Makšķerēšanas noteikumi

Makšķerēšanas noteikumi
Nu pēc APK var aizturēt amatpersona, tad noskaidrosim vai pilnvarotās personas ir amatpersonas:
2) Par valsts amatpersonām uzskatāmas arī personas, kurām, pildot amata pienākumus valsts vai pašvaldības institūcijās, saskaņā ar normatīvajiem aktiem ir tiesības izdot administratīvos aktus, kā arī veikt uzraudzības, kontroles, izziņas vai sodīšanas funkcijas attiecībā uz personām, kas neatrodas to tiešā vai netiešā pakļautībā, vai tiesības rīkoties ar valsts vai pašvaldības mantu, tai skaitā finanšu līdzekļiem.
(3) Par valsts amatpersonām uzskatāmas arī personas, kuras pilda amata pienākumus ārpus valsts vai pašvaldības institūcijām, ja tām saskaņā ar normatīvajiem aktiem pastāvīgi vai uz laiku valsts vai pašvaldība ir deleģējusi kādu no šā panta otrajā daļā minētajām funkcijām.
14.jūlijs 2013, 08:49 | links
 
Imations, sāksim ar to, ka piedāvāju, pirms gudri irst par tēmu, noklausīties kursu, kurš paredzēts VVD pilnvarotām personām. Ja pazīsti Žeivotu personīgi tev ir vēl vieglāk, piezvani un uzprasi, kas ir mainījies. Tā vietā sāc rādīt nelabus signālus un skaidro kaut ko par autovadītāju tiesībām un turpini secinājumu rindas būvēt no savām iedomām.
Jauks ir arī secinājums par īsteno dabu. Izskaidro kāpēc pēc tā apmelojumu un samazgu apjoma ko esi veltījis man, paziņojuma, ka tālāk par internetu tava darbība nesniegsies, man būtu jebkura tēma jāapskata kopā ar tevi, pie tam nopietni.
Uzskatu, ka informācija par VVD pilnvaroto personu pilnvaru apjomu tev ir nepieciešama, lai veicot likuma pārkāpumus, zinātu ar ko rēķināties.
Domāju, ka ar taviem draugiem Balodi un Grīnbergu, tev sanāks visus izglītojoša laba diskusija par šo tēmu.
14.jūlijs 2013, 08:14 | links
 
Urmaas – ja jau mēs esam tik kompetenti APK, tad paskaidro: ko darīt ar to personu, ko vajag aizturēt notikuma vietā, līdz ierodas amatpersonas, kas šo personu aizturēs, bet amatpersonas parasti nav raķetes un paies kāds laika sprīdis. Konkrēti ko darīt – izklaidēt ar aristokrātiskām sarunām, pabarot, ieliet glāzīti..........
14.jūlijs 2013, 07:08 | links
 
Ja mēs skatāmies pēc APK, tad personu par jebkuru APK pārkāpumu var aizturēt tikai amatpersona.
14.jūlijs 2013, 06:06 | citēt | links

Tur jau tā šaise-brīvprātīgajiem pārkāpēju pat nogādāt kurnebūt nav tiesību.Tie var izsaukt amatpersonu uz notikuma vietu.Tālākās darbības (aiturēšanu/nogādāšanu) veic amatpersonas. :)
14.jūlijs 2013, 06:37 | links
 
Zaraza - sāksim ar to, ka mums Latvijā ir divas neatkarīgas sistēmas – administratīvo pārkāpumu kodekss un krimināllikums.
Ja mēs skatāmies pēc krimināllikuma, tad situācija ir vienkārša, ja dabai nodarīto zaudējumu apmērs sasniedz dispozīcijā minēto apjomu, sabiedriskais inspektors automātiski var likt maliķi uz mutes un šņorēt. Patiesībā šajā gadījumā jebkurš godprātīgs cilvēks to var darīt.
Ja mēs skatāmies pēc APK, tad personu par jebkuru APK pārkāpumu var aizturēt tikai amatpersona. Kādēļ tā - piemērs: persona pārkāpj braukšanas ātrumu par vai apstāšanās aizliegumu, pēkšņi apkoksojies Zvaigzne grib pastrādāt sabiedrības labā un nolemj personu aizturēt noliekot ar seju pret zemi - protams, ka absurds. Tāpat ar sabiedriskiem inspektoriem, nav nepieciešams aizturēt un ievietot cilvēciņu šim nolūkam paredzētās telpās ja ir izvilkts zemmērs vai arī ielikts tīkls. Vienīgais gadījums, kad var veikt personas formālo aizturēšanu - faktiski nogādāšanu uz policiju, ja tā nepakļaujas un pretojas sabiedriskam inspektoram, šeit jāsaprot atšķirība par to ka personu neaiztur, bet nogādā. Piemērs: apkoksojies Zvaigzne pienāk pie Tevis un iemauc ar airu pa seju – iespējamās darbības a) kā īstens kristietis pagriez otru vaigu, b) iedod Zvaigznem ķirbī un aizvelc uz policiju.
Par to, ka cilvēciņš traktē jautājumus, kur pat AT Senātam un ST būtu ko pasvīst, tā tas ir un tā ir liela kļūda, jo atbildēs tie, kas strādā uz zemes, kā arī fakts ir tas, ka brīvprātīgais inspektors nav amatpersona, bet par tādu var kļūt, noslēdzot līgumu ar pašvaldību.

Zvaigzne – šeit arī parādījās Tava īstenā daba, kā irst pa MOSP, Balodi vai Grīnbergu vai vazāties uz sapulcēm, tā pirmais, bet kā apskatīt likumdošanas problēmas tā pļukš vien sanāk.
14.jūlijs 2013, 06:06 | links
 
Zvaigzne...

Sorry, bet tas tad nu ir Satversmes 90. pants "Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības." savā "brutālajā"izpildījumā...

P.S. Viss, es uz copi. Ne asakas visiem!
14.jūlijs 2013, 02:39 | links
 
Žēl, ka jūs šņaucat.
Ja smēķētu, būtumierīgāki, ne tik nervozi.

-d.
14.jūlijs 2013, 01:18 | links
 
klau varat kāds pateikt vaj lecinaat var?
14.jūlijs 2013, 00:00 | links
 
Zaraza, ja imations pazīt Žeivotu personīgi, izmaiņas viņam ir zināmas. CL lapu lasa arī tie cilvēki kas ikdienā piekāš MN, viņi domājams būs tev ļoti pateicīgi. Vari gaidīt šizofrēniskus pārmetumus ka MRK ne tikai vēlas likvidēt un muld kats ko grib, bet norāda uz sabiedrisko vājajām vietām. Saproti, ne visiem trūkst varas un pārākuma izrādīšanas sajūtas, ne visiem tas ir vaļasprieks, kura izmaksas jācenšas segt no citiem finansējuma avotiem, ir arī GODPRĀTĪGI cilvēki, kas šo darbu veic brīvprātīgi ar apziņu ka var palīdzēt.
13.jūlijs 2013, 23:48 | links
 
imations...

Viena ļoti būtiska izmaiņa ir, ka no APK ir izslēgts 251. pants uz kuru rokasgrāmata atsaucas.
2 lieta, ka 254, pants nosaka tiesības, kas konkrēti var veikt administratīvo aizturēšanu un uzver, ka to var veikt tikai AMATPERSONAS... Konkrēti noteiktajā kontekstā 254. 4:" Valsts vides dienesta un Dabas aizsardzības pārvaldes amatpersonas — ja izdarīti pārkāpumi, kas saistīti ar medību, zvejas, makšķerēšanas noteikumu pārkāpšanu, meža ugunsdrošības noteikumu pārkāpšanu vai ļaunprātīgu nepakļaušanos minēto vides aizsardzības valsts iestāžu amatpersonu likumīgam rīkojumam vai prasībai"... VALSTS IESTĀŽU... Problēma gan ir iekš tā, ka APK nav definēts amatpersonas jēdziens, tikai nevien tiesa brīvprātīgo palīgu par amatpersonu neatzīs.... Piezvani uz VVD un uzprasi
vai sabiedriskais inspektors tiek uzskatīts par VVD amatpersonu...
13.jūlijs 2013, 21:49 | links
 
Zaraza – uz svaigo linku varbūt materiālu iemet, jo savādāk ar liriku nodarbojies, ja runā par Žeivotu tad es viņu personiski pazīstu un zinu visus zemūdens akmeņus.
Urmaas – par cik esi pirmavots, stāsti par izmaiņām sabiedrisko inspektoru dzīvē, jeb “ katrs gvelžam ko gribam, esam bars”.
13.jūlijs 2013, 20:51 | links
 
imations...

"Rokasgrāmata" kā reizi tieši ir lirika, būtiski ir tas ko pilnvarotājs respektīvi VVD norāda.. "Svaigajā" rokasgrāmatā vispār ir sarakstītas ļoooti interesantas lietas un traktējumi, sajaucot kopā vienā putrā ašpadsmit normatīvos aktus un tos interpretējot nu ļooooti interesanti... Autoros gan ir jurispudences maģistrs un asoc.prof., bet šaubos vai viņam un pārējiem kompetences līmenis atļauj traktēt jautājumus, kur pat AT Senātam un ST būtu ko pasvīst... Jebkurā gadījumā, kā jau minēju, šajā gadījumā pilnvaru apmēru nosaka pilnvarotājs un, ja par pašvaldībām vēl varētu būt dažādi, tad VVD
pilnīgi noteikti vairs nedod pilnvaras patstāvīgi kādu aizturēt vai pielietot spēka metodes.
13.jūlijs 2013, 20:23 | links
 
imations, mēģini dabūt kvalitatīvāku

Par sabiedriskajiem inspektoriem diemžēl palīdzēt nevarēšu, jo jāseko Grīnberga kunga padomam savādāk mums klubā neesot skaidrības, un katrs gvelžam ko gribam, esam bars. Pārmaiņas pēc domāsim kā sastrādāt ko praktiski.

Prieks, ka citur ir skaidrība, visi runā saskaņoti, jo savas domas ir grēks, ja tādas vispār ir.
13.jūlijs 2013, 17:44 | links
 
Zvaigzne, ja Urmaas neko nejēdz par tiem sabiedriskiem inspektoriem un izmaiņām, tad vismaz Tu varētu paskaidrot, ja jau apgrozies likumdevēju aprindās.
Un Tava atbilde nelika man vilties, jo kā jau rakstīju es arī šņaucu un šitādu sviestu, kā Tu un es dzenu tikai zem koksa var dzīt.
Atbilde uz Tavu jautājumu :”uz jautājumu - kāda ir tava attieksme pret makšķerniekiem?”. Atbilde ir:” jā vai nē”, jo tu jau neteici atbildēt – tikai ar ........ īstermiņa prātiņiem nav lemts saprast prikolus.
13.jūlijs 2013, 16:48 | links
 
imations, mana atbilde ir nē, ceru ka neliku vilties
13.jūlijs 2013, 16:35 | links
 
urmaas, netraucē imationam būt gudrākam par visiem, viņam ir taisnība, to pierādā viņa ievietotā saite uz "svaigo" materiālu.
13.jūlijs 2013, 16:21 | links
 
urmaas - varbūt var sīkāk uzzināt, kas un kā ar atsauksmēm uz grozījumiem, nevis atkal - "kāds kaut ko kladzina".....
13.jūlijs 2013, 15:56 | links
 
Zarāzijam būs jāatkārtojās. Jo es vakar ar dzirdēju par izmaiņām no cilvēka kurš šogad nokārtoja atestāciju. :)
13.jūlijs 2013, 14:13 | links
 
Zaraza - protams var veikli sagooglēt web lapas un atsaukties uz tām, bet mūsu dzīvi diemžēl reglamentē vesela kaudze likumu, tāpat ir ar sabiedriskiem inspektoriem. Gribi objektīvi zināt ko viņi var vai nevar palasi Rokasgrāmatu , jo pārējais ir tikai un vienīgi lirika.
13.jūlijs 2013, 11:04 | links
 
Attiecībā uz to,par ko te tiek runāts nu jau vairāk kā nedēļu,man dikti gribētos piebiedroties un arī kaut ko gudru pateikt,bet man kauns atzīties-es no tā visa izlasītā neko nesaprotu.Vēl vairāk-es vispar nesaprotu,par ko jūs te visi strīdaties.
Bet attiecībā uz personālijām gan gribu kaut ko pateikt-par tiem vīriem,kas ar zivīm iztiku+padzērienu pelna. Man ir bijusi iespēja būt pazīstamam(tagad es pat teiktu-bijis gods būt pazīstamam) ar diviem tādiem večiem. Jā,viss it kā prozaiski-viens visu dzīvi liek tīklus Juglā un Ķīsī,ziemā ūdas,otrs-principiāli ķer tikai ar makšķeri. Man,parastam makšķerniekam,un vēl jo vairāk cilvēkam,kas parasti nesaprot citādi(tatad nepareizi) domājošos, vajadzētu izjust dziļu riebumu pret šiem tipāžiem. Bet zini,nē-esot ar viņiem kopā,es viņus varbūt ne saprotu,bet pieņemu. Esmu noklausījies abu dzīvesstāstus-viņi abi tādi ir jau no bērnības-mukuši no mājām,lai uzbūvētu pie upes zaru būdu un copētu zivis. Skola ir bijis tikai traucēklis makšķerēšanai. Attiecīgi pēc gadiem ar armiju un ar algotu darbu tieši tāpat. Ķer zivis,pārdod-kaut ko pāēd,kaut ko nodzer. Tadi viņi ir, un tur neko nevar padarīt-DABAS BĒRNI. Bet ja jūs redzētu,ko un kā viņi ar prastiem kātiem un Ņevas spolēm dara!!!(arī tas vīrs,kas ar tīkliem ņemas) Neviens copes raidījumu varonis klāt nestāvētu-to es varu garantēt! Ja viņus vēl apgreidotu ar mūsdienīgiem rīkiem,tad vispār šos vīrus droši varētu uz LV izlasi deleģēt:)
13.jūlijs 2013, 00:18 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager