Zviedrija

Sveiki,
ir doma nākam gad aizlaist uz SWE, pacopēt. varbūt kāds var padalīties ar informāciju par kempingiem, laivu nomām utml?
Lieta tāda ka gribētos aptuveni saprast izmaksas un iespējas.
Doma braukt divatā ar sievu un izbaudīt dabu un klusumu, tāpēc apsveram domu braukt uz kādu mazāk populāru vietu, ar savu transportu, tā teikt lai nav kolhozā jādzīvo. Un tādēļ esam gatavi atteikties no vienas otras ekstras pie dzīvošanas.
No makšķerēšanas pa lielam interesē līdakas un asari, vrb foreles, bet tur pieredzes mazas, tpc īpaši iespringt negribētos...
tiešām būtu pateicīgs par jeb kādu noderīgu info.
Galvenais būtu saprast uz kuru reģionu skatīties, jo piedāvājumu it kā ir daudz, bet pats īsti nezinu kādā virzienā skatīties ;)
23.septembris 2014, 19:51 | links
 
par veļu atsevišķi ir bijis visur somijā, zviedrijā un norvēģijā, šur tur pat 2 varianti - uzvilkta (dārgāk) vai salocīta kaudzītē (lētāk)... :)
18.septembris 2014, 15:00 | links
 
Izmaksas par māju bija 1200 EUR (uz visiem) + 10 EUR/no cilvēka gūltasveļa + 10 EUR licence uz visiem. Ceļš ~ 100 EUR no cilvēka, ēdamais ~30 EUR no cilvēka. Papildus cepums, benzīns, ballītes, vietējās ēstuves u.t.t., bet tas jau kā kurš vēlās.

Netipiski Latvijai par gūltas veļu ir jāmaksā atsevišķi, ieteiktu pirms doties kaut kur noskaidrot šo jautājumu, savādāk var sanākt uz soda naudām uzdurties, tas pēc paziņu pieredzes.
18.septembris 2014, 14:40 | links
 
Tā ir,vienreiz gadījās tur pabūt.
Ja summāri ir kā saki,tad neticami ekanomiski esat izbraukuši...,neaizmirsi kaut ko pieskaitīt?
Viss ,gribu uz Zviedriju,braucu jau šodien,bet biku tālāk,pēc nedēļas ziņošu!
18.septembris 2014, 14:02 | links
 
Toni, lašveidīgie gan netika manīti, ja pēc kartes skatās, tad viņiem tā nokļūšana līdz turienei varētu būt stipri problemātiska. Uz lašiem jābrauc tuvāk pie jūras, tā viens vietējaisi latvietis stāstīja.

Akmens, uzrakstīju Tev PM.
18.septembris 2014, 11:56 | links
 
Iconcept,varētu iedot sakarus PM kamēr bāleliņi nav to vietu piedirsuši.
18.septembris 2014, 10:48 | links
 
Upē lašveidīgos nemanījāt?Tur laikam no jūras puses dambis bij priekšā...
18.septembris 2014, 10:28 | links
 
Tad nu neliela atskaite arī par mūsu copi Zviedrijā.

Bijām 7 cilvēku kompānijā Ljusdalas komūnā. 5 pilnas copes dienas. Vietu kur palikt atradām internetā - par servisu, visu cieņu, māja ar plašu virtuvi un ēdamistabu, skaista viesistaba (makšķernieku stiliņā iekārtota), atsevišķas guļamvietas, veļas mašīna, cepeškrāsns, ledusskapis (starpcitu, ar nelielu Zviedru gaļas izstrādājumu cienestu), trauku mazgājamā mašīna... u.t.t.

Pats saimnieks dzīvo pāris kilometru attālumā, nākamajā vakarā tikām uzaicināti uz picu vakaru ar saunu un baļļu - bijām izbrīnīti par tādu atsaucību.

Par copi - citām ekipāžām bija ļooti labi, citām labi, citām gandrīz labi. Katrā ziņā arī SWE ir jāmāk ķert. Nekādi super trofeju lomi gan nebija (viena 6.5kg līdaka, viena 7kg), bet toties zandarti tika atvilkti "at duši", lai gan saimnieks teica, ka zandartus esot ļoti sarežģīti izvilkt, bet statistikā zandarti pārspēja līdakas vismaz x2. Asari arī zolīdi, lielāki gan par 1kg netrāpījās, bet bija daudz un gana lieli. Gaļu līdzi neņēmām, visas dienas pusdienās/vakariņās gaļa tikai aizstāta ar zivi, pietika gan paēst, gan uz mājām kādu fileju katram atvest.

Makšķerējām gan netālajā ezerā, kas satek ar upi, gan pašā upē - ja skatamies teritoriju, tad ar 30hp tur var izpausties, mēs gan apbraukājām tikai tuvāko teritoriju (~10km rādiusā), bet tur vēl palika daudz ko apskatīt arī tālāk.

Viena diena tika veltīta arī netālā foreļu ezera (100 kronas par licenci) ievērtēšanai, kaut ko noķēra gandrīz visi, lielākā aptuveni uz 2kg, tāda uz 3kg nomuka pie sačoka, ap ezeru apkārt ir sabūvētas laipas, tad nu ej kur vien vēlies.

Katrā ziņā patīkama atpūta un noteikti atgriezīsimies vēl un vēl.
Finansiāli viss pasākums izmaksāja ļoti pievilcīgu ciparu - aptuveni 300 EUR no cilvēka (!!!).

Tiem kuri pukst par to, ka tas nav forši, arī LV var gana labi saķert... u.t.t. Tak mīļie cilvēki, neviens jums neliek braukt, izbaudīt skaisto dabu, smaidīgos cilvēkus, sakopto vidi un visas pārējās SWE iespējas. Tie kuri kaut reizi ir bijuši domāju, ka saprot par ko es runāju.

Pēc kāda laiciņa būs arī video atskaite par ceļojumu.

Ar cieņu,
Matīss
18.septembris 2014, 10:11 | links
 
Man te pat muca ir labi,ja kadam nepatik tad nelasam .
Tas vairak attiecas uz AndrisCopee.
18.septembris 2014, 00:47 | links
 
Te jau biznesa runas aiziet.
Esmu pats pircis no viena kas brauka uz Zviedriju un veda tirgojas.
Kas tas par biznesu var but CCCP laikos ta darija.

Liepajnieks4, 17.septembris 2014, 22:30

Esi tik laipns, un lūdzu ielien atpakaļ savā mucā un laid burbuļus kaut pa abiem galiem reizē, bet beidz šeit savus kompleksus izrādīt, diez vai tas kādam diži interesē.
17.septembris 2014, 23:54 | links
 
Te jau biznesa runas aiziet.
Esmu pats pircis no viena kas brauka uz Zviedriju un veda tirgojas.
Kas tas par biznesu var but CCCP laikos ta darija.
17.septembris 2014, 22:30 | links
 
Usi,nav problēmu,ja jau Tavas domas ir ar foreļiem nopērkamas...:)
17.septembris 2014, 22:09 | links
 
Ko tad salidzinasim?
Ne paldies man pasam savas pietiekosi ir.
17.septembris 2014, 22:00 | links
 
Toni, man arī lūdzu pāris sīgas, i smuku forelīti- arī apsolu domas mainīt:)
17.septembris 2014, 22:00 | links
 
:)
Varu arī tev kādu atvest,nogaršosi ,salīdzināsi,un varbūt domas mainīsies...:)
17.septembris 2014, 21:57 | links
 
Sory, bet Tu cienitais Toni.
Galerija ir super,bet kur Tu tas zivis liec...Man personigi pietiktu ar divam sigam vai ar vienu smuku foreliti.
Un kada starpiba, kad esmu registrejies saja portala.
17.septembris 2014, 21:53 | links
 
Katrā vecumā ,maciņa biezumā,aizādas taukslāņa daudzumā u.tt.ir savas iespējas un vajadzības...Kā teikt ,-katram savs...Tādēļ nevajadzētu izteikties pārāk kategoriski un kritiski par cita dzīves stilu un pieredzi.Vienam tīk ceļot ar mugursomu plecos,citam ar laivu, kādam ar auto,un dažiem to tīk darīt mucā ar ūdeni...:) Tā kā būsim toleranti un ieturēti savos spriedelējumos,pasmaidīsim,pavilksim kādu uz zoba,bet darīsim to zināmas pieklājības robežās ...
17.septembris 2014, 21:45 | links
 
Es jau par torunaju cienitais Dzhama kungs.
Vot ta ir celosana ....
17.septembris 2014, 21:27 | links
 
tīrs ieteikums... paskaties, kad cilvēks piereģistrējies un tad iedziļinies tādos jampapos!
Bet vielas nomaiņai... varat palasīties ;)

http://www.copeslietas.lv/site/blogi/918-kungsleden-mission-completed.htm
17.septembris 2014, 21:06 | links
 
Zinu vairakus cilvekus ,ka laiz uz Zviedriju,kas nem visu savu arsenalu lidzi.
Labi ka nenem vel siemasmati lidzi kas tira zivis.

Liepajnieks4, 17.septembris 2014, 17:12

Es zinu dažus, kas forumos beztolkā *irš un paši īsti nezin, ko grib pateikt vai pierādīt.
17.septembris 2014, 19:07 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager