Enkuri

Es izmantoju vecu 6-vietīgā glābšanas plosta peldošo enkuru (no zīda ;))). Visvairāk noder jūrā uz to menc. 80-tajos Lubānā redzēju, ka spečuki izmanto sievu krāsainos lietussargu, vai, sliktākajā gadījumā (ja nemācēji pierunāt vai nospert) - aiz galotnes piesietu eglīti.
11.jūnijs 2015, 18:46 | links
 
Gribēju noskaidrot tautas viedokli par dreifējošajiem enkuriem (parašūtiem).. esmu sapratis, ka vairumā copju tie loti noderētu..

Kādus jūs izmantojat (price/performance)? Nezinu, vai baigi gribu Minn kotas parašūtu pa 42 eur pirkt.. bet ja tiešām ir tik nepārspējams, iespējams ir vērts ieguldīt..

sigi, 11.jūnijs 2015, 18:01

Augšā kanalizācijas caurule 40mm ar aizlīmētiem galiem. Apakšā 8mm armatūra. Galos savienoti ar šnori. Audums - jebkurā būvmateriālu veikalā nopērkams pārklājs. 1,5x2,0m maksā virs divi eiro. No tā tev 2gb sanāks. Pēc copes glīti var sarullēt.
11.jūnijs 2015, 18:13 | links
 
Gribēju noskaidrot tautas viedokli par dreifējošajiem enkuriem (parašūtiem).. esmu sapratis, ka vairumā copju tie loti noderētu..

Kādus jūs izmantojat (price/performance)? Nezinu, vai baigi gribu Minn kotas parašūtu pa 42 eur pirkt.. bet ja tiešām ir tik nepārspējams, iespējams ir vērts ieguldīt..
11.jūnijs 2015, 18:01 | links
 
Ginča,a Tev bez minnkota parašūtiem ir arī citi?
16.augusts 2013, 21:59 | links
 
Salmo veikalos pa normālām cenām ir parašūti.
16.augusts 2013, 21:08 | links
 
To:Dinno
Tev taču vajadzētu zināt , kur meklēt. Brīvības 277, Rīga.
16.augusts 2013, 21:03 | links
 
Labuvakar!
Jautājums kurās copes bodēs ir iegādājams parašūts dreifēšanai pa saprātīgām naudām?!

dinno, 16.augusts 2013, 19:28


http://fishman.lv/lv/enkuri/3525-enkurs-akara-7315090-170-cm-izpletnis-.html
16.augusts 2013, 19:30 | links
 
Labuvakar!
Jautājums kurās copes bodēs ir iegādājams parašūts dreifēšanai pa saprātīgām naudām?!
16.augusts 2013, 19:28 | links
 
Pa enkuriem var paskatīties
26.jūlijs 2013, 07:29 | links
 
. Noteikumos vēl rakstīts, ka motorlaivām jābūt diviem airiem, gribu redzēt, ko ar šiem iesākt uz bassenes vai blesera - skrūvēt duļus:)

erudzi, 11.jūnijs 2013, 15:42


Divus kanoe airus un vālē pa 2viem katrs no savas puses... Jautra un fizisko formu stiprinoša nodarbe :)
11.jūnijs 2013, 21:51 | links
 
Man laivā ir 3 enkuri, tabletei ir noteikti vairāk par 7 kg, to parasti izmantoju, kad enkuroju laivu sāniski, nelaižot garu striķi. Trešais ir klasiskas formas enkuriņš ar diviem zariem uz šarnīra, to mētāju pie vāja vēja. Es nēesmu ienaidnieks savai veselībai, lai cilātu smagāku enkuru, kā tas nepieciešams. Noteikumos vēl rakstīts, ka motorlaivām jābūt diviem airiem, gribu redzēt, ko ar šiem iesākt uz bassenes vai blesera - skrūvēt duļus:)
11.jūnijs 2013, 15:42 | links
 
daddy_j...

Nebūt neapgalvoju, ka likumus izdod pilnīgi idioti, un neaģitēju tos pārkāpt :) Tikai informēju par faktu, ka man nav zināmi precedenti šo prasību pārbaudei...

Atļaušos filosofisku atkāpi...Noteikumi un likumi ir taisīti ar konkrētu pamatojumu un iemesli, taču problēma ir standartizācijā un universalizācijā uz kaut kādiem vidēji statistiskiem apstākļiem... To izbēgt nevar, taču veselo saprātu neviens nav atcēlis un arī kontrolējošas iestādes to apzinās, lielākoties vērtējot sīkus formālos pārkāpumus ne
pēc burta, bet pēc būtības... Kaņierī, Engurē utt. pilnīgi noteikti objektīvi nav vajadzīgs 20 vai 30m enkurstriķis, savukārt Satburaga bedrēs arī 50m var būt par īsu... Enkura objektīvi nepieciešamas svars arī atkarīgs no apstākļiem un laivas masas, pie tam, bieži vien vajadzīgs lielāks nekā minimālajās prasības norādītais, taču ir arī otrādi gadījumi... Kāpēc enkura trose no 5 līdz 10kg vajadzīga 12mm un tālāk vairāk gan es īsti neizprotu, bet gan jau ir pamatojums... Realitātē parasti lieto plānākus, bet nu tur ir iespējama atruna no noteikumiem "Troses diametrs dots neilona trosēm. Ja tiek izmantota cita materiāla trose, tās stiprībai jābūt ne mazākai kā attiecīga diametra neilona trosei."...
11.jūnijs 2013, 11:27 | links
 
Zarāzij - var jau apgalvot, ka likumus izdod pilnīgākie idijoti, tāpēc tos ievērot ir idiotisms kvadrātā...atceries kāds savulaik bija cepiens par drošības jostām, glābšanas vestēm u.c....Latvietis visu zin labāk, latvieti nepadodies :)))
11.jūnijs 2013, 10:52 | links
 
urmaas...

Taisnība... Smiltīs, dūņās un citā mīkstā gruntī vislabāk tur sēņveidīgie (mushroom) tipa enkuri, savukārt akmeņos/dolomītā tie kļūst pilnīgi bezjēdzīgi... Ja copē dažādos apstākļos, tad jāmeklē universālāks variants...
11.jūnijs 2013, 10:46 | links
 
daddy_j...

Tā jau ir pēc noteikumiem...Dabā gan neviens pārbaudītājs toč enkuru nav svēris un enkurstriķa diametru kontrolējis :)

Realitātē jau viss atkarīgs no n-tajiem faktoriem - vēja, viļņiem, striķa garuma un lenķa, grunts veida un reljefa...
Man tagad abām laivām ir jeņķu river tipa enkuri (uz Glastron 5.5m kutera 30Lb, uz "Krima" 18lb) un esmu apmierināts... Pilnīgs marazms, protams,
sūtīt no US čuguna gabalus, taču man uz laivām amerikāņu enkurvinčas un tur cita konstrukcija tehnoloģiski neder, a uztaisīt analogu uz vietas ir dārgāk nekā atvest ar visu ceļu un nodokļiem...
Tagad redzēju, ka www.220.lv ir pāris tādi ir parādījušies, bet divas mazā gala versijas līdz 12 lb - http://220.lv/lv/turisms_un_atputa/atputa/laivu_motori/laivas_enkurs_54_kg?id=363962.
11.jūnijs 2013, 10:43 | links
 
Pankūka vai tablete ļoti labi tur smiltiņās un dūņās.Tur kur ir cieta grunts (akmeņi,oļi utt) tomēr prasās arklveidīgie enkuri.Nevajag kautrēties iepirkt par kādu nr lielāku enkuru kāds nepieciešams jūsu laivai.Pievienojot ķēdi šamais turēs vēl labāk kā bez.;)
11.jūnijs 2013, 10:10 | links
 
erudzi - super, vienīgi noteikumos http://likumi.lv/doc.php?id=103963 noteikts, ka 5m motorlaivām minimālā enkura masa ir 7kg.

Tāds pats laivas aprīkojums kā riņķis un vestes :))
11.jūnijs 2013, 09:51 | links
 
Varu ieteikt arklveida enkurus, kurus var nopilkt Ventspils ielas 50 kantorī "Laivu lietas". Man ir 5 m aluminīja laiva un 5kg enkurs tur ļoti labi, ārā arī nāk viegli, šo enkuru izmantoju lielā vējā un enkurojoties no laivas priekšas. Gadījumos, kad nepieciešams nolikt laivu uz vietas, neatlaižot garu striķi, vislabākais ir tablete, bet to celt augšā ir pasmagi.
11.jūnijs 2013, 09:34 | links
 
sorry, par prastu jautājumu - bet kurā bodē Rīgā varētu būt uz vietas enkurs - mazais , kādi 1,5kg būtu ok. salīdzini lv uzrādās tikai visādi "kaktu kantori" kuros 99% nekā nav uz vietas..
paldies

osscar, 10.jūnijs 2013, 21:44

Iebrauc BN"KURŠI" Jūrmala, Ventspils šos.70 enkurs 1,5 kg ap 8ls.
10.jūnijs 2013, 23:36 | links
 
Jaanis- ja par 3-5ls var dabūt labu spec karabīni, +/-2ls "šeikeļus", 2-7ls dažādus stiprinājumus- tas viss no nerūsējošā tērauda (nav tikai pazīstamas firmas zīmes savādāk neatšķirsi)- praktiski mūžīgs un nebojā laivu rūsējot- manuprāt nav dikti dārgi- vispār šajos veikalos jāiet un jāskatās/jāprasa ko vajag un kādā cenu kategorijā!
Ja skatīsies piemēram Harken katalogu netā-un pieņemsi viņu cenas par pamatu :):):):):) bet ir arī klienti kam vajag tieši šīs firmas mantas......
10.jūnijs 2013, 23:04 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager