Veidosim saturu kopā!
  • Jūsu novadā gaidāmas vai jau aizvadītas copmaņus saistošas aktivitātes?
  • Jums ir viedoklis par copmanim aktuālu tematu?
  • Esat izbaudījis aizraujošu copes piedzīvojumu?

Rakstiet mums! Pievienojiet attēlus (vai uzticiet tos piemeklēt CL redaktoram) un mēs nodosim Jūsu vēstījumu visai Latvijas copmaņu saimei!

Jaunākie komentāri

Seko līdzi

Seko līdzi jaunākām ziņām sev ērtākā veidā izmantojot CopesLietas.lv ziņu sadaļas RSS barotni.
Karpu Lietas | 28.novembris 2024, 23:41 | Komentēt | 486 skatījumi

Stalkings jeb cope ar pastaigu

Vajāšana ir māksla. Ļoti patīkama un sirdij tuva daudziem makšķerniekiem. Ir precīzi jānosaka apgabals, kurā karpas labprāt barojas, jāizveido efektīva montāža un jābūt gatavam slēpties. Mazākais zara brakšķis vai smagāks solis var atklāt tavu klātbūtni un sabojāt visas izredzes. Stalkings pārvērš labu makšķernieku par izcilu makšķernieku.

Tāda taktika noteikti nav piemērota visiem, bet ir vērts pamēģināt un pārliecināties, cik tā ir efektīva. Tā ir lieliska metode konkrētu zivju eksemplāru medīšanai. Līdz ar to, ja mērķē uz kādu konkrētu karpu vai vienkārši vēlies izbaudīt ko jaunu – atbilde varētu būt stalkings.

Kā meklēt vajāšanas apgabalus?

Lilijas, virs ūdens nokārušies krūmi un zemūdens siekstas noteikti piesaistīs karpas, tāpēc ieskaties tādās vietās, klejojot gar krastu. Pavēro siltā vēja galu, klusu stūri un netraucētu līci, jo tur var slēpties karpas. Vienmēr izmanto polarizējošās saulesbrilles, jo tās palīdz labāk saredzēt zemūdens pasauli.

Tāpat, ja vari, uzkāp tuvējā kokā, lai iegūtu skatu uz ūdeni no putna lidojuma. Tas tandēmā ar labām polarizējošām brillēm novērsīs virsmas atspīdumu un sniegs ieskatu tajā, kas notiek ūdenī. Tas arī palīdzēs izprast konkrētās ūdenstilpes zivju barošanās paradumus un īpatnības. Dažādas karpas ēd atšķirīgi, iespējams, uztversi kādu mazu detaļu, teiksim, to, cik tuvu gruntij karpas barojas, reakciju uz vienu vai otru barības veidu utt. Tas viss ietekmēs tavu rezultātu.

Kā un ko barot?

Pareizāk ir piebarot vairākas potenciālās vietas: grieztas boilas, granulas un kaņepes marginālajai karpai ir tieši tas, ko vajag. Kaņepes atgādina mazus gliemežus, un tās bieži tiek nekavējoties uzlasītas. Tomēr kaņepes vajag ar kaut ko samiksēt, jo karpas var viegli uzsēsties uz tīru mantu.

Neaizmirsti arī veco labo konservēto kukurūzu! Zeltainā graudu krāsa un saldais aromāts piesaista visas zivju sugas.

Kur iespējams, barību pasniedz maz, bet bieži. Šādām situācijām lieliski piemēroti dažādi iebarošanas piederumi, piemēram, kobras, kaķenes, barības karotes garā kātā. Regulāri piebarojot vienu punktu, karpas šajā vietā labprāt sāks atgriezties.

Kā uzstādīt perfektu slazdu?

Kad karpa droši barojas, beidzot ir laiks mēģināt sagūstīt savu laupījumu. Paslēpjoties aiz kāda krūma, paliksi neredzams. Es pats gan dodu priekšroku smalkam vienmuļas krāsas makšķernieku apģērbam. Atrodoties ārpus panorāmas lauka, tiks nodrošināts arī tas, ka zivs redze neuztvers tavas pēkšņās kustības, kas varētu to nobiedēt.

Pirms lamatu izvietošanas pārbaudi, vai potenciālajā vietā nav karpu. Ja tās joprojām ir tur un aktīvi barojas, mēģini aizbiedēt tās ar barību, nevis montāžu. Tad pastāv liela iespēja, ka zivis atgriezīsies. Svins, kas ietriecas ūdenī, var likt karpām pilnībā pamest potenciālo vietu uz nenoteiktu laiku.

Kā sasiet pavadu?

Pavadām vajadzētu būt maksimāli vienkāršām un tāpat arī āķēsmai. Centies neizmantot to pašu, ko citi! Ir vērts pamēģināt izmērcētu boilu, vafteri vai tīģerriekstu. Svarīgs āķēsmas faktors ir tas, ka tai jādarbojas līdzīgi kā vienai no iebarotās barības sastāvdaļām. Vienīgais veids, kā to izdarīt, ir likvidēt vai neitralizēt āķa svaru, kuram piestiprināta ēsma. Tāpēc es izvēlos kritiski līdzsvarotu ēsmu – piemēram, sniegavīru vai izsvarotu popapu. Arī tīģerriekstu var lieliski izsvarot ar korķa gabaliņu!

Izvietojot lamatas, nepieciešams piedomāt, lai karpas copes zonā justos droši. Kā to izdarīt? Nodrošināt, lai pēdējais metrs būtu pēc iespējas neuzkrītošāks. Tāpēc nogremdē pamatauklu, izmanto volframa pastu vai gremdus un saskaņo savu pēdējā metra materiālu krāsu ar gultnes toni.

Man patīk arī doma par fluorkarbonu. Tas ir praktiski neredzams, un, kad tas ir papildināts ar maziem volframa pastas gabaliņiem, lieliski piespiežas gultnei.

Atceries – vienmēr pārliecinies, ka sistēmas ir reāli drošas zivij!

Kā gūt maksimālu efektu?

Šī ir fantastiska copes taktika. Tu redzi visu, kas notiek ūdenī, uzzini ārkārtīgi daudz par to, kā zivis reaģē uz barību un kā strādā tava pavada. Tas ir arī īsts emociju sprādziens, kad kāda zivs beidzot iekrīt tavās lamatās un spole sāk tirkšķēt karpas svara ietekmē.

Var gan gadīties otrādi un nereti pasākums var izvērsties visnotaļ nomācošs. Atkal un atkal zivs pārslīd lamatām, nepievēršot tām uzmanību, vai pēc ēsmas sagrābšanas tomēr atbrīvojas no āķa. Taču esi pacietīgs, jo galu galā lamatas nostrādās un viss vainagosies ar skaistu loma foto!

Ja ne, piestrādā pie montāžas prezentācijas. Iespējams, zivis izmanto svinu, lai izstumtu āķi no lūpas. Varbūt mats ir pārāk īss? Ir jāņem vērā daudzi faktori, tāpēc analizē kļūdas, lai palielinātu realizēto copju skaitu.

Lai kas arī notiktu, tu pilnībā izbaudīsi makšķerēšanu piekrastē – it īpaši vasarā.

Ciešas auklas un veiksmi turpmākajos aktīvās copes mēnešos!

 
 
[0] Komentāri
 
Nav pievienotu komentāru. Esi pirmais!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager