Ledus urbji

Veči! A kā ir Morām un Rapalām urbjot dubulto ledu kur starpā ir ūdens,nesprūst iekšā? Mans Liniņgradiets nosprūst ja urbjot ar švunku uzreiz netiec cauri ledum.
18.februāris 2010, 19:16 | links
 
Zivnieks
...palasījos krievu saitiņā, izrādās jāmaina naži -taisnie, sfēriskie un.. ja nē, tad mainoties āra temperatūrai un ledus struktūrai.. - jāmaina leņkis nažiem.
Mjā, jo tālāk mežā, jo :))
Kamēr neizmēģināsi borēt ar citiem urbjiem, tikmēr riktīgas saprašanas nebūs. Pareizi, jābūt pieredzei!
18.februāris 2010, 18:35 | links
 
mirtins
man jau likās, ka asmeņi jebkam ir tādi aizdomīgi, un var ātri vien dabūt trulus, tāpēc jau labu laiku atpakaļ nosliecos uz rapalu.
07144
plusi un mīnusi....vienīgais plus ko redzu krieviniekam ir tas, ka asmeņi maksā reizes divas lētāk vismaz, bet tie ir jāmaina vismaz reizi sezonā, a rapalnieka galva, ja nemalos maksā 10 ls par samainīšanu pret uzasinātu, a ar tādu domāju, ka var nourbt vairākas sezonas bez raizēm. un ja ir šāda ziema un ledus biezums ir tāds diezgan konkrēts, nu tad neredzu pilnīgi nevienu plusu krieviniekam, pēc pirmajiem 10 caurumiem man pāriet jebkāda vēlme meklēt zivi un urbt jaunus caurumus, plus vēl ja ir daudz jāstaigā pa biezu snigu nu tad nu i na......a uzmet rapalu uz pleca raitā riksītī noskrien gabaliņu pa ledu un bez pīppauzes caurumi 10 izkausēti...protams, katrs dara kā grib, bet manuprāt mūsdienās pirkt krievinieku, ja ir iespēja tikt pie rapalas vai moras ir lielākā muļķība.....piemēram šogad krieviniekam jau esmu nomainījis 3 nažu komplektus (12 Ls), un katru reizi nourbies gandrīz līdz bezsamaņai.....bet nu otrai pusītei nosolījos, ka jaunu urbi pagaidām nepirkšu jo, "Tev tak viens jau ir, priekškam vēl viens vajadzīgs" :D :D :D
18.februāris 2010, 18:20 | links
 
man jau patiiikaas 100barnaulas:) vispaar nejuuuti ka kauko urb!
18.februāris 2010, 18:06 | links
 
017144 - par pierašanu - vienīgā iespēja - urbt, urbt un urbt....
18.februāris 2010, 17:39 | links
 
Netaa palasiijos.. citos saitos raksta, ka + un - ir gan krievu gan citu valstu urbjiem. Krievu urbjiem prastaaks metaals, bet leetaaki naži, bet morai u.c. urbiem dārgak izmaksā nažu maiņa.
Gandrīz vai 50 uz 50. Gan vieni labi, gan otri.
18.februāris 2010, 16:59 | links
 
Zivnieks - ja iemauksi mori, dabūsi prikt jaunus asmeņus. Rapalnieks gan kādu laiku vēl klausa. Šoziem esmu reizes 7 jau pacēlis dūņu ar zemi, bet urbj tik un tā :D
18.februāris 2010, 16:42 | links
 
Lietoju gan 130, gan 110mm Mori, zaļais 130 un dzeltenais 110 ar garo vīni+pagarināmo kātu peipusa ziemām. Zaļo nu jau esmu sačakarējis, vai nu naži jāmaina, vai leņķi kirdik(īpaši izteikti leņķi juka ārā vecajām Morām, kurā nebija pastiprinātas nažu platformas), bet abi ļoti labi kamēr jauni un neteik urbti vecie caurumi. Vecie caurumi ir boru nāve. 110 mm vispār ir monstrs, jebkuros grādos ledu ņem kā sviestu. Uz krieviniekiem vairs neskatos, ir čomi, kas fano, bet viņi fano arī par UAZikiem.... nostaļģija laikam ;) katram sava izvēle.
18.februāris 2010, 15:36 | links
 
nu nezinu....kā jau teicu man ir 130 krievinieks, bet vienā copē satikos ar veciem čomiem vienam rapala otram mora (salātzaļa), paņēmu paurbties, un uzreiz iemīlējos :) lai arī sākumā tā jocīgi ir griezt otradāk, bet pie tā var ātri piešauties. pats uz nākamo sezonu noteikti ņemšu rapalu, man tā rapalas nažu galva kaut kā patīk labāk, nekā moras asmeņi, bet tas es domāju tīri psiholoģiski, jo ar beraulieti ja ieurb smiltī vai kādā citā zarazā, tad vari mainīt citus asmeņus, bet gan mani čomi, gan arī vīri tepat šajā tēmā kādu laiku atpakaļ runāja ka, ja ar mori vai raplnieku kkur netur iemauc nekas traks nenotiek un kalpo godam.
18.februāris 2010, 15:25 | links
 
Titāna normālā sausā ledū urbj ideāli. Pie tam, esmu pieradis "griezt" urbi pret pulksteņa rādītāju, bet MORA urbiem ir savādāk. 4 gadus atpakaļ Peipusā mēģināju MORA (zilā krāsā), nepatika, slikti urba un naži bija ar ledu. Nebija mans urbis, tāpēc necentos to ledu nodauzīt no nažiem.
Tātad, tomēr iesakāt labāk ņemt 130mm. BARNAUL domāju vienkārši kā rezerves variantu (tādām problemātiskām reizēm) un tam ir labs stiprinājums locōjuma vietā.
Paldies!
P.S. Jā, kā var pierast "griezt" urbi uz otro pusi (kā MORAI)? Man nevisai izdevās (no pirmās reizes). Pa TV kad skatījos, likās, ka vīri "griež" ar abām rokām. Kā tad tur īsti jādarbojas?
18.februāris 2010, 15:15 | links
 
es arī strādāju ar more un varu teikt, ka urbj uz goda, bez nekādas piespiešanas un piepūles, pie kam cipars veikalos tagad ir loti draudzīgs.
18.februāris 2010, 15:03 | links
 
es jau ieteiktu piemest divtik naudinjas un paņemt 130mm Moru vai Rapalu un urb svilpodams, pašam ir 130 krievinieks, it kā jau nav ne vainas, bet nu ja vajag nourbties vairaakas lunkas no vietas, tad kule putās. man jau liekas, ka ja machos nestartē, tad 100 nav īsti vajadzīgs, ar 130 var mierīgu sirdi dzīvo iemaukt un arī bez problēmām dabūt zivi ārā, i ja breksis negaidīti trāpās arī to var izvilkt. 130 tā teikt daudz universālāks manā skatījumā.
18.februāris 2010, 14:23 | links
 
Ko labu, sliktu varat teikt par urbja diametru 100mm? Pašam ir titāna (130mm) ar trim nažiem. Nesen copēju, baidos sabojāt locījuma vietu (pa cik šobrīd ezeros pagrūti urbt ūdeņa dēļ), likās, ka pavārgs... tas locījuma stiprinājums. Doma ir vēl (rezervei) iegādāties BARNAUL 100mm. Tam loc.stipr. labākas konstrukcijas. Ko teiksiet?
18.februāris 2010, 14:03 | links
 
GatisBB;re kur jums ar NG risinājums mačos
12.februāris 2010, 19:12 | links
 
zhel ka Liepaja nav Latgalites !
12.februāris 2010, 17:34 | links
 
Par latgalīti ari dzirdēju kaut kur, bet kā īsti ir nezinu...
12.februāris 2010, 15:51 | links
 
Ka sakāt par Latgalītes produkciju. Neesmu ziemas copmanis, bet šādos laika apstākļos esmu spiests par tādu kļūt.:) Tur it kā esot pa 10Ls.
12.februāris 2010, 13:47 | links
 
ss.lv pa 10ls bija, bet rīgā, paveiksies ja atradīsi tieši liepājā ;) Pamēģini ielikt kādā vietējā laikrakstā sludinājumu, ja vēlies tieši liepājā ;)
12.februāris 2010, 13:42 | links
 
JOPROJAM IR VELME IEGADATIES KADU VECO URBI PA PIENJEMEMU CENU ! ATRODOS LIEPAJA
12.februāris 2010, 12:43 | links
 
nu vecīt,es nezinu vai varēsi ar to izubt aut ko:D no b-ciema esmu,tb Engure..
11.februāris 2010, 15:32 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager