Sapali un to makšķerēšana!

Kā būtu, ja es šodien vai rīt mēģinātu iet uz sapalu. Varētu dabūt? Ja pareizi sapratu tad tagad labāk uz grunteni, ja?
23.aprīlis 2010, 09:26 | links
 
Sergejs

Es ari nevelku burbuli atpakal.Un Ir reizes kad no udens virsmas galigi negrib nemt tad lieku smagaku triszuburiti un vabolei nolauzu cietos sparnus un laizu ta lai iet biku zem udens.Parasti to dariu junija jo cik meginats

Kapēc tik sadistiski,kam Tev jalauž sparni vabolem?

Ja sapals nem tad no vaboles putra paliek pāri ar visiem sprniem,netici ielikšu kadu bildi kad nokersu,un ja ir sparni tad ilgak virs udens turas vabole....
23.aprīlis 2010, 11:22 | links
 
Pareizi ja man vajag lai vabole peld pa virsu tad lieku veselu,un ja vajag lai grimst tad nolauzu vinai sparnus.Un par to kas paliek pari no vaboles es zinu.
23.aprīlis 2010, 11:44 | links
 
līdz 1. maijam no krasta ar grunteni un tad ar laivu un burbuli.
23.aprīlis 2010, 12:09 | links
 
Sapals jau ēd visādas ēsmas,bet viens iesaka ar grunteni makšķerējot lietot putnu aknas,vai gabaliņus no iekšām
29.aprīlis 2010, 13:04 | links
 
sapalus tak var makšķerēt ar maijvaboļu kāpuriem vai ne?
3.maijs 2010, 20:00 | links
 
Ceru, ka šodien vai rīt tikšu laukos uz sapaliem. :)
Ja te ir kāds kārtīgs entuziasts no Ogres varu ieteikt vietu, kur nelieli sapali ganās mazā upītē pa dienu pa pašu ūdens virsmu. Tas notiek Norupītē pie pašas brīvības ielas, no ceļa var redzēt kā tur mudž. Pats jau aizietu, bet negribu pēc loha izskatīties, kas tādā upītē kko makšķerē, varbūt no rīta kādreiz tur aizskriešu. Ja vajag vēl kādas norādes varu iedot.
22.maijs 2010, 14:59 | links
 
Biju laukos uz sapaliem Ogres upē. Pirmajā dienā nevarēju sadabūt nevienu maijvaboli, vietējie teica, ka šogad maijvaboļu praktiski neesot. Aizgāju uz upi uz veoc vietu, papludināju maizi - neņem.
Otrā diena jau apmēram 14:00 gāju izpētīt kur sapali ganās, bija galvā 2 vietas, kur varētu būt abās bija. Ne īpaši lieli, bet man kā cilvēkam, kas nekad nav sapalu dabūjis būtu labi. :D Nu tad noskatījis vietas ar mokām sadabūju 3 maijvaboles un 1 dunduru. Aizgāju uz upi ar burbuli un āķīti uz pludināšanu. Sāku ar dunduru - uz otru pludināšanas reizi bija cope, kuru nerealizēju, talāk pludinu maijvaboles, copes arī bija, bet arī nerealizēja un tā noēda manas 2 maijvaboles un trešā vienkārši nebija vairs kustīga un to negribēja ņemt, jo laikam viņi ņem tikai tos kukaiņus, kas kustās, jo baigais vējš un pilna upe ar barību tāpat. Nu tad secinājums tāds - sapali ņem uz dzīviem kukaiņiem, uz maizi nē. Ceru, ka Ogrē varbūt būs vairāk maijvaboļu un sanāks noķert un tad nedēļas nogalē sanāks kādu sapalu apmānīt.
Kā citās Latvijas vietās ar maijvabolēm?
23.maijs 2010, 21:59 | links
 
maivabolu sogad ir maz un manuprat ta nav sapalam labakaa esma, jo ta ir cieta , es dodu prieksroku sienaziem musam un udenstarpiem.
23.maijs 2010, 22:03 | links
 
šur tur ir-bariņš jau izlīmējies pa vējstiklu.domāju,ka lielākais pieplūdums kā parasti būs jūnijā.mēs viņas saucam par"jūnija"vabolēm-nedaudz mazākas.pērn bija nežēlīgi daudz.nebija nekas jāpurina,jālasa vai jātrenkā.daudzstāvene ar skārda jumtu,uzmauc kulifāna celītes uz notekcaurulēm un pēc kāda laika savāc.raža no vienas caurules-3-5 vaboles minūtē.
23.maijs 2010, 22:20 | links
 
Es uzskatu ka sapalam,ālantam,meženei labāk tomēr patīk zilās spāres.Tās viņiem tuvākas un uzsit vairāk asini,sākušas jau parādīties.No rīta jau redzēju niedrēs,bet nelasīju .
24.maijs 2010, 00:13 | links
 
Problēma jau nav ņemšanā itkā. Tās zilās spāres viegli dabūt? Pa šito nedēļu centīšos savākt daudz kukaiņus, ja ne būs kā šodien - cope ir, bet ēsmas vairs nav.
24.maijs 2010, 02:03 | links
 
Ko ar to mazo,trauslo spārīti var darīt? Tur nav kur āķi pielikt, tad jau labāk uz lielajām. Savākt var pie ūdeņiem agri no rīta kad saule nav(miglainā laikā) pa niedrēm, jo kad spārni apžūst viņas aizlido.No bioloģijas - kāpuri izlien no ūdens pa zāli, niedrēm un no čaulas izlien jau spāre, kas izloka mīkstos spārnus un kad tie izžūst, tad aizlido.
24.maijs 2010, 12:15 | links
 
man 3 maijvaboles pagaidām ir
24.maijs 2010, 13:13 | links
 
Vakar nodomāju pamēģināt Daugavā pacopēt uz majvaboles, rezultāti šokējoši, pus stundā 3 ālanti un 1 mežene, daudz nerealizētu copju un 2 norāvieni, visas zivis ~kg smagas. Par majvabolēm, to tiešām šogad ir maz, un jāpiekrīt tam čalim, kas saka ka uz beigtas nenjem. Ja pludini vaboli un tā kustina kājas tad ir copes, ja peldini līķi tad tikai pabaksta, bet neņem.
24.maijs 2010, 13:59 | links
 
uz ko veel var kjert sapalus>? pagajuso gad uz maijvaboli dabuju 2,8 kg mezeni>! k
24.maijs 2010, 15:03 | links
 
Nu pag pag, shiis briivdienas veel maijvaboleem nedaudz par agru. Pirmkaart visu laiku bija netipiski auksts. Un kljavu lapas tik tikko pienjeemushas vajadziigo izmeeru. Taa kaa uz naakoshajaam briivdienaam tikai vajadzeetu buut iistajam laikam. Spaares arii veel tikai knapi paraadiijushaas. Par sienaazjiem vispaar var aizmirst. Kameer veel nav iistais spaaru un sienaazju laiks sapali ar vinjiem nebarojas, iznjemot vienu otru aprakushu. :)
24.maijs 2010, 16:03 | links
 
tb aptrakushu.
24.maijs 2010, 16:04 | links
 
gunzz taisnība. Šajā gadā visi procesi bremzē dēļ tās ziemas
24.maijs 2010, 16:41 | links
 
Sapals ir visēdājs un barība dažāda -baltmaize gan garoziņa, gan bumba uz 3nieka. Es meklēju sapalus ar maizes garozām, iemetu upē un ar laivu peldu un vēroju, kur sīkās mūk, kad lielais piepeld un pēc tam klusums. Tad sākas veiksmes un meistarības pārbaude.
24.maijs 2010, 17:22 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager