Veidosim saturu kopā!
  • Jūsu novadā gaidāmas vai jau aizvadītas copmaņus saistošas aktivitātes?
  • Jums ir viedoklis par copmanim aktuālu tematu?
  • Esat izbaudījis aizraujošu copes piedzīvojumu?

Rakstiet mums! Pievienojiet attēlus (vai uzticiet tos piemeklēt CL redaktoram) un mēs nodosim Jūsu vēstījumu visai Latvijas copmaņu saimei!

Seko līdzi

Seko līdzi jaunākām ziņām sev ērtākā veidā izmantojot CopesLietas.lv ziņu sadaļas RSS barotni.
Ilze Lujāne, Sabiedrisko attiecību speciāliste | 9.aprīlis 2019, 16:20 | 7 komentāri | 3686 skatījumi

Bauskā atzīmēs trešos “Vimbu svētkus” un Pirmās Lieldienas

Bauskā, vienā no populārākajām vimbu makšķerēšanas pilsētām Latvijā, 21. aprīlī no pulksten 10.00 jau trešo reizi norisināsies pasākums visai ģimenei “Vimbu svētki”. Šajā svētku gadā uzmanība tiks veltīta ne tikai Labas gribas makšķerēšanas sacensībām un izglītojošām nodarbēm, bet arī latviskām Lieldienu tradīcijām.

Ikviens interesents, ievērojot saistošos noteikumus, varēs piedalīties Labas gribas makšķerēšanas sacensībās. Bauskas Kultūras centrs sadarbībā ar Bauskas mednieku un makšķernieku biedrību katram sacensību dalībniekam, kurš makšķerēs pasākuma norises vietā, dāvās bezmaksas makšķerēšanas licenci, kas būs derīga pasākuma dienā, vietā un norises laikā. Tiem sacensību dalībniekiem, kuri vēlēsies spēkus izmēģināt citviet, makšķerēšanas licence netiks piešķirta. Ar licenci pieļaujamais nomakšķerēto zivju skaits saglabājas nemainīgs – maksimums astoņas vimbas. Tāpat lūdzam ņemt vērā, ka makšķerēšanai publiskos ūdeņos nepieciešama derīga makšķerēšanas, vēžošanas un zemūdens medību karte. Karte var nebūt makšķerēšanas entuziastiem, kas jaunāki par 16 un vecāki par 65 gadiem, kā arī personām ar invaliditāti. Labas gribas makšķerēšanas sacensību laikā makšķerēšana atļauta gan ar gruntsmakšķeri, gan pludiņmakšķeri.

Lai pretendētu uz balvām un piemiņas veltēm, visu zonu makšķerniekiem obligāti jāreģistrējas pasākuma norises vietā Krasta ielā. Dalībnieku reģistrācija ilgs no pulksten 07.30 līdz 12.00. Labas gribas makšķerēšanas sacensības norisināsies no pulksten 08.00 līdz 14.00, bet apbalvošana no 15.00. Sacensību ievērojamākos lomus sešās kategorijās palīdzēs noteikt pasākuma vadītājs – makšķernieks un dabas pētnieks Māris Olte. Brangāko lomu īpašnieki saņems vērtīgas balvas un piemiņas veltes, ko sarūpēs zivju barības uzņēmums NG-Mix. Līdztekus sacensību norisei Latvijā zināmi copes meistari makšķerniekiem upes krastā sniegs pamācošas meistarklases, bet par nomakšķerētajām vimbām pirms to kūpināšanas parūpēsies šefpavārs Atis Zgirskis, kurš par godu svētkiem ir izstrādājis īpašu Bauskas recepti vimbu kūpināšanai.

Kamēr vieni būs aizņemti pierādot prasmes Labas gribas makšķerēšanas sacensībās, tikmēr to ģimenes un pārējie “Vimbu svētku” apmeklētāji varēs piedalīties dažādās Lieldienām veltītās norisēs, kā arī citās tematiskās aktivitātēs.

Kopā ar teātri “3 māsas” mazākie svētku apmeklētāji varēs vērot aizraujošas teatrālas un cirka ainas, piedalīties dažādās radošajās darbnīcās, spēlēt jautras spēles un izdejoties ar teātra tēliem. Savukārt “Grila skola Marienbāde” un kulinārijas blogeris Rojs Puķe, kurš labāk pazīstams kā Pipars, piedāvās bērniem attīstīt šefpavāru dotības, pagatavojot savu burgerīti.

Pirmo reizi svētkos piedalīsies Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskais institūts “BIOR”. Institūta pētnieki apmeklētājus izglītos par vimbu un citām Latvijā sastopamām zivju sugām, to dzīvi un resursiem. Svētku viesiem būs iespēja uzzināt, kāpēc nepieciešama zivju resursu pētniecība, aizsardzība un atjaunošana, kādi ir galvenie pētniecības virzieni ihtioloģijā, kā arī piedalīties aktivitātēs un pārbaudīt savas zināšanas. Savukārt “Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs” piedāvās tematiskas izklaides ģimenei – zīmēšanas un origami zivtiņu stūrīti mazākajiem pasākuma apmeklētājiem, zivju atpazīšanu no attēliem, tematisku krustvārdu mīklu, kā arī makšķerēšanas un korķīšu spēli. Tāpat ikviens būs aicināts ielūkoties jaunā pasaulē – apskatot aizraujošās zemūdens planetārija ainavas.

Arī šajā “Vimbu svētku” gadā apmeklētāji būs aicināti pievērsties dabai draudzīgam dzīvesveidam – kopā ar bloga “Seek the simple” autoriem, Lauru un Andi Arnicāniem, būs iespēja ielūkoties kapsulas garderobes izveides aizkulisēs, kā arī izglītoties par zero waste jeb beziepakojuma ikdienas paradumiem.

Lieldienas “Vimbu svētkos” ieskandinās Iecavas folkloras kopa “Tarkšķi”, bet par svētku tradīcijām, mīklām, ticējumiem, rotaļām, olu ripināšanu un citām saulgriežu izdarībām rūpēsies “Kašera sapņu fabrika”.

Par muzikālo noformējumu visas dienas garumā rūpēsies dabas draugs un makšķernieks Roberts Gobziņš. Svētku apmeklētājus priecēs arī viena no Latvijas spilgtākajām jaunajām dziedātājām – šarmantā Elza Rozentāle, muzikāli aizraujošu priekšnesumu sniegs multiinstrumentālists Gints Cālītis, kā arī uz skatuves kāps pašmāju regeja apvienība “RIGA Reggae”.

Aicinām 21. aprīlī doties uz Bausku, Mūsas upes krastu, lai ģimeniski, aktīvi un izglītojoši pavadītu jau trešos “Vimbu svētkus”, kā arī atzīmētu Pirmās Lieldienas!

“Vimbu svētkus” atbalsta Valsts zivju fonds.

Informāciju sagatavoja:
Ilze Lujāne
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Bauskas Kultūras centrs
www.kultura.bauska.lv

 
 
[7] Komentāri | dilst | aug
 
bucman

Davai piesakam streiku sakarā ar vimbu limitu.Tā tak nav iekšzemju zivs.Nebraucam uz vimbu svētkiem ne Bauskā ne Kuldīgā.Bļāviens vienreiz var copmaņi ar ko izdarīt vai nevar?

l

09.04.19 Atbildēt | Ziņot 2
akmens

Nebūtu tur aicināts tā čekistu palaistuve,diedelnieks varētu aizbraukt.

09.04.19 Atbildēt | Ziņot 1
badapiicka

par kuru konkrēti ir runa?..

10.04.19 Atbildēt | Ziņot 0
akmens
akmens > badapiicka:

Kā tur augstāk stāv rakstīts,dabas draugs un makšķernieks.

10.04.19 Atbildēt | Ziņot 0
Jurasasaris

Tā varētu aizbraukt bet tur tas limits ..phe

10.04.19 Atbildēt | Ziņot 0
CELMS17

Pagājušo gadu biju šai pasākumā, kādi 50% dalībnieku nemaz limitu nesaķēra. Es tajā skaitā, bet vēl mācos :D.

16.04.19 Atbildēt | Ziņot 0
AncveirS

Īstie vimbu svētki ir kaut kur nost no pilsētas un lielajiem pūļiem. Komerciālie svētki ir domāti tikai tiem, kas viņus rīko un/vai nopelna uz šo svētku rēķina...

20.04.19 Atbildēt | Ziņot 0
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager