Jaunākais sadaļā

Lai gan ārā jau dzied putni un pie durvīm klauvē pavasaris zemledus makšķernieki pulcējās (07.-08.martā) Balvos un trešo un pēdējo Latvijas čempionāta posmu. Par to paldies sakām Balvu domei, LIARPS un Balvu sporta centram par sniegto atbalstu Latvijas čempionāta organizēšanā. Balvu ezers sportistus sagaidīja ar pieklājīgi (20+cm) biezu ledu.
 
Šajās brīvdienās Limbažu Lielezerā notika Latvijas zemledus makšķerēšanas čempionāta otrais posms.
 
Paaugstinoties gaisa temperatūrai, atrašanās uz Rīgas ūdeņu ledus kļuvusi bīstama, tādēļ, ņemot vērā meteorologu sniegto informāciju, no 27.februāra noteikts paaugstinātas bīstamības periods visās pilsētas publiskās vietās esošajās ūdenstilpēs. Ar pilsētas izpilddirektora rīkojumu šajā laikā iedzīvotājiem kāpt uz ledus ir aizliegts.
 
Tieši pirms nedēļas - 13.-15. februārī Igaunijas pilsētā Vīlandē notika Eiropā lielākie zemledus makšķerēšanas svētki. Ap 5000 dalībnieku pulcējās uz Vīlandes ezera, lai mērotos spēkiem makšķerēšanā un īpašas laimes gadījumā iegūtu savā īpašumā vienu no divām galvenajām balvām - 50 000 € vai automobili Renault Capture.
 
Sacensības rīko Alūksnes novada pašvaldības aģentūra “ALJA”.
 
BIOR Zivju resursu pētniecības departamenta mājas lapā ir izveidota aptauja "Iezīmēto zivju uzskaite" gan latviešu, gan krievu valodā.
 
Sacensību mērķis: Popularizēt veselīgu un aktīvu dzīves veidu
 
24. Janvārī Labones ezerā notika Mārcienas pagasta atklātais turnīrs zemledus makšķerēšanā. Uzreiz jāsāk ar to kā dalībnieku skaits bija rekordliels un pārstāvēto komandu ģeogrāfija arī bija pārsteidzoša, kopumā startēja 53 dalībnieki - 15 komandās no Kokneses, Balviem, Bauskas, Dobeles, Ogres, Rīgas, Aglonas, Preiļiem, Kalsnavas, Mētrienas, Sāvienas, Ļaudonas, Ērgļiem un Mārcienas.
 
Tradicionāli ziemā Liepāja pulcē lielu skaitu cilvēku, kuri vēju pilsētas ūdeņos cenšas noķert salaku. Starpcitu, Latvijā, šo pēc gurķiem smaržojošo mazo lašveidīgo mēdz saukt dažādos vārdos: salaka, smelte, stince, sniedze. Liepājnieki to lepni dēvē par stinti.
 
Zemāk sacensību galvenā tiesneša Egīla Draudiņa stāsts par Latvijas 2015.gada zemledus makšķerēšanas čempionāta 1.posmu, kurš nedēļas nogalē risinājās Balvos.
 
Uz augšu
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers