Makšķerēšanas noteikumi

Makšķerēšanas noteikumi
Mihals tak tik mīļi aijā to līdaciņu...:)
21.janvāris 2015, 10:50 | links
 
:DD!
21.janvāris 2015, 10:47 | links
 
Kamēr cilvēkam būs smadzenēs kā zivs - tā ir barība, tikmēr nekas nemainisies. tu vari te apdirsdams skriet , sedēt vaktēt tos maliķus, ķert viņus un tt.. kā arī copetajus kas nevar apstaties kad trāpa uz "žoru" un pēc tam skraida pa kaimiņem un dala visiem tas nabaga zivs..

zivs nav ēšanai - zivs ir draugs, un to jalaiž atpakaļ, tad tikai bus mums pilni ūdeņi ar tām.

par lielām līdakam - tikai atbalstu lai laistu vaļā lielakas , jo tas ir labakis genofonds.

bet mūsu tautai lielakai daļai tāda atteiksme nespīd kā citur Eiropā - kad noķer nobildē un laiž vaļā

mihails, 21.janvāris 2015, 10:17


nekā personīga, bet nu Tavi patosa pilnie vārdi galīgi neiet kopā ar profila bildi. Tas asiņainais "draugs", ko bildē ar smaidu tur rokās, laikam pats noasiņoja un tu viņu varonīgi centies reanimēt?

A atmetot sarkasmu, man šķiet stulbi piešķirt zivīm kaut kādu personifikāciju, antropomorfismu utt. Zivs
ir zivs, ne draugs, ne ienaidnieks, vienkārši resurss - pārtikas resurss, rekreācijas resurss utt. Par resursa saglabāšanu mēs esam atbildīgi savu pēcnācēju priekšā, tas jāaizsargā un jāatjauno, ja rodas objektīva nepieciešamība, nevis apelējot pie pārspīlēta humānisma un nevienozīmīgām hipertrofētām "zaļajām" idejām.
21.janvāris 2015, 10:38 | links
 
Ja jau nav sajēga ,ka MN ar LM nav nekāda pakārtota sakara ,tad kā var uzņemties pārstāvēt visu makšķernieku intereses? Tā iespēja tikt pie 'haļavās' jevropas naudiņas nu galīgi grīnbergveidīgiem prātu ir aptumsojusi...Nu ko lai saka,'nodzērušā bibliotekāra' līmenis....
21.janvāris 2015, 10:36 | links
 
Kamēr cilvēkam būs smadzenēs kā zivs - tā ir barība, tikmēr nekas nemainisies. tu vari te apdirsdams skriet , sedēt vaktēt tos maliķus, ķert viņus un tt.. kā arī copetajus kas nevar apstaties kad trāpa uz "žoru" un pēc tam skraida pa kaimiņem un dala visiem tas nabaga zivs..

zivs nav ēšanai - zivs ir draugs, un to jalaiž atpakaļ, tad tikai bus mums pilni ūdeņi ar tām.

par lielām līdakam - tikai atbalstu lai laistu vaļā lielakas , jo tas ir labakis genofonds.

bet mūsu tautai lielakai daļai tāda atteiksme nespīd kā citur Eiropā - kad noķer nobildē un laiž vaļā
21.janvāris 2015, 10:17 | links
 
Paldies, Zaraza, vismaz Tu kaut ko paskaidroji.

Citādi spriežot pēc Toņa un vēl dažiem jūsu locekļiem, ir izveidojies iespaids, ka MRK spēj neko vairāk kā apmelot vai nomelnot citas organizācijas un pārstāvjus, nu jau nolaisties līdz prastiem draudiem un lamām. Jo praktiska veikuma nav, tiek risinātas pašu izdomātas vai lielā onkuļa pasviestas problēmas. Tāpēc makšķernieku „vairākums” pat nezina, ka pastāvat vai neuztver jūs nopietni.

Toņa kungs te apgalvo, ka MOSP aizstāv tīklus – bet MOSP sastāvā ir „Mēs Zivīm” un VAA, kuri ar tīkliem tiek galā profesionāli. Mēs salīdzinājumā Ventspilī esam vienkārši makšķernieki, kas zina, ko iesākt ar tīklu praktiski, lai nebūtu jāzvana un jāgaida dienesti, kuri tāpat visur nespēj izbraukāt (bet arī tas jūs nez kāpēc kaitina).

Tikmēr paši MRK praktiski ir radījuši tikai vārgu brēku forumā un palielījušies ar video, kurā tīkls tiek sadedzināts turpat krastā – nelikumīgi un vidi piesārņojoši. Tas viss jūsu devums „pret tīkliem”, ja atgriežas realitātē. Pagaidām tā ir.

Tālāk kā solīju, katrs muļķīgs uzbrauciens MOSP noved pie lasāmgabala par LMA un tamlīdzīgām lietām. Tāpēc šoreiz tāds vispārīgs problēmas apskats.

* * *
Es domāju, ka vēsturiski viss sākās ar to, ka bija mums skaista un jaudīga makšķernieku organizācija, daudzskaitlīga. Zivis sargāja, mačus rīkoja. Valdības atzinību saņēma, likumos un sadarbības līgumos tika nostiprināta.

Tad viens onkulis šo pasākumu pārvērta par viena viedokļa pasākumu. Makšķerniekus pārstāvēt nav iespējams, var tikai savākt to, kas vērtīgs no šādas pārstāvēšanas.
Pakāpeniski izčākstēja gan organizācijas ietekme, gan vēriens, gan cilvēku loks, kas bija ar mieru uzklausīt un atbalstīt.

Tomēr dzīve bija nodrošināta, tikai vajadzēja modri raudzīties, lai neveidojas konkurence, vēl kādas biedrības, apvienības.

Tāpēc radās raksti. Mednieku makšķernieku žurnāls drukāja ko spēja, nedomājot par savu prestižu un tirāžu. Polijā ļauna organizācija pievākusi nabaga makšķernieku naudu, Latvijā arī jau veidojas līdzīgas briesmas. Jo tālāk, jo minējumi kļuva haotiskāki, jo negāja kopā ar MOSP padarīto.

Joprojām ikviens ar onkuli sadarbojoties, mēdza gadīties zem sitiena un tika stipri nogānīts, jo viedokļu atšķirība nav medicīniski pieņemama. Vērtīgiem un vajadzīgiem cilvēkiem pēc tam onkulis atkal centās pielabināties, neskopojoties ar komplimentiem nākamajos rakstos.

Mani tas interesē maz, jo tā ir vēsture, ar to neko nevar iesākt. Bet man šķiet, ka onkulim būtu jāsaprot, ka ierastās stratēģijas vairs nestrādā.
Vai nu jābeidz mērkaķoties un jākoncentrējas uz risināmām lietām, saglabājot cieņu vai jāiet pensijā kopā ar citiem ērmiem.

Jo acīmredzamie meli atduras pret praktiskiem darbiem. Te mēs nonākam līdz jautājumam, kā tas skar mani....

Man patika pirmajā biedrības gadā darboties, norukāt stundas 300 gadā, nofinansēt pašam jebkuru ideju, lai iekustinātu biedrību, sarakstīt jebkādus papīrus - nebija grūti. Pat dzejnieks var uzrakstīt Eiropas projektu, saņemieties, - es teicu, jūs arī to varat.
Vecie ērmi tikmēr "informēja", ka tā esot afēra, un Eiropas savienība vispār esot ļauna.

Otrajā gadā bija grūtāk, beidzās lieki līdzekļi. Stundas 200 nostrādāju tāpat, bija atbalsts no kolēģiem, veidojām iztikas minimumu, cik daudz var izdarīt. Neizdevās gan no VVD dabūt skaidrību, cik jāpaveic, lai skaitītos labs sabiedriskais, bet nekas.

Vecie ērmi tikmēr "informēja", ka man esot jāpaliek hobija līmenī, ka es nedrīkstot prasīt naudu par to, ko daru. Vienlaikus TIE PAŠI ērmi izplatīja pārmetumus, ka es jau izmantojot "makšķernieku naudu", esot savtīgu interešu vadīts.

Trešajā gadā ziepe tā, ka līdzekļu daudz vairāk neradās, toties beidzās veselība. Bet stundas 100 noturēju tāpat, neies jau nieku dēļ apstāties.
Vecie ērmi tikmēr veco ziņu par afēru un makšķernieku naudas pievākšanu ir papildinājuši ar pārmetumiem, kas es nepildot saistības, kuras esot uzņēmies. Tas - par to pašu hobiju, kas man esot jāveic par brīvu viņuprāt.
Es saprotu, ka ērmu būvētais pārmetumu loks sasniedzis 360 grādus un aptver visas pārmetumu iespējas. Bet visi pārmetumi nevar būt patiesi pat tīri matemātiski. Tikmēr ērmi izmanto papildu kontus, izmanto cits cita citātus, veicina tā teikt „pūļa sajūtu”.

Vai ir kāds cits skaidrojums, kāpēc pieaugušiem vīriem vajadzētu pret mani tā besīties un izdomāt kaut kādu sviestu? Kāpēc MT līda no ādas ārā, lai pierādītu, ka es ienīstot visu MRK?

Bleķis tas ir. Jo es skatos, visu šo ērmu garīgais līderis no savas puses šos secinājumus nostiprina dažādos pamfletos, apkārtrakstos un un preses relīzēs, bet tās NEVIENS nepārdrukā.

Tāpēc man nav bail no ērmiem.

Jo ērmu onkuļa uztverē sanāk tā - ir ok zivju fondam aiz neziņas, ko iesākt ar makšķernieku naudu, nopirkt vienkārši datorus priekš sēdēm kā tādiem deputātiem.
Es apmēram tādu pat summu esmu vienkārši ieguldījis ūdeņu sargāšanas un apsaimniekošanas "hobijā", neko īpaši neprasot pretī, bet tas netraucē ērmus censties pļeperēt par manu "savtīgumu".

Jo priecē un mierina vismaz, ka ir nākotne. Man pašlaik ir vienkārši - nekas traks un dramatisks nav, lielās līnijās jādomā tā - vai nu es iemācīšos dzīvot mierīgāk vai nē.

Ja nesanāks, ziniet - nebija garlaicīgi, bija interesanti, piedodiet, ja kādu aizvainoju vairāk, nekā viņš būtu pelnījis. (Par ko šaubos.)

Bet ja sanāks - jaunieši piesakās biedrībā un grib ko darīt, ir, kādēļ saņemties, ziemā varam sakopt MN, mācīties mušu mest, pavasarī varam iekustēties, prātīgāk varbūt, varbūt lēnāk un zemāk, bet ir potenciāls, lielāks nekā pērn.
Kļavas kungam un Toņa kungam tikmēr jautājums, jums ir ko iesākt nākotnē? Domājat, jūs jaunieši lūgs pamācīt, kā jāvervelē internetā? Jūs mazbērni drīzāk ņems un atslēgs no interneta tādus ļaunus un melīgus, lai spiediens pašiem mazāk ceļas. Sīlis, lai cik kaitinošs būtu – atšķirībā no jums nepazudīs, jo citās tēmās bez politiskā širmja vismaz ir izpalīdzīgs, varbūt vēl karmu atpelnīs.

Hau.
21.janvāris 2015, 09:34 | links
 
Dzabars. Tev taisnība, faktiski jau nepaņem, jo nav jau ko. Mans piemērs bija par to, ka "RESURSU IGLSPĒJĪGAS IZMANTOŠANAS PADOME" pieļauj, ka maisam gals ir vienmēr vaļā..

pozitivs21, 20.janvāris 2015, 20:55

Ir vai nav, tas jau ir atkarīgs no ezera un reģiona kur konkrētā ūdenstilpne atrodas. Zināmā mērā tev taisnība, esmu redzējis ezeru kur vairs nav vispār nekā izņemot sīkaļas, bet nedomāju, ka tas ir makšķernieku nopelns. Braucu uz vienu ezeru atpūsties katru gadu uz vienu nedēļu, pirmajā gadā bija ok, nebija krokodili, bet uz spini ķērās mēra līdaciņas, uz pludu plakanie utt., jebšu zupai sanāca, kā dēļ vispār tika paņemti līdz kāti. Nākošā gadā pilnīgs klusums un tā jau 6us gadus. Teiksi copmaņi? Nekā-ezerā visus šos gadus stāv rūtainie, nepārspīlēšu-krustām, šķērsām. Ja ezers, apmēram, 1km garš un 500m plats, tad sasietie tīkli uz 500m vilka, visi smuki oficiāli, ar visām bļembām utt.

Dzabars, 20.janvāris 2015, 21:08


Pagājušo gad bija tāda situācija, jūnijā atradu dīķi, kur copēt var tikai no laivas, meža vidū, līdakas ņēma uz katru 2 metienu, azarts liels, kļovs labs, tad ar katru nākamo reizi dīķī sadurti vairāki koki un kļovs kļūst ar vien sliktāks, un jau augusta beigās bija tā ka pa tukšo brauc mājās bez nevienas copes. Ņēmām mājās pa 1, 2 līdakām. Tīklinieki ātri visu uzskāš ārā mūsdienās, it īpaši ja atrod dīķi, kur neviens nemakšķerē.
21.janvāris 2015, 08:51 | links
 
Prasība aizliegt LM, ar ko MRK kļuva bēdīgi slaveni, jau mistiski nav pieminēta MRK noteikumu piedāvājumā.

Akmens_Viesis, 21.janvāris 2015, 00:53


Andri, MN nav normatīvais akts, kas regulē LM esamību vai neesamību un tās nosacījumus, attiecīgi iesniegt MN priekšlikumus par LM ierobežošana būtu tā mazliet jocīgi. LM regulē MK noteikumi Nr. 574, kad tos beidzot vērs vaļā, tad arī būs priekšlikumi. Jau pāris gadus teorētiski ir radīta darba grupa par jaunu LM nosacījumu izstrādi, kurā ir pieteikts MRK pārstāvis, tikai politisko svārstību, likumdošanas izmaiņu (Zvejniecības likums, Zemes pārvaldības likums utt.) un ZM prioritāšu iespaidā tā reāli nav uzsākusi darbu, taču to, cik zinu, neviens nav arī likvidējis un līdzko MK 574. "atvērsies" tā būs reāls darbs.
21.janvāris 2015, 08:42 | links
 
Lugsjana:lai Dievs paliidz galvenjam notureeties amataa un lai sjunelis no rietumiem spej riet,Aleluja!
21.janvāris 2015, 02:07 | links
 
Bruno,
par sīgām aizmirsti...:)
21.janvāris 2015, 01:24 | links
 
Tautā tas saucās-'bailēm lielas' acis un- 'kas vainīgs ,tas bailīgs'...Kas tad tevi nabadziņu nost kaut taisījās? :D
Kāds sakars LM ar MN? Protams, ja jau 'vislatvijas makšķernieku interešu pārstāvošā organizācija' turpinās atbalstīt tīklošanu iekšējos ūdeņos,tad jau MRK būs grūtāk aizstāvēt makšķernieku vairākuma intereses...
21.janvāris 2015, 01:17 | links
 
A. god. Toni.
Prasība aizliegt LM, ar ko MRK kļuva bēdīgi slaveni, jau mistiski nav pieminēta MRK noteikumu piedāvājumā. Tā vietā lai paskaidrotu, kāpēc tā, draudējāt mani piekaut.
Kāpēc tā? Paskaidrojiet tak saviem atbalstītāju tūkstošiem, kur pazuda LM likvidēšana? Kāpēc tas, ko jūs it kā atbalstāt, praksē netiek vairs atbalstīts, kad ir reāli jārīkojas?

Ar interesi pasekošu, kā jums veiksies ar tiem tīkliem, makšķernieku vairuma atbalstu un mūsu it kā savtīgajām interesēm, ko jūs te caur saviem un anonīmajiem kontiem gāgināt.

Man šķiet, ka rezultāts būs šāds - ātrāk Storumanā latviešiem licences vairs nepārdos dēļ badīguma, nekā jūs kaut ko panāksiet iepriekš minētajās jomās. Tā gan ir tikai prognoze, minējums.
21.janvāris 2015, 00:53 | links
 
Līdaka?Vētra ūdensglāzē.Ja nav ko ķert,var arī līdaku.Tik vienīgi maijā un mētājot. Tad cope aktīva,azartiska.No gastronomiskās puses,nu tā.Vienīgi,ja saimniecei laba kotlešu recepte.
21.janvāris 2015, 00:50 | links
 
protams braukt no ārzemēm atpūsties uz nedēļu ir vērā ņemams tēriņš, kur lai tur atrod vietu 7 eiro kartei, vienk hujeju no šadām atklāsmēm- cigas 3 eiro, vidēji kvalitatīva šmiga litrs 15-20eiro, nedēļai uz to ap 100, kā minimums, bet lai aizbrauktu uz copi, vajag nopizģit benžu no fūrām, neies jau naudu maksāt, jo tur cenā, gan pvn , gan citi nodokļi šai kaitinošajai valstij:):)
20.janvāris 2015, 23:33 | links
 
oposum, tad MK pirks reti kurš, un diez vai pieaugušam tēviņam šo gada nodokli ir sarežģiti nomaksāt, ko?

Nav problemu nomaksāt. Situācija- vasaraa atbrauks coms ciemos no ārzemeem uz nedeelu, taisaamies vienu reizi uz copi aizlaist, nu nepirks viņš to karti deļ vienas reizes.
20.janvāris 2015, 23:27 | links
 
Ehh,nu nebūs vēl ilgi eLVē to lielo līdaku! Protams,ka ar vieniem liegumiem uz copmaņu rēķina situāciju neuzlabot,bet jāsāk tak no sevīm...:) Tādēļ jau arī MRK iestājas par tīklu izņemšanu no iekšējiem ūdeņiem.To arī atbalsta vairākums copmaņu.Tautas ēstgribas apmierināšanai jāattīsta zivju mākslīgā audzēšana,ūdeņi jāatstāj dabas baudītājiem.Diemžēl šajā jautājumā vairākuma demokrātijas principi nedarbojas,darbojas atsevišķu personu materiālās intereses un naudas ietekme...
Tādēļ es braucu copēt uz Zviedriju...
20.janvāris 2015, 23:18 | links
 
oposum, tad MK pirks reti kurš, un diez vai pieaugušam tēviņam šo gada nodokli ir sarežģiti nomaksāt, ko?
20.janvāris 2015, 23:16 | links
 
Es piedāvāju ieviest punktu, ka jebkurš LR pilsonis var copeet bez MK ar vienu makškeri visu mūžu, ka to ir ieviesuši ātrie igauņi .
20.janvāris 2015, 23:11 | links
 
Ikvienam copmanim jābūt pārliecibai, ka jāatlaiž vairāk kā jāpatur pusdienām, piem. atteicībā 3:1.

pozitivs21, 20.janvāris 2015, 21:05

Atļaušos painteresēties kā copmaņa parliecība (ļoti forša un pareizi noformulēta, pilnībā atbalstu) ir sakarā ar sodiem, aizliegumiem, ierobežojumiem utt.? Pārliecība ir galvā, veidojas ar laiku un sabiedrības kopējās attieksmes rezultātā, nevis ar represijām - prioritātei jābūt sabiedrības "audzināšanai" un kontroles pastiprināšana valsts līmenī, nevis aizliegumu un ierobežojumu mehāniskā audzēšanā. Jebkuru liegumi un ierobežojumi visvairāk ietekmē tieši likumpaklausīgos, pārkāpējiem tāpat viss perpendikulāri, a kontrole paši zināt. Pašlaik tieši apzinīgākie makšķernieki ierosinot savus labi domātos priekšlikumus ierobežot un samazināt , elementāri mazohistiski šauj sev kājā - neesmu dzirdējis, ka zvejnieki vai zemūdens mednieki vai vēl kāds interesents būtu iesniedzis sev kādus papildus ierobežojumus. Ja ierobežojumi nav visiem vienādi, tad ar jauniem ierobežojumiem makšķerniekiem tikai pārdala zivju resursu par labu kādam citam, citādi šķirbas nekādas - to "mammu" ko saudzīgi atlaidīs makšķernieks, tikpat mierīgi izvilks ar murdu vai nošaus ar harpūnu.

zaraza, 20.janvāris 2015, 21:25

100 procenti piekriitu,procesaa ,kas saucaas jauno mk apspriesjana visaadi gudrie un daudz pieredzejusjie bez da jeb kaada pamatojuma ierosina bezmaz visu aizliegt samazinaat.Pasji savu copi jaunibaa atceraties?Varbut vajag aizliegt uz pieciem gadiem izmantot ehalotes ieksejos udenjos ko a?
20.janvāris 2015, 22:28 | links
 
Principaa, kas paarkaapa MN , tas arii , tad paarkaaps, tikai mazliet biežāk, kaa lidz šim.
20.janvāris 2015, 22:23 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager