Kaltētas, vītinātas zivis (voblas)

Evaldsch [01.10.19]: Pameklē forumā Buma recepti voblai un viss būs bumbās! No savas artavas. Voblu uzglabāju trīslitrenēs. Kad burka piepildīta, tad ielieku tortes svecīti iekšā, aizdedzinu un aizrullēju ar metāla vāciņu ciet. Iekšā vakums. Man glabājās Peipusnieces līdz pat Jaungadam kā tikko gatavotas.
A no Botulisma nebaidies?
1.oktobris 2019, 22:16 | links
 
Ar ķidām var gatavot tikai ziemas-pavasara voblas,vasarā un rudenī vajag ķidāt ! Pārgriež šķērsām aiz spurām,izrauj ķidas ,pūsli un tauciņus saudzīgi atstāj...Es vēl izņemu arī žaunas...Pavasarī vītinu vimbas,parasti pēc nārsta,ķidas iztīru pilnībā,žaunas ārā,vēderā kociņus,tad labi vītinās un nesmird...Garša ļoti laba. Uzglabāju maisiņos saldētavā. Šodien uzēdu maija vimbu pie alus,kas var būt labāks...
1.oktobris 2019, 22:11 | links
 
Tur jau tā problēma, ka nekur nav teikts cik grādos tad man vinu glabāt kamēr sālās. Vēsā, bet ne aukstā vietā. Tas ir kā? Manā uztverē ledusskapis ir auksta vieta tapēc atstāju pie atvērta loga aptuveni 16-18 grādos. Nākošo partiju noteikti likšu ledusskapī, bet šoreiz liekas ka nāksies vien utilizēt, nepatīk man tie uzpūtušies vēderi
1.oktobris 2019, 19:36 | links
 
Pameklē forumā Buma recepti voblai un viss būs bumbās! No savas artavas. Voblu uzglabāju trīslitrenēs. Kad burka piepildīta, tad ielieku tortes svecīti iekšā, aizdedzinu un aizrullēju ar metāla vāciņu ciet. Iekšā vakums. Man glabājās Peipusnieces līdz pat Jaungadam kā tikko gatavotas.
1.oktobris 2019, 19:26 | links
 
Vēl viens jautājums, vai tas ir normāli, ka pēc sālīšanas dažām lielākajām zivīm, kas bija bļodas apakšā vēderi diezgan uzpūtušies? Baidos, ka pārāk siltā vietā stāvēja
1.oktobris 2019, 19:16 | links
 
Sālot lieku leduskapī 3 dienas, noskaloju, paturu 6 stundas stāvošā ūdenī un karinu
30.septembris 2019, 20:55 | links
 
[quote=586805]Sveicināti biedri! Esmu pieķēries pie savas pirmās voblu partijas. Zivis kārtīgi iesāliju un jau otro dienu tās stāv virtuvē uz grīdas zem loga. Apkures šobrīd vēl nav tāpēc telpā diezgan pavēsi, tie varētu būt kādi 18 grādi. Jautājums varbūt diezgan muļķīgs, bet kādā temperatūrā tad īsti zivis sālīt? Ledusskapī cik saprotu ir par aukstu? Kā tad tur īsti ir ?

Peipusa raudas parasti noturu 1.5-2 diennaktis, tad pamērcēju, noskaloju un karinu. Man šāda vobla patīk, gaumes un metodes daudz dažādas, citi nedēļām tur sālījumā, dienām mērcē utt. Var ledusskapī turēt, kāpēc ne? Par t. nepateikšu, nav tas tik svarīgi.
30.septembris 2019, 20:52 | links
 
Sveicināti biedri! Esmu pieķēries pie savas pirmās voblu partijas. Zivis kārtīgi iesāliju un jau otro dienu tās stāv virtuvē uz grīdas zem loga. Apkures šobrīd vēl nav tāpēc telpā diezgan pavēsi, tie varētu būt kādi 18 grādi. Jautājums varbūt diezgan muļķīgs, bet kādā temperatūrā tad īsti zivis sālīt? Ledusskapī cik saprotu ir par aukstu? Kā tad tur īsti ir?
30.septembris 2019, 20:22 | links
 
Vispār jau tur rakstīts, ka vajag 2-4 ēdamkarotes sāls nevis tējkarotes :)
Bet ja piešāvies tad labi :)
3.marts 2015, 19:31 | links
 
Nupat noprommēju vītinato gaļu pēc zemāk ieteiktās receptes no http://www.povarenok.ru/recipes/show/82838/.
Tātad, gaļu provei nopirku otrdien. Diennakti noturēju iesālītu un tad liku garšvielās, ar niansi, ka man tas ķiplociņš labāk patīk, ja ir gaļā iekšā, kā tas ir redzams bildē.
http://www.bildites.lv/viewer.php?file=2zdz17p3w0z608ac5gmb.jpg
Marles, kā receptē, man nebija, tamdēļ ietinu gaļu palaga audumā.
Divas diennaktis paturēju vēsākā istabā, tad trīs tajā, kur ir kamīnkrāsns un temperatūra pie griestiem varētu būt ap grādiem 28. Teikšu kā ir- pēc receptes uz 1 kg gaļas 3-4 tējkarotes sāls. Man uz tiem 0,7 proves kg ar trijām karotēm bija par daudz, bet gaļa sanāca suppper un 0,7l pērnā pīlādžu vīna pazuda ar to gaļu kā nebijuši. Tātad, nedēlas laikā tā gaļa, toč, jau ir ēdama Rītdien braucu uz bodi, pirkšu gaļu un taisīšu nākamo vītinājumu.
p.s.
Pie gaļas sālīšanas sālij ir ieteicams pievienot nedaudz cukura, tad garša ir patīkamāka.
3.marts 2015, 18:51 | links
 
Cik dzirdeeju,tad vislabaakaas voblas sanaak no lidojosjajaam vaaverziviim,pats neesmu nokeris,bet vobla bij ljoti garrrrda!!!!

Kirsis6666, 20.februāris 2015, 00:53

Kādas tās izskatās?
Tā pat kā asaržagata :D
Domaataajs, 20.februāris 2015, 18:51

bums, 20.februāris 2015, 19:41


Tā gan nav manā gaumē :)
20.februāris 2015, 19:42 | links
 
Cik dzirdeeju,tad vislabaakaas voblas sanaak no lidojosjajaam vaaverziviim,pats neesmu nokeris,bet vobla bij ljoti garrrrda!!!!

Kirsis6666, 20.februāris 2015, 00:53

Kādas tās izskatās?
Tā pat kā asaržagata :D
Domaataajs, 20.februāris 2015, 18:51
20.februāris 2015, 19:41 | links
 
Cik dzirdeeju,tad vislabaakaas voblas sanaak no lidojosjajaam vaaverziviim,pats neesmu nokeris,bet vobla bij ljoti garrrrda!!!!

Kirsis6666, 20.februāris 2015, 00:53


Kādas tās izskatās?
20.februāris 2015, 18:51 | links
 
Cik dzirdeeju,tad vislabaakaas voblas sanaak no lidojosjajaam vaaverziviim,pats neesmu nokeris,bet vobla bij ljoti garrrrda!!!!
20.februāris 2015, 00:53 | links
 
Tārpiņus uz copi var paņemt.
Kārtīgi sasālīt vajag, tad jau kukaiņi nemetas, vismaz lidojošie.
19.februāris 2015, 22:46 | links
 
P.s. Tārpiņi ledusskapī jau normāla parādība, neviens uzmanību vairs nepievērš. Arī tad, kad ložņā olu plauktiņā :)))))))))))
19.februāris 2015, 21:29 | links
 
Ja sieva neizdzīs no mājas ārā pirmajās dienās, dzīvoklī vajadzētu būt dikti ok. Man tādas labsirdības nav, vītinu pagrabā, vēja nav, bet pārējais ideāli, temp. ap vidu, mušu ar naf............
19.februāris 2015, 21:27 | links
 
kur pilsētas apstākļos .dzīvoklī varētu kaltēt voblas?
19.februāris 2015, 20:58 | links
 
Te ir viss par sālīšanu un vītināšanu
http://failiem.lv/u/nxzesfo#
19.februāris 2015, 19:46 | links
 
No jebkādas zivs var uzbūvēt voblu Līdaka pat ļoti intresanta iznāk ar specefisku smeķi :)
19.februāris 2015, 18:01 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager