Sabiedriskās domas aptauja par rūpniecisko zveju Buļļupē

pagaidām makšķernieki zvejniekus taisās uztaisīt par vainīgiem āžiem, bez kādiem pierādījumiem.

Malikis2011, 15.marts 2013, 12:05

Ja tu neko neesi dzirdējis par to, kā ar vadu tika izkāsts Ungurs. Ja tu nezini, ka ar vadu tiek noplēstas visas sīko gliemju audzes, kas ir raudu un pliču pamatbarība un tādēļ raudām nav ko rīt un viņas neaug lielas, nu tad tik kās ar vadu un domā, ka zvejnieki zvejos tikai sīkās zivis, bet lielās līdīs cauri tīkla acij un no vada vilkšanas plēsēju, kas var izēst sīko šņegu, kļūs vairāk:)

mirtins, 15.marts 2013, 14:56


mirtin

Kurā gadā Unguru ar vadu izkāsa?
15.marts 2013, 18:24 | links
 
V.O.S P. atvaino JUS prasat manu viedokli ko darit ? piedodiet ---NEZINU--NU--NEZINU ! varbut sakt ar likumdosanu ,varbut atzit ka mes tomer esam alkatigi un katram rup tikai sava kabata , varbut pasiem saprast ,nemacesim saimniekot (izlaupisim---iztirgosim) pec paris gadiem saimniekos skandinavi !a mes -mes sukasim p..... kamer bagatie brali cigas nopirks ! varbut tiesam saprast ko es teicu agrak -tikli ,murdi ,vadi un tt,pielidzinami masu iznicinasanas aparatiem un aizliedzami ieksejos udenos !

plesigais, 15.marts 2013, 17:23


Te parādās tā problēma, ka vienkārša un tūlītēja risinājuma nav. Ar zvejas pilnīgu aizliegšanu tikai atbrīvos tirgu maluzvejniekiem, kuru jau tāpat netrūkst.

Mūsuprāt:
Pirmkārt - ir jāuzlabo kotrole. Tur ir milzums darba. Palasiet, ko gz888 raksta. Tas nav jādara, tas arv nav jādara... nesodīs par sīkiem pārkāpumiem, jo sods neadekvāts...
Otrkārt - jāpanāk, ka dati, uz kuriem balstoties tiek pieņemti lēmumi, ir ticami. Neviens nevar pateikt, cik cilvēku LV makšķerē, cik no tiem ir viesmakšķernieku, ko ķeram, cik noķeram... KO GRIBAM ķert?
Tad var sākt pamatoti pētīt atražošanas programmas utt....

Paralēli šiem procesiem jāveido uz nākotnes attīstību vērsti likumdošanas akti. Nevis pagātnes kļūdas dzēst, bet par nākotni domāt.

Ja šeit būtu mazāk nepamatotu emociju, tad būtu iespējama sakarīga domu apmaiņa.
15.marts 2013, 18:32 | links
 
---Te parādās tā problēma, ka vienkārša un tūlītēja risinājuma nav. Ar zvejas pilnīgu aizliegšanu tikai atbrīvos tirgu maluzvejniekiem, kuru jau tāpat netrūkst.-----

Manuprāt tur kaut kas ir greizi, ja makšķernieku idejas cenšas aizstāvēt personas, kuras aizstāv zveju ar tīkliem.
Kur Rīgā pārdod Latvijā iekšējos ūdeņos zvejotās zivis ?
15.marts 2013, 18:40 | links
 
Manuprāt tur kaut kas ir greizi, ja makšķernieku idejas cenšas aizstāvēt personas, kuras aizstāv zveju ar tīkliem.
Kur Rīgā pārdod Latvijā iekšējos ūdeņos zvejotās zivis ?

Alcans, 15.marts 2013, 18:40[/quote]
centrāltirgū!
15.marts 2013, 18:46 | links
 
Alcan

Ir tāda lieta, kā atbildība par padarīto. Var jau akli kliegt - zvejniekus ratā - bet tas neko neatrisina. Savā liekā viens eks-ministrs VV veiksmīgi iznīcināja lašu zveju ar vienu papīru. Tagad to atjaunot(iespējams, legalizēt) vairs neizdodas. Tādas ir nepārdomātu lēmumu sekas.

Roņi jau pie Jelgavas dzīvojas, vai tas nozīmē, ka zivju nav?

Neesmu pieclatnieks, lai visiem patiktu, bet , manuprāt, lēmumiem ir jābūt atbildīgiem, ar pārdomātām un prognozētām sekām.
15.marts 2013, 18:46 | links
 
Manuprāt tur kaut kas ir greizi, ja makšķernieku idejas cenšas aizstāvēt personas, kuras aizstāv zveju ar tīkliem.
Kur Rīgā pārdod Latvijā iekšējos ūdeņos zvejotās zivis ?

Alcans, 15.marts 2013, 18:40

centrāltirgū!

lacuks007, 15.marts 2013, 18:46[/quote]
Tu esi kādreiz prasījis, no kurienes tās zivis ? Es prasīju, pārdevēja atbildēja, ka tās tiek sūtītas no Lietuvas. Vienīgi nēģi tur ir Latvijā ķertie.
15.marts 2013, 18:50 | links
 
to alcans
šādu aptauju arī es esmu veicis, zivis uz centrāltirgu tiek vestas arī no Usmas, no Daugavas, no dažādiem Latvijas privātajiem dīķiem. Katru reizi, kad esmu tirgū nepaslinkoju pieiet uz pačalot ar pārdevējām. Tur visu var dabūt zināt - cik kad un kā. Protams, ja sāks masveida aptauju, domāju 3 pirkstu kombinācija nodrošināta. Bet tā, kaut ko nopērkot vēl, tad droši.
15.marts 2013, 19:21 | links
 
krumujancis -cik stāstīja pie Usmas viens zvejnieks arī no zivīm gatavo dažādas gatavo produkcijas, viltotās šprotes un līdzīgi, vai nebūtu normāli ka vietējie zvejnieki arī paši pieskatītu ezeru, laistu zivis lai tur aug un būtu ko pašam vairāk ķert kā arī org. LM ,jo bez LM tas neies cauri jo ja padzirdēs ka labi ķeras ezers kustēs no makšķerniekiem.
15.marts 2013, 19:27 | links
 
Mani kā makšķernieku neapmierina tas, ka organizācija, kurai jāaizstāv makšķerēšanas nozare, lielāko sava laika daļu velta lai aizstāvētu zvejniekus.
Ja reiz pieņem misiju, aistāvēt copmaņus, tad dari to kamēr asinis pa degunu tek.
Zvejnieki lai sevi lobē paši.
LM ieviesēji lai lobē sevi paši.
Zivjaudzētāji lai lobē sevi paši.
Kuram ir vēlme sēdēt slēpnī un darīt valsts pienākumus, lai.
Zivjaudzētāji lai audzē un tirgo.
Katrs, kuram ir kaut kāda savtīga interese, lai iziet ringā un sitās cik tik spēka.

Makšķernieki arī grib redzēt savu bokseri, kā vietā viņi redz glumu zuti, par kuru nevar saprast, ko viņš aizstāv.
15.marts 2013, 19:33 | links
 
guntarskl- ar tādu attieksmi jau daudz kas sačakarēt.Nevar domāt ka man vienam uz visu tiesības, padomā labi pirms runā.
15.marts 2013, 19:36 | links
 
jā! piemēram karūsas ved no Vecdaugavas.....
15.marts 2013, 19:37 | links
 
Beidzot sāku saprast V.S.O.P. par replikām attiecīgai biedrībai un piekrist.
15.marts 2013, 19:38 | links
 
Kur Tu maliķi redzzēji, ka es visu gribu sev?
Palūgšu nepārgrozīt manis teikto.
Atkārtošu, kats savas intereses lobē pats. Ja Tev maliķi patīk, ka tavā pagastā ir zvcejnieki, tad cīnies par to, pierādi lietderību un vis būs kārtībā.
Es gribu realizēt savas intereses. Vienkārši.
15.marts 2013, 19:43 | links
 
guntarskl- nevar lobēt savas intereses nereiķinotie ar citu interesēm, jo domājoši cilvēki domā pāris soļus uz priekšu, nevis ar pieri skrien sienā. Pagaidām Tavos komentāros redzu tikai saukli visi iekšējie ūdeņi makšķerniekiem, vai tā nav trula skriešana ar pieri sienā.
15.marts 2013, 19:51 | links
 
guntarskl- pieņemsim kad būs tā ka var ķert tikai makšķernieki un nav LM, cik maksās makšķernieka gada karte?
15.marts 2013, 19:53 | links
 
Maliķi, ar Tevi, piedod, diskusijās neielaidīšos. Pietiekami Tevi esmu iepazinis lasot šo forumu.
15.marts 2013, 19:54 | links
 
Vai kāds var atbildēt skaidri un gaiši:,,Kāpēc,vai kāda iemesla dēļ vispār šī jezga?"Kādam kaut kas ir par maz,kādam kaut kas vienkārši nepatīk,skauž,,plēš",utt!?Es ,,vienkāršs lauku puisis" nevaru iebraukt!!!:)))

snipiens, 14.marts 2013, 14:01


Help,Help...copmaņi Help...Lūdzu atbildiet...!!!
15.marts 2013, 19:55 | links
 
Vai kāds var atbildēt skaidri un gaiši:,,Kāpēc,vai kāda iemesla dēļ vispār šī jezga?"Kādam kaut kas ir par maz,kādam kaut kas vienkārši nepatīk,skauž,,plēš",utt!?Es ,,vienkāršs lauku puisis" nevaru iebraukt!!!:)))

snipiens, 14.marts 2013, 14:01

Help,Help...copmaņi Help...Lūdzu atbildiet...!!!

snipiens, 15.marts 2013, 19:55


Visā zivsaimniecības nozarē ir BARDAKS.
15.marts 2013, 19:58 | links
 
guntarskl- nu varēji skaidri pateikt ka nezinām cik maksās karte, jo nēesam domājuši un nezinām kā apsaimniekot normāli ūdeņus, zinām tikai ka zveja ir slikta un tā jāaizliedz.
15.marts 2013, 19:58 | links
 
-guntarskl-
Maksķernieku pārstāvis aizstāv tīkliniekus - tā ir tā doma, kas baigi mani arī mulsina. Varbūt kontrolēta elektro zveja arī varētu būt solis uz kompromisu.
15.marts 2013, 19:59 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager