Daugava

Viss par un ap copi Daugavā
Nazis, es to situāciju uz savas ādas izjūtu katru gadu, katru gadu par to tiek runāts... un rezultāts ir .... viens liels nekas. Strauji ūdeni sāka laist tikai no 90 gadu beigām. Šogad - vienīgā atšķirība - pavasaros tik zemu nelaida.

Piedodiet, bet esmu palicis imūns pret ikgadējo tautas sašūmēšanos.

Žurnālistiem nav sensācijas, un interese ātri pazūd, jo Latvenergo pakaļa ar pareiziem papīriem no priekšas un pakaļas piesegta.

Man šķiet, ka tā ir tāda Latvenergo un BIOR kopējā programma mazvērtīgo karpveidīgo un citu zivju iznīdēšanai. Tāds kā saka ekperiments, dabas un cilvēku pacietības mērīšanai.
6.aprīlis 2012, 11:10 | links
 
tas riebiigais skats ir dokumenteets un domaaju lielaakaa dalja makshkjernieku nepaliks vienaldziii,liidz ar to kaut kas tomeer tiks dariits,ja ne fiziski,tad vismaz izteikts lielais Fui
6.aprīlis 2012, 11:01 | links
 
nazi-palūdz Latvenergo,lai tos līčus pabagarē pa kādu metru dziļākus ,problēma būs atrisināta.
6.aprīlis 2012, 10:59 | links
 
Nazis
Par zivju ceļiem piekrītu.Tik jāizbūvē tie tā lai zivis pa tiem ari migrētu.Nevis kā tika izdarīts uz daža laba HESa - pēc pieņemšanas komisijas aizbraukšanas no objekta,tie tika slēgti.Tobiš tika izbūvēti lai atskaitēs ievilktu ķeksīti.

Zvaigzne
urmaas, viens jautājums, kāpēc tā nebija agrāk?

Šāda veida .aucība notiek regulāri.
Pats tak labi atceries kā bija sovdepa laikos- kolchoza priekšsēdētājs nokomunizdija štukas un dabuja brīdinājumu.Slaucēja nospēra no fermas kombikorma spannīti un dabuja divus gadus pasēdēt.
Nekas nav mainijies!!!

Tas nenozīmē,ka vajag klusēt.Šo .aucību vajag celt gaisā visos iespējamos līmeņos.
6.aprīlis 2012, 10:59 | links
 
Zvaigzne- škrobe ir tikai tādēļ ka to līmeņa kriššanos izdara tik strauji, un pati lielākā skāde ir tas ka to dara nārsta laikā. Tur tiešām tādas zivtiņas (kāpuriņi) bija mērāmi simtiem, kaijas vienkārši 3 stundu laikā tika galā ar mazajām un sāka lielās knābāt! Skats bija riebīgs!
6.aprīlis 2012, 10:56 | links
 
urmaas, viens jautājums, kāpēc tā nebija agrāk? Profilakse, remonti ir plānojama lieta. Ķeguma ūdenskrātuvē pavasarī uz nedēļu un rudenī uz pāris nedēļām stipri pazemināja ūdens līmeni. Pie tam pakāpeniski, nevis uz rāviena. Kas ir mainījies? Atļaušos minēt - vairs nav bailes, ka kādam nāksies par to atbildēt, kur nu vēl samaksāt. Ne tikai no Latvenergo puses, bet arī to puses, kas sniedz atļaujas un atzinumus, ka tā var rīkoties. Tā arī ir mūsdienu galvenā iezīme, jo augstāk, jo atbildība mazāka.
6.aprīlis 2012, 10:49 | links
 
Urmaas - drusku nepiekrītu. Mazie hesi arī maksā, teiksim uz Ogres upes ir ja nemaldos 3 HESi atceros ka šo jautājumu bija pacēlis J. Balodis un izrādijās ka viens HESs maksā kautkur pār divdesmi Ls otrs tuvu pie četrudesmit, bet trešais simtu ar kautko! Reāla zaudējumu atlīdzība, un es domāju ka "PIETIEK" jo ir samaksāts par nodarīto skādi.
Es vairāk esu to pusē kuri domā nevis uzspert gaisā, bet gan reālus darbus. Mēs te vienā savā sapulcītē mēģinājām pafantazēt kā varētu uztaisīt zivju ceļu Rīgas HESam. Reāli vienu slūžu kura nekad nav taisīta vaļā pārtaisa par zivjuceļu. Lai tas Latvenergo nesamaksā to atlīdzību gadus 5 un uzceļ jaunmodīgu zivju ceļu. es domāju ka tas būtu tīri reāli sasniedzams. Francijā vēl ne tādiem monstriem tika izbūvēti zivju ceļi, tur ar visu zivju skaitīšanas aprīkojumu.
Es domāju ka arī visi piekritīs ka teikšu ka bez elektrības ir grūti dzīvoties! Nespridzināsim HESus!! Bet no otras puses vairāk Latviešu dzimtu. ;)
6.aprīlis 2012, 10:38 | links
 
Latvenergo katru gadu maksā par dabai nodarītajiem kaitējumiem.Saprotama lieta,ka tā summa ir salīdzinoši neadekvāta,bet tomēr maksā.Tie kuri te bļaustās par HESu saspridzināšanu,vispirms lai aprēķina cik pēc tam būs jāmaksā par kwh.Parādiet kaut vienu mazo hesu,kura īpašnieks ir samaksājis kaut kapeiku par dabai nodarītajiem kaitējumiem.No mazajiem hesiem ir diezgan liela skāde.Itsevišķi foreļu un alatu populācijai.Kāpēc par mazajiem hesiem klusējiet?Kiška tonka,vai tikai netā esat ērgļi pabļaustīties?
Man ari nepatīk šāda veida ūdens svārstības,bet tas "pīrāgs" mums biku par treknu.Mēs makšķernieki pa lielo tur neko tāpat nepanāksim.Ja nu vienīgi Latvenergo iemaksās valsts kasē papildus summiņu par dabai nodarītiem kaitējumiem.'Visticamāk šo summu Latvenergo iekasēs no mūsu un jūsu kabatām.Tobiš ar laiku pacels tarifu.Diemžēl tāda ir mūsu valsts politika.
6.aprīlis 2012, 10:02 | links
 
Bļāviens , tad jau manam līcim arī hanā .
6.aprīlis 2012, 09:49 | links
 
Spoks- atliek vēl 989 parakstus savākt. :D :D
Kunst- pie kuriem mani pieskaitiji pie inspektoriem vai dabasdraugiem???
6.aprīlis 2012, 09:40 | links
 
Noteikti vajag! Es varētu savākt 10 parakstus vismaz no savas puses!
Un ir jārikojas, nevis tikai tukši jarunā. Tam kam ir zināšanas, vajag sākt kaut ko darīt!
5.aprīlis 2012, 21:04 | links
 
vienīgais ir visiem copmaņiem savākt 1000 parakstu, un iesūdzēt latvenergo par dabas kaitējumu LV un teroru pret latvijas dabu, bet šoreiz uz 150 miljoniem latu, un beigsies monopols un pašatļautība un ne jau te pat, bet EU tiesā, statiķi arī paskaitīs cik zivis uz m2 aizgājušas postā. Un kāpēc mēs vel kaut ko maksājam, būtībā latvenergo būtu jāmaksā mums un jālūdzas lai mēs makšķerētu Latvijas iekšējos ūdeņos. Kur ir tie inspektori un dabas draugi, kā nevajadzīgie ierēdņi šādā situācijā - viņi ir mājās jo likumus un tiesības nezin, zin tikai zemmēra izmērus katrai zivju sugai.
5.aprīlis 2012, 20:52 | links
 
Sašaujam tos hesus un būs miers :D
5.aprīlis 2012, 20:25 | links
 
Tas tomēr ir stratēģisks objekts, tākā visticamāk dabas aizstāvji neko nevar panākt. Būtu mēs krievu laikos, tad vispār , pat to pašu kapeiku neatmestu :(

Vienīgi nevaru izprast, kāpēc ūdens jālaiž nost tieši nārsta laikā? Un pļaviņās jau nekādi baigie plūdi ar nebija.

Pirms divām nedēļām biju laukos virs pļavi;nu hesa kādus kilometrus, tad tur arī bija superzems līmenis, kā dažreiz ir rudeņos. Vsmaz cerams, ka tagad tur arī nav tukša daugava..
5.aprīlis 2012, 20:25 | links
 
Pēc sižeta izskatījās ka jāsāk ir ar to pieļaujamo izstrādes ūdens normu izvērtēšanu. Jo ja jau norma pieļauj šitādu nolaizšanu, tad jau noviņu puses viss tīrs. Interesanti cik vecas tās normas ir?
5.aprīlis 2012, 20:18 | links
 
Latvenergo rulle pa zivju liikiem, tikko noskatiijos TV3, nu suuudiigi izskatiijaas!
5.aprīlis 2012, 20:14 | links
 
Sanāk valsts tiesājas ar valsts uzņēmumu par dabas resursu iznīcināšanu. Samaksā sodus, kas reāli ir naudas bīdīšana un iespēja vēl kādam ko iebāzt kabatā. SKUMJI.
5.aprīlis 2012, 18:36 | links
 
es, tu, viņš, viņa!!! Neviens cits! Tas protams ir mans subjektīvais viedoklis! šeit "roka roku mazgā".! Pīkstēsi...noņemsim finansējumu un varēsi stāties bezdarbniekos!
5.aprīlis 2012, 18:30 | links
 
Pie šādas tiesāšanās, kas varētu fiziski būt tas, kas iesniedz prasību?
5.aprīlis 2012, 18:25 | links
 
Nu tad jāvēršas augstākas instancēs. Lai Eiropa paņem priekšā.
5.aprīlis 2012, 18:18 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager