Sapali un to makšķerēšana!

bet šitā jau pirmo gadu, parasti no maija līdz rudenim, kad tik ūdens ok, ej un velc, a šogad tik pirms pāris ned sāka parādīties, nesen ar laivu braucot varēja smukus manīt, sīkie ar pilns, pametot maizi no tilta var redzēt ka daži ir, tāka drīz būs jāiet :)
11.jūlijs 2010, 01:08 | links
 
Viena filmiņa; Ловля голавля на малых реках.
19.jūlijs 2010, 09:51 | links
 
Nu tā izskatās bombarda/sbirolino sapaliem ,mežnēm
28.jūlijs 2010, 07:53 | links
 
Paldies aakkis par filmiņu, tikai par bombardām tur ne vārda...
Līdz ar to man Tev jautājums: man ir pāris 3-4 gramīgie vobleri kuri bez bombardas lido ne parāk.
Cik gramīgo bombardu Tu tādiem ieteiktu un cik tālu tā jānovieto no paša voblera?
Esmu iegādajis pāris japānu brīnumus, ko nagi niez izmēgināt...
28.jūlijs 2010, 16:50 | links
 
Nav man laika rakstīt,lasi šo http://belkamfish.com/asp/jerisbir.htm
28.jūlijs 2010, 23:24 | links
 
Paldies, aakki!

šorīt Gaujā jau nomēgināju, tikai sapalam uzliku 5gr. bombardu + mazo vobleri. Sapals savukārt uzlika man, un nemaz nedomāja ķerties, bet pirmajās 20 minūtēs pieteicās līdacēns un divi ašuki un vēl divi nospruka.
Pēc cerīgā sākuma norāvu savu rezultatīvo vobleri un uz pārejiem ne piesitiena.
Vai tiešām to pavadu jāliek tik garu? Nu baigi neērti iemest, īpaši, ja met no džungliem. Ar 50 cm pavadu tāpat tas vobleris spēlē, un iemest daudz vieglāk...
29.jūlijs 2010, 12:58 | links
 
Šodien radās situācija:ap 13:00 braucu pāri Gaujai un saprotu- ir izdevība- foreļu makšķere ar rotiņiem un vobleriem mašīnā- laiciņš atļauj paprovēt papludināt kādu voblerīti.

Ģērbies T-kreklā, šortos un sandalēs pieeju pie diezgan pastāva krasta, kur var ērti nostāties zem kokiem. Kādā 2.reizē aizpludinot pa straumīti vobleri kādus 100m, un iedarbinot ik pa brīdim, jūtu- vobleris kaut kur aizķeras. Pārstāju vilkt, skatos uz spicīti- drebinās... Likās, ka velku celmu pret straumi- sprīdi pa sprīdim ar tirkšķošu bremzi un visādi savādāk. Pēs 5 min virs ūdens izceļas karpveidīga zivs ar sarkanām vēdera spurām. Tādas sugas zivi redzu pirmo reizi uz savas makšķeres āķa! (vēlāk noskaidroju, ka tas ir sapals) Zivij kādi 45cm. Domāju- kā dabūt krastā?! Tīkliņa nav un krasts superstāvs. Aukla- 0,18mm monofīlā. Redzu, ka voblera āķis tik viegli lūpu kaktiņā turās... Domāju- jāprovē bāzt pirkstu rīklē vai aiz žunas no apakšas paķert. Iebrienu ar sandalēm ūdenī, pēkšņi ieslīdu līdz viduklim... Sapals vēl auklas galā turās... izlienu sausā vietā un mēģinu pievilkt sapalu tvēriena attālumā. Nu negribēja tā zivs nākt manos apkampienos un tik nikni nospirinājās, ka izdevās atbrīvoties...

Nu ko- pirmā veiksme- vilkt sapalu līdz tvēriena attālumam un reizē arī neveiksme- nedabūju sabildēties ar sapalu Copes Lietu foto konkursam ;)
3.augusts 2010, 16:04 | links
 
Unikis> Kur tu brauci pāri gaujai?:)
3.augusts 2010, 16:39 | links
 
RIX.;nu nav jau jāliek tie 2m tā pavada.Ja caurspīdīgā bombarda un voblerītis,tad ~metrs ar pietiek,viss pašam jāmēģina.Katrā ūdenī savas nianses.
3.augusts 2010, 16:39 | links
 
Šorīt likās, ka ideāls laicinš sapalu copei + Saskatījies NG pozitīvisma pilnos raidījumus par brekšu fīderēšanu Gaujā, pakēru arī fīderi...
Cope bija nepārtraukti, barotava pat nepaguva lāga nogrimt. Tikai ja NG tie bija brekši, manējam vīķi + apskatīju vienu nesen ielaisto sīgas mazuli.
Nospļāvos un pārgrupējos uz sapaliem,gan pludinot garozinu ar burbuli, gan spiningu ar mazajiem voblerīsiem.
Un atkal pa kāju - viens smuks ašuks un mazs līdacens, abi turpina peldēt Siguldas pusē.
Tā tas ir, ja ne uz ko īpašu neceri, kā Unikis, tad dabū, bet kad sadomājies, ka nu tik būs, tā piga...
4.augusts 2010, 10:40 | links
 
Bombards - 1m fluorakarbona 0,24 pavadiņa - resnais sienāzis = sapals,,citreiz forels.Tā es ķeru kad gribas sapala zupu :)
Ja liek rotiņu tad līdacēns parasti viņu paņem savā kolekcijā. Sienāža vietā strādā arī naktstārps .... nu vislabāk ņurņiks ( uz to nevar ).
4.augusts 2010, 12:34 | links
 
RIX> kam tev spiningojot sapalus vajag vēl bombardu? Es mazos voblerīšus mētāju tā pat, ja tieva aukla un pietiekami elastīgs kāts, nav problēmu. Un ķeras ar daudz drošāk. Jo mētājot bombardu ar vobleri, bieži vien sapalam vispirms pārslīd pāri pati bombarda, un ja ūdens gana dzidrs, šis uzreiz kļūs aizdomīgs. Jo cik gan reiz šitā nav pārbaudīts ar pludināšanu, ka tāpat iemestas maizes garozas(vabole) lielais uzmanīgais sapuls uzlasa droši, bet kā uzliek uz āķa un pludina, ni un ni. Naktī cita lieta, tad drošāk ņem, tāpēc uz maizi ar vieglo grunteni tos copēju tikai naktī, bet spiningoju cauru diennakti ;)
4.augusts 2010, 16:20 | links
 
Par to uzmanību;kaut kad jau rakstīju,es uzskatu,ka brīvi peldoša garoza peld ātrāk kā piesieta.Tad pie piesardzīgas copes tie sapali/ālanti to tomēr labi pamana.Un sīkie ar to gabalu ar straumes ātrumu nevar padzīt.Man ir tūkstošiem reizes bijis,kad brīvi peldošas garozas paņem,bet ar auklu nē.Peldināšanas beigās-norauj piecērtot garozu,papeld dažus metrus un tas norij.
4.augusts 2010, 16:32 | links
 
aakkis> tieši tā, tāpēc pludināšanu esmu jau sen atmetis kā rezultatīvu lielo sapalu copi. Mazos līdz 1kg jā, tie glupāki. Nu gadās jau paretam ka lielais ar iekrīt, bet daudz vienkāršāk to apmānīt ar mazu voblerīti, dažās upēs ļoti rezultatīvi roteri, kā Maltā piemēram. Bez pavadām, sakabēm, pludiem, tikai tieva aukliņa un māneklītis :) Un ja negribat spiningot, iesaku vieglu grunteni, pret ēsmu zem ūdens lielie ir mazāk aizdomīgi.
4.augusts 2010, 16:40 | links
 
Sulla, nevaru palepoties ar Ultralait kātu, ar testu 5-15, savus 2-3 gramīgos voblerīšus tālāk par 25- 30 metriem aizmest nesanāk pat ar tievu monofīlo. Bet dažkārt vajag aizmest straumei pa vidu vai pat tuvāk pretējam krastam.
Vienu dienu taisīju eksperimentu, gāju ar diviem spiņiem: viens ar bombardu otrs bez, bet aplauzos tāpat, iespējams nēesmu atradis vēl īstos posmus. Ex ka vajadzetu tomēr ar laivu...
P.S. par flurokarbonu paldies Brālīt, pamēģināšu
4.augusts 2010, 17:01 | links
 
RIX.> sapals nav salate, kas uzturas tālu no krasta straumes vidū, visus savus lielākos esmu dabūjis 5-30m no krasta. Pat Gaujā parasti pietiek 30(nu max 40m) tāli metieni, laiks atbrīvoties no dogmām ka lielā zivs parasti pie pretējā krasta :))) Ja upe tik liela ka nevari pārbrist, tad vienkārši sapalu slēptuves(cerams pārzini tās, jo citādi pa tukšo sanāks mētāt) meklē savā krastā. Un tādās upēs kā Malta, M.Jugla, Abava, Ogre, Durbe man parasti pieticis ar 10-20m tāliem metieniem, brien pa ūdeni pret straumi un vis būs čikiniekā. Par sapalu copi Daugavā nerunāju, nav pieredze, var jau būt ka tur vajadzīgi ūbertāli metieni.
4.augusts 2010, 17:15 | links
 
Fluorocarbonam ir tā priekšrocība,kad viņa ir stingrāka,nav tik mīksta-mazāk piņķerējās.Tagad sapali jāmeklē tuvu brasliem,bedres izejās-jo tomēr tā ir straumes zivs.Kur vairāk sakritušu koku ūdenī,tie ir īsti slēpņi,viņi tāpat visu kontrolē.Ir reizes,kad labāk ņem bumbas~0.5m dziļi peldinot.Cope- kā aizķērās,tikai nākošā kustība strauji pret straumi.Mazie dauza to bumbuli un nevar lielais nociesties-palaiž onkuli,ko knapstinās!
4.augusts 2010, 17:24 | links
 
Kaut kur vieo dzirdēju tekstu, ka sapaliem nav augstas kulinārās vērtības. Nu nezinu. Šodien sacepām uz pannas vakar Gaujā noķerto 39cm sapalu, un nošmakstinājām ar secinājumu- garšīga zivs.

Sapalu griež pušu pa muguru, izņem galveno asaku. Filejiņu ierīvē ar sālīti, citronpipariem un sinepēm. Met uz pannas un cep. Super zacenīte! ;)
11.augusts 2010, 21:39 | links
 
Unikis> gaujas sapalus es ar ēdu, ūdenszāles maz tai upē. Citās gan sapuļi pa vasaru gandrīz uz zaļbarības diētas, vot i rūgteni kā ruduļi ;)
12.augusts 2010, 14:18 | links
 
hey, šogad jau esat mēģinājuši ķert sapalus? pagaidām vēl nemanu nevienu maijvaboli :( kā jūsu pusē?
16.maijs 2011, 12:22 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager