Rīgas jūras līcis

Jūra ir jūra , līcis ir līcis un gan cope , gan zivis tur atšķirīgas
6dien Ainažos uz diviem 3.77kg luču,7dienu nosēdēju pie viena cauruma,kko tādu neesu piedzīvojis,luču rasdača,laika nebij uzpīpēt,kur nu vēl cepumā iekost,pieaicināju draudzeni,nekas nemainījās,skaldījām divatā,nosvērt nesanāca bet uz čuju kkur ap 8kg + vēl kādus 2kg sīkos atlaidām.
11.februāris 2013, 11:09 | links
 
Lučotājiem biku jāatpūšās-Ledus no Sauču piekrastes pazudis nezināmā virzienā.Vismaz copes vietās ledus nav.Tuvāk krastam vēl kkas ir palicis.
5.februāris 2013, 16:37 | links
 
Es pats to Salieša aprakstīto bardaku redzēju savām acīm kad no Uzvaras veda lučus uz cūku kompleksu Usmā Veda arī no Ventiņiem Kolkas Veda no visurienes :DD Visa piekraste traļoja ,tā pat kā pašlaik laiž postā Peipusu Ne jau ar copenēm visu izkāsa -nav tas iespējams ,bet ar traļiem
5.februāris 2013, 08:28 | links
 
Salieti, kur žiguļi? :D
5.februāris 2013, 07:27 | links
 
Mjāāā :(



-d.

drl-, 4.februāris 2013, 21:29


njaaa.... uz damas cepures jau krasas vien visu izsaka.. iewertejat 1:40 un talak..
4.februāris 2013, 22:22 | links
 
Mjāāā :(



-d.
4.februāris 2013, 21:29 | links
 
Izlasot (salieša)stāstu arī ko varu uzskricelēt!Maniem senčiem un vecfāterim ģimenes draugos bija vīrs,kurš strādāja Vārņkroga zivju pārstrādes cehā par tādu kā direktoru.Cehu nesen nojauca un pārbūvēja par jahtklubu!Tajos laikos esot bijis kā jau salietis raksta.Lielie partijas kungi tika baroti ar delikatesēm,bet bodēs īpaši nekas jau uz letes nenonāca!Lai vai kā,bet zivis esot bijušas kādas negribi!Cehs strādājis un zvejniekiem bijis kur nodot lomus!Ķipa viss gājis uz augšu un tam vīram piedāvāja uzcelt vēl vienu pārstrādes cehu Duntē.Viņš arī to izdarīja!Protams tagad no tā visa arī nekā vairs nav,ja nu vienīgi uzraksts,,privātīpašums"!Duntē bija jūrā,,steķis"pie kura zvejnieki piebrauca un kastēs zivis nodeva.Vai padomija centās saglabāt piekrastes zvejnieku tradīcijas,vai gūt sev labumu tas ir cits stāsts,bet tajos laikos katrs otrais piekrastē dzimušais puika kļuva par zvejnieku!Kolhozi izkāsa līci...nav šaubu,bet Latvijas piekrastes zvejnieku darbs vienmēr bija cienīts,jo tā nekāda,,izpriece"nebija...!!!Es vēl savos skolas gados citreiz komunicēju ar vecajiem,,jūras vilkiem"...tie bij īpaši VĪRI!!!Tagad tādu tik pat kā nav...esam mēs copmaņi!!!
4.februāris 2013, 20:50 | links
 
Kādreiz,kad ziemas bija ziemas un jūrja aizsala praktiski katru gadu,tad Saučos pie Vāravas nekur tālu neejot piebaroja ar vārītiem kartupeļiem!!!
4.februāris 2013, 20:10 | links
 
:)peec tam gaaziites kunjgjos un luchi peld pa virsu:))tas taa,bet cik taalu no krasta shos mekleet,kaut kur pie akmenjiem ,vai tas vienalga?
4.februāris 2013, 20:10 | links
 
Ruu
Ledus jau ir.Tik luču vairumā vēl nemā.Par šķeltajiem vai nešķeltajiem zirņiem runājot-Ja ar tiem baro tad lučiem pilni punči ar zirņiem.:)
4.februāris 2013, 20:03 | links
 
Shogad, ja ledus ljaus,gribaas pameegjinaat Saulkrastos pakjert luchus.Bet taa kaa es no pielotgales,man taa visa padariishana ir melna bilde.Cik taalu no krasta,vai tie shkjeltie zirnji tieshaam tik vajadziigi un citas gudriibas:)Buushu pateiciigs par gudru viiru padomiem:)
4.februāris 2013, 19:55 | links
 
Padsmitnieku gados strādāju par krāvēju uz smagā autiņa (toreiz tādi bija, jo šoferis bija smalks kungs un prastu darbu nedarīja). Pulkākas reizes braucām uz Roju un vedām daudzas tonnas ar lucīšiem un bullīšiem uz kolchoza fermām. Tas viss 60-to gadu sākumā. Apstiprinājums salieša stāstam.
4.februāris 2013, 18:31 | links
 
Salietis: Labs pastāsts! :)
4.februāris 2013, 13:15 | links
 
Bija cerība tikt pie lučiem.6dien ar Igauņu atļaujām(ja te netiek uz ledus) devāmies ceļā.Aiz Koklītēm divi lika tīklu,copmaņa neviena,uz aci ledus +-ok,pēc 300m ūdens.Palikām kkur ap Dunti,saurbām caurumus no krasta 400m dziļumā,tālāk ūdens,sabarojām,rezultātā man 0 draudzenei viens lucis,7dien iebarotos caurumos gāja labāk,man 1,draudzenei 3,lucis vēl nav pienācis,vietējais teica ka būšot vēlāk kad mencas nārstos,lučiem patīkot ikri,tikai kkā pie krasta mencas nav manītas.Laši gan staigā,pa diennakti 60m tīklā vietējais izcēla 9gab.Nākamās brīdienās jālaiž uz Pērnavu :)))
4.februāris 2013, 09:51 | links
 
Pat nezinu ka īsti iesākt!Tie bija 70 tie. Tolaik man bija 10-11 gadi. Saulkrastos , Zvejniekciemā bija kolhozs "Zvejnieks" vai arī 'Padomju zvejnieks" īsti vairs arī neatceros. Pāris reižu tiku ņemts līdzi uz copi , kuru nosaukt par copi īsti pat nav jēgas , jo mans tēvs ,vieglas viaņam smiltis, tanī laikā šancēja uz vietējās zvejas flotes kuģiem , kurus sauca par 'vāverastēm". No kurienes šis nosaukums nezinu , bet cik atceros veču valodas , jo īsāks masts jo garāks rublis. Te runa ir par to , jo mazāks kuģītis , jo vairāk varēja , ko nopelnīt. Tajos tālajos laikos bija dažas ļoti cienījamas profesijas , kuras varēja dabūt par blatu, es te nerunāju part politiķiem un oratoriem-komunistiem.Tādas bija : gaļas izcirtēji , šveicari krogos, zvejnieki un tālbbraucēji jūrnieki, no kuriem pēdējie varēja pabūt aiz kordona "ārzemēs" bet īssti nopelnīt neko nevarēja.Tad lūk, visa nozveja parasi notiek naktī , jo tad zivis savācas baros. Šie mazie kuģi , kuru ekipaža sastādīja trīs cilvēkus -Kapteinis, traļmeistars, motorists ,izlaiž trali un visu nakti tralē, tas ir velk to uzparikti pa līča grunti. Viss kas nokļūst traļa ceļā ir zvejnieku lomā. Te gribu izvertēt to , kas tad to laik sastādīja zvejnieku lomu.Tie bija luči!! ne tos sūdus , ko mēs šat dad redzam tirgojam pie lielveikaliem. ,to izmērs bija ap 50 cm , butes, mencas "doršas" , lašu mammas ,"mačkas" ,zandarti , kuru izmēri tadagnes makšķerniekiem pat nav iedomājami.Kaut kā es te no temata. Padomju savienībā Latvija ,Igaunija , Lietuval, Kaļiņingdrada tika ieskaitīta ,"Zapribā" , kuras nozvejas kvotās tad arī tika likts nozvejots tos pašus lūcīšus, jo ar tiem tika barotas lapsas, un hui- zin kādi tur vēl kažokzvēri.Parasti tie mazie kuģīši adgriezās ostā ap 6.00-7.00 , nu cik es atceros, un katra loma bija ap tonnu vai pusotras tonnas to luču.Zivju pieņemšana saākās ap 8.00 vai vēlak. Līdz tam kuģu komanda savu noķerto lomu sašķiroja pa kastēm , lielie luči tika pārpircējiem , kas tos vēlāk izķidājāja un kūpināja , tie kas mazāki tika 'limbažniekiem" arī īsti neatceros ,kapēc viņus tā sauca. Varbūt ka viņi savu produklciju pārdeva atpūtniekiem. Lucis , kā zivs nakad nav bijis atzīts , kā pārtikas produkts un ir ticis tirgots zem letes , vai no rokas. Ir pagājuši daudzi gadi , bet šo zivju populacija tā ārī nav atjaunojusies. Ja kādam bija interesanti , tad nākamreiz pēc cepumu ēšanas varu papildināt , kā tika dalīti žiguļi par labu nozveju . kam nepatika lūdzu nesodat bargi.
3.februāris 2013, 21:08 | links
 
Šodien Ainažos pie Baltās Saules no 12-16 lucīši 2kg.Ledus labs gan staigāšanai,gan urbšanai - 20-30cm.Darbojās gan makškernieki,gan zvejnieki.Ņēma diezgan negribīgi.Beigās tikai uz mazu zelta murmuli.
2.februāris 2013, 21:36 | links
 
Oi Bums..par bori vecais apmierināts kā marta runcis..teica ka sen jau vajadzējis pieregulēt..par smagu nav..griež smuki....gandrīz tikpat kā mans vecais krievinieks ko tu pagājušoziem sariktēji ar saviem nažiem:):):):)
30.janvāris 2013, 15:03 | links
 
stintes līcī no ledus nav kāds mēģinājis ķert?
30.janvāris 2013, 14:58 | links
 
Rezepte kā kulaks uz acs :DD Bļitka kā vecajam boris :DD nav par smagu
29.janvāris 2013, 22:11 | links
 
Receptes nekadas nav luču kūpināšanai....iztīra iekšas..galvu atstaj..tad ver uz iesmiem bet tikai caur zodu lucim..savādak kūpinot nokritīs...vel nianse..no sakuma namiņu vaļā un uz uguns apžāvē kamēr āda sausa...tad ver namiņu ciet un ber alkšņu skaidas slāpējot uguni....tad dabū to smuko smaku un krāsu....gatavus pako traukā un kamer silti pārber sāli....nepārforsējot....kad atdziest un nedaudz izdod savu sulu..ir gatavi ēšanai:)
Rezepte kā kulaks uz acs :DD Bļitka kā vecajam boris :DD nav par smagu ?
Bljitka, 28.janvāris 2013, 12:17
29.janvāris 2013, 22:10 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager