Veidosim saturu kopā!
  • Jūsu novadā gaidāmas vai jau aizvadītas copmaņus saistošas aktivitātes?
  • Jums ir viedoklis par copmanim aktuālu tematu?
  • Esat izbaudījis aizraujošu copes piedzīvojumu?

Rakstiet mums! Pievienojiet attēlus (vai uzticiet tos piemeklēt CL redaktoram) un mēs nodosim Jūsu vēstījumu visai Latvijas copmaņu saimei!

Seko līdzi

Seko līdzi jaunākām ziņām sev ērtākā veidā izmantojot CopesLietas.lv ziņu sadaļas RSS barotni.
staburags.lv, Indulis Burka | 7.jūnijs 2010, 13:42 | 4 komentāri | 1862 skatījumi

Noslēdzās sacensības spiningošanā “Kokneses zandarts 2010”

Daugavā pie Kokneses jau piekto reizi notika sacensības spiningošanā “Kokneses zandarts 2010” . Šogad tajās piedalījās 114 makšķernieku.

Sestdienas rīts Koknesē, atpūtas bāzē “Daugavas radzes”, ausa auksts un vējains. Pie debesīm spīdēja saule, taču, nesolot copmaņiem neko labu, bija redzams arī blāvs mēness sirpis.

Ap pulksten sešiem rītā visi sēdās laivās, lai cīnītos ar vēju, Daugavas viļņiem un, protams, zandartiem. Tālākie sacensību dalībnieki bija mērojuši ceļu pat no Lietuvas.

“Staburags” novēroja, ka lielākā daļa spiningotāju Daugavas kreisajā krastā meklēja aizvēju, lai gan arī tur upe vēla prāvus viļņus. Tomēr aizvēja meklēšana nepalīdzēja. Lai arī lielākā daļa spiningotāju ir pieredzējuši makšķernieki, tikai dažiem no viņiem izdevās izvilkt kaut vienu ievērības cienīgu zivi. Kopumā sacensību dalībnieki izvilka 13,5 kilogramus līdaku un asaru un 11,1 kilogramu zandartu.

Kategorijā “zandarti” vislabāk veicās rīdziniekam Konstantīnam Kravčenko. Viņš izvilka vienu, 1,66 kilogramu smagu zandartu un kļuva par šīgada “Zandartu karali”. Otrajā vietā ar 1,12 kilogramu smagu zandartu Andrians Jerohins no Kokneses, bet trešā — koknesiete Silvija Strode, kura izvilka kilogramu smagu zandartu.

Kategorijā “citas zivis” ar 2,86 kilogrami smagu līdaku un asaru lomu uzvarēja Silvija Strode, otrais ar 2,56 kilogramus smagu lomu — Andrians Jerohins, bet trešais bija jūrmalnieks Jānis Strazdiņš, kura loms bija 1,58 kilogramus smags.

Sacensību gaitu uzmanīja arī vecākais vides inspektors Edvīns Gudrītis. Kāds no sacensību dalībniekiem aizķēra maluzvejnieku tīklu un par to ziņoja inspektoram. Diemžēl tīklā, kurš bija ielikts apmēram pirms nedēļas, bija sapinušies vairāki ap trīs kilogramus smagi plauži. Izvelkot tīklu atklājās šausminošs skats. Vēl dzīvajām zivīm bija nopuvušas astes un prāvie brekši cieta mokas, kuras steigšus pārtrauca. Savukārt tīklu sadedzināja. Gudrīša kungs uzskata, ka šādus maluzvejniekus, kuri aizmirst savus tīklus un moka zivis, jāsoda visbargāk.

 
 
[4] Komentāri | dilst | aug
 
Jānis Nereģistrēts :

Jo tālāk, jo sliktāk ar lomiem!

Es pats esmu piedalījies šajās sacensībās, kad tās notika 2. reizi un bija noteikums vairāk par 5 gab. zandartiem krastā nevest.

Šo normu izpildīja daudzi un krastā bija jau krietni agri pirms sacensību beigām.

Tagad brauc tukšā, vai labākajā gadījumā ar vienu zivi.

Arī uzvarētāja zandarts nekāds dižais.

Tas par kaut ko liek domāt, ka ar šo zivju sugu ne viss ir kārtībā!

07.06.10 Atbildēt | Ziņot 0
jānis Nereģistrēts :

Tā ir visur........ lomi mazi, līdz ar to un interese kļūs mazāka, jākopj zivjsaimniecība, jālaiž vairāk zivis udeņos un stingrāk jārauga malumedniekus!!!!

09.06.10 Atbildēt | Ziņot 0
BUKS
BUKS :

Man arī liekas jocīgi, ka Konesē gandrīz visās sacensībās lomi ir diezgan pieticīgi, bet sacensības tur taisa vienalga.Rītvakar jābrauc uz LR čempja posmu....varu apmēram iedomāties kāds būs rezultāts.

10.06.10 Atbildēt | Ziņot 0
17-niece

muļķības, tur zivju ir daudz, vienkārši copes dienā pagadījās neveiksmīgi laika apstākļi.

11.06.10 Atbildēt | Ziņot 0
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager