Daugava

Viss par un ap copi Daugavā
tad gāja dažādi - trūka āķi, plīsa pītene pa vidu... kā jau parasti, koroče izcēlu 6, palaidu vismaz 10...

gasho, 19.maijs 2013, 21:08

Krastus jau var sakopt, bet kas darās upes dibenā. Katrs copmanis atstāj duci svinu, barotavu, āķu, auklas gabalu... un tā dienu no dienas, gadu no gada... Tas nav knābiens Gasho, bet tā... parastas pārdomas. Pats copēju Daugavā.

kola, 19.maijs 2013, 21:49


Es šodien biju zaķusalas spini mētāt. Izcēlu ārā vienu gumiju, barotavu, un tīklu ārā kur nesen bija viens noravis uz dzīvo. Pats šogad Daugavai esmu atstājis 5 mānekļus gumiju mikrojigus, rotiņus, un vizuli. Tas pie lietas pieder. Bet noskaties kas pa visādiem sūdiem ir iekšā pat uzskaitīt nevaru un tādēļ raujas viss nost.
19.maijs 2013, 22:03 | links
 
tad gāja dažādi - trūka āķi, plīsa pītene pa vidu... kā jau parasti, koroče izcēlu 6, palaidu vismaz 10...

gasho, 19.maijs 2013, 21:08


Krastus jau var sakopt, bet kas darās upes dibenā. Katrs copmanis atstāj duci svinu, barotavu, āķu, auklas gabalu... un tā dienu no dienas, gadu no gada... Tas nav knābiens Gasho, bet tā... parastas pārdomas. Pats copēju Daugavā.
19.maijs 2013, 21:49 | links
 
Nu tā... šogad precīzi ar divu nedēļu nobīdi braucu brekšus lūkoties zem Ķeguma HES. Parasti tas notika maija sākumā un tā jau gadus 20, bet šis pavasaris viesa korekcijas un... Paldies Dievam, nekas nav mainījies, brekši ir un cmuki. Paklausījos attālināti Igo koncertu, jo bija Muzeja nakts ... pavēroju stundas 3 negaisu/zibeni, kas plosījās kaut kur Valmieras virzienā... pabaidījos no dažādiem trokšņiem, jo sen nebiju braucis ar "nočovku":))) ap 3:00 izcēlu divus pāri pa kilogramu krietni, tad gāja dažādi - trūka āķi, plīsa pītene pa vidu... kā jau parasti, koroče izcēlu 6, palaidu vismaz 10... Tagad visi nokūpināti un jau apēsti. Visa tā pasāciena rezultātā 3 lietas: 1) nevajag popularizēt Daugavu, tur zivju nav, vietas nekoptas un no auto līdz pareizajām vietām jāsoļo ar pilnu uzkabi ( kā kādreiz kalnos) - soma, makšķerkāti, telts, guļammaiss un vēl dafiga tālu, 2) vai tad zem HES Ķegums ir licenzētā cope? un ja nav - nahren to nekontrolē, un man jāsoļo ar to uzkabi, 3) kas ir labākais risinājums smagās gruntenes auklai? Pīto pārgrieza gliemeži, mono āķi 10/15 palika Māmuļai?
19.maijs 2013, 21:08 | links
 
Usi, a ko tā šādiem piepīs? Kaiju salā varētu būt labs sods :D
19.maijs 2013, 20:27 | links
 
flipers!
tev par domu gājienu +++ 10
Es par to pašu!!!
Pagājušo gadu pie mums labi sakoptas krastmalas(paldies mūsu domei un citiem).daugmala uz rudens pusi boja vienkārši āāaaarprac labi ka labi apavi bij kājās stiklu lauskas pilns un t.t. cik zināms cilveki bija no Rīgas puses,nu jau šogad no Daugavpils brauks tas viss ka mēs paši plātamies ar labām copes vietām!
Pēctam pat pašam nav vietas kur copēt neskatotoies uz to ka krūmus izcirtām paši veitu piekopjam lai būtu laba copes vietiņa klusumā un..... pēc laika čūm un mudž pats netiec klāt turklāt visu pametot mājup neko nesavāc aiz sevis.
Es par to lai brauc bet nēesiet cūkas.ir jau ar starp mums copmaņiem labi audzinati cīlvēki ,bet maz!

tauruss, 14.maijs 2013, 21:45



Ai jai jai!No Daugavpils cilveeki brauc. Lai brauc, pie mums uz upi te arii no visas LV un arii LT piebrauc-neviens nevaimanaa. Un man nemaz i neprasaas braukt uz piegalvaspilseetas "super" copi-man pasham savos krajos ir ko dariit un veel ilgi buus.sekojiet logikai savos izteikumos.
19.maijs 2013, 17:04 | links
 
ergli, pašvaldibas policija, jeb inspektori kā paņems , tā nekādus brekšus negribēsies:)

usis, 19.maijs 2013, 16:09

Un pārvedīs šamos uz kaiju salu. :)
19.maijs 2013, 16:17 | links
 
ergli, pašvaldibas policija, jeb inspektori kā paņems , tā nekādus brekšus negribēsies:)
19.maijs 2013, 16:09 | links
 
Nez kādu info par copi Daugavā, dos info, ka uz Meinarda salas veči sēž, brekši 0,7 līdz 1,5 kg. Pareizāk būtu Daugavu sadalīt HESos, jo katrā savs copes režīms.
19.maijs 2013, 16:01 | links
 
Augshtecee virs hesiem jau traapaas, gan uz grunteni, gan uz spini, taa kaa principaa-meegini
19.maijs 2013, 13:33 | links
 
Sveiki makšķernieki! Sakiet lūdzu, vai mēra sami ķerās uz grunteni šobrīd? Doma aizbraukt pabaudīt silto nakti pie dabas un reizē kādu zivi noķert gribās! Paldies!
19.maijs 2013, 10:53 | links
 
flipers!
tev par domu gājienu +++ 10
Es par to pašu!!!
Pagājušo gadu pie mums labi sakoptas krastmalas(paldies mūsu domei un citiem).daugmala uz rudens pusi boja vienkārši āāaaarprac labi ka labi apavi bij kājās stiklu lauskas pilns un t.t. cik zināms cilveki bija no Rīgas puses,nu jau šogad no Daugavpils brauks tas viss ka mēs paši plātamies ar labām copes vietām!
Pēctam pat pašam nav vietas kur copēt neskatotoies uz to ka krūmus izcirtām paši veitu piekopjam lai būtu laba copes vietiņa klusumā un..... pēc laika čūm un mudž pats netiec klāt turklāt visu pametot mājup neko nesavāc aiz sevis.
Es par to lai brauc bet nēesiet cūkas.ir jau ar starp mums copmaņiem labi audzinati cīlvēki ,bet maz!
14.maijs 2013, 21:45 | links
 
flipers
Sava taisnība Tev protams ir! Bet ja par piegružošanu, tad par kultūru arī jācīnās, it sevišķi pašiem copmaņiem, ja redz šādus gadījumus, vajag aizrādīt!? Pretējā gadījumā, tiešām nebūs vairs piekļuves pie publiskiem ūdeņiem, un privātajiem būs "sava" taisnība!?
Nekādi nevaru saprast, kā var atbraukt uz copi ar saviem lielajiem Maximas, vai citiem paikas maisiem, pretēji, lai saliktu savus Maximas mēslus atpakaļ maisā un aizvestu līdz tuvākajai atkritumu tvertnei, var izgāzt tur pat, kur ēdi un copēji...!? Ievēroju, savulaik, Ķeguma HES LM vietā, dažs pat no krasta nevar izrāpties, lai savus mēslus izmestu tur pat uzkalnā stāvošā atkritumu tvertnē!? Sviests! Biežāk, gan šie brīnumi sazinās krievu valodā, bet bieži gadās arī, ka paši vietējie, kaimiņi, pie-irš vēl vairāk, kā iebraucēji!?
14.maijs 2013, 21:05 | links
 
11.05.2013. Ķeguma ūdenskrātuve. Tikai velcēšana. Līdaku cope diezgan neaktīva. Tā kā, acīmredzot, abi HESi bija vaļā, tad bija spēcīga straume un nācās meklēt vietas kur tā ir vājāka. Rezultātā lielākā līdaka 6.2kg. P.S. Zandarti ņem kā traki - jācer uz copmaņu godaprātu un kontrolējošajām institūcijām!
13.maijs 2013, 14:36 | links
 
Cien Vitenahemot.Par ko tāds satraukums?Par to ka neraksta par lomiem,zivīm,vietām u.t.t?Bet varbūt labi ka neraksta,un nevajag arī!Kā jau Kraft minējupe ir sarežģīta un daudziem neizprotama!Un varbūt tā lai arī paliek!))))Varbūt visai makšķernieku saimei nevajag zināt visas nianses un knifus,kad kur,uz ko,un kā!Jebšu tev gribās lai Daugava pārvēršās par tādu pat vietu kā Lielupe!Par tādu kāda tā bija lielā samu buma laikā?Pilna ar laivotājiem,pilni krasti ar teltīm,aizdirstiem krūmiem,piemēslotām pļavām!Varbūt tomēr lai paliek kā ir?Ar daudz maz minimālu presingu,puslīdz sakoptiem krastiem,minimālām piebraugšanas iespējām,kur var normāli atpūsties un pacopēt vienatnē,kompānijā un ar ģimeni,neklausoties trīsstāvīgajos un nedzirdot pārdzērušos ērmus piesaucot viņu zivju dievus!Lai nu likteņupe paliek tiem kas viņu ciena,uztur savas mīļvietiņas kārtībā un nekautrējās novākt aiz sevis un nejauši ieklīdušo sūdus!Vai varbūt tev gribās lai būtu kā pie Bauskas vimbu laikā,kad putnu dziesmas vietā tevi pamodinās pārdzerts vieplis-Riba esķ?Un pāržvidzinās pāri tavai gruntenei!Tev to vajag?Nu kautkā tā!Uz nerviem krītošais Delfīns.))))))
13.maijs 2013, 13:23 | links
 
It kā, jau VAA, arī vajadzētu vilkt šo Forumu....!?
13.maijs 2013, 00:17 | links
 
Neinteresē Tavi zandarti, paturi tos droši sev!? Vairāk interesē copmaņu solidaritāte, un atskaite par iespējamo un, varbūt arī neiespējamo!? Vairāk interesē vispārēja atskaite, par vispārēju copi Daugavā, iespējamās askaites robežās!? Līdzīgi, kā tas notiek Kurzemnieku atskaitēs!?
Iespējami, esmu dzirdējis, daudzi forumu dalībnieki ir atbiedēti no dalības forumā, citu bezkaunīgu un rupju dalībnieku darbības rezultātā!? Iespējami, ir izveidot mehanismu, kā atbrīvoties no šādiem nelabvēlīgiem Foruma dalībniekiem!?
Savulaik daudzi ir rakstījuši, ka nevēlas vairs piedalīties Forumā dažu dalībnieku ap-iršanas dēļ, kā arī bildes neliek, jo tiek ap-irstas!?
13.maijs 2013, 00:10 | links
 
PS
Venta Latvijā nav īpaši īsāka par Daugavu, bet Ventiniekiem ir īpaši dzīvs forums par copi: "Venta, cope praktiskā un ne tikai.", jautājums, kādēļ Daugavai tāda nav!?

vitenahemots, 12.maijs 2013, 23:47


Arī tur būtībā runas iet par vieniem un tiem pašiem populārajiem psomiem. Nejau visu garo upi :) Daugavā Key (populārās) vietas varētu būt zem ķeguma Hes un Koknese.

PS Ja es kādam iesācējam copmnanim gribētu ieriebt, es viņu sūtītu uz Daugavu :))) ceru domu saprati :)
12.maijs 2013, 23:56 | links
 
Nerunāju par Koknesi vai Sauso Daugavu, runa ir par Lettu Daugavu vispār!?
Nav pietiekamu komentāru par copi Daugavā!? Iepriekšējās trīs brīvdienas biju copē Daugavā, copmaņu daudz, atskaišu nav, jocīgi!?
Nav jēgas Daugavu dalīt, iepriekš bija arī Daugava pie Īkšķiles, Sausā Daugava, Daugava no Dignājas līdz Jēkabpilij, bezjēga, labāk apvienot, čekot un reāli pārvaldīt upi kopumā!?

vitenahemots, 12.maijs 2013, 23:33


Nu sāksim ar sevi :) Es rakstīju un rakstīšu
arī turpmāk, tu raksti, gan jau pievienosies vēl kāds. Zandartu ligzdu koordinātes jūs no manis ar spīdzināšanu nedabūsiet zināt :D, bet par pasmu Aizkraukle-Koknese-Plavinas es vienmēr esmu gatavs atbildēt iespēju robežās.


Vienkāŗši tīri sausais atlikums, ka es vai tu ieraksti kādu atskaiti par copi daugavā ir kāds?
Nu nekāds. tīri klačiņa. Man tas neko nedos, ja kāds uzrakstīs kas notiek zem ķeguma hesa, tāpat arī otrādi :)

Kad lielupē tauta raksta par straumēm, vai vimbu gājieniem vismaz var kautkādas atziņas uzmodelēt priekš sevis neatkarīgi kur es pats taisos copēt. Daugavā tas nestrādā :)
12.maijs 2013, 23:52 | links
 
PS
Venta Latvijā nav īpaši īsāka par Daugavu, bet Ventiniekiem ir īpaši dzīvs forums par copi: "Venta, cope praktiskā un ne tikai.", jautājums, kādēļ Daugavai tāda nav!?
12.maijs 2013, 23:47 | links
 
īsā atskaite par brekšu gaitām -
Tusē viņi šobrīd salīdzinoši seklumos, ideāli, ja ir seklums ar padziļinājumu, jo straume šobrīd ir nenormāla. Līmenis kāpj-krīt metra robežās diennakts laikā, kas sezonā ir nedēļas norma.

Pie Episkiem lomiem netiku, bet veselā saprāta robežās lomi ļoti labi. Rīta cēlienā švakāk, cope norubās ap 10-11, liekas viņi paceļas ūdens virsējos slāņos kur siltāks. Vakarā ilgāk un labāk. Izmērs sporta - 350-1,3kg. Vienā cēlienā ap 4-7 kg. šobrīd tusē salīdzinoši nelielos baros, daudzi tik nesen pamodušies, vēl aplipuši ar parazītiem un daudz satraumēti, saskrāpēti, pieņemu ka no ledus iešanas. Sakarā ar straumi vislaik pārvietojas, no rīta copē vienā vietā, vakarā pavisam citā, jāmaina dislokācija. Bet kopumā nedēļas laikā upe ir atdzīvojuises konkrēti, vismaz ūdens virsējos slāņos. zonās virs 8m, gluha, 0 emocijas tur apakšā.

Hes vēlarvien šausmīgi dzen ūdeni, tādu straumi nebiju vēl redzējis, Upe pilna ar drazu, kā tirgus kanālā. sākot ar peldošiem apaviem, beidzot ar mega plēves gabaliem, sadzīves drazu, protams pudeles un cita draza ir visur kur paskaties. salauzti koki, celmi ir norma. Šausmas. Cik saprotu tas viss nāk no augšas applūdušajim rajoniem. Brīnums, ka suņu būdas vēl nepeldēja, laigan kautkād galdiņu fragmenti bija sazīmējami.

Diemžēl krastā ir daudz beigtu zivju, bet nobeigušās tās varētu būt pasen. atradu 3 nelielus samiņus un vienu ašuku uz gr 700, pēdējā stadijā kad vēl pelda pa virsu. un tas bija man lokālā distancē ap laivas piestātni. Gudra tauta mēļo, ka no aplūdušjām teritorejām daudz kakas un indes saskalots upē, atliek cerēt, ka nekādu paliekošu iespaidu tas neatstās. Udensvirskārta pie krastiem pārklājusies ar kautkādu melnpelēku draņķi..
Lai gan loģiski domājot, ja onkam applūst šķunītis ar visādiem lauku ķimikālijiem un sazin vēl ko, tad nekas labs tur nevar būt, diemzēl. Katrā zīņā nevienu pavasari šitādu strāku nebiju redzējis pa upi peldam.

Bet gan jau būs labi :)
12.maijs 2013, 23:44 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager