Kas notiek Latgalē

Šodien no Sīvera dabūju kārtīgu kurvīti :)) No 8:30 līdz 15 uz diviem 2 copītes..
Vispirms meža zvēri pa ceļam, tad sapratu, ka kule aizmirsta zivīm(zivis ko, duračkas ķerties, ja nav kur viņas likt?), nu un cope pirmajā metienā arī neliecina parasti par neko labu :D
Vainoju pie visa augsto spiedienu un pilnmēnesi :D
7.maijs 2023, 16:51 | links
 
Alex [6.mai]: Katru nakti mīnusi. Ķeras dīķos tikai līdz pusdienām, gan lielas karpas, gan karūsas ap 200 g, pēc 14,00 vispār klusums.
200g karpas
6.maijs 2023, 21:52 | links
 

Katru nakti mīnusi. Ķeras dīķos tikai līdz pusdienām, gan lielas karpas, gan karūsas ap 200 g, pēc 14,00 vispār klusums.
6.maijs 2023, 21:32 | links
 
swordfish216 [6.mai]: swordfish216 [Vakar]: Vakar uz Aulejas sievas tēvs a4 spiningu svaidot viena kriminālā amnestēta un vairs ne sitiena, bija viena laiva ar trolingu 10 gabali un 4 paņēma. Es to trolingu vispār aizliegtu ar likumu. Lai sēžas uz airiem un močī.No kurienes tāds naids pret trolingistiem, sava motora nav, nopērc. Kāpēc tiem visiem, kas ar airiem, ir svēta ticība, ka vēlcētāji kāš zivis tonnām?! Neticēsi, pārsvarā vēlējāmies, un pa nullēm. Es vasarā pārsvarā velcēju Daugavā, u gadās, ka 2 dienas pēc kārtas pa nullēm. Tā kā nav ko dirst uz velcētājiem, nopērc motoru un kās tās zivju tonnas pats!

WILKS, 6.maijs 2023, 00:24
Nu tātad esi ne no tiem profiliem. Cik es pazīstu trolingistus tad ļoti reti kad ir pa nullēm, pārsvarā visu laiku limitu pieķer. Vēl diemžēl ir tādi kas ņem visu kas trāpās un bez limita. Zinu pat pāris ezerus kuri ir tā iskāsuši ka pat vietējie sāka sūdzēties līdakas pazuda, ķērās vidēji līdz 1 kg. Paskaties cik Daugavā līdz Dpilij izslāpuši upi. Pat samenieki kas ķēra uz gruntenēm sūdzas ka sami pazuduši. Piemērs pie lielindricas agrāk pa dienu līdz 10 laivām braukāja. Tagad cik reizes esmu bijis tur labi ka 1 laiva pa dienu pārpeldēt. Respektīvi līdaku mazāk palika un tātad pašu trolongistu. A Daugavā taču neviens tur līdaku mazuļus neielaiž, kā tas ir ezeros.
Vis labi Dauaugavā pie Daugavpils ar līdakām un samiem. Kurš ķer tam ķeras. Katram savas metodes.
6.maijs 2023, 21:02 | links
 
Vakar uz Aulejas sievas tēvs a4 spiningu svaidot viena kriminālā amnestēta un vairs ne sitiena, bija viena laiva ar trolingu 10 gabali un 4 paņēma. Es to trolingu vispār aizliegtu ar likumu. Lai sēžas uz airiem un močī.

swordfish216, 5.maijs 2023, 10:25


Sveiki.Ja godīgi,uz tollinga pats uzsēdos,uz airiem, pārbraucot uz citu ezera stūri,gadus padsmit atpakaļ.Sāku mērķtiecīgi ''močīt'' toruden uz airiem.Nākošgad iegādājos iegādājos motorīti un ''bušiņu''.N-tie voblerīši,kāti,eholote u.c. pričindāļi.
Ieguldījumi nav mazi,bet bieži gadās arī pa nullēm.Cope laikam nevienam nav ar plus zīmi,bet pie dabas pavadīts laiks ir to vērts.
Ne asakas visiem un pozitīvas emocijas.
6.maijs 2023, 13:38 | links
 
swordfish216 [Vakar]: Vakar uz Aulejas sievas tēvs a4 spiningu svaidot viena kriminālā amnestēta un vairs ne sitiena, bija viena laiva ar trolingu 10 gabali un 4 paņēma. Es to trolingu vispār aizliegtu ar likumu. Lai sēžas uz airiem un močī.No kurienes tāds naids pret trolingistiem, sava motora nav, nopērc. Kāpēc tiem visiem, kas ar airiem, ir svēta ticība, ka vēlcētāji kāš zivis tonnām?! Neticēsi, pārsvarā vēlējāmies, un pa nullēm. Es vasarā pārsvarā velcēju Daugavā, u gadās, ka 2 dienas pēc kārtas pa nullēm. Tā kā nav ko dirst uz velcētājiem, nopērc motoru un kās tās zivju tonnas pats!

WILKS, 6.maijs 2023, 00:24

Nu tātad esi ne no tiem profiliem. Cik es pazīstu trolingistus tad ļoti reti kad ir pa nullēm, pārsvarā visu laiku limitu pieķer. Vēl diemžēl ir tādi kas ņem visu kas trāpās un bez limita. Zinu pat pāris ezerus kuri ir tā iskāsuši ka pat vietējie sāka sūdzēties līdakas pazuda, ķērās vidēji līdz 1 kg. Paskaties cik Daugavā līdz Dpilij izslāpuši upi. Pat samenieki kas ķēra uz gruntenēm sūdzas ka sami pazuduši. Piemērs pie lielindricas agrāk pa dienu līdz 10 laivām braukāja. Tagad cik reizes esmu bijis tur labi ka 1 laiva pa dienu pārpeldēt. Respektīvi līdaku mazāk palika un tātad pašu trolongistu. A Daugavā taču neviens tur līdaku mazuļus neielaiž, kā tas ir ezeros.
6.maijs 2023, 07:27 | links
 
swordfish216 [5.mai]: Vakar uz Aulejas sievas tēvs a4 spiningu svaidot viena kriminālā amnestēta un vairs ne sitiena, bija viena laiva ar trolingu 10 gabali un 4 paņēma. Es to trolingu vispār aizliegtu ar likumu. Lai sēžas uz airiem un močī.
No kurienes tāds naids pret trolingistiem, sava motora nav, nopērc. Kāpēc tiem visiem, kas ar airiem, ir svēta ticība, ka vēlcētāji kāš zivis tonnām?! Neticēsi, pārsvarā vēlējāmies, un pa nullēm. Es vasarā pārsvarā velcēju Daugavā, u gadās, ka 2 dienas pēc kārtas pa nullēm. Tā kā nav ko dirst uz velcētājiem, nopērc motoru un kās tās zivju tonnas pats!
6.maijs 2023, 00:24 | links
 
Šodien pa dienu sniegs sniga! Dubaks baigs.
5.maijs 2023, 22:12 | links
 
Šorīt beidzot atklāju sezonu Rušona atļautajā zonā. 10 copes, 7 zemmēri, 3 mēri - 51, 57 un 68 cm. Copēju no 7:30 līdz 11:30.
5.maijs 2023, 18:51 | links
 
Vakar Luknas ez., līdz pusdienām uz diviem viena cope, un tā pati pie laivas aizgāja.
5.maijs 2023, 11:35 | links
 
Vakar uz Aulejas sievas tēvs a4 spiningu svaidot viena kriminālā amnestēta un vairs ne sitiena, bija viena laiva ar trolingu 10 gabali un 4 paņēma. Es to trolingu vispār aizliegtu ar likumu. Lai sēžas uz airiem un močī.
5.maijs 2023, 10:25 | links
 
Šodien pēc lauku darbiem pēcpusdienā izrāvos uz Višķiem. Uz ūdens biju 13:30 un krastā atpakaļ 19:30. Nu līdz 16:30 kamēr iepūta normāls vējelis cope bij neko, nebij jāsēž ar saskābušu ģīmi :))
Pa 3h 2 mēri, 2 amnestijas, pāris shodi un copītes cēla noskaņojumu. Pēctam 3h gan itkā mājās izlietnē ķertu :))
Lielākais prikols gan bij pēc copes - krastā taisoties atradu divus voblerus, mož īpašnieks šo lasa un atsauksies, atdošu ;)
4.maijs 2023, 21:52 | links
 
Hotentots [3.mai]: Cirītī it kā tikšu pie bezmaksas ausvaisa, jo esmu tiešos rados zemes īpašniekam, taču sajūsmas man par to nav nekādas.

1) neticu, ka no tā visa ezeram būs dižs labums;
2) cena (5 eur dienā) - ir kosmiska. Slavenajā Alūksnes ezerā 3. Burtniekā 3 (izņemot maiju). Te 5. Par ko?
3) noteikumi vispār savdabīgi. Atļauta tikai 1 gruntsmakšķere, bet tai toties 3 āķi. No salām aizliegts.
Respektīvi, ja gribu pasēdēt ar 2 fīderīšiem, tad ne šeit. Ar vienu? Ar 3 āķiem? Kasparnahuj?
Man gan nu pilnīgi nav saprotams, kam tad tās traucē. Cirītī plaužus ķer gan ziemā no ledus, gan vasarā ar gumijām valkā. Gan manā bērnībā valkāja, gan tagad valkā, bet tak ļauži velk un neliekas, ka zivis būtu beigušās. Pagājušajā vasarā klausījos stāstus, kā cilvēki vilka un labi vilka.

Izteikšu savu minējumu, ka visdrīzāk šis modelis iedzīvosies tā, ka viss turpināsies, kā tas ir bijis, bet pašvaldībai ienāksies kāds grasis no ne vietējiem, kas svešā vietā nejūtas droši un labāk samaksā. Neticu, ka būs kāda kontrole vai kas tāds. Iespējams, sākumā kādu arī palaidīs apskatīties, bet pārliecināts neesmu.
Cik Cirītī un Rušonā būts, no kontroles ne smakas. Vietējie ar izpletņu gumijām laiž 50 āķus un velk ārā tādus apjomus, ka nograb vien.

Rīdzinieku peso pārdalīšana, izmantojot licences, gan nav slikta lieta. Pats uz Ventu vimbās braucot, 10eur nenožēloju par licenci.
3.maijs 2023, 12:41 | links
 
Cirītī it kā tikšu pie bezmaksas ausvaisa, jo esmu tiešos rados zemes īpašniekam, taču sajūsmas man par to nav nekādas.

1) neticu, ka no tā visa ezeram būs dižs labums;
2) cena (5 eur dienā) - ir kosmiska. Slavenajā Alūksnes ezerā 3. Burtniekā 3 (izņemot maiju). Te 5. Par ko?
3) noteikumi vispār savdabīgi. Atļauta tikai 1 gruntsmakšķere, bet tai toties 3 āķi. No salām aizliegts.
Respektīvi, ja gribu pasēdēt ar 2 fīderīšiem, tad ne šeit. Ar vienu? Ar 3 āķiem? Kasparnahuj?
Man gan nu pilnīgi nav saprotams, kam tad tās traucē. Cirītī plaužus ķer gan ziemā no ledus, gan vasarā ar gumijām valkā. Gan manā bērnībā valkāja, gan tagad valkā, bet tak ļauži velk un neliekas, ka zivis būtu beigušās. Pagājušajā vasarā klausījos stāstus, kā cilvēki vilka un labi vilka.

Izteikšu savu minējumu, ka visdrīzāk šis modelis iedzīvosies tā, ka viss turpināsies, kā tas ir bijis, bet pašvaldībai ienāksies kāds grasis no ne vietējiem, kas svešā vietā nejūtas droši un labāk samaksā. Neticu, ka būs kāda kontrole vai kas tāds. Iespējams, sākumā kādu arī palaidīs apskatīties, bet pārliecināts neesmu.
3.maijs 2023, 12:19 | links
 
Es tik daudz uz copi nebraukāju lai varētu tos 50 eur atsist. Nerunājot vēl lēto degvielu. Saprotu ka tagad cope vispār kļūs ekskluzīva izklaide. Nabagiem vispār uz ezeriem drīz aizliegs atrasties.
3.maijs 2023, 06:38 | links
 
Gadijumā nava par dārgu 50 eur par gada licenci.

swordfish216, 29.aprīlis 2023, 11:45

Ja licencētā makšķerēšana tiek pārvērsta par ekskluzīvu izklaidi - tad "Nē", ja pašvaldība domā par maksimālu ienākumu gūšanu, tad, protams, par dārgu. Neko darīt, rīt būs jākļūst par "ekskluzīva pakalpojuma" saņēmēju ;).
2.maijs 2023, 15:34 | links
 
Sencis, Gkirsis paldies veči par tik ātru atbildi.
Palasīju nolikumu un sapratu ka Preiļu deputātu galvās salmu galvās pārāk daudz.
Jūnijā no 9-11 tradicionāli viesu māja bija aizsista, žēl, nācās atteikt kaut saimnieks mans labs korišs ar bezgalīgu bezprocentu kredītu, un es vēl viņam draugus no Rīgas uz tā teikt paplētes. Tiešām žēl.
Preilinīši ar vienu Pelēču ezeru nebija spējīgi tikt galā, bija gan tīkli gan ziemā ūdas vietējiem daudzskaitlī.
Tas nolikums ir konkrēts tīklinieku lobijs, īpaši krastu zonā, liec cik gribi.
2.maijs 2023, 15:10 | links
 
Es NEATZĪSTU nekādu licensēto makšķerēšanu nevienā ūdenstilpnē ja nav brīvas piekļuves no krasta makšķerēšanai no krasta ar pludiņmakšķeri vai fīderi. Es nerunāju par sevi, bet par jebkuru makšķernieku kam nav laivas. Jebkur citur Eiropā, jebkurā vietā kur ir maksas makšķerēšana, ir brīva piekļuve ūdeņiem gan makškerēšanai no krasta, gan no laivas. Mūsu valsts gadījumā ūdeņi tiek ar vien vairāk noslogoti ar privāto apbūvi bez brīvas piekļuves (šeit es nerunāju kā bija psrs laikos, ka varēja jebkur šķērsām pari laukiem braukt un iet).
Tas pats attiecas uz laivu pieeju. Ja licensēto makšķerēsanu organizē pašvaldība, vai jebkura cita juridiska vai privāta persona, tad lūdzu nodrošiniet katru ezeru ar laivu nomu.
Ja makšķernieks atbrauc uz jebkuru no šiem ezeriem, viņam nav pa visu pagastu jāmeklē kaut kur pie vietējiem laiva. Jebkurai licensētajai ūdenstilpnei jābūt kartei ar norādēm, kur var piekļūt pie ezera, kur ir laivu noma un citas lietas kas attiecas uz makšķerēšanu šajās ūdenstipnēs.
Visas šitās licensetās lietas lobē tikai spiningotājus ar modernajām ātrumlaivām.

FishMV, 29.aprīlis 2023, 09:45


Kas notiek Latgalē?????
No viesām licencētām Latvijas ūdenstilpnēm, Daugavpils ar savu apkārtni stabils līderis 35% tas no visas Latvijas. 18 no 51.
Kāda jēga tai makšķerēšanas kartei?
2.maijs 2023, 14:45 | links
 
swordfish216 [29.apr]: Gadijumā nava par dārgu 50 eur par gada licenci.
Viņi grābj ar muti un pakaļu. Kaut kā neticās, ka tagad par visu to naudu zivis laidīs. Gan jau kā visur lāpīs budžeta caurumus. Cena protams nav adekvāta. Daudziem tas par traku. Pie kam vēl izdomājuši drakoniskus noteikumus. No salām nevar ķert, ar gumijām. Lai aizrijās, es tur b... principiāli nebraukšu. Darbs būs valsts kontrolei, kā nauda tiek izlietota...
2.maijs 2023, 08:47 | links
 
Nu visus atkarīgos ar sezonas atklāšanu :))
Atklāju sezonu Sīverā - mājās paņēmu trīs , divas amnestētas un viens shods. Bilžuks albūmā ;)
1.maijs 2023, 15:43 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager