Sapali un to makšķerēšana!

Vispār jau dienā var paturēt 5 gabalus sapalus sākot no 30 cm... Gribētos arī ar ālantu pacīkstēties, bet Ogres upē tādu neesmu manījis, ir līdakas, asari, foreles arī pie Lēdmanes licencētajā posmā cik dzirdējis esmu
3.jūnijs 2015, 10:47 | links
 
Nezinu, manliekas ka tas sparīgums viņam gan tāds pašvaks, vairāk iziet uz masu + ja straume piepalīdz.Cik nu man sanākusi darīšana ar viņiem, sapals ja ir normāli uzsēdies tad arī smuki sēž un ar vienžubura bezatskabarnieku nekādu probēmu nav viņu dabūt rokā. Ar līdzīga izmēra foreli vēljovairāk alatu diezvai tik viegli tiksi galā.
Sapals lēnāk tomēr kustas, nav to straujo kustību dribls, kas piemīt lašveidīgajam.
Protams sapals ir ļoti ļoti sportiska un interesanta zivs.
3.jūnijs 2015, 09:54 | links
 
Sparīgs sapals vispār sākas ar 40 cm un protams ar spiningu, ja gribat izbaudīt šīs sportiskās zivs spēku. 50+ cm un vēl krācēs - pieklājīga sportiska alternatīva jebkuram LV lašveidīgajam. Sienāži, maizes garozas,vaboles,dēles u.t.t - tā ir tā pati foreļu sliekošana...... un vidējais izmērs tādā zvejā 30-35 cm.
3.jūnijs 2015, 09:10 | links
 
Man gan ir savādāk, noķert foreli man ir daudz vieglāk nekā labu sapalu. Jo atrast foreli ir daudz vieglāk. Upes mazas, vietas acīmredzamas.

35mm, 2.jūnijs 2015, 21:24

vispār jau es par taimiņiem un lašiem runāju, foreli zemmēru noķert protams nav grūti, bet sapalu mēru 30-35cm dažās vietās uz spininga var savilkt desmitiem, Daugavā ir vietas kur daži velk pa 30+ gabaliem dienā.

Sulla, 2.jūnijs 2015, 21:27


Nav jēgas salīdzināt sapalu copi ar lašu copi, tomēr lasis pastavīgi te neatrodas :) Turklāt sapalu ir vairāk.
Labi, ka es nezinu nevienu tādu vietu. Man 30+ dienā nav gadījies(max ap 10 kopā ar bērniem) un ceru ka negadīsies arī, jo ātri vien pāriešu uz ko citu, jo tas jau vairs nav interesanti.
2.jūnijs 2015, 23:07 | links
 
Man gan ir savādāk, noķert foreli man ir daudz vieglāk nekā labu sapalu. Jo atrast foreli ir daudz vieglāk. Upes mazas, vietas acīmredzamas.

35mm, 2.jūnijs 2015, 21:24


vispār jau es par taimiņiem un lašiem runāju, foreli zemmēru noķert protams nav grūti, bet sapalu mēru 30-35cm dažās vietās uz spininga var savilkt desmitiem, Daugavā ir vietas kur daži velk pa 30+ gabaliem dienā.
2.jūnijs 2015, 21:27 | links
 
Sapalus ķeru tikai ar spiningu un vobleriem. Uzskatu, ka tikai ālantu ir grūtāk šādi noķert.

35mm, 2.jūnijs 2015, 20:07

Pie mums ālants uz spininga ir tikai gadījuma raksturs, nezinu nevienu kurš mērķtiecīgi tos spiningotu, un nav jau vairs to ālantu pie mums tik daudz. Bet sapalu gan nav grūti piemānīt uz spininga, daudz grūtāk nospiningot piemēram meženi vai raibos, tukšās dienas bez nevienas copes būs daudz vairāk.

Sulla, 2.jūnijs 2015, 21:02


Man gan ir savādāk, noķert foreli man ir daudz vieglāk nekā labu sapalu. Jo atrast foreli ir daudz vieglāk. Upes mazas, vietas acīmredzamas.
2.jūnijs 2015, 21:24 | links
 
Sapalus ķeru tikai ar spiningu un vobleriem. Uzskatu, ka tikai ālantu ir grūtāk šādi noķert.

35mm, 2.jūnijs 2015, 20:07


Pie mums ālants uz spininga ir tikai gadījuma raksturs, nezinu nevienu kurš mērķtiecīgi tos spiningotu, un nav jau vairs to ālantu pie mums tik daudz. Bet sapalu gan nav grūti piemānīt uz spininga, daudz grūtāk nospiningot piemēram meženi vai raibos, tukšās dienas bez nevienas copes būs daudz vairāk.
2.jūnijs 2015, 21:02 | links
 
Pamēģiniet maizi samīcīt ar sieru,mīklas bumbiņu bez atsvara pludinot ripināt straumītē pa pašu grunti,pludiņa vietā caurspīdīgo ūdens burbuli,-priekš tramīgiem sapaliem diezgan efektīvs paņēmiens...
2.jūnijs 2015, 20:38 | links
 
Sapalus ķeru tikai ar spiningu un vobleriem. Uzskatu, ka tikai ālantu ir grūtāk šādi noķert.
2.jūnijs 2015, 20:07 | links
 
Lai arī pašlaik sapalus tikai spiningoju, savulaik 90.tajos esmu izgājis cauri gan pludiņošanu ar vabolēm, spārēm, sienāžiem, maizes garozu, gan vieglo grunteni ar slīdošo svinu 15-30g. Ar grunteni Gaujā ķēru tieši siltās vasaras naktīs, sākot ar saulrietu un līdz pusnaktij. Ēsma vardītes vai samīcītas aromātiskas saldskābmaizes "bumbieris" 3-4 cm, uz kāta spices "jāņtārpiņš". Bieži vien sapali pierijās šādās naktīs un viss smukais rīta cēliens pagāja bez copēm, upe pat klusa kā izmirusi. Lai gan naktī vārījās no blīkšķiem. Pirms 5 gadiem Gaujā zem Siguldas tādā jūlija naktī pamēģināju arī spiningot ar seklajiem vaboļvobleriem un secināju ka pat interesantāk nekā sēdēt uz vietas, turēt roku uz kāta un nepārtraukti skatīties uz spīdošo spici :) Pie tam sapali tumsā ir daudz drošāki un var paņemt pat dažus metrus no kājām.
2.jūnijs 2015, 15:33 | links
 
Savu lielāko līdz šim esmu no rīta noķēris, bet tie lieliski ķerās arī pa dienu un vakarā ap un pēc saulrieta, citreiz tie vienkārši kaut kur pazūd, nav ne miņas visu dienu- vajag, lai trāpās īstā diena.
Kad ir labak copet sapalus, no rita, pa dienu jeb vakara?

Kungsr1, 2.jūnijs 2015, 09:27
2.jūnijs 2015, 14:43 | links
 
Nu nav tik traki ar to distanci, lieli sapali 2-3kg ir noķerti arī ļoti niecīgā attālumā, piemēram mušojot, bet tur distance reti ir virs 20-30m ;) Man pašam savulaik uz spininga Gaujā sapals ap 2kg paņēma tuvu krastam, roteri vadīji virsējos slāņos. Lielās, platās upēs ar atklātiem krastiem sapals makšķernieku labi redz un tad copējot pa ūdens virsu tiešām grūti to apmānīt tuvumā. Bet mazākās un mežainākas upēs viss notiek daudz vienkāršāk

Sulla, 31.maijs 2015, 14:37


Jā, par to svētdien pārliecinājos, pašu lielāko 44 cm noķēru(domāju ka pie kilograma) kādus 3metrus no sevis, kādu 30-40cm dziļumā.Bija arī daudzi citi tuvu, tie gan mazāki rumpīši.
2.jūnijs 2015, 11:54 | links
 
Ļooooooooooti patīk sapalu cope!Spēcīga zivs un skaista!Lielākie eksemplāri Abavā trāpijušies, pagaidām lielākais 2.6 kg!Parasti ir tā, ka izvelkot lielo, vai dažus mazākus no atstraumes, vai bedres kants, iestājas klusums!Ejam tālāk!Nezinu kapēc, bet laikam izbaida pārējos jeb kā!Parasti ķeru uz pludiņmakšķeri un uz maizes bumbiņu!Liels bija izbrīns, kad jautāja uz ko ķer?!Uz vardi, sienāzi, dzīvo?!Saku nē, uz maizes bumbiņu!Tad acis iepletās!
Bet cope ļoti patīkama un spēcīgs pretinieks!Nedeļas nogāle braukšu uz Abavu, šogad vēl nav būts!Ne asakas visiem!

kasix3331, 2.jūnijs 2015, 09:39


Maizīti viņi ļoti mīl. Lielie ir tramīgi, sīkajiem po...
2.jūnijs 2015, 11:19 | links
 
Ļooooooooooti patīk sapalu cope!Spēcīga zivs un skaista!Lielākie eksemplāri Abavā trāpijušies, pagaidām lielākais 2.6 kg!Parasti ir tā, ka izvelkot lielo, vai dažus mazākus no atstraumes, vai bedres kants, iestājas klusums!Ejam tālāk!Nezinu kapēc, bet laikam izbaida pārējos jeb kā!Parasti ķeru uz pludiņmakšķeri un uz maizes bumbiņu!Liels bija izbrīns, kad jautāja uz ko ķer?!Uz vardi, sienāzi, dzīvo?!Saku nē, uz maizes bumbiņu!Tad acis iepletās!
Bet cope ļoti patīkama un spēcīgs pretinieks!Nedeļas nogāle braukšu uz Abavu, šogad vēl nav būts!Ne asakas visiem!
2.jūnijs 2015, 09:39 | links
 
Kad ir labak copet sapalus, no rita, pa dienu jeb vakara?
2.jūnijs 2015, 09:27 | links
 
Piekrītu ka var trāpīties arī tuvā distancē īpaši nelielās upītēs un ir ķerti ar grunteni uz ņurņiku bet tas vienkārši copējot jebko kas uzķersies nevis plānveidīgi ejot tikai uz lieliem sapaliem,tad viss vairs nav tik vienkārši kaut arī sapals ir visu ēdošs rīma parasti piesakās mazākie no bara un izvelkot to tikt pie nākamā bara brāļa ir jau daudz sarežģītāk. Ir dabūti dienas laikā pat četri no divarpus līdz trīs kilo sapali no vienas vietas un neuzskatu ka tas ir vienkārši. Lielākos sapalus esmu ķēris Daugavā un Ventā bet divnieki ir ķerti mazākās upītēs tādās kā Abava un pat Misā.
31.maijs 2015, 16:34 | links
 
Sapals,ālants barojas visos ūdens slāņos,atkarībā no laika un ar ko viņš barojas.Labi kontrolē visu ūdens slāni,visu ko straume nes.Ja makšķerē,ēsmu pludina pa ūdens virsu viņš vairāk baidās no košajiem pludiem,copmaņa spilgtā apģērba un straujajām kustībām.Pat burbulim jābūt ~2m no ēsmas.Grunts makšķerēšanā jau attālums var būt mazs pie normāla dziļuma.Pludinot jau arī pārsvarā attālums līdz 50-60m. Nezinu,kurš pludina 100+ m,tur nemaz auklu nevar izkontrolēt kā straume viņu aiznesusi,kur nu vēl laicīgi piecirst.Ēsmas pludināšanas ātrumam ir jāsakrīt ar straumes ātrumu,...tas ir ideāls veids-ne aizdomīgs!
31.maijs 2015, 15:27 | links
 
Nu nav tik traki ar to distanci, lieli sapali 2-3kg ir noķerti arī ļoti niecīgā attālumā, piemēram mušojot, bet tur distance reti ir virs 20-30m ;) Man pašam savulaik uz spininga Gaujā sapals ap 2kg paņēma tuvu krastam, roteri vadīji virsējos slāņos. Lielās, platās upēs ar atklātiem krastiem sapals makšķernieku labi redz un tad copējot pa ūdens virsu tiešām grūti to apmānīt tuvumā. Bet mazākās un mežainākas upēs viss notiek daudz vienkāršāk, pamēģiniet tik no ierastās pludināšanas pāriet uz vieglo spiningu piemēram ;)
31.maijs 2015, 14:37 | links
 
Tieši tā- lieli ievēro distanci, kaut gan protams ir izņēmumi, kad vairāk nekā kilo sapals paņem bez maz vai pie paša makšķernieka, pie nosacījuma ēsmu pludinot pusūdenī vai pa apakšu- tās pašas maijvaboles vai naktstārpus, arī baltmaizes bumbiņas, tiesa uz kukurūzu gan pagaidām nevienu neesmu dabūjis, viņš jau ir visēdājs, tagad spāres ir daudz, vajag tik eksperimentēt ar ēsmu un tad jau bez loma neizpalikt :)
31.maijs 2015, 13:32 | links
 
Protams uz fīderi var trāpīt sapalu bet tas ir vairāk gadījuma raksturs jo sapali medī pamatā ūdens augšējos slāņos tāpat kā meženes tāpēc vislielākās izredzes ir pludinot pa virsu vai nu garozas vai kukaiņus. Lielie ir ļoti mānīgi un jālaiž krietni tālu lai paņemtu, savā laikā kad biju pievērsies viņu copei gadījās ka izlaidu visus simts metrus un tikai tad sekoja cope, tuvāk pieiet viņi neļāva, nācās pagarināt auklu bet mezgla vieta radija problēmas, kad parādījās auklas lielākā iepakojumā tad kļuva vieglāk bet dabūt trīs kilogramu sapalu atpakaļ pret straumi simt metru ne vienmēr izdevās bet cope ir intresanta un sportiska.
31.maijs 2015, 11:58 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager