Tauvas josla

Ko var un ko nevar? Kā cīnīties pret privātīpašnieku patvaļu?
Dainis-zv, kā tad tā īpašnieka atļauja jāprasa, ja nekur nav pieejami ne telefoni, ne arī pastāvīgi tur uz vietas neviens neuzturās?
20.aprīlis 2011, 10:34 | links
 
dainis-zv
Kas tev zemesgrāmatā rakstīts?
19.aprīlis 2011, 20:26 | links
 
Labs V!

Es te tā mazliet neiebraucu..., var kāds man to iztulkot? Dainis-zv ir jautājums vai atbilde uz jautājumu
19.aprīlis 2011, 20:09 | links
 
LVM mežiem pēc manas saprašanas nekāda atļauja nav jāprasa - LVM - valsts organizācija.
19.aprīlis 2011, 19:04 | links
 
Kaut kā mums ,letiņiem, viss sanāk ''čerez- Ž'',piemēram Zviedrijā -pie visiem ūdeņiem ,privātiem vai neprivātiem ,jebkurš pilsonis var brīvi pieiet ,nopeldēties,pamakšķerēt,pat uzstādīt telti un pārnakšņot ,vienīgais noteikums -netuvoties mājām tuvāk par kādiem 150m ,nepiesārņot apkārtni un izturēties ar cieņu un sapratni pret īpašniekiem.Ja ūdunskrātuve ir kādas organizācijas apsaimniekošanā,tad jānopērk nedārga licenze.Visa teikšana un lemšana ir nodota vietējo pašvaldību-komūnu ziņā.Un atrasties un atpūsties pie ūdeņiem-tās ir''katra cilvēka tiesības''jau no senseniem laikiem .Protams Zviedriem pašsaprotami ir ārī tas ,ka jāizmanto labiekārtoti kempingi ,nevis jāskrien ''darīšanās'' uz krūmiem...Bet visumā katrs ir brīvs savā izvēlē ,tikai nedari pāri dabai un cieni apkārtējos. Tā lūk...
19.aprīlis 2011, 18:49 | links
 
Neviens no īpašniekiem,cik man zināms, necīnās par to, lai tur neviens nemakšķerētu.Ziemā šī problēma nav tik aktuāla,jo tad neviens tīklus,akumulatorus un citus zvejas rīkus neizmanto-vienīgi musaru gan atstāj..:( .Vairāk īpašniekiem ir vēlme radīt kontrolētu pieeju,lai makšķernieki rīkojas atbildīgi.Lai makšķerētu legāli ir vajadzīga konkrētās vietas īpašnieka atļauja.Ar LVM atļauju var atrasties LVM īpašumam tuvākajos ūdeņos-ievērojot LR likumus-respektīvi, makšķerēšanas noteikumus un tā kā ezers ir iekļauts Natura 2000 teritorijā "Zvārdes Meži" vēl ir jāievēro individuālie noteikumi-laivas bez dzinējiem..u.t.t.
Esmu pārliecināts,ka kārtīgam makšķerniekam kurš nebļaustās,nemēslo un nelieto aizliegtus līdzekļus-bet vienkārši copē un bauda dabu-novēlēs:"Ne asakas!"
19.aprīlis 2011, 18:41 | links
 
par to zemi vispaar interesanti,cilveki tak maksaa zemes nodokli valstij,tad jau sanaak,ka taa zeme nemaz nepieder vinjiem...ka nemaksaasi,ta atnjems,taa sanaak:)
19.aprīlis 2011, 17:37 | links
 
Nezu kā tur ar zemes robežām -bet ja pieguļ LVM zeme - makšķerē brīvi, vienīgais ierobežojums ja LVM kaut kur rīko LM
19.aprīlis 2011, 17:28 | links
 
Daini-zv, ja mans tēvs ir a/s LVM darbinieks un viņa iecirknī atrodas arī Svētaiņu ezers, vai viņa atļauja man dod tiesības makšķerēt ezerā, attiecīgi no teritorijas, kas piekļaujas ezeram un ir LVM valdījumā? Vai varbūt tomēr nepieciešama rakstiska atļauja? Un kā jūs cināties ar makšķerniekiem ziemā? Biju uzgājis uz ezera šoziem (OK, atzīstos pārkāpu likumu, jo darīju to ne no LVM zemes)un secināju, ka likuma neievērotāju ir gana daudz.
19.aprīlis 2011, 17:22 | links
 
Daini - Tavs runas stils kā no Birkova mutes nāk.
Par šito - "Tajās vietās ,kur ir ieviesta licenzētā makšķerēšana valda kartība un ir kontrole...,bet citur..valda patvaļa un atkritumu kalni." - jāsmejas, godavārds.
19.aprīlis 2011, 17:19 | links
 
Burtnieks....Rābuts!
19.aprīlis 2011, 16:50 | links
 
eerglis..neiet jau runa par procesa detaļām,bet pēc būtības.Investīcija-Labums.Saprotams tas attiecināms tik uz vietām, kur zvejas tiesības nepieder valstij.Esmu par stingrāku kontroli un lielāku atbildību arī pie ūdeņiem kur zvejas tiesības pieder valstij.Tajās vietās ,kur ir ieviesta licenzētā makšķerēšana valda kartība un ir kontrole...,bet citur..valda patvaļa un atkritumu kalni.
19.aprīlis 2011, 16:50 | links
 
dainis-zv
Kas tev zg rakstīts?
19.aprīlis 2011, 16:35 | links
 
daini no ābeļdārza atšķirība ir tā, ka zivis ne tu audzēji, ne pirki. Tāpat zeme zem ezera diezvai ir Tava. tas ka Tev ir apkārt zeme, ir cits stāsts. bet nevajag sev piedēvēt to, kas īstenībā nemaz nav tavs.
19.aprīlis 2011, 16:22 | links
 
Ja mūsdienu sabiedrība dzīvotu pēc senas indiāņu parunas:" Dabu mēs neesam mantojuši no mūsu senčiem.Mēs to esam aizņēmušies no mūsu bērniem..." Tad mazāk būtu zīmju,kuras liegtu piekļuvi ūdenstilpnēm.Par privātiem ūdeņiem nerunāšu, domāju ,ka jebkuram ir skaidrs, ka bez atļaujas iet svešā dārzā ābolus palasīt nav pieņemami-nez kāpēc,kad iet runa par zivīm viedokļi dalās.Mūsdienu vidējā makšķernieka zināšanas par likumiem,noteikumiem ir zem katras kritikas!-Mans viedoklis-pirms saņem makšķernieka karti..atbildi uz trīs jautājumiem...kuri katru gadu mainās,lai vismaz reizi mūža arī slinkākie makšķernieki palasītu noteikumus.Labi jau vismaz, ka ir šāda veida forumi un diskusijas,kur var nokļūt pie skaidrības arī tie,kuri paši negrib "rakties" caur likumiem un noteikumiem un objektīvi likumu interpretēt.
19.aprīlis 2011, 16:16 | links
 
dainis-zv
Nu tad nav ko te ņemties. Viss ar tev daļēji piederošo dīķi ir skaidrs.
Ja kādam nav, tad čerez počtu.
19.aprīlis 2011, 15:59 | links
 
Tā viņš ir Boroda.
19.aprīlis 2011, 15:46 | links
 
Orest,tas nav Rā..ts ?
19.aprīlis 2011, 15:08 | links
 
60 h spoguļ platība un 10 saimnieki
19.aprīlis 2011, 15:05 | links
 
Tauvas josla nav jānosaka, ja privātie ūdeņi visā to platībā un tiem piegulošās sauszemes daļa pieder vienam un tam pašam īpašniekam un zvejas tiesības šajos ūdeņos nepieder valstij.

Vai ne, dainis-zv?
19.aprīlis 2011, 14:05 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager