Rīgas jūras līcis

Jūra ir jūra , līcis ir līcis un gan cope , gan zivis tur atšķirīgas
Neslēpšu,es ar pa retam Zviedros ielieku kādu 50m tīkliņu,tur vietējie to drīkst darīt,lai sakaltētu kādu vobliņu.Bet redzēt kā mūsu tirgos uz ledus gabaliem dienām žūst zivju līķu kaudzes un pēc tam puse droši vien tiek izmesta ārā,nav patīkami.
Vecozēn,Tev nu gan ir laba apetīte,ja jau vari visu noēst...āā,gandrīz aizmirsu,Tu tak jūties 2x krutāks...:)
17.augusts 2012, 09:34 | links
 
Toni viennozīmīgi ar zvejas rīkiem var noķert daudz vairāk zivju nekā ar makšķerēšanas rīkiem un daudz vairāk nozīmē vismaz 10X un zivis tiek ķertas, lai tās arī izmantotu pārtikā nevis ar tām spēlētu C&R spēlīti. Neesmu teatrāls elements, kas ķer zivis un laiž vaļā un pēc tam iet uz veikalu pērk zivju konservus vai dzīvnieku gaļu un komentāros rakstu, ka esmu krutais C&R piekritējs un mega humānists un dabas draugs. Mums ir brīva valsts un katrs var ākstīties, kā vēlas tai skaitā nodarboties ar C&R.
Pēc maniem uzskatiem C&R ir konkrēta necieņa pret dzīvo dabu, jo tikai cilvēks var atļauties spēlēties ar citu dzīvo būtņu dzīvībām prieka pēc, jo vadoties pēc pētījumiem vismaz katra desmitā C&R zivs neizdzīvo. Prieks priekam, bet to ko esi noķēris jāapēd, jo jāciena dzīvā radība ko esi nogalinājis.
17.augusts 2012, 02:32 | links
 
Imations,
Nu redz,Tu jau pats arī atbildēji ,ka ar krutiem pribambasiem nenoķersi tik daudz zivju kā ar tīkliem.Tātad Tu vadies no savtīgi egouistiskiem apsvērumiem,nevis makšķerē sava prieka pēc.Es ne vārda neesmu teicis, ka zvejošana nemaksā neko,bet tās izmaksas un potenciālais ieguvums nav salīdzināms ar makšķerēšanas izmaksām un relatīvi niecīgo materiālo ieguvumu.Nenovīdība gan nav mana tradicionāli nacionālā īpašība,un par aprobežotiem indivīdiem parasti dēvē tos ,kas neredz tālāk par savu degunu...
Ar labu nakti.
17.augusts 2012, 01:23 | links
 
Te gan imationam taisnība , zveja ir dārga izklaide .
17.augusts 2012, 00:15 | links
 
PS . Ar to 100% taisnību es domāju ka , šeit ir makšķernieku forums un šeit par tīkliem runāt nevajag .
17.augusts 2012, 00:09 | links
 
Toni
Pāris gadus atpakaļ es sēdēju pie jūras pēc kārtējās asaru makšķerēšanas kurā nekā nebiju noķēris un tad sapratu, ka var iegādāties, kādus makšķerēšanas pribambasus gribi, par jebkādām astronomiskām summām, bet ja tā zivis tajā ūdenī nav tad arī neko neizvilksi, tad arī izdomāju, ka vajag izņemt licenci zvejai. Par pāris gadiem ar tīklu likšanu var saprast vai šodien ne tikai vērts braukt tīklus likt, bet arī ir jēga makšķerēt un tā zivs būs tajā ūdenī. Par cik man ir licence tīklam un makšķerēšanai esmu krutāks X2.
Tās ir konkrētas muļķības, ka zvejošana nemaksā neko, ja ar to nenodarbojas profesionāli un iegādājies kvalitatīvus zvejas rīkus tad tas izmaksā vēl dārgāk nekā makšķerēšanas pribambasi, labs tīkls maksā ap 80-100 Ls uz sezonu jo ir roņi, vētras un makšķernieki, kas zog zivis no tīkliem.
Un vēl cik jābūt aprobežotam, nenovīdīgam un skaudīgam cilvēkam, lai sāktu vaidēt par to, ka kāds zivis vēlas ķert savādāk nekā citi un salīdzināt zvejošanu ar makšķerēšanu, kas ir tikai un vienīgi izklaide (manā gadījumā abas lietas ir izklaides). Jebkurš var izņemt licenci pašvaldībā uz zvejot, bet vairums izlasot izvirzītās prasības sāk vaidēt par grūto dzīvi un bļaustīties, ka zvejot ir slikti.
17.augusts 2012, 00:05 | links
 
Kaut vai Tonim 100% taisnība , piekritīšu tikai daļēji . Visu cieņu zvejniekiem , kuri zvejo jūrā vai līcī , es esmu kategoriski pret zvejniekiem iekšējos ūdeņos , tas tikai mans viedoklis un ne vienām to neuzspiežu . Vēl jo vairāk , man nemaz nav tiesību kādam uzspiest savu viedokli , jo pats lieku tīklus gan jūrā , gan līcī .
16.augusts 2012, 23:50 | links
 
Imations,
Cik noprotu ,Tu šo forumu gribi izmantot tīklu zvejas popularizēšanai.Vai Tev neliekas ,ka šī nav īstā vieta kur to darīt?Šis ir makšķernieku ,nevis jūras zvejnieku, ar jūras tīkliem, forums.Vajadzētu tomēr izprast vairuma makšķernieku nostāju pret tīklu licējiem...Visu cieņu taviem aroda meistariem kā večiem,bet...makšķerniekiem pie mūsdienu visai skopajiem lomiem nav īpaši patīkami lasīt tīklinieku spriedelējumus par pareizajiem vai nepareizajiem vējiem....Kā nekā zivju resursi ir mūsu kopīgā nacionālā bagātība,bet makšķernieki pret tīkliniekiem nevienlīdzīgo spēles nosacījumu dēļ ir nostādīti pabērna lomā.Pie kam makšķernieki iegulda daudz vairāk materiālo līdzekļu ekanomikas attīstībā tikai hobija un veselīgas atpūtas pēc,nekā tīklinieki to dara lai iegūtu personīgo peļņu un materiālus labumus uz visai sabiedrībai piederošo dabas resursu rēķina...
16.augusts 2012, 23:18 | links
 
Auksts ūdens ir tikai vēja darbības rezultāts, vienkārši visa ūdens virsma aizpūsta prom un aukstajos jūras ūdeņos ir mazāk barības, tādēļ arī zivis devušās citur. Pēc vēja maiņas aptuveni pirmās 24 h notiek vislielākā zivju migrācija, bet vējam jābūt tādam, kas arī rada šis ūdens kustības, visvairāk zivju parasti ir tad ja vējš ir ieslīpi uz krastu. Zivju tagad pie Duntes patiešām maz, šodien tīklos bija pāris asari pat bušu nebija, kas tika atlaisti un apkārt peldēja trīs roņi, kuri gaidīja savu kārtu tikt pie zivīm. Ja kādam ir paziņa, kas zvejo renģes vajag painteresēties par loma lielumu, jo ir novērota sakarība starp asaru klātbūtni un renģu daudzumu renģu tīklos.
16.augusts 2012, 22:12 | links
 
kā jau minēju - mana nelielā jūras pieredze rāda - auksts ūdens=necope. atceros pagājušo gad + 19 grādi - cope laba + 10 līdz +14....nulle...vai pāris gab.
16.augusts 2012, 20:16 | links
 
Tikko beidzaam Kokliitees baidzaam copi. Rotinsh un sliekshots. No 17:30 - 20:00 apalja nulle. Uusens dzidrs, bet auksts. Laikam jaasaak rikteeties uz "otru" juuru butees.
16.augusts 2012, 20:09 | links
 
Vakar pie Koklītēm, no 14.00-18.00 pilngs gojaks, man apaļa nulle, vietējm matadoram ar ko kopā biju 4 gb, un ar tik 2 nemami.
Vējšs bija pastiprs, bet netraucēja, bet ūdens auksts i asars neaktīvs.
p.s. izmēģināts tika viss sākot ar m.dž. un beidzot ar sliekšotu
15.augusts 2012, 08:35 | links
 
andis47 ja tevi 330 bush veidīgais apmierina varam aizšaut! mazais airu aizvietotājs ar ir :)
14.augusts 2012, 18:01 | links
 
Ja iet runa par svētdienu, tad no 7 rītā līdz 16 vakarā pie Ķurmjraga nebija nevienas citas laivas... un straume bija ka upē, ūdens melns kā purvā (asariņi tieši tādi paši melli kā velli)..... un domāju, ka tajā brīdī zivis bija pamukušas nost, jo provējām gan pie krasta 1m dziļumā, gan pa sēkļa kanti līdz 3,5m dziļumam kā arī virs Ķurmjraga pa akmeņu bedrēm, un nekā.....
14.augusts 2012, 12:46 | links
 
Svētdien Tūjā 14-18 saķerti 53 asari un aprauti daudz svini,ķēru uz slieku,pēc tam pārgāju uz mazo tvisterīti.Kūpiņkaste pilna,vēders arī...Toties pirmdien pa tām pašām vietām apaļa nulle...Izbraukājos līkumu līkumiem-nekā...Pusūdenī kaut kādas zivis atrādījās,laikam baltās.Šodien nemaz negāju iekšā,viļņi arī iešūpojās,jo vējš pastiprinājās un aizgāja vairāk no ziemeļiem.Tātad zivis uz vietas nestāv,lai citiem veicas !!!
14.augusts 2012, 12:28 | links
 
Bračiņ-nu tu laikam mani esi pārlieku salielijis...bet savu zivtiņu mēs vēl noķersim-man drīzi atvaļinājums...Daddy-laikam atskaitē piemirsu vārdu-intensīva straume,jo cik pulka gadus jau jūrā makšķerēju drīzāk jau reta ir parādība,kad viņas nav...un par austruma vēju gribās piekrist Chesteram-kādus 5-6 gadus atpakaļ,kad austrumnieks pieturējās kādu nedēļu no vietas,kolēģi pie Tūjas salīdzinoši tuvu piekrastei bija tikuši pie labiem lomiem...
14.augusts 2012, 00:25 | links
 
es jau neko ;)) bet juura ir baigi viltiiga. Ja to saprot + drusku veiksmes, var dabuut peeterlomu
13.augusts 2012, 23:30 | links
 
Dady viņš ir Dady priekš tevis un manis kopā - viņam ir talants . Zinu viņu jau vairākus gadus .Un straumi viņš ir redzējis ne reizi vien. Arī uz vēdzelēm viņš pārsit dažu labu.Tas ir viens no tiem kadriem, kas pat no peļķes iemanīsies izvilkt zivi:))
13.augusts 2012, 23:27 | links
 
bračiņ, ja tavs guru jūrā pirmo reizi redz straumi, tad tā veiksmīgā cope ir vnk cūcene ;) jūrā tā gadās ;)
13.augusts 2012, 22:59 | links
 
Nez kā Skultē tas notiek, bet dzirdēju no zvejnieka ka labākais asaru loms nedaudz virs Skultes murdos esot tieši pie krasta konkrēti ZA vēja, kad silto pa virsu dzen prom , a pa apakšu kopā ar zivi no dziļuma augstā straumīte tuvāk krastiņam, dienu atpakaļ kājas gumijniecē sala un asars nāca vērpdamies auksts kā aliņš no somas.
13.augusts 2012, 22:55 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager