Zemūdens medības

Nu'i sla-va bo-gu!
:)
p.s.ka ne Ventā...
19.oktobris 2012, 15:45 | links
 
ZMZD sniegtā informācija ir pieejama MOSP lapā, intersentiem būtu vērts iepazīties. Paldies ZMZD par operatīvi sniegto informāciju.
http://www.mosp.lv/blog/?p=289
19.oktobris 2012, 15:51 | links
 
Cadmij
Pilnīgi pareizi saki nevajag salīdzināt nesalīdzināmas lietas, kā makšķerēšana un zveja, tāpat, kā kartupeļu audzēšanu uz balkona puķupodā un kartupeļu audzēšanu uz tīruma vairākos hektāros. Makšķerēšana vairums cilvēkiem ir ākstīšanās ar ko aizpildīt brīvo laiku, jo dzīves līmenis vairumam nespiež šādā veidā iegūt pārtiku, bet zvejniecība ir tieši pārtikas iegūšana šādā veidā.
Latvju bāleliņu skaudība ir izcila, nav būtiski, ko zvejot vai medīt, galvenais lai citam netiek un galvenais uzreiz vajag sasmirdēties par zveju un zemūdens medībām.
19.oktobris 2012, 16:00 | links
 
Imation? Nu labi - zēni pārsteidzās, ieraugot vārdus "vada zveja". Bet kas tie Tev par tādiem ībliskiem salīdzinājumiem? Zini, es parasti neko tādu neatļaujos, bet pārmaiņas pēc nebūšu korekts un pavaicāšu:

Kāda hrena pēc Tu salīdzini kartupeļu audzēšanu ar zvejošanu? Kurš zvejnieks ir kaut ko aris, vagojis vai sējis? Ielaidis kaut mazuli ūdenī, gājis reidos, kopis krastu, pļāvis zāles? A? Kad tas pēdējo reizi notika, pirms aizmirsās?

Es vienu zinu gan. Cilvēks to vietu, kur ar licenci zvejos, tup un sargā. Ir izglītojies, šancējis klāt, lai varētu būt oficiāls sargs. Bet zini, viņš ir ārkārtīgi netipisks zvejnieks.

Jo tak normāls funktieris ir kāds? - nopiķo un iesmel... un pēc tam nezini, ko iesākt ar to "pārtiku"! Hektāru audzētājs atradies, jāsmejas.

Turklāt savā starpā zvejnieki rejas ne sliktāk, nupat atkal te - kaimiņam bišk vairāk zivju murdā, štuko, kas "vainīgs". Tā kā nav makšķernieki vieni tie skaudīgie.

Vada zvejniekam ko? Grūti bija atrast projekta naudu, patīrīt jūru, teiksim, kur vairāk dūņas savākušās, vai kur tie minerālmēsli nogrima - par normālu eiropiķi? Nē, tas bij par grūtu protams, jo tas prasītu sākt domāt par pasauli drusku citādi. Vieglāk bija gadus 5 īdēt un rakstīt lūgumus un sūdzības.

Nu ko vēl Tev pavaicāt? Zemmērus un lieguma laika zivis Centrāltirgū makšķernieki noliek? Velti vada zveju iekšējos ūdeņos atstāja tikai izpētei un tīrīšanai, jeb bija tomēr kāds pamats? Velti Alūksnē vispār aizliedza to marasmu, kas tur darījās?

Un kur tad ir tā krutā pārtika, izcilais zvejniek? Kur pārsteidzoša produkcija, iesaiņojums, mārketings, lai tauta rindā pēc zivju produkta kā pēc aifona stāvētu? Kur ir tas ahūnais zvejnieku pienesums valsts ekonomikai? Da nē kaut kā, kur paskaties, knapi dzīvība tiek vilkta... var arī kas, patiesība reti līdz zvejas žurnālam nonāk? vai arī dafiga tiek sapņots par zivju miltu rūpnīcām... jo lielākas poņas kaut ko vairāk izdarīt nav? Nebūtu latvju šprotu tradīcijas, tādi kā Tu vispār klabinātu tevlīdzīgos prātojumus no brīvdabas muzeja, ne?

Phe.
Kā man nesen Urmas rakstīja "diskusiju beidzu". vispār, saruna nav īstajā tēmā.
19.oktobris 2012, 17:27 | links
 
Ne man spriest,cik šis "rūciens" ir pareizs/nepareizs,bet liek aizdomāties...
19.oktobris 2012, 17:36 | links
 
Mazliet par šiem skaistajiem BIOR cipariem.
Nekur neredzu termiņus,no kura datuma līdz kuram vilks un kādas zivis?Visu,kas kustas? Cik liels šādā velkamā vada zvejā ir paredzēts zemmēra bojāgājušo zivju procents,tai skaitā īpaši aizsargājamie -laši,taimiņi? ?Un ha ha,ja man teiktu,ka vietējais iedzīvotājs ar makšķerēm pa rudeni ir noķēris 200 kg es noticētu.Ar vadu,pa visu gadu?20 reizes gadā tiks vilkts vads,katru reizi noķerot 10 kg?Drīkst uzzināt šī kabataslakata izmērus?Tad jājautā, kur,kādā veidā un vietās tika veikti šie ,,ilggadējie pētījumi,,
19.oktobris 2012, 18:08 | links
 
Tas ir brīvdabas teijateris,vai kā?
Tīri matemātiski rēķinot - Auto ekspluatācija(amortizācija,degviela utt) nogādājot štrumus līdz ūdenim+Laivas(degviela motoram) izdevumi+algas darbiniekiem utt = ?????
Ķerot 10kg zivis vienā piegājienā nepietiks pat degvielai laivas motorītim.Par pārējo nemaz nerunāsim.Ja nu vienīgi primārais nav "apgūt" europas piķi.
19.oktobris 2012, 18:36 | links
 
Ko bļaujat man jau gadu ir vada licence:D
19.oktobris 2012, 18:43 | links
 
Maliķi
Kautkā nedzirdu nevienu bļaunam!Laikam biušu kurls.
:D
19.oktobris 2012, 18:47 | links
 
Izvilkām 3 reizes, zivis es ziemā ar makšķeri vairāk izvelku:D Ezeri pilni ar drazu, zari , veci tīkli, bebru nograuztie zari, šausmas(par dūņām un veco zāli nerunāsim)
19.oktobris 2012, 18:56 | links
 
Nu re ,beidzot ezeri būs tīri netikai no zivīm,bet arī no drazas...:)
Jāutri dzīvojam!
19.oktobris 2012, 19:20 | links
 
Akmens_Viesi pēc tevis rakstītām rindām var saprast, ka mājdzīvnieku esi iegādājies kā jau īstam latvju bāleliņam pieklājas.


Vispār jau tā var dabūt hronisku amfibiotropo asfiksiju, tākā prātīgi ar to mājdzīvnieku apejies.
19.oktobris 2012, 19:35 | links
 
Vot ,gribu uzdot vienu jautajumu kas nodarbojas ar zemudens copi.Kā Jūs nosakāt zivs atļauto garumu???????????
Ibio.
19.oktobris 2012, 22:05 | links
 
Es personigi, tik shogad saku ar to nodarboties un paaris nirienus uztaisiju, bet kadam zabakam jabut, lai nesaprastu cik liela ir zivs pa kuru taisas shaut, vienigi kas zem udens pa knifu, ka viss izskatas lielaks ka patiesiba ir bet pec paris nirieniem tu jau saproti ap ko lieta grozas. Saprotams, ka nereali pateikt vai lidakai ir 48 vai 52cm, bet tas jau no katra pasha atkarigs riskes un ceres, ka bus mers, vai peldes talak un njems tadu lomu pa kuru bus parliecinats.
20.oktobris 2012, 00:11 | links
 
Imations. Paldies par pozitīvo reakciju :)
Stāsts bija par ko citu - tupi kāsēji ir visās nozarēs. Zvejniekos, makšķerniekos, zemūdensmedniekos.
Jej bogu neskauž, bet salīdzini posta apjomu un iespējas.
Savukārt, kad viena nozare centīsies aplikt otru, es būšu pret. Mans mājdzīvnieks ir buldogs.
20.oktobris 2012, 09:10 | links
 
esmu teicis to jau vairākkārt, ka arī es esmu nodarbojies kādreiz ar zemūdens medībām. darīju to vēl laikā, kad nebija atļauts. paradokss, ka tagad kad ir atļauts - hidru neesmu uzvilcis :) uzskatu, ka savā zemūdens medību periodā kaitējumus neesmu izdarījis lielākus kā pēdējā laikā spiningojot. to, ka kaitējumu varēju izdarīt - nenoliedzu. bet tieši tā pat un ja ne pat vēl liekāku varu izdarīt arī spiningojot. pieļauju, ka līdzīgi ir arī ar tīkliem. manuprāt tas ir sirdsapziņas un kontroles jautājums. pašam līdzeklim nav tik liela nozīme.
par to zivs izmēra noteikšanu zem ūdens ir tā, ka tiešām nav problēma.
20.oktobris 2012, 09:58 | links
 
Čau visiem! Nezinu, vai ta ir trula skaudiba, pa ko labi pateica "Imations", kas aiztumšo pratu, vai dāži nemāk logiski domat ? Vai tiešam Jus domajet, kā es nopirku dargo hidroterpu, pārejo aprikojumu, līdu aukstā udenī lai sašautu pec iespejās vairāk zivi ? Pa iztereto naudu es vāretu desmitiem reižu vairāk zivi nopirkt. Tad jau Jums nesaprotami tādi jēdzieni, kā mednieku azarts, trofeiloms, izsekošana, pielavišanas, precizs šaviens ! Virietim ģēnos sēž mednieks vēl no akmenslaikmetā. Vai dāži to sajutu zaudejuši ? Tad man viņus tiešam žēl. Tad jau viņi tiešam nevar saprast, ka man nahren nevajāg šaut mazas lidaciņas un zandartiņus, jo ta nau nekāda bauda. Bieži gadijas,kā aizejot garām nelielai pēc 2 metriem ieraug "krokodilu"! Tad priekškām man mērit centimetrus?
Pa sašautajem. Gadās, bet ļoti rēti. Harpunam kustigie karodziņi, no tāda harpunā zivis nevar norauties. Šaut iznak no 2 metriem, ja ne tuvak. Udens nav tik dzidrs. Trapit nav grūti, grūti pieet un pamanit pirms viņa aizmuk, bet tur tas azarts!
Pa ziemošanas bedrem kautkā neticās. Nīrt zem ledu padsmit metru dziļumā, zāget aliņgi, kuru var neatrast bez drošibas striķa? Nu dabus viņš vienu breksi, pareje aizmuks prom... ko talāk ?
"Brusis "automats tiešam piestāv Tavam raksturam.
"Bums" Es Jūs nepazistu, tāpēc neko personiska nebija pratā. Gribu jautat, vai tacī bojatie zuši nebija mazā izmerā ? Pats redzeju murdā tiklā acī iestrgušus zušlenus ar saplestu ķermeni, beigtus. Piedzivois pats ka zutis uz harpunā apvijas ap stieni un ar baigo speku laužās, plist ķermens, galva raujās nost ! Pa to zandartiņu-nesaprotu. Griezums virsejais, aiz viņa otra skramba. Ja šāvis, tad galigs lohs, jo šauts no augšās nepagriežot trisžuburi šķersām zivij, nerunajot pa niecigo zivju izmeru.
Fotografet meginaju. Kautkas iznak seklumā, bet vispār štruntigi, pārāk netīrs udens.
Man pašam grībetos pajautat, vai kāds zin, kur aiziet nauda pa visām licenzem un biletem ? Cik atdots procentos pašam ezerām zivju mazuļus veidā?
Cik zinu, tiklam acu izmers mērās pa diogonāni izstieptā veidā. Tad kvadratā kante būs 10mm? Un tās ir atļautais izmērs ???
"" 2. jebkurš tīkls kurām acs izmērs ir mazāks par 20 mm /aizliegts/ "" Bums "
20.oktobris 2012, 15:43 | links
 
Piekrītu marti. Arī es savā laikā esmu nodarbojies ar zm, bet nu jau sen hidra nav aiztikta. ''Kaitējumu'' dabai tiešām vairāk esmu nodarījis ar parastajām copenēm. Kādreiz Dridzī šāvu tādu līdaku, ka nemaz netēmēju - baļķis- pēc tam domāju: labi, ka netrāpīju, nevar zināt, kurš būtu uzvarējis. Usmā arī esmu saskrējies ar medniekiem akvalangistiem uz mazās Alksnītes. Tagad Usmā redzamība labi ja metrs, pusotra.
20.oktobris 2012, 19:00 | links
 
Mērāmies ar krāniem? :D Ja tā ņem ,no malas skatoties...parastie copmaņi līdz riktīgiem likumiem nav nonākuši ilgu gadu garumā!Tad nirēji vēl ilgi ar nenonāks!
Bet ir monētas cita puse...parasto ir simtām reižu vairāk,un tie pārkapumi ir nesamērāmi ar šāvējiem!!!
Strādājot veikalā kādus vien piedāvajumus pēc gaļas neesmu dzirdējis...?Kad saku,ka man nav tas svarīgi,skatās kā uz slimo! :D
Bet realitāte ir tāda,kāda tā ir!Jāmainās daudz paaudžu lai mūsu ūdeņos pazustu gāļas tikotāji!

Kā saka mans koļega-cilvēks cenšās atsist copes izdevumus uz zivs rēķina,bet vai tā zivs ir vajadzīga uzturā viņam vismazāk intrsē!
20.oktobris 2012, 19:16 | links
 
Dresden, taisnība! Nekad normālam copmanim zivju daudzums nesegs izdevumus. Normālam copmanim svarīgs ir pats process. Te nedaudz atpakaļ bija anekdotēs par divu asarīšu pašizmaksu... Vīri brauc butēs no Cēsīm un Balviem - lai cik viņi noķertu, cena tirgū bus n-tās reizes mazāka. Vai tādēļ nebrauks?!!!
20.oktobris 2012, 21:19 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager