Šmiga,30 gadus atpakaļ mēs bijām vadošie gan pārtikas ražošanā,gan elektronikā,gan vieglajā rūpniecībā,gan medicīnā,gan lokomatīvju un mikrobusu ražošanā,arī celtniecība nestāvēja uz vietas.Darbs bija visiem.Bet ,Kad mūs kā kaķēnus iemeta brīvā tirgus okeānā,protams,ka konkurēt bij grūti.Bet visu ātri sagraut un no ražotājiem palikt par patērētājiem gluži pareizi arī nebija...
Kaut kas līdzīgs Ķīnas modelim,būtu pareizāks ceļš...Bet ko tur daudz,vilciens ir aizgājis.Gojiem goju liktenis...
Tonis, 22.marts 2019, 17:09
Bet atverot robežas ārzemju kapitālam, kas vērtējams miljardos, citādi arī nemaz nevarēja būt.
Jo Latvijas iedzīvotājiem valstī nevienam tādas naudas nebija, pat sapņos nevarēja rādīties. Lai varētu konkurēt ar šo ārzemju naudu, kaut vai stāties tai ceļā.
Tāpēc arī visus un visu ko ārzemniekiem vajadzēja - to nopirka ar visām pastalām. Un, nevis attīstīja, bet iznīcināja, lai nebūtu konkurences. Kopā ar darba vietām.
Ja vietējās varas mērķis bija pēc iespējas ātrāk kļūt bagātiem, tā teikt - štrunts par bitēm, ka tikai medus, tad nu ir tā, kā nu ir.
Ja būtu bijuši tik gudri, ka sākotnēji saglabātu, tad modernizētu ražošanu nacionālajā līmenī, neļaujot to sagraut, viss risinātos savādāk.
Taču tos, kas šo saprata, paturēja mazliet tālāk no lemšanas visādā veidā, gan izvirzot muļķīgas apsūdzības, kas vēl joprojām notiek, gan ar citādiem paņēmieniem.
Tiem, kuri tajā laikā atradās pie valsts uzņēmumu stūres pat savos sapņos nevarēja ienākt prātā, ka tādos apjomos var zagt, tā, kā toreiz zaga.
Bet taču bija arī tādi, kas to jau tad zināja, un tādi, kurus jumtoja, lai to darītu, un tie tad tagad ir tie ''gudrie'' bagātnieki.
Te varētu ielikt daudz no tā, ko pats esmu savā mūžā piedzīvojis, taču tam vairs nav nekādas jēgas.
Tā ka viss ir likumsakarīgi, un, nemainoties vēlēšanu sistēmai - nekas savādāks šeit nebūs.
Un, ir jārunā, jāprotestē, jāiet uz ielām, kad ir pamats - savādāk izmaiņas būs jāgaida ilgi.