Līņi un to cope

Klausās, Krievijā tas ir ļoti populārs copes veids< kāts 6m.+,galā spicitei sardziņš garāks kā ziemas makšķerītei perpendikulāri kātam,ķer visas zivis,pārsvarā iebrienot ūdenī.Lielākais traucēklis ir vējš,bet efekts tas ka var apmakšķerēt katru pleķīti starp zālēm.Pats esmu veiksmīgi ķēris asarus sākot ar vasaras otro pusi.Saucas pie viņiem"lovļa s bokovim kivkom" (ķeršana ar sāna sardziņu) un ir klubs ar savu mājas lapu. http://www.kivok.ru/
16.marts 2008, 12:19 | links
 
to no krasta ar var????????
16.marts 2008, 12:09 | links
 
jā to var saukt arī par ganīšanu.Garš kāts,smalka aukla un mazs murmulītis,vai lāsīte.....un tipina pa grunti!
16.marts 2008, 11:43 | links
 
Es domāju, ka tipināšana, ir tā pati ganīšana.
16.marts 2008, 11:02 | links
 
Kas tavā sapratnē ir tipināšana?
16.marts 2008, 10:58 | links
 
Veči! Vai esat provējuši līņot ar tipināšanas metodi!? Ja nē tad pamēģiniet...baigie rezultāti!
16.marts 2008, 10:45 | links
 
tāpēc vajag taisīt laipu, un ar laivu piebraukt
3.marts 2008, 14:02 | links
 
Super, ka kaut kur tie jau sāk ņemt, izklausās ļoti labi, patīk, kad sāk iet uz nārstu līnis ezerā. Piebaru savu vietu, atbrauc otrā dienā uz savu vietiņu un kāds jau tur sēž... tāds skats mani izraisa visvairāk. Kā nekā tā ir pierīga, pārsvarā kur copeju.... bet derētu pamēģināt arī Ventā. Interesanti...

Iesaku noskatīties video materiālu, ko iespējams dabūt par velti nopumpējot internetā izmantojot torrentus.



"Those who enjoy fishing for tench will love this 55 minute video which culminates in Matt Hayes exclaiming: "It's massive, it's absolutely massive..." as he draws to the net a fish he has been trying to lure for a couple of days and which sets a new personal best of 9lbs 5oz. Who said modern videos don't have happy endings?"
2.marts 2008, 23:37 | links
 
Kaut kad būtu jaaiziet ari pamēģināt, bet līmenis baigi augšā. Diez vai kas sanāks.
2.marts 2008, 22:59 | links
 
Ventā līņi ņem, švaki, bet ņem.
2.marts 2008, 17:33 | links
 
bus aprili japamegina pamodinat varbut atrak atkariba kads laiks
27.janvāris 2008, 20:04 | links
 
Bet viņus var arī pamodināt, ar brišanu un garšīgu, smaržīgu maltīti.
27.janvāris 2008, 12:52 | links
 
Pēc pērkona negaisa biju aizgājis uz copi. Bija pievakars. Tā bija visu manu labāko līņu cope. 9 līņi svarā virs kilo. Protams paturēti tika tikai divi.
Par pavasri ir tā kad ūdens ir sācis silt tad tā zivs sāks staigāt. Precīzi nekad neesmu noteicis kad.
27.janvāris 2008, 12:23 | links
 
Agri pavasarī viņš ņem kad saule no rīta sāk iesildīt gaisu , laba cope būs ja pavasarī pēkšņi ietājās silts vasarīgs laiks .
27.janvāris 2008, 11:40 | links
 
ta ir taisniba ka pavasari vienalga cik pulkstens linisnem jo ir izsalcis pec ziemas?
27.janvāris 2008, 11:33 | links
 
Vasarā kad ilgāku laiku ir karsts un sutīgs laiks , līnis labi ņem pa nakti .... Uz labu copi var reiķinaties pirms negaisa !
27.janvāris 2008, 11:11 | links
 
Pilnībā piekrītu par makreles teikto. Tikai pie manis vakara cope sākās aptuveni 40 min. pirms saulrieta un pēc saulrieta vēl kādas 30 min. Šajā laikāir reāli izvilkt lielos lomus. Pēc tam copes ir stipri retākas. Vēl kas, pie manis līņiu cope ir ļoti strauja, bez nekāda brīdinājuma pludiņš uzreiz ir zem ūdens, ja tu nenoreaģē, tad 100%, ka līnis auklu ievilks zālēs. Un zivij vari teikt "Ardivas".
27.janvāris 2008, 10:56 | links
 
paldies paldies paldies
26.janvāris 2008, 21:37 | links
 
Es personīgi makšķerēju saldus ezerā. Par lomiem nesūdzos. makšķerēju starp biezi saaugušām zālēm. Iebaroju kā nu kuro reizi- grūbas, manna, auzu pārslas, kukurūzas milti, kombikorms. Jaucu kādai no šīm sastāvdaļām klāt mazliet anīsa, ķiploka eļlu un sakapātas sliekas. Turpinu makšķerēt visbiežāk ar divām pludiņmakšķerēm, kur virsū stāv naktstārpi vai pārmaiņas pēc uz kukurūzu ja necopē vai arī uz iebarojamo barību. Cope praktiski sākas no rīta 4:00 vai pat ātrāk un respekīvi beidzas ap 7:30-8:00 un vakarā cope sākas plkst. 19:00 un biedzas apmēram pusstundu pēc pilnīgas tumsas iestāšanās. Dienas laikā arī ir makšķerēts bet rezultāti nav bijuši tādi kā rīta vai vakara copē.
Aprīkojums man ir diezgan vienkāršs. 4.6m garš kāts, bezinerces spole, kurai virsū stāv 0.22 monofīlā aukla, slīdošais pludiņš mazas svina bumbiņas, jo esmu ievērojis ka līnim nepatīk sviniņi, kas izceļas, un visbeidzot galā maza izmēra āķītis-respektīvi tik liels, lai uzliekot naktstārpu bez maz vai viss āķis būtu nosegts. Otrs kāts gan ir mazliet garāks,bet sistēma tā pati.
Līnim patīk ka uz viņu guļ-respektīvi ir izdarīt vairākus pārmetienus citās vietās ja ilgāku laiku nav bijusi cope. šī zivs var daudzas reizes piestaigāt klāt pie tavas ēsmas un atgriezties. Sākoties copei galvenais ir būt mierīgam. Būtu lieki piecirst pie mazākās pludiņa svārstības. Var tikt izdarīti gan vairāki mazi un
īsi vilcieni, gan ari samērā gari un strauji, bet ne vienmēr tas nozīmē, ka zivs ēsmu ir sagrābusi. Līņa cope ir baigi jaizjūt. Tikai tad kad pludiņš pārliecinoši iet prom, vai arī vienmērīgi iegrimst var izdarīt likten''igo piecirtienu.
Līnis nav nekāds vārgulis. Pieķēries tas rada ļoti lielu pretestību un būtu velti šo zivi lielā tempā vai kā saka ''pa gaisu'' vilkt krastā. Uzmanīgi tas jāpievelk klāt un lēni jāizceļ ar izceļamo tīkliņu, jeb tautā saukto sečoku.
Viena no svarīgākajām lietām - dziļuma izvēle. Esmu makšķerējis gan virs grunts gan uz grunti, bet vislabāk ir pusgruntī - respektīvi pludiņš stāv slīpi jo ēsma ir uz grunts, bet svins to vēl nav sasniedzis. Tāpēc ierodoties ieraudzītajā vietā svarīgs moments ir dziļuma izvēle.
Galvenais ir netrokšņot visas darbības jaizdara lēni un bez liekām vibrācijām un torkšņiem.
Tas nu īsumā viss. Ne asakas. Gaidam pavasari.
26.janvāris 2008, 21:00 | links
 
Man pie mājām ir izveidots līņu dīķis. Es līņus ķēru uz visparastākās makšķeres un uz lauka sliekas'. Sūdu slieka arī laba, bet viņu ātrāk noēd no āķa. Es parasti ķēru seklās vietās kādus 10 cm no dibēna. Dziļās vietās aktivitāte bija stipri mazāka. Pie manis līņi ķērās tikai siltālaikā. Viņiem vispār nepatīk straujas laika maiņas.
26.janvāris 2008, 15:26 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager