Līņi un to cope

Labdien. Iedodiet lūdzu padomu, kā veikala kukurūzai pievienot kādas garšas. Respektīvi, gribas paekspermentēt. Līnis, karūsa
18.jūnijs 2019, 15:42 | links
 

Kamēr vieni tik gudri d...., trīs stundu ,, izklaide,, . Pēc negaisa cope uzlabojās, iztīrīta vieta bez iepriekšējas barošanas. Uzskākot copi 1/2kg barība ar zemi. Kad trīs siventiņi jau bija krastā, atkārtoju iebarošanu. Klasika, kā iebaro pirmie sīkuļi. Tad pienāk līņi un breksēni nopakaļ. / baltais, kukurūza, sliekas vulgaris/ ņēma uz visu.
14.jūnijs 2019, 17:42 | links
 
Pravietis [14.06.19]: Copeju Liņus jau savus 12 gadus un par zales tirisanu-lielie nenak vairak,vislabak,ja var atrast vietu lidz ar zalem ,jo biezi ir ta,ka pa zalem staiga ,bet uz esmu nenak (tira gultne),viens,ko redzam virspuse-otrs ,kas tur aug apaksa-ir ari ta,ka zales linis panem ,bet zilka iepinas zales ,linis sajut pretestibu un izplauj esmu...
Bet nevaru atkost-apaksa nemas,ka traks nak burbulu vulkanu izvirdumi,bet esmu neaiztiek-netieku gudrs

tokito, 13.jūnijs 2019, 21:11
Tā viņš ir, kad eju copēt līni, vienmēr liekas, ka neesmu kaut ko izdarījis līdz galam tā kā tam jābūt. Kaut kādi iekšējie pārmetumi nomoka, ka neesi optimāli iekārtojis copes pleķi, ka ne tajās zālēs esi "nostājies", vai āķis ar nakteni nav par dziļu ieracies dūņās, un vai līnis to atradīs, nemaz nerunājot par to, vai izdosies līni izvilkt ārā no zālēm. Nu kad izvelc, tad adrenalīna dubultdeva garantēta, rokas trīc.....:),:).
Tev tās jau sen trīc, saprotu ka tev patīk ,, parunāt,, nevis iet un copēt.
14.jūnijs 2019, 17:37 | links
 
Copeju Liņus jau savus 12 gadus un par zales tirisanu-lielie nenak vairak,vislabak,ja var atrast vietu lidz ar zalem ,jo biezi ir ta,ka pa zalem staiga ,bet uz esmu nenak (tira gultne),viens,ko redzam virspuse-otrs ,kas tur aug apaksa-ir ari ta,ka zales linis panem ,bet zilka iepinas zales ,linis sajut pretestibu un izplauj esmu...
Bet nevaru atkost-apaksa nemas,ka traks nak burbulu vulkanu izvirdumi,bet esmu neaiztiek-netieku gudrs

tokito, 13.jūnijs 2019, 21:11

Tā viņš ir, kad eju copēt līni, vienmēr liekas, ka neesmu kaut ko izdarījis līdz galam tā kā tam jābūt. Kaut kādi iekšējie pārmetumi nomoka, ka neesi optimāli iekārtojis copes pleķi, ka ne tajās zālēs esi "nostājies", vai āķis ar nakteni nav par dziļu ieracies dūņās, un vai līnis to atradīs, nemaz nerunājot par to, vai izdosies līni izvilkt ārā no zālēm. Nu kad izvelc, tad adrenalīna dubultdeva garantēta, rokas trīc.....:),:).
14.jūnijs 2019, 16:50 | links
 
Vakar naktstārpu tik sīkie kustināja, bet līņiem aktīvais dipadu dapadu gar krastu niedrēm
14.jūnijs 2019, 05:56 | links
 
Copeju Liņus jau savus 12 gadus un par zales tirisanu-lielie nenak vairak,vislabak,ja var atrast vietu lidz ar zalem ,jo biezi ir ta,ka pa zalem staiga ,bet uz esmu nenak (tira gultne),viens,ko redzam virspuse-otrs ,kas tur aug apaksa-ir ari ta,ka zales linis panem ,bet zilka iepinas zales ,linis sajut pretestibu un izplauj esmu...
Bet nevaru atkost-apaksa nemas,ka traks nak burbulu vulkanu izvirdumi,bet esmu neaiztiek-netieku gudrs
13.jūnijs 2019, 21:11 | links
 
Pravietis [18:01]: Vajag iztīrīt no liekām niedrēm un eglītēm.Dibena zāles labāk neaiztikt.Vienreiz zivīgu vietu iztīrīju līdz tīram dibenam,jo pa reizei āķis ķērās gar dibena zālēm.Un ar to bija cauri,līnis tur vairs neradījās,lai arī cītīgi baroju.Tā ka dibenu vajag pēc iespejas mazāk aiztikt.

skubrags, 13.jūnijs 2019, 16:59
Vispār tev ir 99% taisnība. Bija man viena zvejas vieta, kuru tagad izbagarēja un ar to viss beidzās. Līņi kā suga pazuda. Stāsts ir par to, ka tajā vietā es metu zālēs iekšā, bez jebkādas tīrīšanas, no pītās auklas taisītu grunts sistēmu, kurai pavadiņā bija 4 - 5 cm monofīlā aukla, un rezultāti bija labi. Tiesa gan norauto sistemu skaits un aizgājušo zivtiņu skaits % bija diezgan liels, bet stāsts ir par to, ka līnim patīk šī pirmatnējā ūdensaugu daba. Tagad es ar savas konstrukcijas grābekli taisu tikai taciņu līdz krastam. Protams, ka mest iekšā zālēs sistēmu šķiet primitīvi, jo neviens nezin kā viņa tur ieriktēsies uz grunts, bet, ja līnim ir iekāriens viss ir OK. Visu izraks ārā no dūņām.Ja ZVEJO, nevis makšķerē tad nav brīnums ka pēc tam tai vietā zivis vairs neuturas. Tīkli tā kā nav atļauts bez īpašas licences.
:)))) skatos ,, eksperts,, turpina spridzināt ar muļķībām.

Brencis21, 13.jūnijs 2019, 19:57
Vai tad viņš raksta ka zvejo bez licenses???Klauns esi un paliksi lutij
13.jūnijs 2019, 20:13 | links
 
Pravietis [13.06.19]: Vajag iztīrīt no liekām niedrēm un eglītēm.Dibena zāles labāk neaiztikt.Vienreiz zivīgu vietu iztīrīju līdz tīram dibenam,jo pa reizei āķis ķērās gar dibena zālēm.Un ar to bija cauri,līnis tur vairs neradījās,lai arī cītīgi baroju.Tā ka dibenu vajag pēc iespejas mazāk aiztikt.

skubrags, 13.jūnijs 2019, 16:59
Vispār tev ir 99% taisnība. Bija man viena zvejas vieta, kuru tagad izbagarēja un ar to viss beidzās. Līņi kā suga pazuda. Stāsts ir par to, ka tajā vietā es metu zālēs iekšā, bez jebkādas tīrīšanas, no pītās auklas taisītu grunts sistēmu, kurai pavadiņā bija 4 - 5 cm monofīlā aukla, un rezultāti bija labi. Tiesa gan norauto sistemu skaits un aizgājušo zivtiņu skaits % bija diezgan liels, bet stāsts ir par to, ka līnim patīk šī pirmatnējā ūdensaugu daba. Tagad es ar savas konstrukcijas grābekli taisu tikai taciņu līdz krastam. Protams, ka mest iekšā zālēs sistēmu šķiet primitīvi, jo neviens nezin kā viņa tur ieriktēsies uz grunts, bet, ja līnim ir iekāriens viss ir OK. Visu izraks ārā no dūņām.
Ja ZVEJO, nevis makšķerē tad nav brīnums ka pēc tam tai vietā zivis vairs neuturas. Tīkli tā kā nav atļauts bez īpašas licences.
:)))) skatos ,, eksperts,, turpina spridzināt ar muļķībām.
13.jūnijs 2019, 19:57 | links
 
Vajag iztīrīt no liekām niedrēm un eglītēm.Dibena zāles labāk neaiztikt.Vienreiz zivīgu vietu iztīrīju līdz tīram dibenam,jo pa reizei āķis ķērās gar dibena zālēm.Un ar to bija cauri,līnis tur vairs neradījās,lai arī cītīgi baroju.Tā ka dibenu vajag pēc iespejas mazāk aiztikt.

skubrags, 13.jūnijs 2019, 16:59

Vispār tev ir 99% taisnība. Bija man viena zvejas vieta, kuru tagad izbagarēja un ar to viss beidzās. Līņi kā suga pazuda. Stāsts ir par to, ka tajā vietā es metu zālēs iekšā, bez jebkādas tīrīšanas, no pītās auklas taisītu grunts sistēmu, kurai pavadiņā bija 4 - 5 cm monofīlā aukla, un rezultāti bija labi. Tiesa gan norauto sistemu skaits un aizgājušo zivtiņu skaits % bija diezgan liels, bet stāsts ir par to, ka līnim patīk šī pirmatnējā ūdensaugu daba. Tagad es ar savas konstrukcijas grābekli taisu tikai taciņu līdz krastam. Protams, ka mest iekšā zālēs sistēmu šķiet primitīvi, jo neviens nezin kā viņa tur ieriktēsies uz grunts, bet, ja līnim ir iekāriens viss ir OK. Visu izraks ārā no dūņām.
13.jūnijs 2019, 18:01 | links
 
Diezgan interesanti, nesaprotu ko es nepareizi daru, varbut makskereju parak dzili 2 - 3m dziluma.
pagajsgad nebij problemu dabut lini gaju uz upi diki vai ezeru nekas nemainijas dabuju katru reizi ara.
sogad kautka neiet galigi, met ko gribi bet ka nedabon ara ta nedabon.
nesen biju uz karjeram, iebaroju viss kartiba, kas man lika vilties 4h nosedeju vakara, iebaroju, kadu 1h nosedeju, un taja dzidraja udeni var redzet ka uz baribu ir sanakusi linji, bet nepeld uz grunti bet gan 1m zem udens var redzeet ka staigaa, bet uz grunti galigi neiet:(
neesmu nekads pro, teiksim iesacejs.
varbut kadam ir kadi ieteikumi, un kas varetu but par problemu. izmantoju mazu akiti, nemacesu pateikt kadu izmeru, aukla no pagajsagada ari nezinasu biezumu bet nav parak bieza. pludins 6g
iebarojamo perku veikala visadas esmu izmeginajis, jaucu ar zemi, uz aka esmu licis vissko, gan rupjmaizi, gan nakts tarpus , baltos sarkanos gan ka ari kukuruzu.
nezinu kas par vainu.
varbut kadam ir kadi ieteikumi varetu pateikt ko es daru nepareizi?

Raivorots, 12.jūnijs 2019, 06:09
Pēc kārtīga lietus līnis reti ķerās. Izmainās skābekļa daudzums, ūdens temperatūra.

Copmanis, 13.jūnijs 2019, 17:20

+++
13.jūnijs 2019, 17:31 | links
 
Vakar arī biju uz līņiem jaunā vietā... Pārliecinājos,ka tur viņu daudz, jo 4h laikā gar degunu nopeldēja vismaz reizes 15.
Uz barību itkā pienāca, pa gabaliņam uzēda un devās prom (caurspīdīgs ūdens, laba redzamība). Tā kā bija neplānots brauciens, slieku līdzi nebija, kukurūzu / dažāda veida maizes/ ar un bez aromatizatoriem neaiztika necik.
Starpcitu, vēlējos pajautāt, tā kā pats uz līņiem kukurūzu parasti neņemu līdzi, jūs izmantojat mazu āķi un 1 graudu, vai tomēr normālu līņu āķi un 2-4 kārtīgus graudus?

Uz brekšiem reiz bija situācija,ka divus neēda kaut stundu nomētajies, iemet vienu un ķeras momentā, tāpēc tāds muļķīgs jautājums. :D

Archii13, 13.jūnijs 2019, 17:25

8 Nr. āķis, 2 graudi, āķa galā 1 baltais, tas lai kukurūza nesprūk nost.
13.jūnijs 2019, 17:30 | links
 
Vakar arī biju uz līņiem jaunā vietā... Pārliecinājos,ka tur viņu daudz, jo 4h laikā gar degunu nopeldēja vismaz reizes 15.
Uz barību itkā pienāca, pa gabaliņam uzēda un devās prom (caurspīdīgs ūdens, laba redzamība). Tā kā bija neplānots brauciens, slieku līdzi nebija, kukurūzu / dažāda veida maizes/ ar un bez aromatizatoriem neaiztika necik.
Starpcitu, vēlējos pajautāt, tā kā pats uz līņiem kukurūzu parasti neņemu līdzi, jūs izmantojat mazu āķi un 1 graudu, vai tomēr normālu līņu āķi un 2-4 kārtīgus graudus?

Uz brekšiem reiz bija situācija,ka divus neēda kaut stundu nomētajies, iemet vienu un ķeras momentā, tāpēc tāds muļķīgs jautājums. :D
13.jūnijs 2019, 17:25 | links
 
Diezgan interesanti, nesaprotu ko es nepareizi daru, varbut makskereju parak dzili 2 - 3m dziluma.
pagajsgad nebij problemu dabut lini gaju uz upi diki vai ezeru nekas nemainijas dabuju katru reizi ara.
sogad kautka neiet galigi, met ko gribi bet ka nedabon ara ta nedabon.
nesen biju uz karjeram, iebaroju viss kartiba, kas man lika vilties 4h nosedeju vakara, iebaroju, kadu 1h nosedeju, un taja dzidraja udeni var redzet ka uz baribu ir sanakusi linji, bet nepeld uz grunti bet gan 1m zem udens var redzeet ka staigaa, bet uz grunti galigi neiet:(
neesmu nekads pro, teiksim iesacejs.
varbut kadam ir kadi ieteikumi, un kas varetu but par problemu. izmantoju mazu akiti, nemacesu pateikt kadu izmeru, aukla no pagajsagada ari nezinasu biezumu bet nav parak bieza. pludins 6g
iebarojamo perku veikala visadas esmu izmeginajis, jaucu ar zemi, uz aka esmu licis vissko, gan rupjmaizi, gan nakts tarpus , baltos sarkanos gan ka ari kukuruzu.
nezinu kas par vainu.
varbut kadam ir kadi ieteikumi varetu pateikt ko es daru nepareizi?

Raivorots, 12.jūnijs 2019, 06:09

Pēc kārtīga lietus līnis reti ķerās. Izmainās skābekļa daudzums, ūdens temperatūra.
13.jūnijs 2019, 17:20 | links
 
Vajag iztīrīt no liekām niedrēm un eglītēm.Dibena zāles labāk neaiztikt.Vienreiz zivīgu vietu iztīrīju līdz tīram dibenam,jo pa reizei āķis ķērās gar dibena zālēm.Un ar to bija cauri,līnis tur vairs neradījās,lai arī cītīgi baroju.Tā ka dibenu vajag pēc iespejas mazāk aiztikt.
13.jūnijs 2019, 16:59 | links
 
Pravietis [Vakar]: Man, piemēram, sagādā līņu ķeršana vislielāko gandarījumu, jo izvilkt "zemūdeni" no zālēm tā adrenalīna spēle.

Pravietis, 13.jūnijs 2019, 11:35

+++
13.jūnijs 2019, 16:08 | links
 
Pats arī domāju, ka pārāk daudz zāles varbūt iztīrīju, bet nu pa zālēm arī rakņājas aktīvi. Pagaidīsim nedēļu, tad atkal piebraukāšu un iebarošu dažas dienas, gan jau, ka pie iebarošanas dienu garumā atsauksies.
13.jūnijs 2019, 13:31 | links
 
Pravietis [Vakar]: Vakar iztīrīju vienā mazā, aizaugušā, nedaudz purvainā, ezerā vietiņu, sabaroju un šodien atkal pusdienās iebaroju, laikam uz nakti pasēdēšu. Kas ir interesanti, laikam jau daļa sākusi nārstot, jo diezgan aktīvi rosās pa zālēm, kā arī 20min laikā, stāvot pie krasta, redzēju VISMAZ 20 līņus papeldam garām. Nedaudz jau ceru, ka šiem būs apetīte šonakt :)

bbw, 12.jūnijs 2019, 13:25
Lai nu tev veicas, neesmu skauģis, bet pats saproti - "pārošanās" instinkti spēcīgāki par rīšanu.....:). Uzraksti gan kā gājis.....Pilnīgs fiasko, sēdēju līdz plkst. 01:00, mazie raustīja ik pa laikam, bet no līņiem ne miņas. Jāaizbrauc pēc nedēļas

bbw, 13.jūnijs 2019, 10:46

Starp citu, es uztaisīju divpusējo grābekli (ar retiem zariem) iesietu garā virvē. Var uztaisīt celiņu, dažreiz palīdz. Citi prasa no manis, un atzinuši par gana noderīgu.
13.jūnijs 2019, 11:42 | links
 
Pravietis [Vakar]: Vakar iztīrīju vienā mazā, aizaugušā, nedaudz purvainā, ezerā vietiņu, sabaroju un šodien atkal pusdienās iebaroju, laikam uz nakti pasēdēšu. Kas ir interesanti, laikam jau daļa sākusi nārstot, jo diezgan aktīvi rosās pa zālēm, kā arī 20min laikā, stāvot pie krasta, redzēju VISMAZ 20 līņus papeldam garām. Nedaudz jau ceru, ka šiem būs apetīte šonakt :)

bbw, 12.jūnijs 2019, 13:25
Lai nu tev veicas, neesmu skauģis, bet pats saproti - "pārošanās" instinkti spēcīgāki par rīšanu.....:). Uzraksti gan kā gājis.....Pilnīgs fiasko, sēdēju līdz plkst. 01:00, mazie raustīja ik pa laikam, bet no līņiem ne miņas. Jāaizbrauc pēc nedēļas

bbw, 13.jūnijs 2019, 10:46

Ir viņi..., nekur nav pazuduši, vienkārši spītīgi "nekož". Žēl, ka tev nelēkāja deguna priekšā, būtu vismaz paķircinājuši....:). Manuprāt, līnis no pieejamajam zivīm ir pati cimperlīgākā. Copmanim jābūt ar stabilu nervu sistēmu, kamēr līnis to āķi apsūkā....:). Plēsoņu ķērājiem tieši pretēji. Man, piemēram, sagādā līņu ķeršana vislielāko gandarījumu, jo izvilkt "zemūdeni" no zālēm tā adrenalīna spēle. Patreiz arī karstums, tādēļ nav ko kreņķi ķert.
13.jūnijs 2019, 11:35 | links
 
belijs23 [13.06.19]: bbw [46m]: Pravietis [Vakar]: Vakar iztīrīju vienā mazā, aizaugušā, nedaudz purvainā, ezerā vietiņu, sabaroju un šodien atkal pusdienās iebaroju, laikam uz nakti pasēdēšu. Kas ir interesanti, laikam jau daļa sākusi nārstot, jo diezgan aktīvi rosās pa zālēm, kā arī 20min laikā, stāvot pie krasta, redzēju VISMAZ 20 līņus papeldam garām. Nedaudz jau ceru, ka šiem būs apetīte šonakt :)

bbw, 12.jūnijs 2019, 13:25
Lai nu tev veicas, neesmu skauģis, bet pats saproti - "pārošanās" instinkti spēcīgāki par rīšanu.....:). Uzraksti gan kā gājis.....Pilnīgs fiasko, sēdēju līdz plkst. 01:00, mazie raustīja ik pa laikam, bet no līņiem ne miņas. Jāaizbrauc pēc nedēļasMan tāpat bija pagājušogad, kad iztīrju vietu, viņi tur vairs nenāca, nepatīk viņiem acīmredzot, kad kāds pārveido dabiskos slēpņus
Pretēja pieredze, iztīrija vietu un jau pēc 2h šie bija klāt un par copi nesūdzējās. Galvenais nepārvensties un neizravēt ,, hektāru,, bet logu un grunti mazliet uzrušināt, lai barība ,, redzama,, .
13.jūnijs 2019, 11:33 | links
 
bbw [13.06.19]: Pravietis [Vakar]: Vakar iztīrīju vienā mazā, aizaugušā, nedaudz purvainā, ezerā vietiņu, sabaroju un šodien atkal pusdienās iebaroju, laikam uz nakti pasēdēšu. Kas ir interesanti, laikam jau daļa sākusi nārstot, jo diezgan aktīvi rosās pa zālēm, kā arī 20min laikā, stāvot pie krasta, redzēju VISMAZ 20 līņus papeldam garām. Nedaudz jau ceru, ka šiem būs apetīte šonakt :)

bbw, 12.jūnijs 2019, 13:25
Lai nu tev veicas, neesmu skauģis, bet pats saproti - "pārošanās" instinkti spēcīgāki par rīšanu.....:). Uzraksti gan kā gājis.....Pilnīgs fiasko, sēdēju līdz plkst. 01:00, mazie raustīja ik pa laikam, bet no līņiem ne miņas. Jāaizbrauc pēc nedēļas
Man tāpat bija pagājušogad, kad iztīrju vietu, viņi tur vairs nenāca, nepatīk viņiem acīmredzot, kad kāds pārveido dabiskos slēpņus
13.jūnijs 2019, 10:48 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager