noker un atlaid.

krafts
Un cik tad tās reizes ir pa gadu kad pilnu normu noķer.
Piemērs...maijā (5līdakas nav problēmas noķert, zandartiem liegums.....jūnijs-5 zandartus nav problēmas...līdakas parasti vairs neķeras, ...rudens....ķeras tiem kas māk i zandarti i līdakas). Daudz ir tādi kas dienā izved vairākas līdakas svarā no, piemērām, 7 un lielākas....kaut kā neliekas gan? Tajā pašā Burtniekā....ķer daudzus gadus un katru gadu kādam trāpās, bet uz kopējo makšķernieku skaitu, kas vago to pļaņčku tas ir mīziens jūrā.
Varbūt kāds aktieris C@R piekritējs var pateikt cik reizes viņš ir noķēris vienu un to pašu , piemērām, 10kg līdaku....domāju ka nevienu.
21.novembris 2012, 13:07 | links
 
Veči,tikai mieru.Mazliet iejaukšos stŗīdā par noķer-atlaid.Nepretendējot uz absolūtu patiesību,un nesakot,ka visa šī atlaišana ir nevajadzīga.Viss ir atkarīgs no katra makšķernieka uzskatiem.

Par to dabas apriti,atlaižot zivis ar izplēstām žaunām,kuņģiem arī neizteikšos.Svētais likums ar izmēriem.Savādāk taču visi ķers zemmērus un teiks,ka zivs bija savainota.;)
Bet....
Pareizi dara tie,kas zivi atlaiž neņemot rokā,bet atbrīvojot āķi ūdenī.Var arī uzreiz ielaist uzglabājamā tīkliņā un pēc tam,teiksim mazākās atlaist.Varēja būt 50,60 cm,kilograms,divi.Protams,kaut kāds skaits zivju arī tad ies bojā.Iespējams viena mazā Hes zaudējuma robežās.Uz kopējā fona,procentos tas būs tuvu nullei.Pasaulē vadošais uzskats,ka ieguvums ir lielāks. Nācijas veselība,aktīva atpūta un t.t. Cits jautājums, cik tādu ir?
-------------------------------------------------
Drusku par vienu citu daļu.Vizuālo humānistu.
Lielu zivi, taču vajag izvilkt krastā,pagaidīt lai beidz lēkāt pa smiltīm,pēc tam pagaidīt, kamēr pieskrien kolēģis ar fotoaparātu un dažādos rakursos nofotografē veiksmīgo makšķernieku. Zivi obligāti ir jānosver un jāizmēra.Vajag taču forumā ielikt bildes,palielīties,re kāds es esmu humānists,ķeru lielas zivis un visas atlaižu.Rezultāts-?

,,Aukstā ūdenī visas saplēstās mutes un žaunas sadzīst,,.;)

Kur vēl var būt aukstāks ūdens,kā Aļaskā.Paturot foreli ārpus ūdens 30 sekundes iespējams izdzīvo 62 procenti,60 sekundes-28 procenti.
Un ja piedevām šī zivs vēl ir savainota?

http://www.mgfalaska.com/catch-release.html
21.novembris 2012, 13:08 | links
 
"A ko, badā esi? Tev ar vienu nepietiek?" - ar tādu vai līdzīgu tekstu "aplaimotās" bildes esmu redzējis ne vienu vien, kamēr šajā forumā apgrozos. Savu dārgo laiku konkrētu bilžu meklēšanā diemžēl netērēšu - pārāk liels darbs veicams. Ja gribi teikt, ka es meloju un nekad nekā tāda šeit redzējis neesi - lai tā būtu. Gan pārdzīvošu.

P.S. Iespējams, foruma biedrītis sagiragias (vai tamlīdzīgs) varētu parādīt - viņš uz tādu komentēšanu vismaz agrāk bija ļoti nasks.
21.novembris 2012, 13:14 | links
 
Teksts zemāk bija domāts Dzhamam.
21.novembris 2012, 13:15 | links
 
nu jā, lai gan man zivis ārprātā garšo, piekrītu, ka MN varētu izgrozīt uz to pusi, ka vērtīgās zivis ierobežot līdz 1-2 galvām dienā.

Sliktajos "krievu" laikos vispār bija noteikts 5kg dienā un basta, ar domu, ka pašpatēriņam ar to pilnīgi jāpietiek. Un ja godīgi - pietiek jau arī...

Cita lieta, ka nav jau kas kontrolē, noteikumos var ierakstīt sazin ko...
21.novembris 2012, 13:18 | links
 
hotentots
Starp citu aceros bildi (bet arī nemeklēšu)
Ja nemaldos Zvirgzdenes ezerā divi puišeļi bija 5 līdakas noķēruši ziemā....tad panesās (ūdenieki, idioti un vēl ar džinsenēm .....
Vēlviens piemērs, nesen Laurīša ieliktā bilde par Vecartes laivu bāzes sacensībām......ja nemaldos tomels un dzams bija tie lielākie brēcēji par lielo zivju daudzumu. Ja paskaita noķerto līdaku skaitu un dalībnieku skaitu, tad vidēji 2 līdakas uz purnu nesanāca. Ticamāk ka bija tā ka daži varbūt normu salasija, turpretī lielais vairums aprobežojās ar apaļu nulli.
21.novembris 2012, 13:21 | links
 
dsaddy
Definē man vērtīgo zivi:-)
21.novembris 2012, 13:21 | links
 
C&R piekritējiem vajadzētu arī zināt, ka valstīs, kurās tiek piekopts C&R princips, tam pamatā ir arī normatīvā bāze un mērķis, kur tiek ievēroti C&R pamatprincipi. Tādi kā, ierobežojumi ar noteikrtu mērķi attiecās tikai uz konkrētām ūdenstilpnēm, lieto tikai mākslīgo ēsmu ar ierobežotu āķu skaitu bez atskabargas. Zivi atbrīvo no āķa ūdenī nevis izceļot no ūdens un nefotogrāfējot, nebučojot un citu arī neko nedarot. C&R principu izmanto konkrētās ūdens tilpnēs ar bagātīgu barības un nārsta vietu daudzumu pret ilgi dzīvojošu zivju sugām sekojot līdzi to populācija.
C&R likumpamatoti un kontrolēti pārsvarā izmanto palielināta makšķernieku presinga samazināšanai konkrētās ūdens tilpnēs. Iespējams, kā jau te tika minēts C&R likumpamatoti un kontrolēti varētu piemērot Burtniekā, vai kādā citā konkrētā ūdenstilpnē, bet Latvijā šādas prakses nav.
Kaut gan daži no C&R principiem jau darbojas MN, pienākums atlaist zemmēra zivis, ierobežojums katru zivju sugu skaitam un svaram, ko drīkst paturēt lomā.
21.novembris 2012, 13:30 | links
 
jeeska: par zivju slaktēšanu sacensību laikā, tā ir plaša tēma! Es nesaprotu kapēc punktiņu dēļ - ailītē zivi būtu jānosit un tas ir arī ko teicu un kas man liekas nepieņemami! Paveicās ezeram bija štruntīga copes diena un labi neķērās, bet ja visiem būtu norma, tik sulīga tabula ne? A zivju resurss ezerā proporcionāli pretējs!

Totenhots: ja reiz raksti man, tad parādi kur esmu šāvis pār strīpu....
21.novembris 2012, 13:31 | links
 
jeeska, nu labi tādas reizes, kad visas 3 sugas pa pilno tā nav, es vienk teoritizēju, bet žaņus un līdaksus vienā copes reizē noķert ir normāla parādība. Es tagad netaisos lielīties, bet ja
man copē "manā Daugavā" ir daži zanderīši, tad cope ir ļoti slikta bijusi. normāli ir vismaz 10.

jāpiebilst, ka vairāk pa 3 nekad mūžā neemsu paņēmis, un ceru, ka tādi vietējie, kas zin kā savā vietā skaldīt nenes mājās maisiem.


P.S tagad tā piemetu salīdzinājumam - Atceros, sīks būdams vietējie onkuļi lika tīklus - kas tad tur viņiem bija. kautkadas dažas raudiņas, kāds asarītis, plaudītis. žaņi vai samiņi bija reti. kāds līdaks.. Toreiz tās zives likās lielas, bet droši vien, ka tādas pašas vien bija (mazas). Viens ir skaidrs, ka tādu nelielo tīklinieku normāls copmanis vienā setā var "salikt". Tāpēc, tiem kas māk paņemt to zivi ir divtik liela atbildība. Un es zinu, ka viss iet uz labu :)
21.novembris 2012, 13:32 | links
 
jeeska, nu labi tādas reizes, kad visas 3 sugas pa pilno tā nav, es vienk teoritizēju, bet žaņus un līdaksus vienā copes reizē noķert ir normāla parādība. Es tagad netaisos lielīties, bet ja
man copē "manā Daugavā" ir daži zanderīši, tad cope ir ļoti slikta bijusi. normāli ir vismaz 10.

jāpiebilst, ka vairāk pa 3 nekad mūžā neemsu paņēmis, un ceru, ka tādi vietējie, kas zin kā savā vietā skaldīt nenes mājās maisiem.


P.S tagad tā piemetu salīdzinājumam - Atceros, sīks būdams vietējie onkuļi lika tīklus - kas tad tur viņiem bija. kautkadas dažas raudiņas, kāds asarītis, plaudītis. žaņi vai samiņi bija reti. kāds līdaks.. Toreiz tās zives likās lielas, bet droši vien, ka tādas pašas vien bija (mazas). Viens ir skaidrs, ka tādu nelielo tīklinieku normāls copmanis vienā setā var "salikt". Tāpēc, tiem kas māk paņemt to zivi ir divtik liela atbildība. Un es zinu, ka viss iet uz labu :)

kraft, 21.novembris 2012, 13:32

Piekrītu tev kraft!Daugavā zivis ir, tikai viņas ir paedušas un neķeras.Varbūt man vizulis neriktīgs,bet vispār aizdomas kad roka līka :D:D:D:D:D
21.novembris 2012, 13:46 | links
 
Cik daudz šķēpu par šo tēmu lauzts un arī salauzts, kas tad to vairs atceras...
Manuprāt viss tuvāk īstenībai Brusis trāpīja ar savu komentu.
21.novembris 2012, 13:52 | links
 
Varbūt kāds var uzrakstīt kas, kāds īsti ir "gaļinieks", tas ir skaidrojumu? Savādāk visi izmanto terminu, kuram īsti skaidrojuma nav.
21.novembris 2012, 13:59 | links
 
Varbūt kāds var uzrakstīt kas, kāds īsti ir "gaļinieks", tas ir skaidrojumu? Savādāk visi izmanto terminu, kuram īsti skaidrojuma nav.

Zvaigzne, 21.novembris 2012, 13:59

Gaļinieks ir tas subjekts, kas noķer vairāk par mani un lomu aiznes mājās...
21.novembris 2012, 14:14 | links
 
Gklavs. DD
21.novembris 2012, 14:18 | links
 
 
Tagad visi lasa "seno" diskusiju :D Kādu laiku būs miers :D
Brusi- 10 punkti !!!
21.novembris 2012, 14:37 | links
 
eMKa, good thinking.. :D
21.novembris 2012, 14:47 | links
 
Kraft.braucam piektdien neatlaist?
21.novembris 2012, 14:49 | links
 
Varbūt ne pa tēmu, bet KO DARĪT JA ZEMMĒRS IERIJIS TRĪSŽUBURI ŽAUNĀS ? ŽĒL bet tā gadās....
21.novembris 2012, 14:57 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager