Rīgas jūras līcis

Jūra ir jūra , līcis ir līcis un gan cope , gan zivis tur atšķirīgas
naloxon04 [23.07.22]: DSV, pirms gada biju Lilastes kanālā. Vietējais zināja stāstīt, ka agrāk baigi daudz un lieli asari ķerti.
Tā ir taisnība,ka reiz bija.....
Bet tagad vairs tā nebùs,kamër nenosprāgs tie zvejnieki vai tas,kas to atbalsta.Bet tas nenotiks tik ātri,jo vīri vël ir spéka gados.Inspektors izliekās,ka neko nezina par to.
Asari vnk netiek tur vairs iekšā.Tos visus noķer un pārdod uz Igauniju,Somiju,laikam vël Vāciju.
Par ietekas aizskalošanu ......tās ir vistīrākās muļķíbas.Jā,dažreiz ir tá ciet,piekrītu.
Tã agrāk nenotika nekad.Ciet,precīzi tajos laikos,kad asarim ir jānāk,muhahaha.
Bija visādi aizliegumi,utt.Kad asaris ienāca un kanālā vairs nebija,tad visi ķëra pa līčiem.Vecākie vīri to atceras un tas nemaz nebija tik sen.
Bija saucamie TV meistari,brakari,kas veda uz Rīgu un visām malām,pārdošanai.
Ar krabju nùjiņām ir tā,kad kas zina cik tādu ražotņu ir jau tagadëjos laikos Igaunijā,arī pie mums.
Pirmā ražotne tika atklāta Igaunijā.Mana sievasmāte bija liela priekšniece un stāstija tās ekskursijas visādus brīnumus.Agrāk tas saucās,pieredzes apmaiņa.Tagad konkurence un visi grābj ,ko vël spëj izgrābt.....
23.jūlijs 2022, 15:21 | links
 
DSV, paldies, ka padalījies ar novērojumiem. Varbūt derētu ar kādu godīgu copes vīru parunāt,
palaizt Tavas zināšanas par negodīgiem izgājieniem tālāk. Interesanti lasīt, tikai žēl, ka viss ir tik slikti kā izklausās.
23.jūlijs 2022, 16:34 | links
 
Atļaušos arī es kādu vārdu bilst.Man līcis saistās ar 80mitajiem,kad tur bija mencas sanākušas...no kurienes un kāpēc nezināšu teikt.Kursīši-Jaunkursīši-VEF dāčas-Varzas.Biju 14;15;16mit gadīgs zeņķis.Fāteri no zvejniekiem īrēja lielu, koka laivu.Sākumā maucām ar airiem...uz vienu airi pa cilvēkam.Pēčāk bija mazākais, tolaiku benzīnmotors ,,Veķerok".Mencas bija kā dubļi.:)Asari netālu no krasta ap lielajiem akmeņiem uz sliekām ķērās uz urrā.Tika liktas naktsšņores...neatļauti...pārsvarā lai tiktu pie zušiem.Uz āķiem spraudās naktstārpi,kurus nesmādēja ne vimba,ne bute,ne luči un asari arī.Ja pavēlāk sanāca ņemt ārā āķus,jo fāteri bij nolustējušies:),tad gadījās,ka uz āķiem tik zušu galvas vien...šamie iestājoties gaismai ,taisīja ,,astotnieku" un uz kaprona auklas griezās nost.Mencas vadājām pa dāčām un tirgojām...tri štuki rubļ .Zeņķiem nauda bija pilnas kabatas.:)
Tā vairs nebūs tas točna !:(Vai šamos laikus, kādreiz atcerēsies,ka bija forši...nez vai.
23.jūlijs 2022, 22:21 | links
 
Tad nu tā. Vakar ap 0500 biju Engures ostā. Satiku vīru, kas jau cope, bet šis saka, ka nav te ko meklēt. Neesot asaris. Teic ka jāmēģina Mērsragā un aizbrauc. Protams es tas " gudrinieks", tomēr nolēmu mēģināt. Rezultāts-0. Labs i, jāmēģina braukt uz Mērsragu ( nekad tur nebiju copējis). Aizbraucu. Ostas pusē e copmaņi, viens ar plūdu un divi mērā. Labi, pamētāju gumiju kanālā, 0 rezultāta. Viens no 2 spiningotājiem, brauc prom, nolēmu aiziet līdz ostai. Mētāju visu kas bija, bet ne piesitiens. Atvada un džigs, nekā. Blakus man vīrs, kuru no rīta biju saticis. Šis velk. Ehh metu lepnumu pie malas, piegāju pajautāt kas un kā? Mormene un vietējās garnelītes. Visa māksla. Ņemot vērā ka mormenes man nebija, garneles vēl varētu kkā salasīt, tomēr nolēmu kanāla meklēt laimi. Tas arī vainagojās ar 2 skaistiem asariem uz atvadu. Viper beidzu ap 0930. Tā kā tā, kaut kā, mūžu mācies! Ne asakas visiem un ceru ka vismaz kādam kkas var noderēt. P.s. Miera nav, un uz tām garnelītes pamēģināsim kādu reizi:)
24.jūlijs 2022, 11:48 | links
 
Sveiki, varbūt kādam būtu zināms, kāds zvejnieks (kontakti) no kuru būtu iespējams iegādāties svaigas zivis ar piegādi uz Ādažiem?
13.aprīlis 2023, 12:38 | links
 
 
Labs vakars! Vai kāds var ko pastāstīt par asaru esamību pašlaik Engures ostā?
Pateicos un ne asakas!
23.jūlijs 2023, 23:30 | links
 
mar4ello25 [23.jūl]: Labs vakars! Vai kāds var ko pastāstīt par asaru esamību pašlaik Engures ostā?
Pateicos un ne asakas!
Arī interesē. Ir asari parādījušies vai vēl nav?
30.jūlijs 2023, 11:34 | links
 
Tad nu tā. Šorīt 0510 biju Mērsraga kanālā. Pie tilta, vietas aizņemtas. Vismaz man, par maz, jo plānā tikai atvods un gumija. Tāpēc devos tālāk,ezera virzienā. Tai pašā vietā ,kur biju pagājušogad, 2. metiens un pēc sajūtām, vērā ņemams asais, bet ... Biju aizmirsis par ķērāju, kas tai vietā ir. Rezultātā pavilku, bet ķērājā iekšā un diemžēl ar pīrsingu, zivtiņš prom. Pārsējos un turpināju šeptēt. Vēl vienu zirgazobu dabūju un viss. Pamainīju vietas, taču vakums. Ostas pusē nemēģināju, taču viens vīrs cīnījās, cik redzēju ar spini. Kādi rez. nemācēšu teikt. Nospļavos un pirms 0700 jau biju Engurē. No zvejnieku piestātnes 4 zirgazobus izmānīju. Iztaigāju visu līci. Nekā. Pat aizžonglēju pa akmeņiem, attīrīšanas iekārtu(nu vismaz man tā šķiet ka tās tādas ir) otrā pusē un mētāju kuģu ceļa virzienā. Vēl viens zirgazobs un viss. Ap 0900 devos prom. Vīri līcī uz pludu sēdēja, kādam uzglabājamais bija iemērkts. Bet cik redzēju, neviens nevilka atspēries. Nu tas kkā tā.
Varbūt neprotu, konkretajās vietās copēt, bet vismaz spriežot pēc manis noķertā izmēra,labāk pievērsīšos savai Jūrmalas pusei:) Te vismaz zinu kur ir un izmērs DAUDZ labāks. Tā kā tuvākajā laikā, ceru kkādu pozitīvu ziņu ielikt.
Kam interesēja, ceru ka kko vismaz pastāstīju.
Visiem ne asakas un lai miers jūsmājās!!!
30.jūlijs 2023, 21:06 | links
 
Klau...a kas ar asari Saulkrasti, Tūja šovasar?
9.augusts 2023, 11:50 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager