Vējenes!!

maijs
Citi vējenes ķer,citi nē... Biju šodien nobraucis līdz Staldzenei,jūras gaisu ievilkt klātienē :D Pie reizes pastaigājot pavēzēt spini un palūkot,kas un kā. Piebraucot,satiktie copmaņi no laivas sūrojās par tu-tū,lai gan zivi redzējuši esot, bet saķerta tik viena. Uz pludu. Nu ko,luņojot gar krastu metu cik jaudas... nu nekā. Nāku atpakāl,tu re, parādījušies trīs bridēji... Aptecējās dūša ,noraugoties,ka es žvidzināju par 1/3 tālāk,kā tie iebrien... Liku mieru spinim un brīdi vēroju notiekošo- kādu pusstundu, vīriem pa nullēm.
21.maijs 2014, 23:44 | links
 
Visi tik tā raksta kā jāšmorē, jāsutina, krējumiņš, kūpiņš.... Vispirms to ziv vajag noķert un tad ir ko gatavot
21.maijs 2014, 22:56 | links
 
ar laivu brauksi? a es no mola Liepājā

janchuks, 21.maijs 2014, 22:21

Tāda doma ir, tam tur radiem kkādas laivas ir, motoru gan drošvien mums neuzticēs :D
21.maijs 2014, 22:48 | links
 
ar laivu brauksi? a es no mola Liepājā
21.maijs 2014, 22:21 | links
 
Ko vīri saka par šo 6dienu, tie 5 6m D vējš ir ok, lai Liepenē vai kaut kur tur iebrauktu jūrā mēģinot pirmo vējeni noķert?
Kaut arī dzīvoju dažus km no jūras, vēljoprojām tā zivs man ir neredzēta eksotika :))
21.maijs 2014, 22:17 | links
 
Mana recepte- jo vienkāršāk, jo labāk. Bez liekām garšvielām u.tt. Piekritīšu Tonim. Biju saklausījies, ka vējene nekūpināta nav ēdama. Sanāca kādas noķert, sagriezu gabalos, nedaudz eļļas, sāls un uz pannas. Bažīgi garšoju pirmo pannas cepumu, bet biju patīkami pārsteigts- garšoja perfekti.
Par kūpināšanu- nu ir jau tā fiša garšīga, bet manuprāt meistarīgs kūpinātājs nokūpinās arī "kerzaviku"... no sērijas- ar labu kečupu var apēst arī avīzi un ar labu kūpiņu kaimiņa zābaku :)

eMKa, 21.maijs 2014, 21:57


Ventiņi kūpinātas vēl liek eļlā, sanāk garšīgāk par špotēm :)
21.maijs 2014, 22:02 | links
 
Tas, ko rakstīju, vairāk tēmēts uz sālīšanu iepriekšējā vakarā--sāls vienkārši visu nogalina, vai zivs, vai gaļa; to vēlams pievienot tikai gatavošanas procesā vai pēc.
21.maijs 2014, 22:00 | links
 
Mana recepte- jo vienkāršāk, jo labāk. Bez liekām garšvielām u.tt. Piekritīšu Tonim. Biju saklausījies, ka vējene nekūpināta nav ēdama. Sanāca kādas noķert, sagriezu gabalos, nedaudz eļļas, sāls un uz pannas. Bažīgi garšoju pirmo pannas cepumu, bet biju patīkami pārsteigts- garšoja perfekti.
Par kūpināšanu- nu ir jau tā fiša garšīga, bet manuprāt meistarīgs kūpinātājs nokūpinās arī "kerzaviku"... no sērijas- ar labu kečupu var apēst arī avīzi un ar labu kūpiņu kaimiņa zābaku :)
21.maijs 2014, 21:57 | links
 
Pareizi,šīs zivis jākupina uz restēm vienkārši ar vēderiem uz augšu, nevis stāvus jāžāvē kā žagarus un tad ir tā diršana par sausumu un ka varot tikai ar labu alu utt. Es vienu duci šogad voblās palaidu būs vēlāk atskaite.
21.maijs 2014, 21:48 | links
 
Vējenes noķerot jāsargā tās no apžūšanas,tad tās āda kļūst gaužām nepievilcīga...Žuvi vajag gatavot pēc iespējas ātrāk,un nevajadzētu iepriekš sālīt,tad tai iztek visi labumi un paliek sausa.Essagriežu 5-7 cm gabalos, apcepu eļļā miltos ar sāls un citronpiparu piedevu no visām trijām pusēm,beigās vienu minūti ar vāku pasutinu un ir labi.Ja gribas pa smalko, var nedaudz pasutināt saldā krējuma mērcē ar dažādām piedevām kā nu kuram smeķo...

Tonis, 21.maijs 2014, 18:09


Kūpināta, manuprāt, labāk... Ideāli ir vēderā nedaudz ielikt cūkas speķa gabaliņus un, notīt kā zuti un kūpināt uz restēm ar vēderu uz augšu....
21.maijs 2014, 20:35 | links
 
Šogad ir doma mēģināt no krasta, tādēļ jautājums - vai pietiek iebrist līdz pirmajam sēklim?
Un kāda vispār ir cope no krasta, var ko noķert?
21.maijs 2014, 20:27 | links
 
Vējenes noķerot jāsargā tās no apžūšanas,tad tās āda kļūst gaužām nepievilcīga...Žuvi vajag gatavot pēc iespējas ātrāk,un nevajadzētu iepriekš sālīt,tad tai iztek visi labumi un paliek sausa.Essagriežu 5-7 cm gabalos, apcepu eļļā miltos ar sāls un citronpiparu piedevu no visām trijām pusēm,beigās vienu minūti ar vāku pasutinu un ir labi.Ja gribas pa smalko, var nedaudz pasutināt saldā krējuma mērcē ar dažādām piedevām kā nu kuram smeķo...
21.maijs 2014, 18:09 | links
 
Cope jūrjā ir forša :)
21.maijs 2014, 16:46 | links
 
Bijam vakar Košragā (pie Kolkas) jūrā,tur vēl vējeņu nav. Arī Mazirbes reņģu zvejnieki saka ka tīklos neesot bijušas. :(
21.maijs 2014, 16:31 | links
 
Vitas recpte super, tieši tā daru jau vairākus gadus ar vējenēm,vienīgi vēl visai taj pariktei sinepi pivienoju :) un kūpinātas ja sanāk sausākas ,tar mierīgi pasautēt saldajā krejumā un ir pat ļoooti ok.. ak jā, rīt tepat Staldzenē bridīšu,mēģināšu un pat zinu ka dabūšu :D
21.maijs 2014, 16:27 | links
 
Baigi gribās uz vējenēm, bet paziņas dodas jau rīt un parīt uz jūru, bet man jāstrādā. Ja kādam ir brīva vieta laivā sestdien vai svētdien un vajag piemesties degvielai, vai citos variantos. Pieejamie resursi auto džipiņš 4x4 ar āķi, laivas motors 2.5Zs, bet nav laivas, piekabes un laba kompanī. Esmu no Dobeles, bet varam kā starta punktu ņemt Jelgavu. Dodat ziņu PM, pēc tam jau sakontaktēsim
21.maijs 2014, 15:22 | links
 
Sveiki!
Doma šo piekdien aizlaist vējenēs. Kāds varētu padalīties uz kuru vietu labāk braukt (Pāvilostu utt.)

Paldies!
21.maijs 2014, 15:11 | links
 
Lai nu ko, bet tas bij reāls uzbrauciens Vitai. Zivis jau nu gan Vita māk PAGATAVOT LIELISKI.
Tā kā līdz jūrai tādi nieka 170 km uz vienu pusi, tad es personīgi vakarā zivis iztīru priekš kūpiņa un ielieku sālījumā. Savējie ēd slavēdami.
21.maijs 2014, 14:12 | links
 
Nevaru atturēties no komentāra--
ņemiet tikai lielās vējenes, tās treknas un sulīgas kūpinātas(protams, ja nepārkūpina);
ja, kā piemēram Vita, zivis apsāla un gatavo nākamajā dienā-tad labāk zivis nemaz neķert, lai nesačakarētu labu mantu

adriatico, 21.maijs 2014, 13:10

tad jau uz tirgu ari nevar zivis pirkt :) ja nu vienigi no rita ķertas un pusdiena noperk un uzreiz pagatavo:)
21.maijs 2014, 13:55 | links
 
...ja turpat aiz kāpas dzīvo, tad nekas, man rīdziniekam nekā savādāk nesanāk kā nākamajā dienā gatavot...
21.maijs 2014, 13:18 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager