Tauvas josla

Ko var un ko nevar? Kā cīnīties pret privātīpašnieku patvaļu?
It kā zaraza jau uzreiz uzķēra manu domu gājienu :), potenciāla kašķa gadījumā vismaz būs man argumenti.
Pa lielam jau pats pārāk kategoriski te sarakstīju, ar prātu jau saprotu, ka ne visi ir kā tā kompaška, bišķi aizsvilos.
Laikam jau tā būs, ka manīs, ka vietu pieskata, uzvedīsies arī civilizēti. Laika jautājums.
Āmen. :)
4.jūnijs 2015, 18:06 | links
 
Atvainošanos parādā būšu.
tiešām, piebilde "..un citas ar zveju saaistītas darbības."
Nu tad Tava problēma ctx2 ir atrisināta. :D
4.jūnijs 2015, 17:01 | links
 
(7) Pēc SASKAŅOŠANAS ar zemes īpašnieku tauvas joslā ir atļauta:
1) laivu un kuģu piestāšana (izņemot zvejas uzraudzības dienesta laivas un kuģus, ja tie izmantoti, pildot dienesta pienākumus), to izkraušana un pagaidu uzglabāšana;
2) laivu un kuģu pārziemošana, būve un remonts;
3) zvejnieku apmetņu ierīkošana, atpūta, zvejas rīku žāvēšana un citas ar zveju saistītas darbības;
4) ūdenstūristu apmetņu ierīkošana.
4.jūnijs 2015, 14:27 | links
 
(6) Tauvas joslas bezmaksas lietošana bez iepriekšējas saskaņošanas ar zemes īpašnieku ir paredzēta:
1) kājāmgājējiem;
2) zivju resursu un ūdeņu uzraudzībai un izpētei;
3) robežapsardzībai;
4) vides aizsardzības, ugunsdrošības un glābšanas pasākumu veikšanai.
4.jūnijs 2015, 14:25 | links
 

Pamato, lūdzu. Nav nekādas interpretēšanas. Zvejniecības likuma 9 pantā ir skaidri norādīts, kādos gadījumos atrašanās uz tauvas joslas jāsaskaņo ar zemes īpašnieku, un kādos nav.

ctx2, 4.jūnijs 2015, 12:56[/quote]

Nu tieši tā - kas nav aizliegts tas ir atļauts.
Un iepriekš arī "zaraza" minēja, ļoti precīzi MK noteikumos minēto. Ar ko manuprāt pilnībā pietiek lai argumentētu.
Protams es nevaru sniegt atbildi un teikt, ka tā ir pareizā, bet tas kā es šos noteikumus spēju piemērot, manuprāt ir pareizākais veids.
Ja notiks pa Tavam, tad Tev atkal jāņem vēra ka ciestu arī makšķernieks "godīgais". Jebkurā vietā (JEBKURĀ) būs makšķernieki, atpūtnieki, kas mēslos utt., bet tas nav iemesls, lai cilvēkam kurš to nedara tiktu liegta tāpat makšķerēšana vai atpūta. Jo pēc tāda principa cilvēkus vairs par ārā laist nedrīkstētu, ne vienus ne otrus.
Mans viedoklis - Tev būtu jāpieņem likuma pants tāds kāds viņš ir, un nevis jāmēģina izskaust makšķerēšana, bet gan tik pat daudz pūļu pieliekot tam, lai Tavā īpašumā netiktu mēslots (un tas pārējais.... darīts). Tev kā zemes īpašniekam noteikumi par tauvas joslu ir PRET Tevi, bet tas neliedz Tev izmantot citas Tavas tiesības un pat pieākumus.
4.jūnijs 2015, 14:07 | links
 
"Pats braucu šovasar uz Vāciju. Kā tur ir ar copi? Esmu dzirdējis ,ka jākārto eksāmens un tad vari iegūt atļauju."
Diemžēl jā tur jākārto eksāmens, laikam jāstājas kādā maksķernieku biedrībā, u.t.t, es arī vasarā, rudeņos braucu pie Reinas un mazākām upītēm Alsenz un Moschelbach, kuras jau par foreļupēm var uzskatīt, māsai tiesī gar māju iet, ehh smukas alatiņas un foreles esmu redzējis, tik nju lētāk sanāk vienkāršī uz viņām paskatīties, kā Buldogs minēja ar velo gar upi pabraukāt un pabaudīt kā smuki šīs ziftiņas ganās...
4.jūnijs 2015, 13:04 | links
 
ctx2, 4.jūnijs 2015, 12:12

Normatīvo aktu interpretēšana. Nu neizdosies, vismaz likumiskā ceļā Tev nogriezt šo copēšanu uz "Tavas zemes", kura ir tauvas josla un visiem piejama.
Ja normālā ceļā un pieklājigi sarunāt neizdodas, tad pāris reizes izsauc pašvaldības policiju un daži naudassodi ātri mazinās tādu "makšķernieku" vēlmi mēslot un atkailināties, ja ne pat vēlmi makšķerēt vēl šinī ūdenstiplnē.

suupys, 4.jūnijs 2015, 12:42[/quote]

Pamato, lūdzu. Nav nekādas interpretēšanas. Zvejniecības likuma 9 pantā ir skaidri norādīts, kādos gadījumos atrašanās uz tauvas joslas jāsaskaņo ar zemes īpašnieku, un kādos nav.
4.jūnijs 2015, 12:56 | links
 
tak pieej pie tiem churatajiem un aprunajies,visu tak var mieriga celja sarunat,visi ir cilveki saprotoshi:)

sushnjaks, 4.jūnijs 2015, 09:23

ir jau iets un viss ir ok, tik kamēr nebiju mājā, bij atkal uzradušies kadri, un protams savu daiktu izkāruši steberē uz krūmiem, manai sievai un bērnam redzot. Sieva bij palaidusi bļāvienu :) uz ko savukārt kompaškai līdz atvilkusies jaunā māmiņa ar ratiem, ķērkusi pretī, ka vīrs vēl d..su parādīs.
Žēl, vai varbūt labi, ka toreiz nebiju mājā, tas gadījums būtu beidzies asiņaini.
Tāpēc gribu saknē nogriezt šo copēšanu uz man piederošas zemes.
Bet esam aizvirzījušies no temata, kas varētu interesēt visus.
Tātad cope pie privātiem ūdeņiem, uz tauvas joslas jāsaskaņo ar ZEMES īpašnieku vai nav??

ctx2, 4.jūnijs 2015, 12:12


Normatīvo aktu interpretēšana. Nu neizdosies, vismaz likumiskā ceļā Tev nogriezt šo copēšanu uz "Tavas zemes", kura ir tauvas josla un visiem piejama.
Ja normālā ceļā un pieklājigi sarunāt neizdodas, tad pāris reizes izsauc pašvaldības policiju un daži naudassodi ātri mazinās tādu "makšķernieku" vēlmi mēslot un atkailināties, ja ne pat vēlmi makšķerēt vēl šinī ūdenstiplnē.
4.jūnijs 2015, 12:42 | links
 
Jau kādu laiku vasaras pavadu Vācijā , esmu pabijis pie daudzākām upēm ezeriem u.t.t. Visur ir iespēja brīvi piekļūt ūdeņiem nekur nav žogu vai citu šķēršļu.
Gar lielām upēm kā Reina Mozele u.c. visā garumā ir trīs ceļi : priekš auto priekš velobraucējiem un vistuvāk krastiem gājēju celiņš ,mazākām upēm visā garumā ir velo celiņi un kājāmgaēju celiņi , mazām upēm visā garumā ir dabas takas līdz pat avotam , vienmēr izpļautas tīras ar norādēm un paskaidrojumiem.
Ja pie kāda ūdeņa ir kempings vai privātvasarnīcas tad noteikti starp kempingu ,vai vasarnīcām un krasta līniju ir velo un gājēju celiņš .Kad atbraucu uz Latviju tad apskrienas dūša tikt pie kāda ezera vai upes visur žogi suņi un ar dzīvi neapmierināti aborigēni !!!

Buldogs, 4.jūnijs 2015, 09:40
Pats braucu šovasar uz Vāciju. Kā tur ir ar copi? Esmu dzirdējis ,ka jākārto eksāmens un tad vari iegūt atļauju.

aldenss, 4.jūnijs 2015, 11:15


Jā laikam nekas Tev no makšķerēšanas neiznāks(varbūt kļūdos)
Vajadzīga Vācijā izdota makšķernieka apliecība
(jāliek kaut kādi eksameni)
un jāpērk makšķerēšanas atlauja attiecīgajā upē vai ezerā ! katrā apgabala tas viss atšķiras . biju pie Reinas un Mozeles tur makšķernieku tiešām maz!
Reinā atļauja uz gadu 34Eu uz 3 dienām 10Eu jauniešiem pensionāriem invalīdiem 50% atlaide!
Ir kaut kādi ierobežojumi makšķerēm spiningiem precīzi nezinu ,kas vāciski lasa te :atļauja Vācijā
4.jūnijs 2015, 12:21 | links
 
tak pieej pie tiem churatajiem un aprunajies,visu tak var mieriga celja sarunat,visi ir cilveki saprotoshi:)

sushnjaks, 4.jūnijs 2015, 09:23


ir jau iets un viss ir ok, tik kamēr nebiju mājā, bij atkal uzradušies kadri, un protams savu daiktu izkāruši steberē uz krūmiem, manai sievai un bērnam redzot. Sieva bij palaidusi bļāvienu :) uz ko savukārt kompaškai līdz atvilkusies jaunā māmiņa ar ratiem, ķērkusi pretī, ka vīrs vēl d..su parādīs.
Žēl, vai varbūt labi, ka toreiz nebiju mājā, tas gadījums būtu beidzies asiņaini.
Tāpēc gribu saknē nogriezt šo copēšanu uz man piederošas zemes.
Bet esam aizvirzījušies no temata, kas varētu interesēt visus.
Tātad cope pie privātiem ūdeņiem, uz tauvas joslas jāsaskaņo ar ZEMES īpašnieku vai nav??
4.jūnijs 2015, 12:12 | links
 
Jau kādu laiku vasaras pavadu Vācijā , esmu pabijis pie daudzākām upēm ezeriem u.t.t. Visur ir iespēja brīvi piekļūt ūdeņiem nekur nav žogu vai citu šķēršļu.
Gar lielām upēm kā Reina Mozele u.c. visā garumā ir trīs ceļi : priekš auto priekš velobraucējiem un vistuvāk krastiem gājēju celiņš ,mazākām upēm visā garumā ir velo celiņi un kājāmgaēju celiņi , mazām upēm visā garumā ir dabas takas līdz pat avotam , vienmēr izpļautas tīras ar norādēm un paskaidrojumiem.
Ja pie kāda ūdeņa ir kempings vai privātvasarnīcas tad noteikti starp kempingu ,vai vasarnīcām un krasta līniju ir velo un gājēju celiņš .Kad atbraucu uz Latviju tad apskrienas dūša tikt pie kāda ezera vai upes visur žogi suņi un ar dzīvi neapmierināti aborigēni !!!

Buldogs, 4.jūnijs 2015, 09:40

Pats braucu šovasar uz Vāciju. Kā tur ir ar copi? Esmu dzirdējis ,ka jākārto eksāmens un tad vari iegūt atļauju.
4.jūnijs 2015, 11:15 | links
 
Jau kādu laiku vasaras pavadu Vācijā , esmu pabijis pie daudzākām upēm ezeriem u.t.t. Visur ir iespēja brīvi piekļūt ūdeņiem nekur nav žogu vai citu šķēršļu.
Gar lielām upēm kā Reina Mozele u.c. visā garumā ir trīs ceļi : priekš auto priekš velobraucējiem un vistuvāk krastiem gājēju celiņš ,mazākām upēm visā garumā ir velo celiņi un kājāmgaēju celiņi , mazām upēm visā garumā ir dabas takas līdz pat avotam , vienmēr izpļautas tīras ar norādēm un paskaidrojumiem.
Ja pie kāda ūdeņa ir kempings vai privātvasarnīcas tad noteikti starp kempingu ,vai vasarnīcām un krasta līniju ir velo un gājēju celiņš .Kad atbraucu uz Latviju tad apskrienas dūša tikt pie kāda ezera vai upes visur žogi suņi un ar dzīvi neapmierināti aborigēni !!!

Buldogs, 4.jūnijs 2015, 09:40


Bet, vai tur, kāds vietējais vēl copē...?
Nevajag pārspīlēt, LV nemaz nav tik traki. Ne velti, daudzi rietumnieki no tiem asfaltētajiem laukiem, tieši augstu vērtē mūsu mežonīgo dabu, kādas rietuma vairs nebūs!
4.jūnijs 2015, 10:00 | links
 
Jau kādu laiku vasaras pavadu Vācijā , esmu pabijis pie daudzākām upēm ezeriem u.t.t. Visur ir iespēja brīvi piekļūt ūdeņiem nekur nav žogu vai citu šķēršļu.
Gar lielām upēm kā Reina Mozele u.c. visā garumā ir trīs ceļi : priekš auto priekš velobraucējiem un vistuvāk krastiem gājēju celiņš ,mazākām upēm visā garumā ir velo celiņi un kājāmgaēju celiņi , mazām upēm visā garumā ir dabas takas līdz pat avotam , vienmēr izpļautas tīras ar norādēm un paskaidrojumiem.
Ja pie kāda ūdeņa ir kempings vai privātvasarnīcas tad noteikti starp kempingu ,vai vasarnīcām un krasta līniju ir velo un gājēju celiņš .Kad atbraucu uz Latviju tad apskrienas dūša tikt pie kāda ezera vai upes visur žogi suņi un ar dzīvi neapmierināti aborigēni !!!
4.jūnijs 2015, 09:40 | links
 
tak pieej pie tiem churatajiem un aprunajies,visu tak var mieriga celja sarunat,visi ir cilveki saprotoshi:)
4.jūnijs 2015, 09:23 | links
 
Nu, šajā gadījumā dīķels pieder pašvaldībai, un principa tas ir vienalga, jo ne jau makšķerēt zivis , vai bradāt vai peldēt, ja kāds būtu tik drosmīgs :) gribu aizliegt. Lai makšķerē uz veselību, cik tik lien, tik no citas vietas. Vienkārši, lai nelien uz manas zemes un viss. Turklāt, nevar saprast kāpēc taisni tas placītis vajadzīgs, jo copēt var tur no simts citām vietām, un kā jau karūšeles, viņas tur ķeras visur un lielos daudzumos. Pats esmu makšķernieks, bet nekad neatļautos, redzot, ka īpašniekam nepatīk, līst par katru varu virsū.
Smieklīgi, ja nebūtu tie čurātāji :). Iztrenkāšu viņus protams tāpat, tik gribētos labāk to arī likumīgi pamatot, jo pilnīgi noteikti būs brēciens par tauvas joslu. Tā kaut kā.
4.jūnijs 2015, 09:17 | links
 
Sveiki visapkārt!

PĒC SASKAŅOŠANAS ar zemes īpašnieku tauvas joslā ir atļauta laivu un kuģu piestāšana, to izkraušana un pagaidu uzglabāšana, laivu un kuģu pārziemošana, būve un remonts; zvejnieku apmetņu ierīkošana, atpūta, zvejas rīku žāvēšana un citas ar zveju saistītas darbības; ūdenstūristu apmetņu ierīkošana. Šīs darbības drīkst veikt, ievērojot vides aizsardzības normas, bet pie valsts robežas ūdenstilpēm – arī valsts robežas režīma prasības.
Kāda cope, bez zemes īpašnieka atļaujas?
Varbūt es kko nesaprotu, vai esmu palaidis garām, palabojiet? :) Nav mirstama vaina, vienkārši mēģinu saprast likuma kalambūrus.

ctx2, 4.jūnijs 2015, 00:42

Slidens jautājums par ko jau daudzi situšies, tiesu precedenta nav. Es aersonīgi uzskatu, ka MN, kā speciālie MK noteikumi ir ar augstāku spēku nekā jumta likums, tie precizē to, ka "9. Makšķerniekam makšķerējot ir tiesības bez maksas izmantot dabisko tauvas joslu: gar jūras piekrasti – 20 metru, gar privāto ūdeņu krastiem – 4 metru, gar pārējo ūdeņu krastiem – 10 metru posmā." No vienas puses minēti termini "ir tiesības" un "bez maksas" netieši norāda, ka saskaņošana nav nepieciešama, pretējā gadījumā specializētos noteikumos, tas būtu jāuzsver, makšķernieka pienākums nav zināt jumta likumu, viņam ir specializēti noteikumi , konkrēti un ar augstāku spēku normatīvo aktu hierarhijā. Bet ir arī pretēji viedokļi, tā kā te pat ar puslitru skaidrībā nevar tikt, vajadzīgs lēmums-precedents, vēlams vismaz AT Senāta vai pat ST līmeni. Kam tai dīķi zvejas tiesības vispār pieder? Valstij?

zaraza, 4.jūnijs 2015, 01:27


Neesmu jurists, bet tīri diskusijai, kā ir ar šo:

Ja jūsu nodoms ir bijis makšķerēšana, tad privātajos ūdeņos zvejas tiesību kārtību regulē Ministru kabineta 15.12.1998. noteikumi Nr.453 "Noteikumi par zvejas tiesību izmantošanu privātajos ūdeņos" , kas nosaka, ka zvejas tiesības privātajos ūdeņos pieder šo ūdeņu īpašniekiem (2.punkts). Citām personām, kas nav īpašnieki - makšķerēt var, ja ir saņemta vismaz viena ezera īpašnieka atļauja, pamatojoties uz kuru makšķernieks var makšķerēt tajā ezera daļā, kas atrodas tuvāk atļaujas devēja zemei nekā cita īpašnieka zemei (26.punkts).
4.jūnijs 2015, 08:48 | links
 
Sveiki visapkārt!
Gribējās paturpināt šo tēmu.
Ja no copmaņa skatpunkta viss likās skaidrs, tad kļūstot par nīstamo privātīpašnieku gar slapjumu, radās šādas tādas neskaidrības :)
Situācija : slapjums 10 metri platumā, 80 garumā, 1 metru dziļumā. Nekas cits nedzīvo, kā milzonīgs daudzums karūsiņu.:) Viena slapjuma puse gar visu krasta līniju pieder man, otra, ar visu slapjumu pašvaldībai. Nez kāpēc vienā dīķeļa malā, protams, manā pusē, karūseļu mednieki iecienījušies nupat jau rūpnieciskā mērogā - nāk kā uz darbu, 50 m no manas mājas, ar visu inventāru - soliņiem, plastmasas aliņiem, sēmuškām, končikiem un visu citu copei akūti nepieciešamo. Taisnības labad, jāsaka, ka lielos gružus savāc gan. Bet nu, alu dzerot, tas kkur jāizlej, un ja tas notiek manu māju priekšā pie krūmiem, sīkajai redzot...
Tas nu tā, gan jau galā tikšu, bet pirms šamos dzīt prom, palasījos vēl par tauvas joslu.
Nu un lūk, kas atklājas: par cik slapjums pilnīgi noteikti nepieder publiskiem ūdeņiem (Pie publiskajiem ūdeņiem pieder jūras piekrastes josla, kā arī Civillikuma 1. pielikumā uzskaitītie ezeri un upes. Visi pārējie ūdeņi ir privāti. )
Tad lasam, ko tad īsti drīkst darīt tauvas joslā copmans:(zvejniecības likuma 9 pants)
Tauvas joslu BEZ SAKAŅOŠANAS ar zemes īpašnieku var izmantot, lai pastaigātos gar ūdeņu krastiem, zivju resursu un ūdeņu uzraudzībai un izpētei, robežapsardzībai, vides aizsardzības, ugunsdrošības un glābšanas pasākumu veikšanai.

PĒC SASKAŅOŠANAS ar zemes īpašnieku tauvas joslā ir atļauta laivu un kuģu piestāšana, to izkraušana un pagaidu uzglabāšana, laivu un kuģu pārziemošana, būve un remonts; zvejnieku apmetņu ierīkošana, atpūta, zvejas rīku žāvēšana un citas ar zveju saistītas darbības; ūdenstūristu apmetņu ierīkošana. Šīs darbības drīkst veikt, ievērojot vides aizsardzības normas, bet pie valsts robežas ūdenstilpēm – arī valsts robežas režīma prasības.
Kāda cope, bez zemes īpašnieka atļaujas?
Varbūt es kko nesaprotu, vai esmu palaidis garām, palabojiet? :) Nav mirstama vaina, vienkārši mēģinu saprast likuma kalambūrus.

ctx2, 4.jūnijs 2015, 00:42


Slidens jautājums par ko jau daudzi situšies, tiesu precedenta nav. Es aersonīgi uzskatu, ka MN, kā speciālie MK noteikumi ir ar augstāku spēku nekā jumta likums, tie precizē to, ka "9. Makšķerniekam makšķerējot ir tiesības bez maksas izmantot dabisko tauvas joslu: gar jūras piekrasti – 20 metru, gar privāto ūdeņu krastiem – 4 metru, gar pārējo ūdeņu krastiem – 10 metru posmā." No vienas puses minēti termini "ir tiesības" un "bez maksas" netieši norāda, ka saskaņošana nav nepieciešama, pretējā gadījumā specializētos noteikumos, tas būtu jāuzsver, makšķernieka pienākums nav zināt jumta likumu, viņam ir specializēti noteikumi , konkrēti un ar augstāku spēku normatīvo aktu hierarhijā. Bet ir arī pretēji viedokļi, tā kā te pat ar puslitru skaidrībā nevar tikt, vajadzīgs lēmums-precedents, vēlams vismaz AT Senāta vai pat ST līmeni. Kam tai dīķi zvejas tiesības vispār pieder? Valstij?
4.jūnijs 2015, 01:27 | links
 
Sveiki visapkārt!
Gribējās paturpināt šo tēmu.
Ja no copmaņa skatpunkta viss likās skaidrs, tad kļūstot par nīstamo privātīpašnieku gar slapjumu, radās šādas tādas neskaidrības :)
Situācija : slapjums 10 metri platumā, 80 garumā, 1 metru dziļumā. Nekas cits nedzīvo, kā milzonīgs daudzums karūsiņu.:) Viena slapjuma puse gar visu krasta līniju pieder man, otra, ar visu slapjumu pašvaldībai. Nez kāpēc vienā dīķeļa malā, protams, manā pusē, karūseļu mednieki iecienījušies nupat jau rūpnieciskā mērogā - nāk kā uz darbu, 50 m no manas mājas, ar visu inventāru - soliņiem, plastmasas aliņiem, sēmuškām, končikiem un visu citu copei akūti nepieciešamo. Taisnības labad, jāsaka, ka lielos gružus savāc gan. Bet nu, alu dzerot, tas kkur jāizlej, un ja tas notiek manu māju priekšā pie krūmiem, sīkajai redzot...
Tas nu tā, gan jau galā tikšu, bet pirms šamos dzīt prom, palasījos vēl par tauvas joslu.
Nu un lūk, kas atklājas: par cik slapjums pilnīgi noteikti nepieder publiskiem ūdeņiem (Pie publiskajiem ūdeņiem pieder jūras piekrastes josla, kā arī Civillikuma 1. pielikumā uzskaitītie ezeri un upes. Visi pārējie ūdeņi ir privāti. )
Tad lasam, ko tad īsti drīkst darīt tauvas joslā copmans:(zvejniecības likuma 9 pants)
Tauvas joslu BEZ SAKAŅOŠANAS ar zemes īpašnieku var izmantot, lai pastaigātos gar ūdeņu krastiem, zivju resursu un ūdeņu uzraudzībai un izpētei, robežapsardzībai, vides aizsardzības, ugunsdrošības un glābšanas pasākumu veikšanai.

PĒC SASKAŅOŠANAS ar zemes īpašnieku tauvas joslā ir atļauta laivu un kuģu piestāšana, to izkraušana un pagaidu uzglabāšana, laivu un kuģu pārziemošana, būve un remonts; zvejnieku apmetņu ierīkošana, atpūta, zvejas rīku žāvēšana un citas ar zveju saistītas darbības; ūdenstūristu apmetņu ierīkošana. Šīs darbības drīkst veikt, ievērojot vides aizsardzības normas, bet pie valsts robežas ūdenstilpēm – arī valsts robežas režīma prasības.
Kāda cope, bez zemes īpašnieka atļaujas?
Varbūt es kko nesaprotu, vai esmu palaidis garām, palabojiet? :) Nav mirstama vaina, vienkārši mēģinu saprast likuma kalambūrus.
4.jūnijs 2015, 00:42 | links
 
6) tauvas josla — sauszemes josla gar ūdeņu krastu, kas paredzēta ar zveju vai kuģošanu saistītām darbībām un kājāmgājējiem;
9. pants. Tauvas josla
(1) Ar zvejas tiesību izmantošanu vai kuģošanu un citām ar to saistītām darbībām gar ūdeņu krastiem ir nosakāma tauvas josla. Tauvas josla nav jānosaka, ja privātie ūdeņi visā to platībā un tiem piegulošās sauszemes daļa pieder vienam un tam pašam īpašniekam un zvejas tiesības šajos ūdeņos nepieder valstij.
Likums ir likums...............
31.jūlijs 2014, 21:09 | links
 
Kas tie par makšķerniekiem kas ņem uz copi līdz visādus mēslus!Man parasti līdz ūdens un cigaretes.Ēst un alu dzert var mājās.

orests, 31.jūlijs 2014, 04:03

Ūdens tas labi(to arī pie upes var dabūt),bet cigaretes taču arī ir mēsli.Vai ne?
31.jūlijs 2014, 20:25 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager