Tauvas josla

Ko var un ko nevar? Kā cīnīties pret privātīpašnieku patvaļu?
Pievienoju linku uz vietni kurā var atrast daudz likumus.
http://www.dzivaisudens.lv/normativie_akti.html

Diemžēl likumu nezināšana,nesaprašana neatbrīvo no atbildības...
Domāju,ja kādam makšķerniekam rodas jautājumi par kādu ūdenstilpni ir jāgriežas pašvaldībā vai jūras un iekšējo ūdeņu pārvaldē.Vai arī jāsameklē kāds vides inspektors,vai pašvaldības pilnvarotā persona vai sabiedriskais vides inspektors!Tie būs cilvēki, kuri zinās vislabāk.
Pievienoju jūras un iekšējo ūdeņu pārvaldes epastu caur kuru viņi aicina kontaktēties: jiup@jiup.vvd.gov.lv
19.aprīlis 2011, 13:52 | links
 
tauvas josla ..... ezers pieder pašvaldībai bet zeme viss riņķī privātā un piekļuves nav ezeram..........
19.aprīlis 2011, 13:01 | links
 
Uzvani uz pasvaldibu!!!
19.aprīlis 2011, 12:53 | links
 
dainis...Un kā ar tīkliem?Visādi makšķernieki traucē likt tīklus.Man viens tāds mīļš ezeriņš,kur visu mūžu esu makšķerējis,tagad itkā privāts.Vienmēr tur vietējie likuši tīklus,arī krievu laikos,bet tagad saimnieki un tu nenāc par tuvu.Ezers gan Gaujas nac.parkā,pat šaubos ka privāts.Kā vispār to var pārbaudīt,pie ezera nekādas zīmes nav,tikai ceļagalā bomis ar zīmi,privātīpašums.
19.aprīlis 2011, 12:17 | links
 
Ne viss vienmēr ir tā kā izskatās!Svētaiņu ezers ir privāts kopīpašums un vienmēr tāds ir bijis.A/s LVM iegādājās no viena kopīpašnieka zemi.Bet Svētaiņu ezers ir un paliek privāts kopīpašums ar visām no tā izrietošajām sekām,kuras makšķerniekiem jau nu vajadzētu zināt,jo savādāk var iznākt tā, ka šķietami legāli noķerta zivs, tomēr ir noķerta privātā ūdenī un padarījusi makšķernieku par MALUMAKŠĶERNIEKU.
Pievienoju linku,kur šī tēma ir jau apspriesta ar atsaucēm uz LIKUMIEM!
http://www.ezeri.lv/database/2286/comments/
19.aprīlis 2011, 11:27 | links
 
kimko- izskatās, ka rakstīt tev patīk, bet lasīt- ņikujā!!!

Pieslēdzos pie- plencisbrencis...
Dažiem labiem pieklātos izlasīt likumu"par tauvas joslu", tad atkritīs te daži jautājieni/nopietni/, ņemiet un izlasiet. Nāks derīgi padomi, kurus noslāņot pareizajā vietā.

Kādreiz, Kārļa ulmaņlaikos, gar foreļupēm varēja brīvi vazāties, tikai latiņu vajadzēja saimniekam samaksāt. Visi privātie ūdeņi bija caurstaigājami, protams, ne tās peļķes, kuras bija viena īpašnieka zemesrobežās.

Labs ir, paņemam no otras puses, jūs, kā saimnieks, ļautu savā īpašumā izbērt atkritumus, vai, kā te rupji izsakās- piekakāt
14.aprīlis 2011, 23:26 | links
 
Ruu, piekrītu - pretīgi, ka pēc ledus nokušanas krastos peld činčiku tūkstoši! Es personīgi gan ziemā, gan vasarā cenšos ņemt līdzi speciāli tam paredzēt kašteli. Nu sliktākā gadījumā var jau mest pudelē vai bāzt kabatā!
14.aprīlis 2011, 10:46 | links
 
arii runaajot par taadu itkaa nekaitiigu lietu kaa chinchiki.Man paziistams no Latvijas Mezhiem bija uz kaut kaadu seminaaru kur runaaja par tiem,viens chinchiks var saindeet kaut kaadu kubikmetru uudens.Un dariit to ar domu,viens nu neko sliktu neizdariis:)piedodiet
14.aprīlis 2011, 10:42 | links
 
Bet kopumā prieks, ka šis jautājums izraisa tik plašu diskusiju. Nebiju domājis uz tādu atsaucību!
14.aprīlis 2011, 10:39 | links
 
Jā, cūkmeņu, Latvijā ir daudz, taču uzskatu, ka copmaņi ir visnotaļ kārtīga tauta. Protams, ir izņēmumi, kas pamanās pied...t krastmalu. Piemērs, nav tālu jāmeklē - Saldus rajonā Pakuļos beidzās apsaimniekošanas līgums, pirms tam bija foršas, sakoptas vietiņas copēšanai. Ar senci bijām ziemā un tur pavērās tāda cūku kūts - alus bundžas, 2 litrīgās torpēdas utt., ka pašam sūdīgi sametās.
14.aprīlis 2011, 10:37 | links
 
Nu te lielaa meeraa ir audzinaashanas darbs vecaakiem,nemest kur sagribaas tos meeslus.Pasham tak patiikamaak atpuusties skaistaa sakoptaa vietaa.Reizeem eju pa kaadu foreljupiiti un ko tik es tajaa neatrodu,atliek vienkaarshi pabriiniities kaa tas tur vareeja nonaakt:(Vakar pat noskatijos pa celju dodoties,celja malaa izgaasti meesli,var redzeet sadziiviski meesli,no taa izriet ka ir cilveeki apzinaati ar taadu domu dodas uz mezhu lai izmestu savus atkritumus.Es domaaju ka ja valsts saaktu taa NOPIETNI administreet sodus,tagad varbuut valdiibai nebuutu jaadomaa,njemt nost pensionaariem pensijas,vai nee...
14.aprīlis 2011, 10:29 | links
 
Man ar ir zeme ar tauvas joslu SD krastā. Katru vasaru reizes divas-trīs sanāk skaļak aprunāties ar tiem,kuriem šķiet,ja nav sēta vai atslēga,tad tas pieder visiem.Kāpēc es te nevarētu atstiept savu mangāli,nolauzt kādu kociņu iekuram,rekur vēl laipa priekš manis uztaisīta...Pēc tam visu smuki ar kāju iegrābšu piekrastes krūmos,turpat blakus nolikšu kluci un laimīgs došos mājāsNav ne man sētas,ne vārtiņi,tik zīme,kas liecina,ja gribi uzturēties(atpūsties),tad lūdzu saskaņo.
Līdz šim daudz maz mierīgi ar visiem ir parunāts un sarunāts.
Pārsvarā"cūkmeņi" ir tieši atpūtnieki.Bij tik viens makšķernieks,kurš pēc atļaujas copēt no pontoniņa,trešajā reizē atstāja riktīgu cūkkūti.Vairs nav redzēts,laikam atvaļinājums beidzās.
Tas tīri redzējums no mana skata punkta.
Cieniet citus un arī Jūs cienīs.
14.aprīlis 2011, 10:13 | links
 
par tiem cuukotaajiem jaapiekriit:(ir taadi,pats esmu Lielajaa talkaa apstaigaajis ezerus vaacis to visu,bet shogad pavasarii paveros un 2x vairaak kaa bija:(Ir jau bijis ka koleegjis kaut kaadu suudu nomet zemee nepadomaajis,es paceelju un ielieku kabataa,saku man nav gruuti aiznest un tad kaadam paliek kauns
14.aprīlis 2011, 10:07 | links
 
jo tālāk jo trakāk cits citam gatavs pēdejo kumosu izraut !!! ne pats ēd ne citam dot!!!
14.aprīlis 2011, 09:48 | links
 
Nu itkā jau derētu, bet viņš nav tāds cilvēks!!!
Domāju ,ka vairāk pašiem makšķerniekiem vajadzētu cienīt vienam otru un citus līdzcilvēkus....tad jau viss būtu OK!!
Mans draugu loks ,kad laižam uz copi, bez musaru maisiem ne kad neizbraucam.....vienalga vai tā cope būs biezos brikšņos, vai labi iekoptā krastmalā.....un tas ne maz nav tik grūti!!!!
Te man liekās vairāk ir tas cieņas trūkums vienam pret otru un tas trakais "SOBSTVENISMS" !!!!
14.aprīlis 2011, 09:45 | links
 
shausmiigi jau droshi vien izklausiisies, bet es esmu par bargiem sodiem :) gan tiem, kas meeslo, gan tiem, kas zhodzinjus buuvee. savaadaak jau neizskolos. ar laiku apradiis pie sisteemas un naakamaam paaudzeem jau tas notiksies automaatiski un nebuus neviens vairs jaasoda.
14.aprīlis 2011, 09:42 | links
 
Jurchix
Lūk te noderētu sēta ar vārtiņiem, neaizslēgtiem.
14.aprīlis 2011, 09:35 | links
 
 
Jā...te nu man ar jāpiekrīt!!!
Man čomam arī pider zeme kas pieguļ Ventas krastam, un lai kā tas nebūtu, tieši tur ir viena no labākajām copes vietām ventā!! Makšķernieki tur ir dienu un nakti, kad ir sezonas!! Viņš jau ne vienu prom nedzen, bet iekopis un sakārtojis to vietu ir tikai viņš, un tad kad pienāk brīdis kad nu pats gribētu atpūsties pie upes, tād pāris stundas jāņemās vaiga sviedros, lai novāktu "MUSARU" un dažbrīd pat pašam uz savas privātās zemes nav pat vietas kur mangali nolikt!!!
Nu kaut kā tā.....pašiem copmaņiem jau ar vajadzētu padomāt par to kā un ko aiz sevis atstāj!!! Domāju ,ka tad arī lielai daļai īpašnieku attieksme ar būtu savādāka!!
14.aprīlis 2011, 09:04 | links
 
Kāds, kas garā bagāts uz sev zināmu principu pamata domā ka, ja viņš izravējis krūmus, izpļāvis niedres, salasījis stiklus, sastādījis puķes tas viņam dod iespēju uztaisīt žogu līdz ūdens malai. Ka tagad viss pieder viņam un pārējie uz to nevar pat apskatīties.

Loģiski ka daļa ir tādu, kam piegriezies nokopt aiz, vai konstatēt, ka kaut kas pazudis, BET tomēr uzskatu ka lielākais vairums ir tie kas vēlas parādīt ka ir pārāki par citiem un var uzšpļaut uz likumiem.

Attiecīgi uzskatu ka nedrīkst būvēt žogu tā lai cilvēks vispār tev garām netiek. Ja tā nepatīk, sastādi džungļus un pa tavu tauvas joslu neviens neies.

Kompromiss, ko es redzu, ir tas ko dara daudzi, neslēdzami vārtiņi, no vienas puses teritorija ir nodalīta, no otras pārvietošanās nav traucēta. + jebkurš jutīsies kā ciemos.

Par Baltezeru runājot, domāju ka attieksme pret makšķernieku ir tāda pati kā pret kaut kādu superslotu tirgotāju, kas klauvē pie vārtiem. Ja biezajiem ir vēlme pašiem pie sava ezera tikt, tad lai tuvumā nopērk zemi un izrok tādu pašu ezeru publiskai lietošanai. Tā 1:1. Pie šādas izvēles, domāju ātri vien uzrastos vārtiņi vai sēta sarautos.
14.aprīlis 2011, 09:01 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager