Vimbas

Arvids8, inčīgi, bet man maza ģimene, ceru, ka onkulis, kas ar balto bārdu tur augšā, man piedos tās 6-8 vimbas!

Jon-Hill, 23.aprīlis 2020, 10:17


Tas, ar balto bārdu Tev visu piedos, bet vot no Diametra Tu gan atrausies pamatīgi!)))
23.aprīlis 2020, 11:53 | links
 
MieraMika, noteikti laba, noderīga vietne !
Katram savs, pa manam tieši improvizacijā ir tā sāls, gan ēdiena gatavošanā, gan copē, nevis strikti izsvērti grami un ml. un pavadas garums 15 cm. āķa izmērs 8..un ne savādāk !
Un man vēl nepatīk ēdienā ne etiķis, ne citrons :)
Un jā, arī vakar (16-19.30) biju pie upes, zem Jelgavas, divas labas maisā,, divas jo vairāk nevajag !
Ne asakas !
23.aprīlis 2020, 10:27 | links
 
Arvids8, inčīgi, bet man maza ģimene, ceru, ka onkulis, kas ar balto bārdu tur augšā, man piedos tās 6-8 vimbas!
23.aprīlis 2020, 10:17 | links
 
Vakar , no 15 līdz 20:15 ne vienas. Tik raudiņas. BET tad līdz 21 sešas. Nu laikam šīm ''nakts režīmā''. Kaimiņi, kas beidza ātrāk, tā arī palika bez nevienas.
Par receptēm: baigi garšigā marinādē pēc šis recepts https://1000.menu/cooking/20834-goryachii-marinad-dlya-ryby
Reti laba recepšu vietne- var izvēlēties normālās mērvienībās , nevis tipa ''ēdamkarote, glāze'' , kā ir citur. Nu nelaime ka padomlaikos sāls bija viena maluma ( blīvums vienāds) , karotes viena izmēra, glāzes tik ''graņonoj''. Bet tehnoloģijā ir grami, ml, nevis ''karotes'' Ja sāls smalkā maluma tad karotē būs divreiz vairāk gramu. I tad skatoties kāds ražojums. Tagad svariņus, kas sver līdz 0,1g tirgo ''visās bodēs'' Nu nosveram gramus kas receptē un VIENMĒR sanāks vienādas garšas. Ja pat liksies ka vajag , tipa sāls, vairāk tad nākošo reizi zināsi ka vajag nevis ''15 gramus'' kā receptē , bet man 20 gramus. Arī tilpumi (etiķim) , labāk ml nevis ''karotes''.
23.aprīlis 2020, 10:08 | links
 
Jon-Hill ! Ja vēlies taupīgi izmantot pārtikas resursus,tad vimbas nofilē,nogriež arī no ādas. Ar galda nazi nokasa asaku,arī ribas. Fileju iemarinē ar sīpoliem niknā marinādē,apm4-6 dienas,kamēŗ sīpoli garšīgi.Ādiņas sarullē un izcep kopā ar spurām un galvām. Sakasīto gaļu iesāla ar sāli un cukuru... Skeptiķiem kalkulācija-no 8 vimbām 1300 g fileja,350g sakasītā,panna ar ceptiem subproduktiem.PS. marinādi nolej,saliek burciņā un uzlej mazliet eļļas,pirms lietošanas sakratīt ! Labu apetīti !
23.aprīlis 2020, 09:48 | links
 
Paldies
23.aprīlis 2020, 09:23 | links
 
.. protams, lauri, pipari (maltos gan iekaisiju) un garšvielas no paķeles.
Būs jaatkārto !
Paldies Bums !
23.aprīlis 2020, 09:21 | links
 
Es ar trīs pagājušo sestdien sagatavoju un nedēļas vidū sanāca labas ģimenes vakariņas ar vārītiem kartupelīšiem un biezpieniņu! tik drusku pa īsu uz četrām personām, garša gan laba , maiga un asakas bij sakodušās, bez cukura un sāls liku klāt saberztas lauru lapas un kaut kādu zivju garšvielu.
23.aprīlis 2020, 09:12 | links
 
osscar, liku ēdamkarotes ar kaudzi 3/1 (sāls, cukurs) uz divām lielām vimbām.
23.aprīlis 2020, 09:06 | links
 
Uztaisiju sālītu vimbu pēc Bums-a receptes, sanāca dikti garda !
Tik žabu nodušija atkritumu daudzums,, bet tas laikam aiz to, ka es no paaudzes, kas pret ēdienu ar pietāti ! (neesmu ķīnietis)
.. :)

Jon-Hill, 23.aprīlis 2020, 07:20


es arī, manas "vēl gatavojas " :D sāli lielajās jeb mazajas karotēs liki ? , video tas nav precizēts.
23.aprīlis 2020, 08:52 | links
 
Venta -cope " trudovaja", bet ķeras šīs sezonas labākās zivis no gastronomiskā viedokļa. Laiks vienkārši pasaka. Piezvejā diezgan raudu.
Copes metode-fīderis, ēsma-jēlā garnele. Apkārtējiem rezultāti kā kuram, gruntene vulgaris vakar ar pareizi izdomātu sistēmu varēja būt pat rezultatīvāka. Izrādās, ka pat svina formai ir liela nozīme.
Vimba vakar bija ļoti cimperlīga. Zinātājiem- krupji ir sākuši kurkstēt, un zalkšu pilni krasti un upe, kāds pat pamanījies ielīst zivju grozinā.
Ne asakas.
23.aprīlis 2020, 08:48 | links
 
Tagad vimbas ir nārstošanas vietās. Tur arī jāķer.

Alcans, 22.aprīlis 2020, 13:19


Tetelē diezvai nārsto, bet viņas vēl joprojām tur ir.
Līdz nārstam vēl nedēļu jāgaida.
23.aprīlis 2020, 07:52 | links
 
Uztaisiju sālītu vimbu pēc Bums-a receptes, sanāca dikti garda !
Tik žabu nodušija atkritumu daudzums,, bet tas laikam aiz to, ka es no paaudzes, kas pret ēdienu ar pietāti ! (neesmu ķīnietis)
.. :)
23.aprīlis 2020, 07:20 | links
 
Iekš meteo. Lv var apskatīties aktuālo ūdens t un līmeni. Sadaļa : hidrologija. Un viss.
22.aprīlis 2020, 13:56 | links
 
https://www.latvijasdaba.lv/zivis/vimba-vimba-l/

Tēma ir katru gadu - nārsto ne nārsto, iet neiet vai sēž upē. Linkā viss smalki aprakstīts-kas, kad un kāpēc. Galvenais copi izbaudiet.
22.aprīlis 2020, 13:49 | links
 
Alcans [22.04.20]: Tagad vimbas ir nārstošanas vietās. Tur arī jāķer.
Zivs jāķer tur kur ir un jāeksperimentē. 5dien un šo pirmdien biju pāris km zem Ventas rumbas. 5 dien ķērās diezgan raiti visiem. Pludiņiekiem, fīderistiem un grunteņniekiem. Pirmdien jau pilnīgi cita bilde. Pludiņniekus neredzēju. Fīderisti 6 perimetrā sēdēja bēdīgi. Tai skaitā es uz fīderi. Man apnika, mainīju vietas trīsreiz, bez rezultātiem. Pavadas garumus, sliekas, garneles. Beigās uzliku grunteni vulgaris, bet tā, lai ēsma plīvo straumē virs grunts. Parasta slieka un lieta aizgāja. Garneli vispār neaiztika.
22.aprīlis 2020, 13:33 | links
 
Tagad vimbas ir nārstošanas vietās. Tur arī jāķer.
22.aprīlis 2020, 13:19 | links
 
https://chat.whatsapp.com/K7OX0vVO5d2HjTMTVl7Qrz nu ko, meginam.
22.aprīlis 2020, 12:25 | links
 
tik drīz vis silts nebūs. pāris dienas un atkal vēsums.

Domaataajs, 22.aprīlis 2020, 10:36
Godīgi sakokt, pat labāk. Vismaz tā vimbu sezona paliks garāka. Pagājušo gadu palika riktīgi silts un ... jau maija pirmajos datumos normāla cope beidzās, jo visas iznārstoja. Tā , pa lielam normāli ķērās tik knapi divas nedēļas. Šogad jau marta beigās ķērās pat loti OK. Nu tagad, sakarā ar ziemeļu vēju/aukstumu tāda pauze, bet , ja paliks silts lēnām, tad atsāks ķerties un vēl būs normāli pāris nedēļas.

MieraMika, 22.aprīlis 2020, 11:17

Pievienojos lielos vilcienos Tavam viedoklim. Man arī tāds pats priekšstats izveidojies par pagājušo gadu un šodienu. Info saņēmu par copi no Ventas zem Kuldīgas (nelicenzētās zonas), kaut kur nedēļu iepriekš bija 36 gab., bet vakar, vai aizvakar 0 gab.
22.aprīlis 2020, 12:20 | links
 
Mani arī vakar mailes traucēja, bet uzliku smagāku barotavu, saīsināju pavadu un tiku no tām vaļā!
Par watsap piekrītu. Un ne kad jau nevar būt par vēlu. Ja nebūs aktuāli, var tak pamest grupu uc.
Par vimbu copi pašlaik ir tā, ka vimba ir kaprīzāka un daudzums samazinājies, bet kārtīgi piestrādājot ir tīri ok! Runa ir par Garozas rajonu.
22.aprīlis 2020, 12:15 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager