Makšķerēšanas noteikumi - MOSP jautā

rakstam, kas mūsuprāt MN būtu jāmaina
Par tām sīkzivīm- kas tās tādas ir ? Mazas līdakas, līņi, karpas vai vēdzeles ? Nav mums tādu publisku ūdeņu kur nebūtu iekšā plēsēji . Kā Olte rakstīja- daba pati sevi regulē. Kurš no mums var precīzi pateikt kad ezerā būs kārtējā slāpšana un kāds kurā vietā un cik veiksmīgs būs nārsts ? Ne jau visas ūdenstilpnes ir vienādas, vienas pielāgotas vairāk karpveidīgiem citas plēsējiem....
18.janvāris 2012, 12:00 | links
 
Raudas, pliči līdz 100 gr Rudulēni, karūsas. Piemēram - Vidzemē un latgalē ir daudz ezeru, kur 300 gr rauda ir retums, zivis pārstājušas augt, jo sīko raudeļu miljoni, miljardi noplicina barības bāzi un pašas nespēj izaugt. Plēsēji, kuri ir pamatīgi izslānīti ar pavasru duršanu, ūdām, tīkliem, arī ar velcēšanu - netiek galā ar savu pienākumu. Tāds ir kopējais storry, no kura ir izaugusi ideja par vadu zvejas atjaunošanas nepieciešamību. Tur ir liela daļa taisnības.
18.janvāris 2012, 12:00 | links
 
Zvejnieku federācijas iesniegumā,ko izskatīja ZM ir rina par karpveidīgām.Tāpēc uzdodu jautājumu,kuras zivis ietilpst sadaļā -sīkzivis.Sugas,izmēri?
18.janvāris 2012, 11:59 | links
 
Varētu precizēt definīciju sīkzivis?
18.janvāris 2012, 11:54 | links
 
Argumentu pret ir ļoti daudz un , man škiet, ka zvejniekiem nesanāks šoreiz, taču jautājums par sīkzivīm paliek aktuālo sarakstā. Pie patreizējās kontroles iespējām atjaunot plēsēju resursus ari nebūs risinājums, nepagūs izaugt....

Pienāks brīdis, kad būs jārevidē motor-trollinga jautājums. Lai arī kādreiz pašam likās interesanti un produktīvi - tas tomēr ir ļoti efektīvs plēsēju likvidēšanas ierocis.
18.janvāris 2012, 11:51 | links
 
Visjēdzīgākais zvejošanas veids ir ar murdiem, venteriem, tas var būt arī selektīvs zivju ķeršanas veids .... Ķeršana ar vadu ir barbarisks zvejošanas veids, nešķirojot ne zivju sugas ne izmērus. Ja tas ezers ir kaut nedaudz dūņains pec šāda vada novilkšanas krasti mēslu kalni, nemaz nerunājot kā to vadu velk pa līņu un citu zivju nārsta vietām. Protams ja ir vēlēšanās kādu ezeru tīrīt no aizaugšanas to var darīt arī tagad un arī vasaras beigās kad zivīm nav nārsta...Kādreiz tika uzskatīts ja kādā dīķī novilka vadu pāris reizes, tad 5 gadus tur vairs zivis nav....Tā ir visīstākā komerczveja vienas dienas peļņai .
18.janvāris 2012, 11:50 | links
 
Precizējam mazliet;)JŪIP deva piekrišanu vadu zvejai.Par cik procentiem tiks palielināts JŪIP budžets un cik papildus inspektori tiks pieņemti darbā?Kur ar šiem skaitļiem varētu iepazīties?
18.janvāris 2012, 11:47 | links
 
precizējam mazliet :) aizrunāties var par jebvaiko līdz absurdam. Pamatjautājums ir - ko maina sīkzivju nozveja ar vadu. Kādas garantijas zvajnieki spēj sniegt, ka zem tā neslēpjas jauna vērtīgo zivju ķeršanas metode? Ja ZMZD uzskata, ka līņu zveja ar murdiem ir OK, tad noņemam šai zivij makšķerēšanas ierobežojumus, to pašu ar pārējām zivīm, kuru atlaišanu zvejnieki nespēj garantēt. Bet šis ir tāds mazliet bērnišķīgs piegājiens, jo mēs labi zinām, ka zivju ķeršans limiti ir jāsaglabā mūsu pašu labā. C&R vēl joprojam nepielc lielākajai daļai LV iedzīvotāju un cope kā bizness aug plašumā pateicoties inventāra kvalitātes izaugsmei, barību attīstībai, ķimija progresē... Domāju, ka ir jāturas pie saprātīgas argumentācijas, balstoties uz kontroles, IKP pienesuma, darbavietu skaita un citu obejktīvi izmēramu skaitļu pamatojumiem.
18.janvāris 2012, 11:41 | links
 
http://www.copeslietas.lv/site/video/player/1295-2012-01-11-aktualas-temas-makskerniekiem.htm-
J.Dančausks-makšķerniekiem neinteresē karūsas,plauži,līņi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
18.janvāris 2012, 11:37 | links
 
Brusi :)) manam šķiet, ka viņi nebija cerējuši uz to , ka kāds vispār ko lasīs un analizēs! Kur vēl oponēt un cīnīties pret! :))
18.janvāris 2012, 11:32 | links
 
Ja man atļauj ķert karpas un līņus 15 kg apsolos līdakas laist vaļā;)))
18.janvāris 2012, 11:27 | links
 
Nu piemēram tādas nevērtīgas karpu dzimtas zivis kā ālantus vajadzētu iznīdet līdz 7 celim :)

Tāpēc jau es te neizpratnē vai tie zvejnieki paši ir muļķi vai mūs par tādiem uzskata, ka piemēram līņus sauc par bez maz vai gružiem ....
18.janvāris 2012, 11:22 | links
 
Roli precīzi.Lai attīrītu ūdenstilpnes no pārmērīgi savairojošām karpveidīgo zivīm jāļauj viņas ķert 15 kg.Un vadus nevajadzēs.
18.janvāris 2012, 11:19 | links
 
Tad jau līņiem arī ir nepamatoti uzlikti jebkādi ierobežojumi no makšķernieku puses, es nemaz nerakstu par pārējām karpu dzimtas zivīm- vimbas, salates , sapali utt....
18.janvāris 2012, 11:16 | links
 
;)))
18.janvāris 2012, 11:12 | links
 
Sarkastiski :)
18.janvāris 2012, 11:11 | links
 
VSOP,man te tāda doma ienāca prātā.Ja Bior un citi piekrīt zvejnieku argumentiem,ka pārmērīgi savairojušās mazās karpveidīgās zivis,kāpēc makšķerniekiem pastāv ierobežojums maiļu tīkliņam metrs reiz metrs?
18.janvāris 2012, 11:01 | links
 
Nazi
Ja būs jaunais nolikums, tad liegumi būs kā MN.
17.janvāris 2012, 20:27 | links
 
Foe- nekas nav beidzies, būs vēl trakāk. Un būs vēl interesantāk.
Jaunajam LM cerams ka BIOR atzinums arī būs par labu līdakām, vēdzelēm un nārstojošajām zivīm!
17.janvāris 2012, 20:25 | links
 
Man nav ne jausmas ko tu man ar tām tantēm piesējies, gribi kasies pats, man mājās i ūdens ir, i zipes :)))
17.janvāris 2012, 20:18 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager