Asari

RaimisD [6.aug]: zaudēt padārgos folframa džig galvas un netiklētos mānekļus
Jā, zinu volframs ar V rakstās. Līko pirkst sindroms :)))
6.augusts 2022, 15:38 | links
 

Man palikusi šī krāsa. Ir ok, bet nav tas.
6.augusts 2022, 15:27 | links
 

Šie vietējie ašuki bija starā par šo gumiju.
6.augusts 2022, 15:23 | links
 
Catdaddy [3.aug]: Sveiki!
Man vajadzētu iesācēju padomus. Pēdējo mēnesi esmu bijis pie ūdens praktiski katru dienu, mēģinājis gan rītu, gan vakaru, pārsvarā pie Daugavas Vārkaļu kanāla un arī uz Voleru pusi kā arī pie Lielupes baltās kāpas un vēl šur tur, bet pa visu šo laiku esmu noķēris tikai 2 asarus un tos pašus ciemos esot Ēdoles ūdenskrātuvē. :D es protams saprotu, ka ir dienas kad neķērās, bet man vai nu ļoti neveicas, vai kaut ko daru ne tā, jo man visas dienas ir tādas. Ķeru uz vieglās jig ar LJ Tioga, Balist (violeti, balti, tumši zaļi) vairāku izmeru un reizēm kādu rotiņu. Es zinu, ka neviens man nepateiks tādu universālo veiksmes recepti, bet varbūt ir kādi ieteikumi kā piemēram lietas kuras jūs paši būtu gribējuši zināt vai darījuši citādi pirmsākumos? Ļoti patīk viss tas process, bet gribētos ar kādu zivi. :D

Vīri ieteica pamēģināt tioga, piekrītu. Gumijai nav ne vainas. Arī soma pilna ar dažādiem krāsojumiem. Bet parasti braukā līdzi kā tūristi. Pamatā favorīti ir no Reins un keitech gumijām.
Ir viens pilnīgs favorīts. Kas lido ūdenī pirmais, lai kur copētu. Vai tie ir Latvijas ūdeņi, Balatons ,Itālijas kalnu ezeri vai Adrijas jūra. Tas netiek smādēts nekur. Jūrā vispār, katra cope ir ar pārsteigumu. Nekad nevar zināt ,kas galā. Šo 2" gumiju ēda gan to ūdeņu asarveidīgie, gan kalmāri, gan ļoti neglītas melnas zivis. Hvz kā viņas sauc. Kkas līdzīgs jūras bullītim vai jūras velnam.
Gumija Reins rockvibe shad 2" krāsa B08 Green Pumkin chart melon.
Ja, kur redzat, ieķeriet man pāris paciņas, atpirkšu + užavnieks.
6.augusts 2022, 15:22 | links
 
Bjorgvins [6.aug]: RaimisD.Ja baigi vēlies vari uzskatīt,ka es neesmu estēts.Man kaut kā vienalga.
Es taču savam komentam par estētiem un 0.12to auklu pat beigās smailiņus ieliku, lai cilvēki to pārāk nopietni neuztvertu .
Par lietu.
Esat pieredzējuši vīri un zinat, ko darat. Esat nosprieduši, ka smalkās pavadas lielā mērā neattaisno sevi.
Manā skatījumā
0.12 nav izmantojama testa režīmā, ja neesi pārliecināts par ūdens tilpnes grunti, ir vai nav ķērāji. Labi zināms fakts, ka asariem labāk tīk atrasties vietās ar zāļu tuvumu, siekstām , interesantu reljefu, akmeņiem utt. Un tādos apstākļos noteikti neliktu super tievās pavadas. Pie kam man īsti nepatīk darboties ar ofseta āķiem. Zacepi neizbēgami un pārsieties pēc katra zāļu kušķīša. + zaudēt padārgos folframa džig galvas un netiklētos mānekļus nepatīk.
Ja labi pārzini grunti un izej uz nano džigu līdz pāris gramiem. Tad jā, ir jālieto smalkie diegi, savādāk sūdu aizmetīs. Vai arī jāizmanto cita iemetiena tehnika, līdzīgi kā to dara mušiņnieki.
Ja tā , baigi nelauzot galvu tad šķiet tas 0.18-0.2 ir loģiskākais variants.
6.augusts 2022, 11:45 | links
 
Estēti to var darīt cik viņi to vēlas.Un 0.12 vēl nav nekāda robeža.Liepājā tādi jaunāki zēni MJ fani lieto arī tievākas.It sevišķi ar mormišku.Es savā vecuma grupā varu atļauties būt konservators un ķert ar ierasto 0.2.Kaut vai tāpēc,ka īsti tos galīgos smalkumus saskatīt nevaru.Un negribas bieži ķēpāties ar pārsiešanu.Nu redz,Davis-Di lieto nedaudz rupjākas šnorītes.Un nekas,tāpat ir rezultāti.Tā ka tas katram individuāli.RaimisD.Ja baigi vēlies vari uzskatīt,ka es neesmu estēts.Man kaut kā vienalga.
6.augusts 2022, 10:49 | links
 
ekk [5.aug]: Vai kāds lieto plānu stīgu asarim? Esmu kaut kur redzējis, bet kaut kādas 20cm garas, tādas neuzrunā, gribu īsāku.
Esmu licis. Stīga ir Stīga. Rudenī liku tādu īsu, bet tas arī tā, pamēģināt. Nepatika. Kaut kādi jau pieķērās, bet ja ir vēlme pēc pavadas, tad tomēr titāns. Sienamais gan labāk
5.augusts 2022, 21:51 | links
 
Vai kāds lieto plānu stīgu asarim? Esmu kaut kur redzējis, bet kaut kādas 20cm garas, tādas neuzrunā, gribu īsāku.
5.augusts 2022, 21:03 | links
 
Tīri subjektīvi:
Neesmu fans ķert uz diegiem, tīri racionāla iemesla dēļ, jo ar 0,12-0,2 praktiski var aprauties uz to pašu eglīti vai sapuvušu čakārnīti, bet ar 0,24 piemēram to pašu intech, kur tests ~5kg tu jau vari izraut. Praksē neesmu piefiksējis, ka tas kopsummā ļoti mainītu rezultātu, it sevišķi ja partneris ķer ar 0,12 un ik pa laikam sienās tu tikmēr savu pierunā un izvelc. Ja zobainās daudz tad plānais titāns arī ļoti labi der.
Svarīgāks, par to pavadas resnumu ir māneklis un animācija.
5.augusts 2022, 17:22 | links
 
Kā ir ar pavadu asariem? Tiešām ir starpība starp drāti, flurcarbonu 0.2, 0.3, 0.4?

raimondsL, 5.augusts 2022, 14:08Jautājums jau AR KĀDU MĒRĶI liek to pavadu!
Viena lieta, lai nenokostu līdaka, ja udenstilpnē to daudz, tad drošāks par metālu nekas nav izdomāts. Bet asaru copju skaits var samazināties...
Savukārt, ja pavadu liek kā jau klasiski džigam, ar galveno mērķi pasargāt pamatauklu no grunts akmeņu/gliemežu un cita abrazīva iedarabības, tad galvenais izvēles kritērijs ir lai būtu tievāka/vājāka par pamata auklu, a tālāk jau kā kuram patīk.
Tīri tehniski no zivs vilkšanas viedokļa pat 0.12mm asarim ir atliektiem galiem, tur tests virs 1kg būs, nav mums tādu asaru vairumā. Ziemā tak velkam, kur pat nav ne spoles bremzes, ne kāta amortizācijas. Bet ne jau apavadu pēc zivs svara izvēlas...Zivis vispar auklas rauj ļoti reti... Pavadas biezumu tomēr izvēlas, lai vismaz kaut kādu zacepiņu arī varētu mēgināt dabūt vaļā, lai superplāns diegs uz tā abrazīva momentāli nesabojātos utt. Manā ieskatā uz asari saprātīgais biezums ir kaut kur 0.16-0.21mm.
5.augusts 2022, 16:21 | links
 
Bjorgvins [5.aug]: Ja runa par asari,tad viens kolēģis te norādīja 0.18 un 0.2. Laikam viņš ir tuvu optimālajam variantam.
Estēti strādā ar 0.12 :))
5.augusts 2022, 15:36 | links
 
Par auklu resnumiem.Es nevēlos nevienam neko uzspiest.Tā ir mana personiskā pieredze.Lietoju vienkāršu monofilo aukliņu 0.2 mm.Bez jebkādām specpavadām.Ir izvilkti asari 1kg un 1kg drusku+, mežene 1,5 kg,breksis 2,7 kg,līdaka 4,3kg.Vienreiz galā bija līdaka kaut kur 5+.Pēc gandrīz stundas dramatiskas cīņas nācās kapitulēt.Nu laikam metrīgas jāķer uz nopietnākiem rīkiem.Ja runa par asari,tad viens kolēģis te norādīja 0.18 un 0.2. Laikam viņš ir tuvu optimālajam variantam.
5.augusts 2022, 15:22 | links
 
jegersz.Paskaidro lūdzu,kāds sakars Valteram un Briedim un pārējai meža faunai ar atvadu.Tu gadījumā neesi ilgi saulē bez cepurītes stāvējis?
5.augusts 2022, 15:06 | links
 
Es asariem 0.18mm - 0.20 mm fļuriku lieku.
5.augusts 2022, 14:49 | links
 
raimondsL [5.aug]: Kā ir ar pavadu asariem? Tiešām ir starpība starp drāti, flurcarbonu 0.2, 0.3, 0.4?
Asariem ? Drāti, fluorkarbonu 0,4 ?
Ar to tak zirgu var siet.
Šajā topikā 3 lapā par pamatauklu un pavadām ir daudz rakstīts.
Paskaties
5.augusts 2022, 14:35 | links
 
Kā ir ar pavadu asariem? Tiešām ir starpība starp drāti, flurcarbonu 0.2, 0.3, 0.4?
5.augusts 2022, 14:08 | links
 
Tas viss microjig,atvada, mormiškaš jig ir mārketings ... fetiša personām!
Paskatāties sportistu mačos, ar to kāds ķer?

jegersz, 5.augusts 2022, 09:12


Mačos ķer atkarībā no formāta, rezultāta formulas un, protams, ūdeņu īpatnībām. Streetfisheriem atvads ir populāra tehnika, jo var vistālāk iemest, ar rotiņu/vobleri no krasta Daugavā pret vēju daudz neizpildīsi... Laivās otvodka arī savulaik bija ļoti populāra, vienu brīdi pat aizliedza...

Vispār jau mikrodžigu arī kā reizi sportisti "ievazāja"... Kad ukraiņi ar mikruhu novinēja PČ Ķīšezerā (2010 laikam? neatceros datumu :( ), tad sākas īstais bums... Pirms tam 8-10g jau skaitījās baigais mikro džigs :D

Mormišings ta bišķi cita opera, tas idejiski baltajām zivīm vispār paredzēts...

Rotiņš, protams , ir klasika, bet nu tam pietiek mīnusu - sliktāk lido, mīl samiesties, un ,kas man galvenokārt nepatīk rotiņā, tupa GARLAICĪGI :) Monotoni ietin un gaidi, kad kaut kas uzkārsies galā :)
5.augusts 2022, 13:42 | links
 
jegersz.Cienītais jegersz kungs,kautrīgi atļaušos oponēt komentāram par sportistiem un MJ.Šopavasar Liepājā bija sacensības,kurās piedalījās tikai sportisti.Pārsvarā visi darbojās ar MJ. Treniņos man uzdrāzās virsū bariņš sportisku džeku. Darbojās akurāt ar tādu pašu atvadu kā man.Vēl bišku aprunājāmies.Dikti gribēja uzzināt ezera noslēpumus.Nu cik varēju,pastāstīju.Vairākus gadus atpakaļ Ķīšezerā bija PČ posms.Mūsējie ļoti gribēja vinnēt.Principā fanoju par viņiem.Mūsējie spieda uz vietu zināšanu un uz līdakām.Līdakas izrādījās valsts nodevējas.PČ posmu vinnēja poļi.Banāli.Ar mikrodžigu.Tā ka arī sportā MJ un viņa variācijas rullē.

Bjorgvins, 5.augusts 2022, 11:06


Ahūns treners psc, kā vārdā sauc?
Gan jau Valterus un Briedi arī ar vobleriem un rotiņiem mācīji ķert, ne tikai atvadā un mj!
5.augusts 2022, 11:24 | links
 
jegersz.Cienītais jegersz kungs,kautrīgi atļaušos oponēt komentāram par sportistiem un MJ.Šopavasar Liepājā bija sacensības,kurās piedalījās tikai sportisti.Pārsvarā visi darbojās ar MJ. Treniņos man uzdrāzās virsū bariņš sportisku džeku. Darbojās akurāt ar tādu pašu atvadu kā man.Vēl bišku aprunājāmies.Dikti gribēja uzzināt ezera noslēpumus.Nu cik varēju,pastāstīju.Vairākus gadus atpakaļ Ķīšezerā bija PČ posms.Mūsējie ļoti gribēja vinnēt.Principā fanoju par viņiem.Mūsējie spieda uz vietu zināšanu un uz līdakām.Līdakas izrādījās valsts nodevējas.PČ posmu vinnēja poļi.Banāli.Ar mikrodžigu.Tā ka arī sportā MJ un viņa variācijas rullē.
5.augusts 2022, 11:06 | links
 
:)))) tā bija variācija par tēmu, kad aizbrauc spiningot un nav ne resnākas mono auklas, ne 3daļīgā griezuļa :))), tam visam stāstam mēŗķis bija parādīt, ka copē var un vajag improvizēt :))))

normunds.grabovskis, 5.augusts 2022, 09:12

Ar iepriekšējo komentāru negribēju aizvainot!
Katram no mums savi vijeboni un vēlmes eksperimentēt!
Bet savelkot statistiku rezultāts ...
5.augusts 2022, 09:15 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager