Veidosim saturu kopā!
  • Jūsu novadā gaidāmas vai jau aizvadītas copmaņus saistošas aktivitātes?
  • Jums ir viedoklis par copmanim aktuālu tematu?
  • Esat izbaudījis aizraujošu copes piedzīvojumu?

Rakstiet mums! Pievienojiet attēlus (vai uzticiet tos piemeklēt CL redaktoram) un mēs nodosim Jūsu vēstījumu visai Latvijas copmaņu saimei!

Seko līdzi

Seko līdzi jaunākām ziņām sev ērtākā veidā izmantojot CopesLietas.lv ziņu sadaļas RSS barotni.
D.A.P | 12.janvāris 2018, 19:55 | 1 komentārs | 1229 skatījumi

Vēršupītē no šķēršļiem attīrīti vairāki ūdensteču posmi

Dabas aizsardzības pārvaldes Pierīgas reģionālā administrācija 2018. gadu iesākusi ar kopīgu talku, kuras laikā attīrīta Ķemeru Nacionālā parka teritorijā plūstošā Vēršupīte. Talkas laikā likvidēti iespējamie šķēršļi, kas varētu veicināt upes nosprostošanos un straumes palēnināšanos, līdz ar to radīti labvēlīgāki apstākļi arī zivju migrācijas plūsmai.

Administrācijas pārstāvji veikuši tīrīšanas darbus aptuveni 3 km garā Vēršupītes posmā, upes ūdensteci atbrīvojot gan no sanesumiem, koku sagāzumiem un aizauguma, gan atkritumiem. Kopumā savākti vairāk nekā 120 l atkritumu.

Rudens vai ziema ir labvēlīgākais periods upju ūdensteču tīrīšanai, tostarp laivošanai pa upi – dabā ir iestājies zināms miera periods, putnu jaunā paaudze – izaudzināta, līdz ar to pastāv pavisam nelielas iespējas traucēt dabas procesus. Administrācija pakāpenisku ūdensteču tīrīšanu veic jau kopš 2009. gada. Kopumā gan Vēršupīte un tai tuvumā esošā Vecslocene, gan atsevišķi novadgrāvji iztīrīti teju 10 km garā posmā, atsevišķos posmos šo gadu gaitā tīrīšanas darbi veikti atkārtoti.

Līdzīgos dabas saglabāšanas pasākumos īpaši aizsargājamās dabas teritorijās Pārvalde aicina iesaistīties arī citus darba kolektīvus vai draugu grupas, interešu pulciņu dalībniekus, skolēnu un studentu grupas un ģimenes. Plašāka informācija par iniciatīvu “Talkojam dabai”, kurā darbi piemēroti trīs līdz pat 50 cilvēku lieliem kolektīviem, atrodama Pārvaldes tīmekļa vietnē. Informācija par talku iespējām, veicamajiem darbiem un teritorijām meklējama šeit.

O R I Ģ I N Ā L S

 
 
[1] Komentāri | dilst | aug
 
Petnieks

Jā, jā. Rudens un ziema ir pats - pats - pats labākais laiks, lai postītu upi. Īpaši tajās upēs, kurās nārsto laši, taimiņi un foreles. Paldies Dievam, ka konkrētajā, cik zinu, nav. Un kas ir upes "atbrīvošana no sanesumiem"? Smiltis ar raka laukā?

15.01.18 Atbildēt | Ziņot 0
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager