Kūpinātavas

Toni , Tev svensonos šnobelis aizauga ciet , tāpēc neko ne saož .
16.decembris 2011, 21:58 | links
 
-laikam jau tavs pulverītis sāk iedarboties...:D
16.decembris 2011, 22:06 | links
 
Pulverīti Tu vēl neesi dabūjis , tas vēl Tev priekšā .
16.decembris 2011, 22:11 | links
 
Izskatās, ka mugurkaulu ar izrāvis ārā! Domāju, ka naf vērts...
17.decembris 2011, 20:52 | links
 
es vienreiz kūpinātas karpas tā pārēdos, ka nevarēju vairs alu iedzert :( un pirms tusiņa liekot bērnus gulēt pats aizmigu. toties otrā rītā salīdzinoši ar kolēģiem jutos ekselenti :)
17.decembris 2011, 22:03 | links
 
tontons7
Ir gan vērts pie tam tik liela izmēra zivij cita lieta ja to neprot vai vienkārši slinkums krāmēties bet kurš tad asakas ēd....
17.decembris 2011, 22:19 | links
 
Vai kāds var paskaidrot, man ir standart kūpinātava ar 2.5m garu trubu. Kūpinu visu laiku ar sausu alksni. No sākuma kartīgi izkarsēju (vienalga vista vai zivs) un tad pie attiecīgas temp. 85 va 75C kūpinu lēnā garā. Sanāk zeltaini brūnas.
Palasot šo sadaļu rodas jautājums, kurā brīdī jāiemet tās pāris pagales ābeles kurtuvē un vai vispār kaut ko tas dos?

p.s. ja nu kādam šis padoms noder, kūpinātavas apakšā man ir laukakmeņi caur kuriem iet dūmi, kas sakarstot uztur samērā vienmērīgu temperatūru.
28.decembris 2011, 03:07 | links
 
Es parasti kādas 10-15 minūtes pirms beigām piešauju čiekurus, kadiķi vai biežāk zaļas kļavu lapas. Aromāts jūtams. Domāju, ka ja būtu ābeles pagales, tad ar tām to procesu jānobeidz. Arī man ir akmeņi, bet vienmērīgākā un vismazāk staigājoša temperatūra kļuva pēc tam, kad iestājoties vēsākam laikam kūpinātavu ietērpu trijniecē akmens vatē ar foliju. Temperatūra stabilāka un malku prasa mazāk nekā vasarā bez drēbītēm :-).
28.decembris 2011, 09:00 | links
 
Lai nebūtu jādedzina kadiķis iesaku pie gaļa kūpinājumu marinādes likt klāt samaltas kadiķu ogas Efekts būs labāks -ar garantiju Ziemas svētku un jaunā gada zoss cepetim bez kadiķa ogas vispār nevar iztikt :DD
28.decembris 2011, 09:06 | links
 
Ja ir ļoti delikāts kūpinājums kļavas lapas lieku apakšā zem gaļas Vienīgais kūpināšanas laikā gaļa ir pāris reizes jāapgroza.
28.decembris 2011, 09:12 | links
 
Atklāšu varbūt kādam savu noslēpumu kā es kūpinu un šoreiz 1x mēģināju ar "ābeli" ...
Garšīgi sanāca tik un tā... marinādaes recepte stingri pieturoties Buma k-nga marinādei...

Divos vārdos par kūpinātavu-
Pati kūpinatava meistarota no elektriskā skapja ar durtiņām un apakšā stāv laukakmeņi uz armatūru, tālāk jau truba 3 metri un pati kurtuve. Man reāli 1 stunda lai izkurinātu kūpinātavu (darba temp.) un pēc tam 3 stundas kūpināšani lēnā garā skatoties termometrā, kurš melo kā "suns", ja rāda 60C, tad reāli ir 90C grādi ( 100x pārbaudiju ar dzīvsudraba termometru)...


vasarā kūpinātavu nav iespējams redzēt, jo ir dekoratīvais žogs...


"melis" termometrs...


kūpinātavas akmeņi...


virsū rupja maisa drēbe...


3 minūtes līdz beigām ar "ābeli"...
29.decembris 2011, 17:56 | links
 
Kūpinātava laba Atsita atmiņa kad pirtiņās pa melno kūpināja gaļu -iznāca garšīga un labi nokūpināta Ar akmeni dabū to temperatūras vienmērīgumu Praktiski šajā gadījumā var kūpināšanas procesu beigt nedaudz agrāk -produktus atstājot iekšā kuriņā -akmeņi izdarīs savu pietāti ;DD
29.decembris 2011, 19:18 | links
 
Es kūpinu primitīvi, bet ar principu! :D
Iesākuma karstumam un oglei der pat kokogle, uz kuras seko ābeles koksne naturālā. Pārējais- djelo tehņiki. Rezultāts? Tīros ābeles dūmos pagatavots produkts. Garšīgs un ar labu krāsu, protams!!! Mmmm...
29.decembris 2011, 19:22 | links
 
Sveiki! Gribu uzbūvēt kūpinātavu. Man ir viens akas grods un 3.5m. metāla caurule. Vai ir vērts taisīt no šiem materiāliem? Ja ir tad grods jārok zemē vai nē? Iepriekš pateicos par varbūtējām atbildēm..
29.decembris 2011, 20:23 | links
 
Nesaprotu, kāpēc grods būtu jārok zemē??? Varbūt jāsiltina no ārpuses, tas gan. Vispār jau tā- katrs ar ar to arklu, kas viņam ir un pēc tam skatās, kas no tā sanāk...
P.s. Jebkura kūpinātava ir labāka par nekādu!!!
29.decembris 2011, 20:29 | links
 
Jebkura kūpinātava ir labāka par nekādu!!!:DDD
Jā -kladē pierakstāma aksioma :DDD galvenais ,ka teikts ir sulīgi un ar dziļu domu....;DD
29.decembris 2011, 20:33 | links
 
Bums- prieks dzirdēt gardēža viedokli!
:)))
29.decembris 2011, 20:36 | links
 
P.s. Pats grodā nekūpinu un nekūpināšu, bet zinu, ka vīri to dara (viens netāls kaimiņš un Bebrs arī, ja atmiņa neviļ).
29.decembris 2011, 20:40 | links
 
Tie cimenta garaiņi napatik ,ko ??
29.decembris 2011, 20:41 | links
 
sagittario ņebzdi ir pārtikas grodi :DDD
29.decembris 2011, 20:42 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager