Veidosim saturu kopā!
  • Jūsu novadā gaidāmas vai jau aizvadītas copmaņus saistošas aktivitātes?
  • Jums ir viedoklis par copmanim aktuālu tematu?
  • Esat izbaudījis aizraujošu copes piedzīvojumu?

Rakstiet mums! Pievienojiet attēlus (vai uzticiet tos piemeklēt CL redaktoram) un mēs nodosim Jūsu vēstījumu visai Latvijas copmaņu saimei!

Seko līdzi

Seko līdzi jaunākām ziņām sev ērtākā veidā izmantojot CopesLietas.lv ziņu sadaļas RSS barotni.
Salacgrīvas Novads | 30.aprīlis 2018, 09:48 | 2 komentāri | 1584 skatījumi

Laša Karalis 2018 – Andris Mileiko

21.aprīlī Salacgrīvas novadā notika tradicionālās sacensības taimiņu un lašu makšķerēšanā ar spiningu vai mušiņmakšķeri „SALACGRĪVAS LAŠA KAUSS 2018”. Sacensībās piedalījās 20 komandas - 80 dalībnieki.

Sacensības sākās sešos no rīta ar kopīgām brokastīm un sacensību atklāšanu, tad makšķernieki devās katrs uz sev vien zināmu vietu, lai ļautos makšķerēšanas priekam un sacensību azartam. Līdz četriem pēcpusdienā katram makšķerniekam bija jānosver, jānomēra savs loms un jānodod licence.

Sacensību tiesnese Inese Koluškina pierakstīja gūtos lomus, kurus svēra un mērīja Oļegs Sumčenko. Kamēr tika apkopoti sacensību rezultāti makšķernieki izbaudīja SIA Kuivižu enkurs sarūpētās pusdienas un pārrunāja šīs dienas norisi.

Šogad makšķerniekiem veicās un pie zivīm tika 19 komandas, sacensību dalībnieki noķēra 52 zivis ar kopējo svaru 177.1 kg. Šīs dienas lomā - 27 laši, kopsvarā 123.0 kg, un 25 taimiņi, to kopējais svars 54,1 kilogrami.

Vispirms diplomus un dāvanas saņēma labākās komandas – trešajā vietā – Kosadaka – noķertas 4 zivis, to kopējais svars – 17,4 kilogrami, otrā vietā komanda Amatieri ar 17,7 kilogrami smagu lomu un četrām noķertām zivīm, uzvarētājkomanda 2018.gada sacensībās “Laša kauss 2018”, komanda Salackrasti II – četras zivis, kopējais svars 20,7 kilogrami.

No 25 noķertajiem taimiņiem trešais lielākais viesim no Igaunijas Eduard Teras – komanda Igaunija II - svars 2,8 kg, garums 72 cm, otrs lielākais – Andrim Dolženko no komandas Kosadaka – 2,9 kg, 69 centimetri, lielākais taimiņš šajās sacensībās Aivaram Muceniekam no komandas Salacgrasti II – 3,2 kilogrami smags un 70 centimetru garš.


No noķertajiem lašiem - trešais lielākais – 6,7 kilogrami un 97 centimetri – Guntim Riekstiņam no komandas Kosadaka, otrs lielākais – pagājušā gada Laša karalim - Oļegam Sumčenko no komandas Salackrasti II – 6,9 kg un 99 centimetri, bet šī gada Laša karaļa Andra Mileiko no komandas Lisna loms – 8,8 kilogrami smags un 112 centimetru garš lasis.

Laša karalis Andris Mileiko no Ādažiem ir priecīgs:

sacensības “Laša kauss” piedalos katru gadu, bet Laša karalis esmu pirmo reizi! Esmu priecīgs, iekšējs uztraukums ir vēljoprojām. Gāja smagi, cīnījos minūtes četrdesmit, salūza spole, labi, ka beigās palīdzēja kolēģis. Pagājušajā gadā neveicās nemaz – paliku bez zivs – šogad karalis!

Andra komanda Lisna palika ceturtajā vietā, viņu loms par 100 gramiem mazāks kā komandai Kosadaka. Makšķernieki ir apmierināti - laiks jauks, zivis upē ir un arī noķert var, un saka paldies sacensību rīkotājiem, sponsoriem un atbalstītājiem - Salacgrīvas novada domei, Makšķernieku klubam “Salackrasti”, Alūksnes komandai, Latvijas Piensaimnieku centrālajai savienībai un Jānim Šolkam.

o r i ģ i n ā l s

 
 
[2] Komentāri | dilst | aug
 
Aigarsbergs

Pretīgākās makšķerēšanas sacensības Pasaulē.

Visas Baltijas jūras valstis cenšas glābt lašveidīgo populāciju, jo tie paliek mazāk, bet redz, Salacā kungi izdomā, ka po*** ka drīz nebūs ko ķert, galvenais, ka bizness iet no rokas un atkal pārsimts kg gaļu var noslaktēt.

Nahren mēs to zivi sargājam? Kāpēc to drīkst ķert tikai 2 upēs Latvijā? Kāpēc par to ir entie simti eiro sodos? Ja tai pat laikā daži Rīgas un Salacgrīvas kundziņi drīkst uzrīkot vispasaules lašu slaktēšanas svētkus!?

Tik divkosīgi un pretīgi purni tikai Latvijā ir iespējami.

30.04.18 Atbildēt | Ziņot 1
Zigs
Zigs :

Nu ķer un atlaid kur komentāri? Ko nebĺaujat? Piekrītu Aigarsbergs. Labi teikts.

30.04.18 Atbildēt | Ziņot 0
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager