enkuru, tikai jautājums cik smagu?



Laiva 3m pvc, copēju viens ja tas ko maina.
Paldies.

SR1, 4.aprīlis 2017, 12:28



Man 3,3 m pūsli pie lielāka vēja (arī stiprinot pie degungala) netur līdz aizķeras kaut kur.
4.aprīlis 2017, 13:13 | links
 
Pareizi piesienot, nekāds kirdikts nebūs. Šāda tipa enkuri ir jāsien apakšā, pie cilpas. Augšējā cilpā enkura striķis jāpiestiprina ar plastmasas savilcēm, kuras pārtrūks brīdī kad būs zaceps. Man personīgi šāda tipa enkuri nepatīk, jo lielāka vēja/straumes gadījumā nevienmēr šamais ieķersies grūntī, kā arī citur grunts pēc dabas tāda, ka nekas prātīgs var nesanākt. Un tad sanāk sipāties turp atpakaļ, kamēr beidzot ierakstās kkur. Kā arī šāda tipa enkuriem prasās kāds pusotrs/divi metri ar ķēdi, un tikai tad striķis, lai ķēde palīdz ar savu svaru nostādīt enkuru "ieķēriena" pozīcija. Bet savukārt ķēde nozīmē papildus trobeli laivā. Es labāk izvēlos "enkurus uz masu", ir protams ko pacilāt, bet tam domāti koriši, kurus laipni uzņem uz klāja :D :D :D :D
4.aprīlis 2017, 13:11 | links
 
Es arī esu enkura meklējumos.Par šiem dzirdēju,ja aizķersies,tad ir kirdik-ārā nedabūsi.
4.aprīlis 2017, 13:00 | links
 
Veči sakiet lūdzu, cik smagu enkuru vaidzētu prikt daugavai līdz 12m. Līdz šim izlīdzējos striķī iekārtiem dažāda veida metāla atsfariem.
Doma ir pirkt šāda veida enkuru, tikai jautājums cik smagu?



Laiva 3m pvc, copēju viens ja tas ko maina.
Paldies.
4.aprīlis 2017, 12:28 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager