Gauja

Licences Gaujā es nepirkšu un citiem pirkt neiesaku, kamēr nesakārtos to visu tā, lai lašu un taimiņu ķeršana makšķerniekam būtu pievilcīga.

Savukārt Alūksnes ezera licences es pirku un vienmēr pirkšu, jo redzu par ko tiek maksāts.

irseejs, 3.janvāris 2020, 15:25


Iesaku, labāk pirms tam aprunājies ar kādu inspektoru.........Vēlāk vari zaudēt vairak laiku un līdzekļus.
3.janvāris 2020, 15:28 | links
 
Atšķirības es varu uzskaitīt.

Gauja ir pilna ar zvejas rīkiem.
Aluksnes ezerā tādu nav.
Gaujas iemaksas pārvaldīs privāts kantoris
Alūksnes licences pārvalda pašvaldība
Alūksnes pašvaldība speciāli algo cilvēkus, kas veic kontroli.
GIABs šo rūpalu uztic VVD.

Rezultāts ir dirsā darbs un materiāls.
3.janvāris 2020, 15:28 | links
 
Licences Gaujā es nepirkšu un citiem pirkt neiesaku, kamēr nesakārtos to visu tā, lai lašu un taimiņu ķeršana makšķerniekam būtu pievilcīga.

Savukārt Alūksnes ezera licences es pirku un vienmēr pirkšu, jo redzu par ko tiek maksāts.
3.janvāris 2020, 15:25 | links
 
Pravietis [13m]: Urmaas,

Es Tev piekrītu par visiem 100 %, ka katram jēdzienam, darbībai likumā ir jābūt nodefinētai (t.sk. spinings un galvenais, protams, spiningošanai). Bet mēs jau esam tik gudri, ka pieprotam "makšķerēšanas paņēmienu hibrīdus", par kuriem te lielā daļa runā. Es jūrā velā rudenī no krasta pielietoju kombinētas sistēmas (aprīkojumu), kuras daļēji arī atbilst pēc būtības spiningošanas paņēmienam. Tad iedomāsimies, ar kādu jaunradi terminoloģijā likumdevējam jāsāk nodarboties. Tiesas, galvenokārt, skatās, lai adm. protokoli ir pareizi aizpildīti un norādīti pareizi pārkāpuma normatīvie punkti. Domāju, ka retorika par jēdzieniem izpaliks. Ticība tiks piešķirta inspektora profesionālitātei kā amatpersonai un viņa novērtējumam, kam atbilst pārkāpuma rīks un tam, kas piekabināts auklas galā un šīs sistēmas (prikorma, mānēkļa, iespējams kombinācijai) funkcionālais uzdevums. Vēl , iespējams , svarīgi būtu, kas Tev tobrīd sabāzts zābakos.:). Labi būtu, ja par padalītos savā pieredzē tie, kas ir paņemti kādreiz aiz krāgas. :).Civilizētās valstīs tiesājoties jebkura neskaidrība likumdošanā ir par labu "pārkāpējam"! :)

urmaas, 3.janvāris 2020, 15:08


Tiesas nav domātas, lai attaisnotu. Tas ir represīvs orgāns, radīts ar mērķi, lai "pēc iespējas" notiesātu, nevis attaisnotu un stiprinātu varu. Ja šie pārkāpumi būtu šķīrējtiesu kompetencē, tad OK. :).
3.janvāris 2020, 15:24 | links
 
OK. Kaut mans uzsvars bij uz definīciju "spinings". :)
Tagad iztulko lūdzu makšķerēšanas veidu kurā tiek izmantots līdzīgs aprīkojums, bet par mānekļi tiek izmantots "spoguļāķis" ar tārpiņu! :) Spoguļāķa izmēram nav nozīmes. Tas var būt 1cm garš vai vairākus. :)
Savulaik ziemā vēdzeles bieži ķēru uz lielu "spoguļāķi", kuram uz āķa liku nakteniekus vai zivs fileju! :)
Gaujas LM nolikumā ir rakstīts, ka aizliegta lašveidīgo spiningošana ar mākslīgo ēsmu!
Tātad ja es uz jebkura "spoguļāķa" Izveru dabīgo ēsmu. Kā tas sauksies? :)

urmaas, 3.janvāris 2020, 15:18


Nezinu - pamēģini un pēc tam pastāsti pārējiem!
3.janvāris 2020, 15:22 | links
 
Davis-Di [03.01.20]: Raimi202
Starp citu tulkojumu(definīciju) kas ir spinings nevar atrast ne tilkojošajās vārdnīcās, nedz arī valodnieku "radu rakstos"! :)

urmaas, 3.janvāris 2020, 14:46

https://lv.wikipedia.org/wiki/Mak%C5%A1%C4%B7er%C4%93%C5%A1ana

Spiningošana ir metode, kas tiek izmantota plēsīgu zivju ķeršanai. Spiningojot zivs tiek piemānīta uz mākslīgu ēsmu.

Interesanti tiesnesei ar to pietiktos vai prasītu viedokli kādam ekspertam?
OK. Kaut mans uzsvars bij uz definīciju "spinings". :)
Tagad iztulko lūdzu makšķerēšanas veidu kurā tiek izmantots līdzīgs aprīkojums, bet par mānekļi tiek izmantots "spoguļāķis" ar tārpiņu! :) Spoguļāķa izmēram nav nozīmes. Tas var būt 1cm garš vai vairākus. :)
Savulaik ziemā vēdzeles bieži ķēru uz lielu "spoguļāķi", kuram uz āķa liku nakteniekus vai zivs fileju! :)
Gaujas LM nolikumā ir rakstīts, ka aizliegta lašveidīgo spiningošana ar mākslīgo ēsmu!
Tātad ja es uz jebkura "spoguļāķa" Izveru dabīgo ēsmu. Kā tas sauksies? :)
3.janvāris 2020, 15:18 | links
 
Visupirms ir jādabū tas protokols, Dāvi :)

LAPK 80³ ir skaidri un gaiši rakstīts, par ko var sodīt. Kamēr "makšķerēšanas noteikumi" sen jau nav spēkā :)

Atrodi man kaut vienu tiesas nolēmumu, kur kāds ir sodīts mar makšķerēšanu. Nav tādu. Tādēļ ka tie visi tiek atcelti.
3.janvāris 2020, 15:15 | links
 
Pravietis [03.01.20]: Urmaas,

Es Tev piekrītu par visiem 100 %, ka katram jēdzienam, darbībai likumā ir jābūt nodefinētai (t.sk. spinings un galvenais, protams, spiningošanai). Bet mēs jau esam tik gudri, ka pieprotam "makšķerēšanas paņēmienu hibrīdus", par kuriem te lielā daļa runā. Es jūrā velā rudenī no krasta pielietoju kombinētas sistēmas (aprīkojumu), kuras daļēji arī atbilst pēc būtības spiningošanas paņēmienam. Tad iedomāsimies, ar kādu jaunradi terminoloģijā likumdevējam jāsāk nodarboties. Tiesas, galvenokārt, skatās, lai adm. protokoli ir pareizi aizpildīti un norādīti pareizi pārkāpuma normatīvie punkti. Domāju, ka retorika par jēdzieniem izpaliks. Ticība tiks piešķirta inspektora profesionālitātei kā amatpersonai un viņa novērtējumam, kam atbilst pārkāpuma rīks un tam, kas piekabināts auklas galā un šīs sistēmas (prikorma, mānēkļa, iespējams kombinācijai) funkcionālais uzdevums. Vēl , iespējams , svarīgi būtu, kas Tev tobrīd sabāzts zābakos.:). Labi būtu, ja par padalītos savā pieredzē tie, kas ir paņemti kādreiz aiz krāgas. :).
Civilizētās valstīs tiesājoties jebkura neskaidrība likumdošanā ir par labu "pārkāpējam"! :)
3.janvāris 2020, 15:08 | links
 
Raimi202
Starp citu tulkojumu(definīciju) kas ir spinings nevar atrast ne tilkojošajās vārdnīcās, nedz arī valodnieku "radu rakstos"! :)

urmaas, 3.janvāris 2020, 14:46


https://lv.wikipedia.org/wiki/Mak%C5%A1%C4%B7er%C4%93%C5%A1ana

Spiningošana ir metode, kas tiek izmantota plēsīgu zivju ķeršanai. Spiningojot zivs tiek piemānīta uz mākslīgu ēsmu.

Interesanti tiesnesei ar to pietiktos vai prasītu viedokli kādam ekspertam?
3.janvāris 2020, 15:06 | links
 
Urmaas,

Es Tev piekrītu par visiem 100 %, ka katram jēdzienam, darbībai likumā ir jābūt nodefinētai (t.sk. spinings un galvenais, protams, spiningošanai). Bet mēs jau esam tik gudri, ka pieprotam "makšķerēšanas paņēmienu hibrīdus", par kuriem te lielā daļa runā. Es jūrā velā rudenī no krasta pielietoju kombinētas sistēmas (aprīkojumu), kuras daļēji arī atbilst pēc būtības spiningošanas paņēmienam. Tad iedomāsimies, ar kādu jaunradi terminoloģijā likumdevējam jāsāk nodarboties. Tiesas, galvenokārt, skatās, lai adm. protokoli ir pareizi aizpildīti un norādīti pareizi pārkāpuma normatīvie punkti. Domāju, ka retorika par jēdzieniem izpaliks. Ticība tiks piešķirta inspektora profesionālitātei kā amatpersonai un viņa novērtējumam, kam atbilst pārkāpuma rīks un tam, kas piekabināts auklas galā un šīs sistēmas (prikorma, mānēkļa, iespējams kombinācijai) funkcionālais uzdevums. Vēl , iespējams , svarīgi būtu, kas Tev tobrīd sabāzts zābakos.:). Labi būtu, ja par padalītos savā pieredzē tie, kas ir paņemti kādreiz aiz krāgas. :).
3.janvāris 2020, 15:03 | links
 
urmaas,
Pilnībā atbalstu
3.janvāris 2020, 15:02 | links
 
Davis-Di [03.01.20]: Tā veiksmīgā zivs kas ir pagājusi garam murdiem ... vel tiek uz āķiem piemānīta!!!
It sevišķi ja murds pāri visai upei!
3.janvāris 2020, 15:02 | links
 


Tā veiksmīgā zivs kas ir pagājusi garam murdiem ... vel tiek uz āķiem piemānīta!!!
3.janvāris 2020, 14:57 | links
 
Raimi202
Starp citu tulkojumu(definīciju) kas ir spinings nevar atrast ne tilkojošajās vārdnīcās, nedz arī valodnieku "radu rakstos"! :)
3.janvāris 2020, 14:46 | links
 
snitraM [03.01.20]: Par lašiem nezinu, bet forelēm, kā savulaik lasīju intervijā CL ar R. Paulu, nekas labāks par īstu slieku uz džiggalvas, ko met kā mānekli, neesot izdomāts. Ēsma ta dabīga!

VilnisL, 3.janvāris 2020, 14:20

Tā jau Gaujā lejteces galā daudzi arī ķer spožos uz slieku. Tur pat sēž grunteņotāji kas stāsta ka labā dienā pat 5 svētās zivis var izsēdēt, tik tā slieka no grunts jāpaceļ straumē. Ja traucē asari tad varot garneles asti peldināt, arī esot OK.
Tātad gaidām liegumu vispārējai copei? Jo vieglāk ir aizliegt kā sakārtot likumdošanu. Konkrētajā Gaujas LM, vajadzētu atstāt liegumu uz zivi, nevis uz copes veidu.
3.janvāris 2020, 14:37 | links
 
Pravietis [03.01.20]: Raimis202 [17m]: Urmaas

Labs jautājums :)
Mēģināšu nodefinēt.
Kautkāda parikte, nav obligāti jābūt rūpnieciski izgatavotai, kurai pievienota kautkāda šnore, ne obligāti makšķerēšanas piederumu veikalā nopirktai, kuras galā pievienota kautkāda figņa, kas var tikt uzskatīta par zivij iekārojamu ēsmu.
Minētā parikte vai komponenšu kopums var tikt izmantots zivs izvilkšanai no tās ierastās uzturēšanās vides.

Izdevās? :)Kur ar definīciju "spinings" un vai kas ir "spiningošana" var iepazīties? Lūgums norādīt linku oficiālām dokumentam! :)

urmaas, 3.janvāris 2020, 13:56
Ja ir spinis tradicionālā garumā, vai 3,0m. un vairāk ( tests var būt dažāds ) un auklas galā inspekcijas brīdī būs uzkabe paredzēta gruntsmaksķerēšanai, tad domāju, ka neviena adm. tiesa neuzņemsies drosmi un nenosauks to par spiningošanu.
Spiningo arī ar 4m+ kātiem. Tas ir vietās kur mānekļus un lomu ir jāpārceļ pāri stāvai kraujai, dziļuma kantij"! Piemēri ir moli un kaut vai Daugavā! :)
3.janvāris 2020, 14:34 | links
 
Par lašiem nezinu, bet forelēm, kā savulaik lasīju intervijā CL ar R. Paulu, nekas labāks par īstu slieku uz džiggalvas, ko met kā mānekli, neesot izdomāts. Ēsma ta dabīga!

VilnisL, 3.janvāris 2020, 14:20


Tā jau Gaujā lejteces galā daudzi arī ķer spožos uz slieku. Tur pat sēž grunteņotāji kas stāsta ka labā dienā pat 5 svētās zivis var izsēdēt, tik tā slieka no grunts jāpaceļ straumē. Ja traucē asari tad varot garneles asti peldināt, arī esot OK.
3.janvāris 2020, 14:34 | links
 
Raimis202 [03.01.20]: Ja tam pašam spoguļāķim uz āķa uzver odu kāpuru, vai mušu kāpuru. Tā būs dabīgā ēsma?
:)

urmaas, 3.janvāris 2020, 14:14


Jā, jā... Atceros Tavu tēzi par milzīgu bleķa vizuļa trīsžuburnieku un maziņu mušas kāpuru vai slieciņu uz tā... :)[/quote]:)
Tātad. Jebkura tiesa, kamēr nav oficiālā dokumenta kurā konkrēti ir definēts makšķerēšanas veids "spiningošana", nedrīkst piemērot soda veidu par "spiningošana" ar dabīgo ēsmu! :)
Tīri cilvēcīgi runājot. Vai spiningošana, MJ,, tautas izpratnē, ar "čeburaškām" un mazajām gummi nav spiningošana? Kāpēc tā ir liegta? Vai pazīstat copmaņus kuri uz DS ķer "svētās zivis"? Arī aizliegts! Kaut tas
, tautas izpratnē, ir tikai "spiningošanas" paveids! :)
3.janvāris 2020, 14:32 | links
 
Raimis202 [17m]: Urmaas

Labs jautājums :)
Mēģināšu nodefinēt.
Kautkāda parikte, nav obligāti jābūt rūpnieciski izgatavotai, kurai pievienota kautkāda šnore, ne obligāti makšķerēšanas piederumu veikalā nopirktai, kuras galā pievienota kautkāda figņa, kas var tikt uzskatīta par zivij iekārojamu ēsmu.
Minētā parikte vai komponenšu kopums var tikt izmantots zivs izvilkšanai no tās ierastās uzturēšanās vides.

Izdevās? :)Kur ar definīciju "spinings" un vai kas ir "spiningošana" var iepazīties? Lūgums norādīt linku oficiālām dokumentam! :)

urmaas, 3.janvāris 2020, 13:56

Ja ir spinis tradicionālā garumā, vai 3,0m. un vairāk ( tests var būt dažāds ) un auklas galā inspekcijas brīdī būs uzkabe paredzēta gruntsmaksķerēšanai, tad domāju, ka neviena adm. tiesa neuzņemsies drosmi un nenosauks to par spiningošanu.
3.janvāris 2020, 14:22 | links
 
Ja tam pašam spoguļāķim uz āķa uzver odu kāpuru, vai mušu kāpuru. Tā būs dabīgā ēsma?
:)

urmaas, 3.janvāris 2020, 14:14[/quote]

Jā, jā... Atceros Tavu tēzi par milzīgu bleķa vizuļa trīsžuburnieku un maziņu mušas kāpuru vai slieciņu uz tā... :)
3.janvāris 2020, 14:22 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager