Sabiedriskās domas aptauja par rūpniecisko zveju Buļļupē

to malikis 2011 vēlreiz.
Man personīgi nav ne pret vienu nekādu pretenziju, savu domu virzu kā saglabāt un vairot zivju resursus, nevis tikai smelt. Ja skatāmies no šā viedokļa - tad visi vai nu ar makšķerēm, vai visi ar tīkliem, tad būsim vienādi. Bet pašlaik lielākie bendes ir rūpnieciskie.
14.marts 2013, 21:54 | links
 
Urrā! VSOP atpakaļ! Bija bail, ka piebesīts.. Normāla diskusija turpinās:)

apelsins, 14.marts 2013, 21:08

a kas cits atliek !BURBULOJAM KA D.... zem udens! ATVAINOJIET ! atcerejos savu bernibu venta nokert grunduli -CEPAMU -nebija problemu -tagad dzivam, lai zandartu pakaitinatu -tu-tu! maza forel upite ,2m lazdas katins ,zoss spalvas pludins ,puiselim 9g ,lasveidigais 3,800 ! peldeju, bridu ,raudaju , lamajos,(ka pratu ) bet dabuju! aizbraucu tagad -pat katu neizvilku ! mes stridamies DISKUTEJAM -zinatnieki pierada ,var un vajag, kopeja masa pieaug !ZVEJOJAM ! JA PIEKRITU pieaug bet uz ka pamata ? uz 50gr raudam ,asariem ,pliciem ? tiem kas izspruk starp tikla,murda un tt acim ! maliku elektriku cemeru spiediena rezultata 100gr forele ir Zivs ar lielo burtu ! rupzvejas ---- pat Latvijas cempionam zemledus makskeresana 100gr breksitis ir kotlesmasa ! SUPER ko vel pateikt!
14.marts 2013, 21:55 | links
 
v.o.s.p zināšanai.PAŠVALDIBU POLICIJAS jau sen veic kontroli gan Ogres,gan Salaspils,gan Ādažu,gan Ķekavas,gan Saulkrastu,gan Carnikavas novados,gan Jūrmalas pilsētā.KĀ VIŅIEM VEICAS TAS IR CITS JAUTAJUMS.Tu laikam iedomajies,ka tas ir tik vienkarši.Braukā ar laivu vai mašīnu formas tērpā un pārbaudi vajadzīgos papīrus,vai velc pa ūdenstilpi kaķi un velc ārā tīklus.VAR JAU PROTAMS ARĪ TĀ DARĪT,tas protams nodara skādi malikiem,bet varbūt tomēr labāk ir notvert to maliki pie rokas ar visiem pieradijumiem,ierosināt kriminālprocesu ar lielām kompensaācijām par zivju resursiem nodarītu kaitējumu,varbūt tad malikis sāks DOMĀT.Bet lai to izdarītu ir jābūt profesionālim šajā jomā,perfekti jāpārzin visas ūdenstilpes,visas tacinas un celini pie tām,stundām ilgi jāsēž slēpnī,jāgul sniegā vai dubļos(arī svētdienās un svētku dienās),jābūt ļoti plašam informatoru lokam,jāprot atrast ūdas un tīklus arī zem ledus u.t.t.TĀ KĀ TO NEVAR DARĪT KURŠ KATRS KAM IENĀK PRĀTĀ UN SEV VĒLAMĀ LAIKĀ,tas ir jādara katru dienu visa gada garumā.Tā kā zivju resursi pieder VALSTIJ,tad loģiski būtu, ka Valsts nodrošinātu pietiekamu inspektoru skaitu ar adekvātu atalgojumu un nepieciešamo ekipējumu,cik zinu inspektori soda naudās u.c. maksājumos VALSTS KASĒ iekasē summas ar piecām nullēm.Kur šī nauda paliek?Varbūt šo naudu vispirms vajadzētu tērēt inspektoru vajadzībām un tad visādiem citādiem pasākumiem,kuru lietderība vispār ir stipri apšaubāma,bet to jau zivju fondā zin""labāk"".JA KONTROLES JAUTĀJUMU RISINĀTU VALSTISKĀ LĪMENĪ, to varētu sakārtot ļoti ātri un ar salidzinoši maziem līdzekļiem.Bet pašreizejām amatpersonām,kas ir atbildīgas par šo jautājumu tas interesē vismazāk.Kamēr būs tāda attieksme atbildīgajā ministrijā,vvd vadībā un visā valdībā kopumā,nekas uz labo pusi nemainīsies.Kontrole notiks cik to atļaus esošie līdzekli un cilvēkresursi.
14.marts 2013, 21:57 | links
 
krumujancis- pasaki kuru sugu zivju ūdeņos trūkst?
14.marts 2013, 21:57 | links
 
Krumujanci, te sākas diskriminācija. Kāpēc vieni var var ķert 100kg dienā un pārdot, bet otri nedrīkst. Makškerēšana jau sen ir kā hobijs un tādam tam arī būtu jāpaliek, tas no zivju ieguves puses. Ar komerciju lai nodarbojas zvejnieki. Īstenībā viņus pat ir vienkāršāk izkontrolēt jo viņu nav 100 000. Īstenībā ja labi pacenšas makšķernieks arī var reģistrēties kā nodokļu maksātājs un oficiāli tirgot zivis. Jāpapēta tikai ko saka mūsu likumdošana par šo lietu, jo ar makšķeri ķertās zivis, ja nekļūdos, nedrīkst tirgot.
PAr to naudu ko ielieku copes inventārā man lētāk ir tirgū nopirkt zivis. Bet man galvenais ir proces nu un ja kāda zivs trāpās tad jau ir pavisam labi. Labi es neesmu godīgs makšķernieks, un kamēr neizmainīs debīlismus MN, arī nebūšu godīgs. Ja mani noķers tad arī maksāšu sodu.
14.marts 2013, 22:00 | links
 
Nu būsim godīgi ,ja paskaitītu pienesumu ekonomikā no makšķerniekiem nekāds lielais nesanāktu.
---------------------------
Tāpēc jau iepriekš sacīju, ka jārīkojas tā, lai Latvija kļūtu par copes tūrisma valsti, kā Zviedrija, un tad būs arī atbilstošs pienesums ekonomikā. Taču ja turpināsim kā līdz šim, velkot salīdzinoši mazas zivteles, tad nu arī nākotnē būs paknapi vai vēl knapāk. Kuru apmierina tāda prespektīva, tam labi,- tā teikt, esmu dumjš un man ir labi.
14.marts 2013, 22:01 | links
 
VSOP, bet tu jau neko neesi izdarījis. :D Aicini citus kaut ko darīt, tad rādi piemēru. Pašlaik tikai mēries ar krāniem. Nu labi, tev lielāks. Un kas par to. ?
p.s. nepazīstu tevi un citus, bet labums no šīs iršanās nav nekāds.
14.marts 2013, 22:04 | links
 
krumujancis- lai sasniegtu tādas makšķernieku lielvalsts statusu, jāaizliedz makšķerēt vismaz gadus 10-20, vai spēcīgi jāzvejo ar vadu , jālaiž plēsēji, jāmaina makšķerēšanas noteikumi un atļaujas ķert, tad to varētu 5 gados dabūt gatavu , bet kas par to visu maksās, lai vilktu vadu,laistu un kontrolētu.
14.marts 2013, 22:06 | links
 
to mičuks
Taisnība - makškerēšana ir hobijs, un valsts iekšējie ūdeņi lai paliek hobijam. Biznesu taisi savā personīgajā dīķī, vai citā ūdenskrātuvē vai jūrā. Neesmu pārliecināts vai esam tik bagāti ar zivīm, lai ilgi tā šķieztos, kā tas darās līdz šim. Saprotu, ka manam mūžam jau vēl to zivju pietiks, bet vai daudz būs pēc tam - to nevaru gan apgalvot. Bet varu droši teikt, jo to zinu, 30 gados zivju resursu apjoms ir samazinājies, vismaz ezeros par kādiem 50%. Nu tātad vēl 30 - 50 gadus varēs zvejot, bet pēc tam? Ķersiet ķīšus? Es jau vairs nē, būšu citos medību laukos.
14.marts 2013, 22:11 | links
 
krumujancis- pamācies kā aug zivis ko kad ēd, lielākā mūsu valsts problēma ir ka par maz zvejojam, tas nav domāts par līdakām, zandartiem , tur makšķernieki pacenšas.
14.marts 2013, 22:13 | links
 
Kungi, bija patīkami ar jums pamērīties krāniņiem, bet šovakar vismaz nman pietiks. Tāpat šo prolēmu tūlīt un tepat neatrisināsim, pat ja ko nopietnu ieteiksim, šaubos vai lēmēji būs spējīgi mūs sadzidēt. Bet, provēts nav zaudēts, mēģināt var un vajag. Laimīgi līdz citai reizei.
14.marts 2013, 22:18 | links
 
...lielākā mūsu valsts problēma...

tas no maliķa teksta

MŪSOS PAŠOS!!!

tas no manis!!!
14.marts 2013, 22:18 | links
 
krumujancis- padomju laikos zvejnieki uz viena ezera vilka vairāk nekā tagad pa visu novadu nozvejo, bet tad bija smukas zivis arī makšķerniekiem.Otrs piemērs ziemā izslāpst zivis, visi vietējie cūkas līdz pavasarim baro ar izsmeltām zivīm, pēc slāpšanas 3 gadus kārtīga cope, pat pa mašīnām 30 stāvēja pie ezera, jau gadus 10 nav slāpušas atkal ķeras sīkas raudiņas, maziņi asarīši, kā pirms pirmās slāpšanas.
14.marts 2013, 22:19 | links
 
Krumujanci, Latvija nekad nebūs copes tūrisma valsts. Vismaz ne tik ilgi kamēr LV galvgalī stāvēs svensonu pakaļlaižas. Jo tiem pašiem svensonien mēs neesam vajadzīgi kā konkurenti. Viņi grib lai pie viņiem ved naudu, nevis lai viņi vestu naudu uz šejieni. Savā laikā viens kompetents cilvēks apgaismoja mani par šo tēmu. No labas upes, labā sezonā, svensoni iekasē ap 1 000 000 eur. Tas ir ne tikai no licencēm, bet bet arī visi gida pakalpojumi, izmitināšana utt. PAskaties kas notiek šai valstī un būs skaidrs uz kurieni mūs stūrē.
14.marts 2013, 22:19 | links
 
krumujancis- pamācies kā aug zivis ko kad ēd, lielākā mūsu valsts problēma ir ka par maz zvejojam, tas nav domāts par līdakām, zandartiem , tur makšķernieki pacenšas.
----------------------------------
Paldies par padomu. Teicu, ka esmu izaudzis pie ūdeņiem, mans tēvs bija zvejnieks, tā ka .... vēlreiz paldies. Bet muļķības tiražēt jau nu gan nevajadzētu.
14.marts 2013, 22:21 | links
 
krumujancis tas Tev

14.marts 2013, 22:22 | links
 
Krumujanci, Latvija nekad nebūs copes tūrisma valsts. Vismaz ne tik ilgi kamēr LV galvgalī stāvēs svensonu pakaļlaižas. Jo tiem pašiem svensonien mēs neesam vajadzīgi kā konkurenti. Viņi grib lai pie viņiem ved naudu, nevis lai viņi vestu naudu uz šejieni.
-----------------------------
Vai kāds kādreiz sapratīs, ka nav svarīgi, ko tie svensoni grib, bet, ir svarīgi ko cilvēki ar raksturu te Latvijā grib. Un jādara tā, kā mēs gribam, par spīti visam. Taču mīkstmiešus necieš un terorizē visur, skolā, armijā, utt un utp. Kas mēs te esam vīri vai mīksmieši? Kaut kā nesaprotu, kādā kompānijā esmiu iekūlies.
14.marts 2013, 22:26 | links
 
krumujancis- pamācies kā aug zivis ko kad ēd, lielākā mūsu valsts problēma ir ka par maz zvejojam, tas nav domāts par līdakām, zandartiem , tur makšķernieki pacenšas.

Malikis2011, 14.marts 2013, 22:13

atvaino es nesapratu makskernieks vai zveinieks ? es pus gadsimtu esmu pie udeniem zinu ko zivs ed , kur gul ,ka,- un tt! pec tavam domam jo vairak udenstilpne tiklu jo linis vairak ed un atrak aug???? breksis ieraugot murdu narsto divreiz gada ? no pieredzes varu pateikt ka sapali pat partrauc narstu un uzsuc ikrus ja narsta vietas paradas tikli !
14.marts 2013, 22:29 | links
 
krumujancis- atvaino ja esi zinošs, tad pasaki kāpēc mums ūdeņos sīkaļu īpatsvars tik liels, kāpēc neaug lielas?
14.marts 2013, 22:29 | links
 
Lielo zivju nav,un sīkām labvēlīgi apstākļi.
14.marts 2013, 22:31 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager